Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość colo

jajco na miękko

Polecane posty

Gość colo

za każdym razem kiedy chcę ugotować jajo mam dylemat. czym więcej czytam , tym mniej wiem. więc eksperymentowałem : - do g o t u j ą c e j wody 4 min. (jajko od tzw. kury domowej , przechowywane w temp. pokojowej , dodatkowo podgrzane ciepłą wodą z kranu by nie popękały) Wyszło super j a j c o na miękko, ale myślę że opinie są dlatego różne bo jajko musiało by być w trakcie gotowania obracane i mieszane. w moim z jednej strony żółtko było lekko ścięte , z drugiej str. białko rzadkie. MYŚLĘ ŻE KOMPROMIS 4 MIN. JEST OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sa dwie szkoły
jedna to włożenie do zimnej wody i od momentu wrzenia 3 minuty Druga do wrzątku i 4 minuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cascac
ja tam władam na 5 minut do wrzątku. i jajek nie podgrzewam, wyjmuje z lodówki i do garnka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem do zimnej wody na jakieś 5 minut wkłada się jajko, które chcemy ugotować na twardo. Na miękko wkłada się na wrzątek na 3minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze wychodzi
przed gotowaniem ogrzej jajko w dloniach i przekluj igłą lub czyms ostrym skorupke od grubszej strony, dzieki temu uwolnisz powietrze i jajko ugotuje sie rownomiernie, a skorupka nie peknie. od momentu włożenia jajka do gotujacej sie wody (nie ruszaj go, nie zmniejszaj ognia, nic nie rob) poczekaj dokladnie 6 minut zawsze wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze wychodzi
ciezko jest wyczuc moment wrzenia wiec takie odliczanie jest bez sensu. podanym przeze mnie sposobem jaja zawsze wychodza, niezaleznie od ilosci. oczywiscie po wyjeciu z wody natychmiast wloz jajo pod zimna wode zeby przerwac proces gotowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×