Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smallgirl

Pomocy! Jak sprawdzic ze sie ma duzo pokarmu w piersiach?

Polecane posty

Gość smallgirl

Mam problem poniewaz nie wiem czy moja 3 tygodniowa córeczka sie najada bo nie wiem czy mam wystarczająco pokarmu w piersiach sciągałam sobie laktatorem recznym i wychodziło ok 50 ml z obu piersi nie wiem czy to jest rzeczywisty stan bo dziecko potrafi wiecej wyciagnąc.Sama juz nie wiem .czasem usypia przy piersi a czasem wydaje sie byc zniecierpliwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfz nie refunfuje takich badań
jeżeli przybiera na wadze to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spec od laktacji
W WIeku 3 tygodni wystepuje tzw kryzys laktacyjny. POtrzeby dizecka sie zmieniaja i mleko matki tez powoli zmienia swoj sklad. Przez okolo 48 godzin masz wrazenie, ze mleka jest jakby mnije a dzieko niecierpliwi sie przy piersi. To normalny objaw. Po prostu na nowo musicie sie " zgrac" z dzieckiem. Jedyna rada to jak najczestsze przystawianie dziecka do piersi. Jesli masz taka mozliwosc poloz sie z coreczka w lozku i pozwol ssac do woli. Po 48 godzinach latacja unormuje sie i coreczka bedzie znow ssac co 3-4 godziny, woeczorem moze troche czesciej. Kolejne kryzysy laktacyjne wystepuja ok 6 tygodnia zycia dizecka , 3 i 6 miesiaca. I pamietaj, ze dizeck ajets w stanie wyssac wiecej niz laktator. Nazjlepszym wskaznikiem na to cyz masz wystarczajaco duzo pokarmu, jest waga dizecka. Jelsi pryzbiera onao minimum 150 g tygodniowo, to zbnaczy, ze sie najada. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×