Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MartuS&MichaS

Są tu jakieś Polki mieszkające w Niemczech?

Polecane posty

Gość InessOHZ30
W takim razie termin zbliza sie wielkimi krokami. Zycze powodzenia w przeprowadzce, bo wiem ile to jest roboty. Skoro maz juz na miejscu, w takim razie miejsce zamieszkania juz pewne. Gdzie zdecydowaliscie sie zamieszkac? Bremen czy Bremerhaven?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuS&MichaS
No mąż jest w Bremen ;) Póki co mieszka z kolegą ale jak tylko wszystko załatwimy tu w Polsce to wynajmie większe mieszkanko dla nas ;) z tego co oglądał to są fajne mieszkanka w centrum miasta za 250euro więc nie drogo ;) A Ty jak długo już mieszkasz w Niemczech ? I jak się tam ogólnie żyje ? Pomijając co że na pewno lepiej już w PL ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InessOHZ30
Fajnie,ze w Bremen. Piekne miasto, tzn starowka piekna, rynek. Wlasnie w sobote jedziemy na freimarkat, takie budy, karuzele i inne atrakcje. Ja juz mieszkam ponad 6 lat w DE. teraz to juz czuje sie jak w domu, ale na poczatku to byla katastrofa, bez jezyka, bez znajomych i pracy. Cala rodzina i wszyscy przyjaciele w Pl. Wiadomo czlowiek czul sie samotny. Teraz jest super, mam fajna prace, znajomych, super sasiadow. Jesli chodzi o mieszkanie to nie chce mi sie wierzyc, ze znalezliscie w centrum Bremen mieszkanie za 250 . Tzn wierze Ci, ale albo to mieszkanie jest w najgorszej dzielnicy Bremen albo w oplakanym stanie. A i tak te 250 to jest pewnie kalt( bez oplat za prad, ogrzewanie, media). Takze uwazajcie na to i zawsze pytajcie sie ile kosztuje mieszkanie WARM, poniewaz wynajmujacy lubia tak naciagac, a potem sie okazuje, ze za oplaty trzeba strasznie duzo dodatkowo placic. A co twoj maz robi zawodowo? I jak u was z jezykiem? Umiecie juz cos, czy jedziecie tak na zimno? Bo wiem jak bez jezyka ciezko cos pozalatwiac w urzedach i wogole wszedzie. Pewnie juz nie mozesz sie doczekac kiedy dolaczycie do twojego meza, bo napewno tesknota ogromna?? Moge zapytac w jakim wieku jestescie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuS&MichaS
Jeśli chodzi o mieszkanie to znajomy męża akurat wynajął za 250 i mówił że nic więcej orócz tego płacić nie musi ... ja nie wiem ile w tym prawdy ;) mój mąż teraz mieszka w kolegą to płacą po 150 i faktycznie to ich mieszkanie jest w opłakanym stanie... No ale wszystko się okaże jak już będzie szukał czegoś dla nas na stałe wtedy będziemy wiedziec dokładnie jak to tam wszystko wygląda ;) Jeśli chodzi o męża to teraz pracuje w budowlane- ogólnie wykończeniówka, przedtem pracował na stoczni. Co do języka to on nie ma już problemu z komunikacją .. już od 4 lat jeździ do niemiec do pracy. U mnie gorzej bo miałam bardzo mało styczności z tym językiem .. ale myślę że dam rade ;) Noo nie mogę się już doczekać kiedy tam pojedziemy dlatego teraz planujemy tak abym pojechała z córką chociaż na tydzień ale niestety mała nie ma jeszcze dowodu osobistego więc musze czekać aż wyrobią :( Ja mam 22 lata ;) a Ty daleko mieszkasz od Bremen czy to jakieś sąsiednie miasto? Co do wynajmu mieszkania ... to mam pytanie. Czy może wiesz jak wygląda cenowo wynajęcie domu? Chciałabym aby córka miała gdzie się bawić itd ale nie wiem czy w ogóle się na to nastawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj :) też mieszkam w Niemczech, ale w Berlinie. I akurat jeśli o budowlankę chodzi to w tym siedzę troche, znaczy się mam prace dla ludzi :) Odnośnie wynajmu domu to nie wiem jak np w Bremen ale Brandenburg czy Berlin to tak minimum 1000 euro miesięcznie. Chociaż powiem Ci, że jesli dwie osoby pracują to nie jest wcale dużo chociaż wiadomo lepiej swój postawić :) aaaa i nie wiem czy wiesz ale jest taka opcja, że ten dom bierzesz normalnie i tam mieszkasz płacisz ''właścicielowi'' np. 1500 euro miesięcznie przez kilkanaście lat aż spłacisz cały dom, jego wartość i wtedy jest już Twój takie jakby raty. Ale to dla kogoś kto myśli np o dzieciach też bo wiadomo, że to się spłaca dłuuuuuugimi latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mieszkam kolo Bremen
dokladnie w Delmenhorst,do Brmen mam jakies 15 min autobusem :) Umiecie Nimiecki?Jakos sobie napewno dacie rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mieszkam kolo Bremen
ahh jak twoj maz umie po Niemiecku to nie masz sie czym przejmowac :) Gdzie bedziecie mieszkac w Bremen czy Bremerhaven?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuS&MichaS
noo u nas póki co będzie pracował tylko mąż ja zostaje z córką w domu. Więc troszkę drogo jeśli chodzi o dom, póki co zostaniemy przy mieszkaniu ;) a będziemy mieszkać w Bremen ;) bo tam mąż ma teraz prace ;) a co do wybudowania domu ... to jak tam wygląda sprawa z kupnem działki ? tzn jakie są mniej więcej koszta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuS&MichaS
InessOHZ30 i Ja mieszkam kolo Bremen macie dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz Cie żałuja :O:( Jedyn orzeł, ptok nad ptoki, Umysł mioł niyzbyt szyroki. W telewizjo ślypia wlepiył I tak swoja dusza krzepiył. Połoglondoł kryminały, Pogupiały serial cały, Komedyje i horrory, Film fantasy i love story. Dyć łod tego łoglondanio, Zmiyniył sie niy do poznanio I zmarnioł, że patrzeć przikro. Hned tyż skrzidła mu zaniknom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuS&MichaS
" Chawerfloki Juz Cie żałuja " Nie rozumiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybierz sobie inny kraj tylko nie tam.Jeśli siostrzeniec pracował 10 lat i wybrał Holandie tzn.coś nie tak z niemiaszkami jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdddddd
tak mieszkam, w de, w NRW: tu jest duzo polakow-slazakow-warmian tylko sie nei przyznaja:-P PRZEKONASZ SIE NAPEWNO JAKCY ONI BEDA WREDNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuS&MichaS
HAHAHA ALE KTO POWIEDZIAŁ ŻE MY JEDZIEMY TAM NA STAŁE? PO ZA TYM ... NIE WIERZE W TO CI PISZECIE ... JAK JUŻ PISAŁAM MĄŻ JEŹDZI TAM JUŻ OD 4 LAT I JAKOŚ NIE NARZEKA ... ALE NIE WAŻNE. DLA NAS NIEMCY TO TAKI 'PUNKT' GDZIE CHCEMY WYJŚĆ Z TEGO CO MAMY TERAZ ... TROCHĘ KASY ODŁOŻYĆ I JEDZIEMY DO SZWCJI ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lpolp
co za idiotka, nie bedzie pracowala, jezyka nie zna, gowno bedzie tam znaczyc, a juz sie pyta o cene dzialek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuS&MichaS
lpolp OD IDIOTEK TO WYZYWAJ SWOJA MATKĘ!!!!!! NIE MNIE !!!!!!! MĄŻ ZARABIA TERAZ TYLE ZE SPOKOJNIE BYŚMY ODŁOŻYLI PO JAKIMŚ CZASIE ! ZRESZTĄ CO CIE TO INTERESUJE ? MOŻE ZAZDROŚCISZ CO? PYTAM BO WIEM ZE W SZWECJI JEST NP BARDZO TANIO WIEC CHCE WIEDZIEC TAK W NIEMCZECH SKORO KTOŚ WYŻEJ NAPISAŁ ŻE LEPIEJ WYBUDOWAC SWOJ NIZ WYNAJMOWAĆ !!!!!!!!!! A TY SIE NIE UDZIELAJ SKORO NIC NA TEN TEMAT NIE WIESZ !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zal mi takich ludzi
no i takich ludzi właśnie nie lubie. Jak można pisać że ktoś gdzieś gówno będzie znaczył ? lpolp sam/sama pewno siedzisz w tej zjeb... PL klepiesz biede a piszesz takie rzeczy. Albo może sam/sama jesteś imigranetem z PL i teraz tak piszesz? jeśli tak to bardzo fajne masz zdanie o sobie - bo w tym momencie sam znaczysz gowno w niemczech ! hahahah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InessOHZ30
Ojoj jaka tu sie dyskusja rozwinela jak mnie nie bylo. Calkiem nieprzyjemnie sie czyta takie rzeczy niestety. mysle, ze te negatywne opinie wychodza od ludzi, ktorzy maja jakias zakorzeniona nienawisc do Niemcow z czasu wojny. Ja moge powiedziec, ze Niemcy to kraj taki jak kazdy inny, i w Polsce i Niemczech zdarzaja sie tzw "buraki" jak i bardzo mili ludzie, na to nie ma regoly, i nie wazne jaka to jest nacja. Nie warto czytac ludzi, ktorzy tak pisza. Jesli chodzi o wynajem domu w okolicach Bremen to ok 800-900 euro, w centum napewno duzo drozej. Mieszkania ok 500 w zwyz. Ale to juz pisze z oplatami. My mieszkamy od centrum Bremen 30km i placimy z wszystkim ok 700 euro. Prawda jest taka, ze my placimy duzo, ale to jest budynek postawiony dwa lata temu, i my tam mieszkamy od nowosci. Ja mam 30 lat moj maz 33, dzieci jeszcze nie mamy :-). Moj maz juz tu mieszka 23 lata, ja do niego dojechalam po slubie, ponad 6 lat temu. Mysle, ze sobie super poradzicie, najwazniejsze, ze Twoj maz juz umie niemiecki, takze teraz pojdzie z gorki. Nic sie nie martw. Milego weekendu, i nie przejmuj sie ludzmi, ktorzy pisza takie pierdoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuS&MichaS
co do tych karuzel to mąż był wczoraj i mówił że bardzo fajnie było ;) ciągle jak tylko dzwoni to opowiada jakie to pięknee miasto. ;) a nam teraz powstał kolejny problem bo nie mogę sama wyrobić córce dowodu osobistego ... muszą być oboje rodzice. Więc bedzie musiał tu do nas przyjechać. Chyba że uda się jakieś upoważnienie napisać i by nam je wysłał... już chciałabym być razem z nim na miejscu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InessOHZ30
Napewno tesknicie, to wiadomo jak dzieli Was tyle kilometrow. No to rzeczywiscie problem z tym dowodem, chyba prosciej by bylo jakby Twoj maz przyjechal, zebyscie mogli razem to zalatwic, bo tak to by musial w De znalezc notariusza, potem tlumacza przysieglego polskiego. Msle, ze to duzo roboty i kasy, mysle, ze bilet wyjdzie taniej :-), a przy okazji sie zobaczycie. My tez bylismy w sobote w Bremen na karuzelach, bylo super ale juz o 18 tyle ludzi, ze nie dalo sie przejsc. Ale raz w roku trzeba ta atrakcje zaliczyc. W przyszlym roku to juz sama sie przekonasz. A w tym roku jeszcze jest Weichnachtsmarkt, taki na swieta bozego narodzenia, tez fajnie, wszystkie te lampki i choinki, wyglada super tylko zimno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuS&MichaS
noo to mam nadzieje że już na święta się załapie heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak te dowody... Bylam teraz w czwartek w Konsulacie zlorzyc wniosek o paszport. Teraz musze jechac do Pl wyrobic dowod. Mam tak dosc tego latania , skladania i ciaglego zalatwiania dokumentow z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InessOHZ30
No tak to niestety jest z tymi papierami, jak sie nie ma obywatelstwa niemieckiego trzeba sie najezdzic tam i z powrotem. Ja mam mozliwosc wyrobienia sobie obywatelstwa niemieckiego ale szczerze mowiac nie chce. Bede musiala zrzec sie polskiego a to mi sie nie usmiecha. Wiec w sumie do konca zycia bede musiala wyrabiac dowod w Polsce. Mozna przy okazji zrobic sobie maly urlop :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asfsdgfsdgfsd
nie musisz sie niczego zrzekac:-) TAK JESTES DOINFORMOWANA GRATKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InessOHZ30
Rzeczywiscie, nie musze sie zrzekac polskiego obywatelstwa, zeby otrzymac niemieckie. Masz racje bylam niedoinformowana. W zasadzie ta wiedza byla mi do niczego niepotrzebna wiec sie nie dowiadywalam. Z tego co wiem teraz wystarczy zrobic test, i jesli go zdam dostane obywatelsto niemieckie??? Czy znow sie myle??? Pozdrawiam serdecznie i dzieki za uswiadomienie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwillinge33
Witam ja tez mieszkam w Niemczech tzn w Bremen.Ja mieszkam rowniez juz dlugo tutaj prawie 13lat i tez niezapomialam polskiego no moze troche z gramatyka ale tak calkiem niezapomialam. z jezykiem to niemam problemu tzn;urzedy to juz mam opanowane mysle ze w bremen odwiedzilam juz wszystkie instucje odnosnie zalatwienia papierow;Auslnderamt, Arbeitsamt,Jobcenter,Jugentamt,Finazamt,Kindergarten,Schule,mit behindertamt ,Wohnug -(mieszkanie)-to u Gewoby lub Bremische lub prywatnie. Jesli chodzi o dzieci rowniez mam i muwia po polsku perfekt chociaz tu sa urodzeni od samego poczatku muwilam z nimi po polsku a niemiecki dopiero zaczeli muwic jak poslalam ich do przetszkola,a na dzien dzisiejszy niemaja problemu ani z polski i z niemieckim .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszcze Wam, zawsze marzyłam aby zamieszkac w Niemczech;) Szkoda, że wygląda na to, że nic z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganiuszka
czesc, ja mieszkam w Bremen od 5 lat.... urzedy opanowane, jezyk jakotako, miasto piekne, lepsze zycie.... ale samotnosc tutaj mnie dobija. Niestety tak zycie mi sie poukladalo , ze musialam tu zostac. Brakuje mi przyjaciol, tos takowych znalezc nie moge, siedze calymi dniami na tel i staram sie nie myslec.... jest mi ciezko, a o powroci do kraju nie ma mowy.... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuS&MichaS
Hej ;) Wysłałam zdjęcie mojej małej na konkurs. W sumie to nie jest to najładniejsze zdjęcie jakie mamy ale mąż stwierdził aby wysłać to bo "ma coś w sobie" heh Aby głos był ważny należy najpierw polubić funpage Studia Fotograficznego B5 http://www.facebook.com/pages/Studio-Fotograficzne-B5/188460844506224 potem kliknąć 'lubie to' przy zdjęciu Julki http://www.facebook.com/photo.php?fbid=384193134932993&set=a.384190548266585.97607.188460844506224&type=1&theater Z góry dziękuję za głosy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×