Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciachoooooooo

zrobiłam ciasto ze śliwkami, wejdźcie

Polecane posty

Gość ciachoooooooo

Nie cierpię piec ciast i nie umiem, robiłam według tego przepisu: http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/desery/ciasto_ze_sliwkami2 Wyjęłam właśnie z piekarnika, wyszło piękne ale :p Teraz boję się zepsuć to galaretką, tzn nigdy nie wiedziałam kiedy wlać tą galaretkę żeby się nie wylała na dno blachy :o Zawsze przy biszkopcie galaretka się właśnie wlewała na spód... Możecie mi wytłumaczyć krok po kroku jak to zrobić? Czy może lepiej nie próbować i zostawić bez galaretki i posypać cukrem pudrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie ciacho ja bym zostawiła i posypała tylko pudrem. A galaretkę wylewasz na ciasto kiedy zaczyna się zsiadać. Tzn jest lekko stała. Wtedy nie zleci ci na spód ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Lepiej popaćkaj lukrem .(cukier puder ,sok z cytryny albo odrobina wrzątku i chwilę ucieraj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też myślę ,zę lukier będzie lepszy . Złagodzi kwaskowatość śliwek i będzie sie pięknie błyszczał .Ależ bym pożarła kawałek takie domowego ciasta a jeszcze ze świeżo parzoną kawą ....aaaa , aż mi ślina na klawiaturę leci :"D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciachoooooooo
Dziękuję za odpowiedzi :) Posypałam jednak cukrem pudrem bo lukru też bym pewnie nie potrafiła zrobić :o :p Poza tym nie mam cytryny w domu. Ciasto wyszło super i właśnie zajadam z kawusia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Do lukru wystarczy puder i odrobina wrzątku -chwilę wymieszać widelcem i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×