Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

to JA się wtrącę

Śmietana w zupie,zawsze się warzy? Dlaczego?

Polecane posty

Nie wiem czemu ale podczas zabielania zupy smietaną z mąka zawsze wychodzą mi kluchy pomimo że dodaję odrobinę soli i miksuję przed wlaniem do zupy która jest gorrrąca ale wyłączona...co żle robię? czy po dodaniu śmietany długo jeszcze gotujecie zupę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodawaj trochę zupy do zimnej smietany przed wlaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlej troche zupy to garnuszka rozmieszaj ze smietana i calosc wlej do zupy i nie gotuj juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forumowa mazepa
najpierw odlej troche niezabielonej ale zageszczonej maka zupy do miseczki i rozrob ze smietana. Wazne zeby smietana nie byla prosto z lodowki albo zupa nie byla wrecz wrzaca. Nastepnie wlej to do garnka i nie gotuj juz bo sie zwazy (oczywiscie mowie tu o smietanie gestej, kwasnej). a wiec: Najpierw zagesc zupe maka (tez rozrob w miseczce), dolej do zupy i chwile przegotuj a dopiero pozniej dzialaj ze smietana tak jak ci napisalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to zawsze najpierw smietanę samą troche ubijam, żeby miała gładka konsystencję, potem dodaję łyżkę gorącej zupy do tej smietany, mieszam energicznie, dodaję w ten sposób ok. 3 łyżek i dopiero wlewam do zupy. I trzymam na ogniu jeszcze ok. 10 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melcia...zzz
po jaką cholere zagęszczac zupe mąką??? i po co śmietana??? ja zabielam zawsze jogurtem naturalnym i nic mi sie nie waży p.s pierwsze słysze,by kapusniak zabielac fuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość only mi
melcia...zzz dokładnie tak jak mówisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko jedna...
śmietana mi się nie waży...Śmietana President 30% taka z listkami kwiatkami i biedronkami na wieczku...resztę już dawno omijam szerokim łukiem bo zupa wyglądała jak ser...ble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dekoldcsx
20:44 [zgłoś do usunięcia]melcia...zzz po jaką cholere zagęszczac zupe mąką??? i po co śmietana??? ja zabielam zawsze jogurtem naturalnym i nic mi sie nie waży p.s pierwsze słysze,by kapusniak zabielac fuj fuj jest zabielanie zupy jogurtem to dopiero wyglada jak rzygowiny nawet nie chce wiedziec jak smakuje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje smietanę łaciatą 18 % do zup i sosów , taką w kartoniku , co odkręca sie jak mleko . Nigdy mi sie zważyła zupa , jak dodawałam tych z pojemniczka to cżesto gesto pływały grudki, a po tej łaciatej nigdy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla...[*]
Dodaję śmietanę z Piątnicy 18% prosto do zupy i nigdy nie przytrafiło się aby śmietana się zważyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączuś,ciasteczko
Nie będzie się warzyć jak dodasz śmietanę 30% a zamiast zagęszczać mąką czy zasmażką ,zagęść zmiksowanymi na gładką papkę warzywami,na których gotowałaś zupę,będzie bardzo smaczna i pożywna.Wypróbowałam tą metodę za radą pani,piszącej na kafe i od tej pory nie chcę i innej zupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... a. ja ....
W zimnej wodzie rozrabiam mąkę. Do tego daje śmietane i wszystko dobrze mieszam. W to wlewam łyżkę wazową zupy i znów mieszam. Wlewam do zupy i gotuje jeszcze chwilke żeby mąka się rozkleiła. Smaczniejsza jest zupa jak się chwilę pogotuje ze śmietaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
kup sobie 'smietane do zup' wtedy ci sie nie zwazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdkshdkshd
"p.s pierwsze słysze,by kapusniak zabielac fuj" Ale z was tepe strzaly... kolesiowi wcale nie chodzilo o zabielanie kapusniaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja do śmietany zawsze dodaje
2-3 łyżki goracej zupy i mieszam, jak jest dalej zimna to znowu z 2 lyzki i mieszam i dopiero do zupy wlewam, nic się nie warzy :) a co do zagęszczenia śmietaną i mąką to co to kogo obchodzi? każdy robi jak uważa, autorka zadała konkretne pytanie, więc gdyby ktoś potrafił czytać to odpowiedziałby na pytanie a nie krytykował :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipik
a autorka juz pewnie nieraz przez te 3 miesiace zupe zabielila i zjadla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieprawda że śmietana z piątnicy się nie warzy. właśnie ta mi się najczęściej warzy, a nie zawsze mam gdzie kupić inną, np dr oetker. Wiadomo że najlepiej jest dodać do śmietany kilka łyżek zupy i dopiero taką mieszankę wlać do garczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem jak wy to robicie ale mim jeszcze nigdyn sie smietana nie zwrzyła w zupie.Tez juz długo uzywam piątnicy i żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie również śmietana Piatnicy się warzy, wiec to nie ma znaczenia jakiej firmy. Czasami tak się dzieje i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodawaj śmietanę 30% - ta nigdy się nie warzy i mąki nie potrzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja używam Łaciatej 18% do zup i sosów i nic złego się z zupą nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też stosuję Łaciatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×