Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

tyjklkln,,m,.op tu nikt do niczego nie zmusza. a na temat cholesterolu to proponuje filmik GRUBSI NIE GŁUPSI na you tube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fojanka w tym co zjadałas z pewnoscia jest sporo białka. przy zrzucaniu wagi można spróbowac na kolacje zjadac same weglowodany np ugotowany ziemniak ale bez masełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fojanka
razem z z tym, co zaplanowalam na obiad wychodza mi takie proporcje: B/T/W 44,7 - 72,2 - 34,7 mam 162 wzrostu, zostalo mi wiec ok.15g bialka, 80g tluszczu, 15g weglowodanow ... obiad jada sie u nas w poludnie, kolacje dopiero ok.19-ej! pomozcie, prosze, wymyslic cos na kolacje! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obrego na postny obiadek robicie? ja kotlety rybne ,surówke +ziemniaczki z masłem. zmieliłam dorsza ,dodałam jaja,cebulke przesmsażoną,zielona pietruszke posiekaną i troszke bułki tartej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czin
czy 20letnia osoba moze wyleczyc sie z cukrzycy na tej diecie?a jak jest z nadcisnieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnuj własnego nosa
tyjklkln,,m,.op a mnie sie ta dieta nie podoba przede wsztystkim podnosi poziom cholesterolu, sprzyja chrobie Alzheimera a poza tym jest uboga w zboża i warzywa i owoce ja nie mam zamiaru jej stosowac ... zeby schudnąć trzeba sie ruszac i mniej żreć to moja dewiza zyciowa a nie wpieprzanie przed telewizorem tłustego steku z majonezem i kawa ze smeitanka 30 % czy wyscie na glowe poupadali ??????????????? żyj po swojemu i daj żyć innym ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fojanka
U mnie bylo niepostnie ;-): fasolka szparagowa z oliwa, poledwica podsmazana na gesim smalcu i duszona w smietanie z kurkami i marchewka anusiadanusia, dziekuje za pomysl z nalesnikiem, przyda sie! a ja wymyslilam podobnie: kotleciki z jajek ze startym serem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nalesniki robie z białek które zostają z jajecznicy lub omleta,dodaje smietanke 30% i troszczke maki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po drugim posiłku (po 6 godzinach przerwy!) koreczki śledziowe (180gram) +2 plastry żółtego sera+ 150ml jogurtu naturalnego :) Jutro planuję usmażyć placuszki Kwaśniewskiego. Robiła któraś?? Muszę tylko zmniejszyć proporcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyję, żyję dziewczyny.:) Cieszę się, że jest nas coraz więcej. Mam @ i tym razme konam. Co druguj jajnik jest tragedia, mam tak "od zawsze" i już chyba do końca nie minie. Pociesza mnie myśl, że za miesiąc będę mieć lżejszy przypadek, no i migreny odeszły w niebyt, dzięki żywieniu optymalnemu. Pytałaś mnie Aniu o torcik dekadencki. Jest przepyszny, zmniejszyłam ilość cukru dość drastycznie, mąki dałam 3 łyżki z czubem na całe ciasto. Nie sądziłam też, że połączenie słonej masy orzechowej z masła orzechowego, z lekką słodyczą warstwy czekoladowej, da taki wspaniały efekt. :) Szczerze polecam! Od razu ma się dwa w jednym - i czekoladę i orzeszki solone na raz. ;) Co do cukrzycy, to nie wyobrażam sobie innego żywienia niż to. Zapomniałam co to są leki, właściwie niemal od początku je odstawiłam, poza tym nie jestem wiecznie znużona i śpiąca, no i cukier się trzyma na równym poziomie, co jest tu najważniejsze. Aha, Aniu chodzę do lekarza pierwszego kontaktu. Kupię sobie w końcu znów paski, to powiem na jakim poziomie mam obecnie cukier. Myślę, że jestem juz całkowicie zdrowa, jedynie mogę mieć nieco podwyższony poziom, kiedy zjem czegoś za dużo, np. białka. Ale nie sądzę, aby był wyższy niż 140, co na tej diecie jest normą. Znaczniej łatwiej mi się przekracza białko niż węgle, gdyż węgli po prostu nie lubię. Najlepiej się czuję, gdy jem ich około 35 g na dobę a białko oscyluje w tych samych proporcjach. Tłuszcze zaś do sytości. Wtedy tez chudnę. Kiedy zwiększam białko, waga stoi lub rośnie, ale jestem tylko człowiekiem i zdarza się, że skuszę się na coś pysznego. Co do cholesterolu, to nie wiem jak można w obecnym świecie i dostępie do wiedzy wszelakiej na wyciągnięcie ręki i kliknięcie myszki, mieć poglądy na jego temat rodem ze średniowiecza, bez urazy. Cholesterol nie jest diabłem. Nie jest szkodliwy. Zależy, która jego frakcja rośnie i jaki jest jego stosunek do trójglicerydów. Tylko to się liczy, nic więcej. Zboża i zawarty w nich gluten, to wraz z cukrem rafinowanym, główna przyczyna większości chorób tzw. cywilizacyjnych. Jest to po prostu trucizna dla ludzkiego organizmu! A warzywa i owoce? Przeciętnie zjadamy na tej diecie 300 g warzyw/owoców plus 100 g ziemniaka, czyli 400 g jarzyn/owoców na dobę rozłożone na dwa posiłki. Reszta komentarzy jest zbędna. Dla osób walczących z cukrzycą mogę jeszcze dodać, że na pewno na początku należy odstawić mąkę całkowicie, nawet w tych niewielkich ilościach, jakie są chociażby w przepisach dr Kwaśniewskiego. Należy równiez pożegnać się z owocami, aż do momentu wyrównania poziomu cukru. Zamiast żółtek należu jeść całe jajka i zwiększyć ilość tłuszczu nawet do proporcji B:T - 1:4 OD RAZU!!!! należy zredukować ilości białka do poziomu 0,5 - 0,6 g na kg należnej masy ciała. Czyli osoba, która powinna ważyć przykładowo 60 kg, bo mierzy 160 cm wzrostu, powinna jeść białka 30-36 g na dobę. Odpowiednio- 4 razy więcej tłuszczu i mniej więcej tyle samo węglowodanów co białka lub nieco je zwiększyć, sprawdzając ketony w moczu paskami. NIE MA W CUKRZYCY etapu tzw. przejściowego, kiedy możemy sobie pozwolić na zajadanie białka na poziomie 1-1,5 g na należny kg masy ciała, aż do czasu przebudowy organizmu! Ja tego dowiedziałam się za późno, kiedy byłam już po okresie przebudowy, ale lepiej późno niż wcale. Pozdrawiam i powodzenia życzę :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fojanka
co to za torcik dekadencki? brzmi przepysznie, moge prosic o przepis? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiadanusia Dziekuje za linki,wlasnie doczytuje ostatniego Wiecie ja z waga nie mam problemu,nie jestem szczuplutka ale tez nie jestem jakas gruba przy wzroscie 164cm waze 59kg mysle ze nie jest strasznie,glownie chodzi mi o to by wyleczyc sie z tej cholernej cukrzycy,ale czytajac te wszystkie wiadomosci na temat optymalnej diety dochodze do wniosku,ze na dobra sprawe to ona mnie z tego nie wyleczy tylko poprostu dzieki niej nie bede musiala insuliny wstrzykiwac,bo w tej diecie chodzi o to by jesc malutko weglowodanow,albo w ogole ich nie jesc,a wiadomo ze wlasnie weglowodany najbardziej cukier podnosza,gdy jem samo mieso to ja insuliny nie musze wstrzykiwac to wiedzialam od samego poczatku.Tez sie boje tego,ze jedzac samo mieso i te rozne tluste rzeczy cholesterol mi skoczy co w przypadku cukrzykow jest bardzo niebezpieczne.Chce poznac wszystkie za i przeciw zanim zdecyduje sie na optymalna. A powiedzcie mi jak moge sie skontaktowac z "moje zo" ?? z tego co wyczytalam to ona choruje na cukrzyce typu2 a to tez jest roznica,ale i tak chcialabym z nia pogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wykaz Arkadii i domów wczasowych z żywieniem optymalnym i lekarzami optymalnymi. 1.Pensjonat ŹRÓDEŁKO 43-450 Ustroń, ul. Źródlana 24, tel/fax 33 - 854 11 26, tel. 33 - 858 74 50 lub 0 603 952 167,www.pensjonat-zrodelko.pl , e-mail:rezerwacja@pensjonat- zrodelko.pl 2.Arkadia Ciechocinek WILLA OBYWATELSKA 87-720 Ciechocinek ul. Lorentownicza 7, tel. 54 - 283 20 21.www.ciechocinek-arkadia.q4.pl , e-mail:arkadia1@neostrada.pl 3.Akademia Zdrowia Arkadia LIDO 84-104 Jastrzębia Góra ul. Derdowskiego 8, tel/fax 58 - 774 45 93,www.lido.optymalni.org , e-mail:arkadialido@op.pl 4.Arkadia na Wybrzeżu Szczecińskim w Międzyzdrojach ul. M. Dąbrowskiej 16, Międzyzdroje tel. 91 - 484 50 65, 0 784 803 337. 5.Arkadia II w Katowicach ul. Kujawska 1, Katowice Bogucice tel. 32 - 353 20 27, 0 503 144 481. 6. Klub Optymalnych przy Poznańskim Centrum Żywienia Optymalnego w Poznaniu, 61-688 Poznań ul. Os. Jana III Sobieskiego pawilon 52, tel. 61 - 833 37 88, 0 501 405 968. 7. Arkadia „Złota Przychodnia ul. Łódzka 140, 42-218 Częstochowa, rejestracja 34 322 51 14, 604 246 697. 8. Dom Wczasowy GLOBUS 43-453 Ustroń Jaszowiec ul. Turystyczna 6 tel. 33 - 854 25 36, fax (33) 854 50 15,www.globusustron.pl , e-mail:globus_sylwia@op.pl 9. Sanatorium WISŁA 38-440 Iwonicz Zdrój ul. ks. Rąba 24 tel. 13 - 425 00 65, www. sanatoriumiwonicz.pl, e-mail: iwonicz.zdroj@hot elmargot.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYKAZ BRACTW OSBO - aktualny na dzień 05.04.2011 r. Bractwo OSBO w Bielsku-Białej „Podbeskidzie" Miejsce spotkań: Kawiarnia „Słoneczna" Bielsko-Biała, ul. Reja 18, spotkania odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca o godzinie 17.00. Osoba do kontaktu: Jan Wawak Numer telefonu: 33 - 812 34 75, 0501 178 450 e-mail: wawakjan@interia.pl Bractwo OSBO w Brwinowie O aktualne informacje dot. miejsce spotkań proszę o kontaktować się z prezesem Bractwa OSBO Wandą Chrzanowską. Numer telefonu: 22 - 729 63 46, 0501 146 906 e-mail: wanda.chrzanowsk a@autograf.pl Bractwo OSBO w Bydgoszczy Miejsce spotkań: Liceum Ogólnokształcące ul. Staszica 6, spotkania odbywają się każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 11.00. Osoba do kontaktu Andrzej Wanko Numer telefonu: 0601 439 183 e-mail: optymalny1@wp.pl Bractwo OSBO w Chełmie Miejsce spotkań: ul. Lubelska 51, spotkania odbywają się w ostatnią środę każdego miesiąca o godzinie 17.00. Osoba do kontaktu Marianna Fajks Numer telefonu: 82 565 55 74 Bractwo OSBO w Ciechocineku O aktualne informacje dot. miejsce spotkań proszę o kontaktować się z prezesem Bractwa OSBO Tadeuszem Suchowiecki Numer telefonu: 0601 910 756 e-mail: arkadia1@neostrada.pl Bractwo OSBO w Częstochowie Miejsce spotkań: „SPOŁEM PSS „Jedność, ul. Wolności 83/85, spotkania odbywają się w drugą środę każdego miesiąca o godzinie 17.00. Osoba do kontaktu: Władysław Makles Numer telefonu: 0512 291 302, 34 318 71 81 e-mail: wladyslaw-makles@tlen .pl Bractwo OSBO w Jaworznie Miejsce spotkań: biuro OSBO w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 200, spotkania odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinnie 17.00. Osoba do kontaktu: Małgorzata Jany Numer telefonu: 32-616 51 82 w godz. 8.00-14.00 e-mail: biuro@optymalni.org.pl< /a> Bractwo OSBO w Katowicach Miejsce spotkań: Miejski Dom Kultury, ul. Hallera 28, spotkania odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 11.00. Osoba do kontaktu: Kazimierz Pipia Numer telefonu: 32 202 43 83, 0603 206 749 e-mail: k.pipia@wp.pl Bractwo OSBO w Kazimierzu Dolnym O aktualne informacje dot. miejsce spotkań proszę o kontaktować się z prezesem Bractwa OSBO Janem Gizą Numer telefonu: 0691 024 500 Bractwo OSBO w Krotoszynie Miejsce spotkań: Firma Gabi-Plast ul. Kobylińska 57, spotkania odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 18.00. Osoba do kontaktu: Grzegorz Kośmider Numer telefonu: 0602 702657 e-mail: grzegorz.kosmid er@gabiplast.pl Bractwo OSBO w Łazach Miejsce spotkań: Miejski Dom Kultury Kolejarz ul. Kościuszki, spotkania odbywają się każdy drugi wtorek miesiąca o godzinie 17.00. Osoba do kontaktu: Tadeusz Czop Numer telefonu: 32 - 67 19 562, 0603 696 260 e-mail: czoptadeusz@wp.pl Bractwo OSBO w Poznaniu Miejsce spotkań: Klub Optymalnych przy Poznańskim Centrum Żywienia Optymalnego, Os. Jana III Sobieskiego, paw. 52. Czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 10,00 do 16,00. Osoba do kontaktu: Zuzanna Rzepecka Numer telefonu: 61 - 833 37 88, 0501 405 968www.optymalni.poznan.pl Bractwo OSBO w Sieradzu Miejsce spotkań: mieszkanie prywatne ul. Ogrodowa 8, spotkania odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca o godzinie 17.30. Osoba do kontaktu: Tadeusz Andrzejewski Numer telefonu: 0505 583 093, 43 - 827 10 62 e-mail: elzbieta.andrzejew ska@wp.pl Bractwo OSBO w Siemianowicach Śląskich Miejsce spotkań: Stowarzyszenie Wspólnota Siemianowicka, ul. Barbary 7, spotkania odbywają się w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca o godzinie 16.00. Osoba do kontaktu: Justyna John Numer telefonu: 0663 949 702 Bractwo OSBO w Słupcy Miejsce spotkań: Świetlica Środowiskowa przy ul. Traugutta, spotkania odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 18.00. Osoba do kontaktu: Grażyna Borkowicz Numer telefonu: 0600 818 493 e-mail: gborkowicz@optymal ni.org.pl Bractwo OSBO w Słupsku Miejsce spotkań: Słupski Ośrodek Kultury, ul. Braci Gierymskich, spotkania odbywają się w każdy pierwszy piątek miesiąca o godzinie 18.00. Osoba do kontaktu: Elżbieta Wałaszewska - Majkowska Numer telefonu: 0602 296978 e-mail: ewalaszewska@o2.pl Bractwo OSBO w Szczecinie Miejsce spotkań: Akademia Seniora ul. Al. Wojska Polskiego 121 (koło Logogryfu), spotkania odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca o godzinie 16.00. Osoba do kontaktu: Anna Kazuba Numer telefonu: 91 - 484 50 65, 0784 803 337 e-mail: annakazubaopty@inter ia.pl Bractwo OSBO w Szprotawie - Zabobrzu Miejsce spotkań: ul. Wieniawskiego 3, spotkania odbywają się w każdą niedzielę miesiąca. Osoba do kontaktu: Mieczysława Grygorczyk Nr tel. 0665 554 298 e-mail : miecia_grygorczyk@op.p l Bractwo OSBO w Szczecinie - Prawobrzeżu O aktualne informacje dot. miejsce spotkań proszę o kontaktować się z prezesem Bractwa OSBO Ireną Kaniewską. Numer telefonu: (091) 463 24 85 Bractwo OSBO w Śremie Miejsce spotkań: Restauracja RELAX ul. Chłapowskiego 1, spotkania odbywają się w każdy drugi czwartek miesiąca o godzinie 18.00. Osoba do kontaktu: Angelika Kaja Nr telefonu: 0668 573 448 e-mail: kajus29@poczta.onet.pl< /a> Bractwo OSBO w Ustroniu Miejsce spotkań: Dom Wczasowy GLOBUS w Ustroniu Jaszowcu ul. Turystyczna 6, spotkania odbywają się w każdą ostatnia środę miesiąca o godzinie 16.30. Osoba do kontaktu: Teresa Szczepanek Numer telefonu: (033) 854 21 11, 0609 147 364 e-mail: ustron@optymalni.org.p l Bractwo OSBO w Warszawie Miejsce spotkań: Przedszkole Nr 64 ul. Porajów 3, spotkania odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca o godzinie 16.00. Osoba do kontaktu: Krystyna Tyburc Numer telefonu: 0601 492 172 e-mail: krytyb@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiadanusia Dzieki na pewno napisze do tej pani meila z zapytaniami,a mieszkam w Anglii,takze spotkania grupowe raczej odpadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziesięć przykazań dla rozpoczynających Żywienie Optymalne 1. Zjadaj tyle na ile masz ochotę, nie więcej. 2. Staraj się zjadać produkty zawierające białko najwyższej wartości biologicznej, czyli najbardziej zbliżone do składu i potrzeb twojego organizmu. 3. Zachowuj proporcje między głównymi składnikami odżywczymi: białkiem, tłuszczem i węglowodanami 1:3-5:1 (jeśli spożywane białka są najwyższej jakości) i 1:3-5:0,5 (gdy białka są mniej wartościowe). 4. Przyrządzaj potrawy proste, ale maksymalnie „strawione przed ich zjedzeniem przy pomocy szeroko pojętej obróbki kulinarnej. 5. Pić należy tyle, na ile człowiek ma ochotę, ale nie więcej U otyłych reagujących na stres żarłocznością po 2-3 miesiącach, jeśli nie chudną, można ograniczyć ilość wypijanych płynów, aby zmusić organizm do wytwarzania wody z wodoru znajdującego się w tłuszczach, czyli do spalania własnego tłuszczu. Wielbłąd tłusty może długo nie pić. Chudy pić musi. Z człowiekiem jest tak samo. Płyny do picia powinny być bez cukru, Gdy zawierają cukier należy go uwzględnić w ogólnym dobo spożyciu węglowodanów. 6. Nie trzeba liczyć kalorii. Wystarczy jeść tłusto, pamiętać o węglowodanach reszty dopilnuje twój organizm. 7. Życie bez ruchu nie jest życiem. Trzeba się ruszać. Większy wysiłek po 1 godzinie, 3-4 razy w tygodniu Najprościej jest biegać lub jeździć na rowerze. Ćwiczone mięśnie dostarczają energii „elektrycznej niezbędnej dla zdrowej czynności mózgu i najlepszej pracy serca. 8. Na wszystkim można i trzeba oszczędzać, ale nie można oszczędzać na jedzeniu Na razie, dzięki tak zwanej nauce, żywność dla optymalnych jest tańsza niż żywność przy innych modelach żywienia i jej nie brakuje. Nie należy „kupować produktów, trzeba kupować białko i tłuszcz, ale kupować je tanio. 9. Nie wolno „łamać diety. W podróży, na urlopie w sanatorium czy szpitalu trzeba mieć swoje jedzenie. Dla optymalnych nie jest to uciążliwe, do sanatoriów nie jeżdżą, bo są zdrowi, a do szpitala trafiają kilkadziesiąt razy rzadziej niż inni, głównie z powodu wypadków i urazów, które też u nich występują znacznie rzadziej, niż u innych. 10. Nie należy się głodzić, ani pościć. U otyłych, reagujących na stres żarłocznością, gdy nie ubywają na wadze jeden dzień postu w tygodniu może zapoczątkować spalanie własnego tłuszczu i spadek wagi. U optymalnych krótki post nie powoduje żadnych szkód, gdyż przemiana materii i wykorzystywane składniki budulcowe i energetyczne są takie same i występują w takich samych proporcjach przy normalnym odżywianiu jak i w poście. Jedno przykazanie dla Optymalnych. Więcej nie trzeba. 1. Nie bądź gałganem, bo już nie musisz nim być. Przykłady posiłków dla optymalnych 1. Jajecznica na wędzonym, ugotowanym boczku, chleb optymalny z masłem. 2. Żółtka sadzone na boczku, chleb optymalny lub placuszek serowo-jajeczny z masłem. 3. Omlet z 1 białka i 3-6 żółtek na maśle z łyżką powideł śliwkowych (bez cukru) 4. Zupa „mleczna śmietanę 30% zagotować, wymieszać jajka i wlać na śmietanę. 5. Twaróg ze śmietaną, masłem rybą wędzoną lub z puszki, chleb optymalny z masłem. 6. Bigos. 7. Boczek pieczony, frytki, jarzyny ogórek kiszony, kapusta kiszona. 8. Bulion z żółtkami (3-6-8 żółtek) = obiad jednodaniowy. 9. Barszcz czerwony na gęstym rosole z pasztetem. 10. Barszcz biały na kościach mięsem, śmietaną, boczkiem, kiełbasą jajami na twardo obiad jednodaniowy. 11. Żeberka smażone bigos, frytki = obiad jednodaniowy. 12. Kotlet wieprzowy z karkówki, panierowany w jajku i bułce tartej, smażony na dużej ilości masła, l-2 ziemniaki gotowane polane tłuszczem lub kalafior. 13. Kotlet mielony z dobrego mięsa, frytki, jarzyna lub pieczarki na maśle. 14. Wątróbki z drobiu smażone na maśle, frytki, popić śmietaną. 15. Flaki wołowe na bardzo gęstymi tłustym rosole. 16. Kluski optymalne z masłem, bułką tarą przyrumienioną, cynamonem, łyżeczką cukru. 17. Gołąbki w kapuście z tłustego mięsa (bez ryżu), l-2 gotowane ziemniaki. 18. Golonka wieprzowa z chrzanem, kwaśną kapustą lub bigosem popić śmietaną. 19. Każde mięso tłuste smażone, duszone, pieczone, kluski optymalne z tłuszczem spod mięsa. 20. Sernik optymalny, popić śmietaną. 21. Lody optymalne. Nie trzeba liczyć kalorii. Trzeba jeść tłusto, a liczyć tylko węglowodany, aby nie było ich za dużo ani za mało. Jeść trzeba tyle na ile ma się ochotę, ale nie więcej. Pić trzeba tylko w razie chęci napicie. Płyny powinny być bez cukru. Może być jedno piwo dziennie i (lub) najlepiej wieczorem niewielkie ilości alkoholu. Wypicie alkoholu w większej ilości, przy okazjach, możliwie niezbyt częstych nie powoduje większych szkód w organizmie, nie jest dużym „grzechem i nie powoduje żadnego kaca. "z potraw które się zjada powstają wszystkie choroby ludzkie"HERODOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziesięć przykazań dla rozpoczynających Żywienie Optymalne 1. Zjadaj tyle na ile masz ochotę, nie więcej. 2. Staraj się zjadać produkty zawierające białko najwyższej wartości biologicznej, czyli najbardziej zbliżone do składu i potrzeb twojego organizmu. 3. Zachowuj proporcje między głównymi składnikami odżywczymi: białkiem, tłuszczem i węglowodanami 1:3-5:1 (jeśli spożywane białka są najwyższej jakości) i 1:3-5:0,5 (gdy białka są mniej wartościowe). 4. Przyrządzaj potrawy proste, ale maksymalnie „strawione przed ich zjedzeniem przy pomocy szeroko pojętej obróbki kulinarnej. 5. Pić należy tyle, na ile człowiek ma ochotę, ale nie więcej U otyłych reagujących na stres żarłocznością po 2-3 miesiącach, jeśli nie chudną, można ograniczyć ilość wypijanych płynów, aby zmusić organizm do wytwarzania wody z wodoru znajdującego się w tłuszczach, czyli do spalania własnego tłuszczu. Wielbłąd tłusty może długo nie pić. Chudy pić musi. Z człowiekiem jest tak samo. Płyny do picia powinny być bez cukru, Gdy zawierają cukier należy go uwzględnić w ogólnym dobo spożyciu węglowodanów. 6. Nie trzeba liczyć kalorii. Wystarczy jeść tłusto, pamiętać o węglowodanach reszty dopilnuje twój organizm. 7. Życie bez ruchu nie jest życiem. Trzeba się ruszać. Większy wysiłek po 1 godzinie, 3-4 razy w tygodniu Najprościej jest biegać lub jeździć na rowerze. Ćwiczone mięśnie dostarczają energii „elektrycznej niezbędnej dla zdrowej czynności mózgu i najlepszej pracy serca. 8. Na wszystkim można i trzeba oszczędzać, ale nie można oszczędzać na jedzeniu Na razie, dzięki tak zwanej nauce, żywność dla optymalnych jest tańsza niż żywność przy innych modelach żywienia i jej nie brakuje. Nie należy „kupować produktów, trzeba kupować białko i tłuszcz, ale kupować je tanio. 9. Nie wolno „łamać diety. W podróży, na urlopie w sanatorium czy szpitalu trzeba mieć swoje jedzenie. Dla optymalnych nie jest to uciążliwe, do sanatoriów nie jeżdżą, bo są zdrowi, a do szpitala trafiają kilkadziesiąt razy rzadziej niż inni, głównie z powodu wypadków i urazów, które też u nich występują znacznie rzadziej, niż u innych. 10. Nie należy się głodzić, ani pościć. U otyłych, reagujących na stres żarłocznością, gdy nie ubywają na wadze jeden dzień postu w tygodniu może zapoczątkować spalanie własnego tłuszczu i spadek wagi. U optymalnych krótki post nie powoduje żadnych szkód, gdyż przemiana materii i wykorzystywane składniki budulcowe i energetyczne są takie same i występują w takich samych proporcjach przy normalnym odżywianiu jak i w poście. Jedno przykazanie dla Optymalnych. Więcej nie trzeba. 1. Nie bądź gałganem, bo już nie musisz nim być. Przykłady posiłków dla optymalnych 1. Jajecznica na wędzonym, ugotowanym boczku, chleb optymalny z masłem. 2. Żółtka sadzone na boczku, chleb optymalny lub placuszek serowo-jajeczny z masłem. 3. Omlet z 1 białka i 3-6 żółtek na maśle z łyżką powideł śliwkowych (bez cukru) 4. Zupa „mleczna śmietanę 30% zagotować, wymieszać jajka i wlać na śmietanę. 5. Twaróg ze śmietaną, masłem rybą wędzoną lub z puszki, chleb optymalny z masłem. 6. Bigos. 7. Boczek pieczony, frytki, jarzyny ogórek kiszony, kapusta kiszona. 8. Bulion z żółtkami (3-6-8 żółtek) = obiad jednodaniowy. 9. Barszcz czerwony na gęstym rosole z pasztetem. 10. Barszcz biały na kościach mięsem, śmietaną, boczkiem, kiełbasą jajami na twardo obiad jednodaniowy. 11. Żeberka smażone bigos, frytki = obiad jednodaniowy. 12. Kotlet wieprzowy z karkówki, panierowany w jajku i bułce tartej, smażony na dużej ilości masła, l-2 ziemniaki gotowane polane tłuszczem lub kalafior. 13. Kotlet mielony z dobrego mięsa, frytki, jarzyna lub pieczarki na maśle. 14. Wątróbki z drobiu smażone na maśle, frytki, popić śmietaną. 15. Flaki wołowe na bardzo gęstymi tłustym rosole. 16. Kluski optymalne z masłem, bułką tarą przyrumienioną, cynamonem, łyżeczką cukru. 17. Gołąbki w kapuście z tłustego mięsa (bez ryżu), l-2 gotowane ziemniaki. 18. Golonka wieprzowa z chrzanem, kwaśną kapustą lub bigosem popić śmietaną. 19. Każde mięso tłuste smażone, duszone, pieczone, kluski optymalne z tłuszczem spod mięsa. 20. Sernik optymalny, popić śmietaną. 21. Lody optymalne. Nie trzeba liczyć kalorii. Trzeba jeść tłusto, a liczyć tylko węglowodany, aby nie było ich za dużo ani za mało. Jeść trzeba tyle na ile ma się ochotę, ale nie więcej. Pić trzeba tylko w razie chęci napicie. Płyny powinny być bez cukru. Może być jedno piwo dziennie i (lub) najlepiej wieczorem niewielkie ilości alkoholu. Wypicie alkoholu w większej ilości, przy okazjach, możliwie niezbyt częstych nie powoduje większych szkód w organizmie, nie jest dużym „grzechem i nie powoduje żadnego kaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×