Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Anusiadanusia,a te tablice to mozna jakos skopiować? Ksiazki Kwasniewskiego mam z , ale kucharska z przepisami mi sie nie otwiera, a szkoda :( Zdjecia potraw mozna wrzucać przez Garnek....zakładamy tam swoje konto(za darmo) www.garnek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiadanusia ,mam tylko myślałaz,że ty masz może takie w porzadku alfabetycznym....a tak to sie człoawik musi nakartkować.... No własnie sprawdziłam ziemniaka i w ksiąze są inne dane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej je wydrukowac i powiesic w kuchni. mam też takie w formie książeczki-kupione na wizycie u lekarza optymalnego ale one też nie są w kolejnosci alfabetycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co...kupiłam sobie notes....taki z alfabetem i do niego będę wpisywać produkty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co...kupiłam sobie notes....taki z alfabetem i do niego będę wpisywać produkty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolke - ja od początku mam taki zeszyt i stopniowo co mi było potrzebne i co dokupowalam to dodawalam do listy. Mało tegoo, to sobie poobliczalam ile czego ma np łyżka masła, śmietany, mąki, plaster sera czy pół albo cwiartka kostki sera. Wszystkie roodzaje ryb jakie kupuje rozliczone w porcjach jakich używam, pestki dyni itp. Na łyżki, chleb na kromki. :D Chociaż teraz to już 3/4 mam w głowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dzisiaj jeszcze wczesniej. musze rodzinke spakowac na mały wyjazd. Pamparapam ja też ma zeszyt,do którego wpisuje moje ''wynalazki ''kulinarne i ich obliczenia. przez samo sprawdzanie i zapisywanie dużo pozostaje w pamieci:) teraz nie chce Was budzic ,ale popołudniu zapraszam na kawe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fojanka
anusiadanusiaco z ta kawa? ;-) ja wlasnie pije druga dzisiaj, ta jest ze smietanka, komu polac? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co dzisiaj wyczarowałyście? U mnie na obiad miesko upieczone na smalcu+surówka z kiszonej kapusty na oleju słonecznikowym. MM dzisiaj na kursie,,,kanapki optymalne na chlebku biszkoptowym zabrał... Ja na śniadanie 3 jajca na twardo +majonez....i syta jestem. :) Dosiadam sie do wirtualnej kawki miłego dnia! Hej🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiadanusia,deser wygląda wspaniale....a podasz składniki czego ile dałaś.. Zrobię jutro do kawki....please! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tylko bita smietanka(ok 100ml) szczypta cukru waniliowego,kilka rodzynek i zrumienione wiórki kokosowe i migdałowe,siekane orzeszki(2 malutkie łyżeczki tych dodatków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w niedzielny poranek. ja już wstałam i siedze z kubeczkiem kawy. musze jeszcze wykorzystac że rodzinki nie ma i poprasowac bo już wieczorem mi sie nie chciało . na obiad roladki z fileta drobiowego nadziewane szpinakiem i masłem+ziemniaczki duszone w masle +surówka A jakie sa Wasze pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Same dzisiaj z córką w domu jestesmy....jedzonko więc szybkie być ma :) Jajecznica na bekonie..i finito:D Chlebek orzechowy piekę... Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska380
No i przytyłam kilogram, a jem tylko to co można... nie dość ze od tygodnia waga stanela, to jeszcze teraz wzrosła... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zrób sobie dzień głodówki...ja doczytałam,że jak waga przestaje spadać ,to trzeba tak zrobić...no i pij dużo miedzy posiłkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czy przy takiej
Do Kaska 380 Tez Mialam podobnie na poczatku ,waga stala a nawet rosla. Ale potem za rada anusidanusi ograniczylam bialko to znaczy nie przekraczalam wiecej niz zaleca dr Kwasniewski i wtedy waga zaczela spadac .Jesli to nie pomoze to tluszcz do 80 g na dobe (tak zalecaja lekarze optymalni w Szwecji ) . Mozna tez jesc dwa posilki , a ostatni o 14 , efekt w chudnieciu jeszcze szybszy ,poprostu na ten drugi posilek zjadasz wiecej tluszczu i trzyma Cie wtedy do wieczora ( lekkie uczucie pustki w zoladku ale nie glod ). Mozna tez oszukac organizm olejem kokosowym na zimno tloczonym ,ktory jest tluszczem nasyconym , a co najwazniejsze nie idzie w biodra bo odrazu oranizm przerabia go na ketony i wykorzystuje na energie . Do anusiadanusia Czy wiesz co dr Kwasniewski sadzi o oleju kokosowym ?Bo z tego co ja czytalam to wszystko w samych superlatycwach ,uzywam go od tygodnia . Buziole .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiadanusia,ja chcę ten przepis na deser ,roladę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisze przepis za chwile. na chwile dziecko zabiera komputer:) Poniżej postaram się przedstawić objawy organiczne przestrajania organizmu oraz objawy zakończenia tego procesu: czujemy się lżejsi i mamy zmniejszony apetyt - i gdy nie podjadamy między posiłkami nasz żołądek nie pracuje cały czas i nie zużywa dodatkowej energii, a tej mamy więcej dla siebie. Z powodu dostarczania najlepszej jakości paliwa, jakim jest tłuszcz, nie odczuwamy głodu tak jak przy odżywianiu się węglowodanami i możemy pozostać bez posiłku nawet kilkanaście godzin. Optymalni zaawansowani w diecie jedzą najczęściej 2 razy dziennie. ciała ketonowe w moczu w okresie przejściowym pokazują się tzw. ciała ketonowe w moczu i gdy nie osiągają pułapu czterech „+ nie należy się nimi przejmować. Z braku dużej ilości węglowodanów (które zjadaliśmy przed dietą optymalną) organizm produkuje zastępcze paliwo dla mózgu zamiast glukozy, dlatego w tym okresie przeżywamy „euforyczny przypływ energii. W późniejszym okresie należy zwiększyć ilość węglowodanów posługując się paskami Ketodistixu w celu ustalenia ich należnej dla nas ilości (na papierkach wskaźnikowych Ketodiastixu wynik badania powinien wskazywać pozycję „+/-). Tu uwaga - gdy minie nam okres euforyczny, a ilość ciał ketonowych w moczu będzie na kilka „+ i gdy odczuwać będziemy skurcze w łydkach to należy niezwłocznie zwiększyć ilość węglowodanów w naszych posiłkach. Skurcze w łydkach pojawiają się, ponieważ wchłanianie Mg i Ca jest zaburzone w czasie przestawiania się metabolizmu komórek mięśni na tłuszczowy. Wtedy pomaga spożywanie potraw bogatych w potas takich jak: kasza gryczana, ziemniaki, fasolka, migdały, pomidory. Dłuższy okres trwania w stanie tzw. ketozy jest niekorzystny I może być przyczyną arytmii serca. zawroty głowy, czasami też bóle głowy na Diecie Optymalnej następuje poprawa w odżywieniu mózgu co powoduje znaczny spadek ciśnienia tętniczego krwi. Zawroty powinny minąć po kilku dniach, jak organizm przyzwyczai się do mniejszych ciśnień. Nieraz na DO układ nerwowy jest bardziej czuły i odbiera sygnały z wnętrza organizmu np. utajonego stanu zapalnego, a bóle głowy są tego wskaźnikiem. Ból ten zniknie gdy poznamy jego przyczynę i ją usuniemy. nieprzyjemny zapach z ust występuje zwykle w początkowym okresie stosowania diety, gdy następuje intensywna przebudowa organizmu. Ustąpienie tego problemu może trwać kilka tygodni. Ale ta przykra przypadłość może być spowodowana istnieniem w przewodzie pokarmowym bakterii i wtedy proste metody zlikwidowania tego zapachu takie jak jedzenie potraw z ostrymi przyprawami (imbir, papryka, pieprz cayenne, pogryzanie ziarnka jałowca, czy też kawy) czy jedzenie lekko strawnych białek, nie pomagają. Wtedy należy podjąć leczenie farmakologiczne np. ziołami i zastosować zabiegi aparatem „Zapper. Przypadłość ta może być także wynikiem poważnego schorzenia i dlatego gdy trwa długo należy zasięgnąć porady lekarza. bóle brzucha i bóle wątroby w okresie kilku pierwszych dni zwiększa się wytwarzanie enzymów trawiących tłuszcze oraz wydzielanie żółci. Jeżeli stwierdzono wcześniej u nas w drogach żółciowych czy w woreczku żółciowym kamienie żółciowe, to zwykle wraz z intensywnym wydzielaniem żółci następuje powolne rozpuszczanie się tych złogów i wydalenie ich wraz z kałem. Może się jednak zdarzyć, że taki nadgryziony kamyk utknie w drogach żółciowych, powodując ostre bóle. Należy w takim przypadku przyjąć środki rozkurczowe (z poradą lekarza) i czekać na przepchnięcie się kamienia do jelit skąd zostanie wydalony. bóle nerek podobnie jak z kamieniami żółciowymi, kamienie i złogi rozpuszczają się i są przesuwane w drogach moczowych do pęcherza i wydalane. Zdarzyć się to może już po kilku miesiącach diety. W trakcie tej wędrówki mogą podrażniać przewody moczowe i powodować ostre bóle i nawet pojawienie się krwi w moczu. Wtedy należy przyjąć środki rozkurczowe i przeciwzapalne oraz zastosować kurację wspomagającą rozpuszczanie złogów tzn. pić fitolizynę, debelizynę albo rubiolizynę, zwiększyć picie np. wody mineralnej „Jana i czekać aż piasek czy kamyczki zostaną wydalone. Trwa to dwa-cztery dni. spadek wagi ciała i uzyskanie wagi należnej ciała w początkowym okresie intensywnego przebudowywania się organizmu zauważamy spadek ciała. U jednych osób ten spadek wagi jest znaczny, ale są osoby u których waga ciała pozostaje bez zmian (są to osoby, które należy poprowadzić w diecie indywidualnie tzn. zastosować odpowiednie zabiegi dietetyczne w celu uruchomienia spalania własnej tkanki tłuszczowej). Natomiast osoby które uzyskały częściowy spadek wagi ciała i chciałyby zrzucić jeszcze trochę kilogramów i dojść do wartości wagi należnej, to zatrzymanie się wagi przez dłuższy czas na tym samym poziomie świadczy, że u tych osób nastąpiło przestrojenie organizmu i że pracuje on na tzw. zwolnionych obrotach. Jest to sygnał do zmiany ilości zjadanych białek oraz tłuszczu w bilansie dobowym. Gdy ten moment przegapimy, to zaczniemy ponownie tyć. Nadmierne tracenie wagi nie jest wskazane, bo może być spowodowane np. nadczynnością tarczycy. Gdy nie jesteśmy pewni, czy wszystko w naszym organizmie przebiega prawidłowo to jednak skierujmy swoje kroki do Arkadii celem wyjaśnienia swoich niepewności. wysypka swędząca na ciele, lub skóra szorstka i łuskowata - białko, jego ilość i jakość jest bardzo ważnym składnikiem w naszej DO. Należy obserwować siebie i swój organizm, bo pewne objawy niekorzystne mogą mieć podłoże alergiczne, które najczęściej jest spowodowane ilością lub też jakością zjadanych białek. Jest to co prawda dosyć późno sygnalizowany objaw przestrojenia się organizmu, ale nieraz dopiero wtedy zauważalny przez osoby na DO. Należy wówczas niezwłocznie zmniejszyć ilość zjadanego białka oraz przeanalizować swoje posiłki pod względem jakości zjadanego białka, bo przykre dolegliwości mogą być odczynem alergicznym na jeden z aminokwasów. W razie niepewności należy zawsze zkonsultować się z lekarzem czy dietetykiem w Arkadii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×