Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

sernik gotowany 1o dag migdałów 5dag rodzynej 25dag masła 1kg białego sera zmielonego 20jaj(1kg) torebka budyniu waniliowego(10dag) masło roztopic w garnku,dodac ser,jajka i wymieszac. ustawic garnek na ochronnej płytce na małym ogniu i podgrzewac stale mieszajac. gdy ser zacznie sie gotowac,dodac storebke budyniu i wymieszac. gdy zacznie gestniec dodac rodzynki i migdały i wymieszac.wlac do waskich foremek przepłukanych zimna woda i ostudzic. mozna krajac na kromki i smarowac masłem lub przybrac bita smietana. w 100g b14,3 t 20 w 5,2 ja daje 10 dag rodzynek,dodaje aromat pomaranczowy i troszke skórki pomaranczowej. pycha FAWORKI 7ŁYZEK MAKI(10dag) 8ZÓŁTEK(16dag), ŁYZKA SPIRYTUSU. zagniesc ciasto, jesli jest zbyt twarde dodac jeszcze 1-2 zółtka..rozwałkowac,pokri=oic i uformowac. smazyc na głebokiej patelni na smalcu(50dag) gotowej potrawy 45dag kcal w 100g 639 w 100 g B 8,1 T 58 W 16,3 "z potraw które się zjada powstają wszystkie choroby"HERODOT Objawy nadmiaru białka w organiźmie objawy te mogą mieć również inną przyczynę) -swędzenie i pękanie skóry -nawrót chorób (łuszczyca, cukrzyca) -cuchnący mocz -bóle nerek i (lub) stawów -przyśpieszone tętno , arytmia -wzrost ciśnienia tętniczego -nadmierna nerwowość, potliwość -szum w uszach -zaparcia -przykry zapach z ust -wzrost wagi ciała -osłabienie ogólne -uczucie zimna -mrowienie i drętwienie kończyn -plamy na paznokciach, kruchość ich i rozdwajanie -wypadanie włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiadanusia,a ta rolada w garnku to jak zrobiona jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na biszkopt wziełam 6jaj. białka ubiłam na piane z łyzka cukru,dodawałam 6 żółtek delikatnie mieszając i 5 łyżek maki. całosc wylałam na płaską blache(cienka warstwa).blaszka powinna byc wysmarowana masłem-ja mam takie podkładki silikonowe nie wymagające smarowania.piec ok 15-20 min w tem ok 180 stopni. ciasto nie powinno sie spiec z góry bo bedzie problem ze zrolowaniem.upieczone ciasto przekładamy na sciereczke i zwijamy w rulon.jak wystygnie rozwijamy i nakładamy ubitą smietanke. ja miałam 500ml,dodałam łyzeczke cukru waniliowego . na koniec ubijania wlałam rozpuszczoną żelatyne ok,8g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można posypac cukrem pudrem lub udekorowac na górze smietanką i owocami. do biszkoptu można dac łyżke kakao i bedzie ciemny biszkopt. we wtorek planuje zrobic kulki makowe. jak bedą gotowe to wkleje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry ja mam dzisiaj wolne:) Mój M zażyczył sobie sałate sledziową wiec troszke zrobie. składniki sledzie ,cebulka,ogórek konserwowy,kiełbaska,jaja,wytopiona słoninka wedzona i boczek. pózniej załącze foto nasz topik coraz smakowiciej wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze ziemniaczki dodaje do sałaty. wczoraj podałam przepisy z ksiażki kuch.opty. na sernik gotowany i faworki-sa pyszne i szybko sie je robi. sernik mozna zrobic z połowy porcji i wlac np do malutkich kubeczków,jak zastygna wyłożyc na talerzyk i udekorowac jak ktos chce bita smietanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!:) Anusiadanusia,jakim szpinakiem nadziałaś roladu mięsne? Gotowym,mrożonym ze sklepu,czy uzyłaś świezych lisci? U mnie waga minus 10 dag.... MM ubyło w przeciagu tygodnia 4kg.:D :D Pozdrawiam optymalnie Hej 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dałam mrożony ale gruby,taki w kostkach .pokroiłam zamrożony na prostokąty i nim nadziewałam filety. w ksiązce kucharskiej optymalnej jes przepis na poledwiczki nadziewane sliwkami i do tego sos z masła ,sliwek i wina. też pychotka.swietne danie na wyjątkowy obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fojanka
czesc dziewuszki :-) a ja sie dzisiaj porywam na pasztet domowy! kupilam boczek, kurczaka, krolika, troche wieprzowiny, wlasnie sie gotuja ... jak mi sie uda to zrobie zdjecie ;-)mojemu synkowi na sniadanie zrobilam dzisiaj omlet, bardzo mu smakowal, ale musialam dorzucic konfiture (na szczescie mam domowe, z niewielka iloscia cukru), a wczoraj wieczorem mlody jadla jak ja: kanapki z sera zoltego i pieczonego boczku i tzatziki ;-) beda z niego ludzie, musze tylko mu jakies smakolyki optymalne poszykowac, wszak to dziecko, polasowac lubi ;-) milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja i córka na sniadanko zjadłysmy jajecznice na boczku i słonince a M kanapki z chleba migdałowego z musztardą i boczkiem. młoda do szkoły wzieła kiełbaski mysliwskie( bez chleba),wode i herbate w termosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D. A mi po chlebku migdałowym to tylko okruszki pozostały :D :D Wczoraj moje dzieciaki się doń dorwały...nie pomogły prośby,ze to dla mnie i męza ....:D :D..no nic trzeba upiec nowy....🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fojanka
oto moj pasztet :-) smaczny, ale troche za suchy :-/ co zrobic, zeby pasqztet mial bardziej kremowa konsystencje? http://www.garnek.pl/fojanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robiłam pasztet z przepisu mamy Gosi.dodawałam namoczoną bułke w rosole w którym gotowało się mieso. dodawałam też marchewke i pietruszke z wywaru i mieliłam w mikserze. wygląda ładnie i z pewnoscią jest dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusia, świetna sałatka, akurat mam sporo śledzi, to jutro taką zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do mojej dałam cebuli 56g ogórki konserwowe 80g kiełbaske mysliwską 150g ziemniaki 175g jaja na twardo 175g słonina wedzona 85g boczek wedz 100g sledzie 150g wyszło 980g w 100g b11,22 t 21,7 w 3,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fojanka, mięso trzeba mielić dwa razy, dodać wszystkie warzywa z rosołu i bułkę namoczoną w rosole (mama i ja moczyłyśmy w wodzie, ale pomysł Ani o moczeniu w rosole jest znacznie lepszy) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry koniec wolnego ,trzeba isc do pracy. za oknem minus 4. dzisiaj w planach kulki makowe-jak znajomy przywiezie zmielony mak:) wpadne ok 11 kto chetnty i ma wollny czas niech wpada na kawke:) Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fojanka
Gosiu, dziekuje :-) nastepnym razem tak zrobie! a wczoraj na kolacje mielismy przepyszny bulion - wywar z calego miesiwa do pasztetu i warzyw, pychota! dzien dobry i milego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa na kulki juz sie studzi. dałam 800g suchego mielonego maku miód 100g migdały 120g masło 150g rodzynki 140g-nie ma ich w orginalnym przepisie. zelatyna 25g woda wyszło 2,1kg w 100g b1,04 t 24,25 w 10 nie wliczałam białka roslinnego a wegle tylko te przyswajalne. foto troszke pózniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja juz po pracy...wracając do domu sledzie kupiłam :) jutro na kolacje sałatke z nich wyczaruje... Dzisiaj na obiad karczek w sosie smietankowym +kalafior opiekany. Na kolacje bedzie omlet z pieczarkami. Anusiadanusia ,wrzuc moze jeszcze sposób przygotowania tych kulek makowych. Byłam w Garnku wyglądają smakowicie....może się zbiore i na niedzielę je zrobie. Wczoraj po stepie podeszła do mnie trenerka i sytała co robię ,ze tak fajnie ,szybko kilogramy gubię? Dzisiaj - 20 dag :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mak zmielony zalewam wrzątkiem,dodaje miód ,aromat migdałowy,masło i gotuje ciągle mieszając żeby sie nie przypaliło( wody tyle żeby mak zrobił sie mokry )pod koniec dodaje migdały,rodzynki(można też orzechy ale akurat mi brakło)i rozpuszczoną żelatyne. poczekac aż masa ostygnie i formowac kulki wielkosci orzecha włoskiego. mocno schłodzic. ja czesc kuleczek sobie zamroże. moja jedna kulka ma ok 30-40g. czyli na 100g sa 3szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój obiad to krem z pieczarek, kotlet z karkówki,ziemniak i surówka. moje dziecie sie ucieszyło na widok kulek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×