Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olenaduaw

3 letni Synek stał się niegrzeczny, popycha inne dzieci

Polecane posty

Gość Olenaduaw

Od jakichś 2 tygodni, (Syn kończy 3 latka w październiku) stał się strasznie niegrzeczny, nie słucha, robi na złość. Kary nie skutkują bo ciągle robi to samo. Do tego doszło popychanie innych dzieci na placu zabaw, nigdy tego nie robił, nie wiem skąd takie zachowanie. On jeszcze nie mówi, i tłumaczenie nie pomaga. Skąd wzięło się takie zachowanie? Czy to spóźniony bunt 2 latka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ganta
Myślę, że to efekt bezstresowego wychowania i braku ojca z pasem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja myslałam, że 3 letnie
dzieci to juz dawno mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama trojaczków-już!
To,ze nie mówi to nie znaczy,ze nie rozumie :O . Bez uazry,ale widzę,że ostatnio wszytskie mamuśki zasłaniają się tym buntem dwu,trzy lata. Potem będzie bunt 10,15 latka a potem 20 latka i też będziesz sobie to tak tłumaczyć ? Głupia wymówka . Tłumaczyc,tłumazyć ale też karać ( oczywiście nie fizycznie! ) do skutku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenaduaw
Byliśmy u logopedy jakieś 2 miesiące temu i nie stwierdziła odchyleń i stwierdziła, że trzeba czekać. W tym tygodniu pewnie i tak pójdę do innego. Tłumaczę a on mi się śmieje w twarz, nigdy tak się nie zachowywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama trojaczków-już!
No,bez uarzy,ale jak Ty mówisz,ze 3 letnie dziecko nie rozumie i nie mówi,no to to chyba nie jest normalne ? Tak jak pisałam,to,że nie mówi,nie znaczy,że nie rozumie :O,ale jak on Ci się śmieje w twarz,no to albo jest źle wychowany,albo z nim coś nie tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanesa parafi
To nie żaden autyzm tylko dziecko sprawdza na ile może sobie pozwolić. Co do bicia innych dzieci, on próbuje zdobyć władze, wiem głupio to brzomi ale nie wiem jak to napisać inaczej. Chodzi o to że próbuje przejąć przywódctwo na placu zabaw a jak ktoś mu się sprzeciwi to popycha żeby ukarać. Pewnie gdzieś tak widział bo samo nie przyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama trojaczków-już!
urazy *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenaduaw
Rozumie co się do niego mówi, wykonuje polecenia tak na co dzień. Jak tłumaczę mu co nie wolno to udaje, że nie słyszy. I może źle przekazałam, że nie mówi, mówi, ale po swojemu ale parę rzeczy powie typu mama, tata, czesc, auto, oko itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenaduaw
Vanesa dzięki za odpowiedź. Ale to zachowanie przyszło razem z jego niegrzecznym zachowaniem w domu, a w sumie zaczęło się na wakacjach jak byliśmy z dziadkami, tak jakby się przed nimi popisywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniej czasu trzeba poswiecac
dziecko próbuje sobie wszystkich ustawic i tyle, nie napotyka oporu, to robi to dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenaduaw
Jak nie napotyka oporu jak tłumaczę mu, ma kary ale za chwilę jest to samo. Ja się zastanawiam skąd taka nagła zmiana w zachowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos nie tak jest z dzieckiem
brak mowy, zle zachowanie. To nie jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **mama 13-latki
jesli smieje ci sie w twarz,to przywal mu przez dupsko! Dlaczego pozwalasz mu lekcewazyc to o czym mowisz?? Musi wiedziec ze to ze tak sie zachowuje jest ZLE. Jesli tlumaczenia nie pomagaja,to klaps jeszcze zadnemu dziecku nie zaszkodzil. Idziesz z nim na plac zabaw-zanim na nigo wejdzie i bedzie bawic sie z dzieciakami,przykucnij przed nim,niech patrzy na ciebie,i powiedz mu jasno i wyraznie,ze jesli zobaczysz ,ze kogos bije,lub popycha to natychmiast wracacie do domu. Bo tak sie zachowywac nie wolno. I jak dziecko nie poslucha,bierzesz go za reke ,przypominasz mu co zrobil i jaka jest za to kara i wszystko na ten temat. I idziecie do domu i nie ma zmiluj sie. Trzeba byc stanowczym .Dziecko potem wie co mu wolno a co nie. Najlepiej jeszcze jesli juz w domu mu powiesz ze pojdziecie na plac pod warunkiemze bedzie grzeczny. Boniegrzeczne dzieci tak chodzic nie moga. Jak sie glupio smieje,nie idziecie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniej czasu trzeba poswiecac
są tzw skoki rozwojowe i mogą byc dziwne zmainy z dnia na dzien moze mu zbyt dyplomatycznie i milutko tłumaczysz - moze trzeba uzyc stanowczosci? byc bardziej konsekwentna? znam matke, ktora twierdzi, że swoje dziecko wychowuje konsekwentnie, tak, zeby wiedzialo, z enie mozna miec wszystkiego itp. A sprowadza sie to do jednego upomnienia a potem olewania i maly (3 latek) szaleje i robi co mu sie podoba, rodzice nie chca lub nie maja siły mu wygarnąc co trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **mama 13-latki
jakie mu dajesz kary jesli mozna wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżordżini armani
3 lata i jeszcze nie mówi? OMG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenaduaw
Standardowe: nieoglądanie bajki, siedzenie na tzw. karnym jeżyku, klapsa już też nie raz dostał ale to w ogóle nie skutkuje więc staram się unikać. Tłumaczę stanowczo i głos też podniosę albo i krzyknę jak już się wnerwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idioci................
czasem dzieciak zaczyna sie tak zachowywac jak widzi ze inny dzieciak tak robi i przynosi to jakis oczekiwany skutek np walka o miejsce na hustawce czy walka o zabawke, mogl zauwazyc ze jak sie tak robi to ma to co chce i to jest jego sposob aby miec to i tak jak chce albo np sam byl popychany i postanowil ze bedzie tak robil aby inni sie bali i nie popychali jego koło zamkniete, tylko gadanie, pokazywanie, tlumaczenie, bo przeciez nie bicie, bo skoro mama tak robi to znaczy ze on tez moze nauczyc jakos radzic sobie z emocjmi, spytaj sie mądrych pedeagoow jakie maja pomysły, w końcu studia skonczyli wiec niech sie wykazuja jesli tobie brak koncepcji, trzeba poobserwowac kiedy to robi i o co moze mu chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy mały chodzi do przedszkola, może to tam inne dzieci traktuja go w ten sposób i zaczoł tak sie zachowywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenaduaw
Nie chodzi bo się nie dostał :(. Wezmę go do psychologa chyba, ta jego mowa też nie martwi więc pewnie kolejny logopeda :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logopeda na pewno i zastanów sie czy np. cos sie stało oststnio w domu lub moze mały cos przykrego usłyszał, dzieci czesto nie rozumieja jak dorosli żartuja (np. gdy zona mówi do męza,ze go nie kocha) moze psycholog jesli zajdzie taka potrzeba, na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenaduaw
Nic się nie stało, a zaczęło się to na wakacjach z dziadkami i wydawało mi się, że się przed nimi popisuje i liczyłam, że jak wrócimy do domu, to mu minie. Ale nie :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie........
dzieciak od 2 tygodni jest niegrzeczny a wy juz po psychologach chcecie latac???????swiat jest dzisiaj przewrocony do gory nogami:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wakacje tez na pewno maja wpływ, postepuj tak jak przed wakacjami moze niedługo wszystko wróci do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaszba
Tu nie tylko chodzi o to, ze jest niegrzeczny. Nie respektuje polecen matki, smieje sie i w dodatku nie mowi. U mojej przyjaciolki tak sie zaczelo. Zdiagnozowano pewna chorobe. Bywa roznie i lepiej pojsc niepotrzebnie do lekarza niz zaniedbac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kondzio323
Moja córa zaczyna mnie słuchać. Problem leżał po mojej stronie. Zachowywałam się nicierpliwie i reagowałam złością Warto skorzystać Psycholodzy z Ascendohttp://www.ascendo.pl/dlarodziny21.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×