Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewelina_ewelina

Moja mama przepisała na mnie dom...teściowa jest wściekła bo

Polecane posty

Gość to zalezy czyje było mieszkani
no dokładnie, ja zawsze mowie przysłowie: "kochajmy się jak bracia, liczmy się jak żydzi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahah co twoje to i moje
ale co moje to nie rusz :D Ja wlasnie pakuje swoje oszczednosci w dom mojego meza. Bo to jest NASZ dom, na papierku, eh doope se moge nim podetrzec. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina_ewelina
Moi rodzice postąili jak uznali i najwazniejsze że nikt o to nie ma pretensji oprócz teściowej. Myślę że gdyby siedziała cicho nie nie interesowała się tym (sam mąż się nie interesuje i wstyd mu przy moich rodzicach) to nie wyszłaby na taką pazerną kobietę a tak już są szepty że pewnie zależy jej na ustawieniu syna i najmnije winny ten mąj mąż który dąłby wszystko żeby nie było całej aferki bo mu zwyczjanie wstyd za matkę. Syn wychował się w biednej rodzinie i jest z natury bardzo skromny i nie ma jakichś wymagań ze swojej strony wobec moich rodziców, poprostu się kochamy i jesteśmy szczęśliwi z powodu tego domu i że tak nam się ułożyło fajnie . Dzięki za wasze wpisy dziewczyny i ja też sądzę że teściowa nie ma powodu do nerwicy bo zwyczajnie się jej cała sytuacja nie tyczy i nei powinna tyczyć..cóż głupio się czuje mój mąż w tej całej sytuacji a tesciowa od razu powiedziała że nie odwiedzi nas w nowym domu skoro mój mąż jest dla tego domu obcym....nie rozumiem nawet tych słów do końca i chciałam jedynie znać wasze zdanie czy ona ma wogóle prawo by czuć się urażoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goralka, to bardzo smutne. :( Mam tylko nadzieje, ze mnie to nie spotka a jak spotka to moj mezulek mnie popamieta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz mezowi powiedzialam, ze gdyby mi taki nr wycial to wieczorkiem by sie kochali a rano by juz bylo martwi . Nie zartuje!!!! Ale jestesmy zgodnym malzenstwem i mysle, ze cos takiego nie bedzie mailo miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibalinna
ja tam bym zapytała PUBLICZNIE teściowej, co ona darowała synowej, skoro tak się domaga obdarowywania swojego syna przez teściów. Pazerne babsko i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
pozytywne jest to, że za jednym zamachem masz własny dom, a pozbyłas się tesciowej;) będziesz widywać ją jak zechcesz heheh:) Twoi rodzice dobrze zrobili!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruca fak
znam się na przepisach i nie da się przepisać nieruchomości jednemu współmałżonkowi jeśli jesteście małżeństwem!!! jedyne odstępstwo, to jak jest spisana rozdzielność majątkowa!!!!!!! niezłe prowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruca fak
a jak twego lubego nie było na akcie notarialnym a nie ma spisanej rozdziel.majątkowej to jest współwłaścicielem automatycznie w udziale 50% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mio-mio
nie znasz się na przepisach - tylko tyle ci powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruca fak
nie da się zrobić darowizny tylko na córkę, jeśli ona ma męża! musi być rozdzienlność mająt.!!! to co po ślubie jest darowane, sprzedawane wchodzi w skład majątku "wspólności majątkowej", kumasz??? i oni se mogą darować na córkę, ale bez rozdzielości to będzie też wspólota w 1/2 jej męża, czy tego chcesz czy nie! Było by tylko jej, gdyby nie mieli slubu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynki ,,pomarańcze
darowizna zawsze stanowi majatek obdarowanego i nie jest istotne czy jest w zwiazku malzenskim czy nie , wiec nie wprowadzaj w blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruca fak
to co ty piszesz się tycz spadków, a nie darowizn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopytaj się dziecino, bo w głowach ludziom poważnym próbujesz mącić:( Trochę wiedzy nigdy nie zaszkodzi, zwłaszcza jeśli porad chcesz udzielać :D Spadki i darowizny to sprawa specjalna, nie dla sztubaków niedouczonych:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynki ,,pomarańcze
Ewelina a ja mam pytanie do ciebie powiedz dziewczyno co tesciowa wam podarowala ? Moze ona podaruje wam dom czy mieszkanie i wpisze w akcie darowizny ciebie i swojego syna ? I wtedy moze sie czegos od twoich rodzicow domagac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynki ,,pomarańcze
kruca fak przestan bredzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspólność majątkowa Art. 48. Do ustanowionej umową wspólności majątkowej stosuje się odpowiednio przepisy o wspólności ustawowej, z zachowaniem przepisów niniejszego oddziału. Art. 49. 1. Nie można przez umowę majątkową małżeńską rozszerzyć wspólności na: 1.przedmioty majątkowe, które przypadną małżonkowi z tytułu dziedziczenia, zapisu lub darowizny, 2.prawa majątkowe, które wynikają ze wspólności łącznej podlegającej odrębnym przepisom, 3.prawa niezbywalne, które mogą przysługiwać tylko jednej osobie, 4.wierzytelności z tytułu odszkodowania za uszkodzenie ciała lub wywołanie rozstroju zdrowia, o ile nie wchodzą one do wspólności ustawowej, jak również wierzytelności z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, 5.niewymagalne jeszcze wierzytelności o wynagrodzenie za pracę lub z tytułu innej działalności zarobkowej każdego z małżonków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruca fak
sztubaków buhaahahahaha :D nie zamierzam z tobą deliberować hehee tak se mów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruca fak - mało znasz się na przepisach. Miałam prawo cywilne krótko i w przepisach nie nie siedze ale nawet ja wiem że darowizna wchodzi w skład majątku osobistego i nie podlega wspólnocie małżeńskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko przeczytaj sobie Kodeks Rodzinny tam wszystko masz ale ten fragment co wstawiłam powinien Tobie wystarczyć i tym co sie tak wykłócają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam zamiaru się sprzeczać :) takie są fakty kodeks to kodeks i tam wszystko jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagoda369 jakas jebnieta jestes - pewnie starej daty - jak mam dziecko to jemu zapisuje swoj dorobek zycia a nie jeszcze jej mezowi....partnerzy sie zmieniaja a wlasne dziecko nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×