Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość knnnnnnnnnnn

Kiedy dziecko zaczyna samo chodzic?

Polecane posty

Gość gość
Pod koniec 12go miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze kroczki tuz po skonczeniu 12 miesiaca.za jakis czas zaczal sie puszczac co raz wiecej i na dluzsze dystanse. Jak skonczyl 13 miesiecy to glownie poruszal sie na 2 nogach,ale jak mial tylko okazje kogos zlapac to lapal za reke i wolal isc tak trzymany, teraz ma 13 miesiecy i 2tyg i chodzi po podworku,po domu. Jednak wciaz jak tylko moze to chetnie wezmie za reke. Czuje sie pewniej.ale sam chodzi,potrafi bez problemu zmieniac kierunki,zawracac,chodic dookola,w linii prostej,zmierza do kazdegi celu bez problemu,ukucnac itp. Traci swoja pewnosc jak znajduje sie obok kogos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojego to był długi proces: 9, 5 msca- przy meblach, niespełna 11 mscy - pierwsze samodzielne kroki, 13 mscy - stabilne chodzenie i bieganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsze samodzielne kroczki bez podtrzymania jak mial 11 na roczek juz biegal sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 4 dzieci .Pierwszy syn zaczął chodzic mając 12 mies.i tydzien.Bliźniaki (chłopcy),jeden miał 10,5 mies.drugi 11 mies.I córcia 10,5 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn ma 14 miesiecy i chodzi tylko jak sie trzyma za raczki ale za to gadula z niego niezla. No i najwazniejsze ze szczesliwy bo sie usmiecha bardzo duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
córka poszła mając 10 miesięcy, synowie 15 i 14 miiesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala54321
Moja corcia sama poszła w wielku 11 miesięcy,niczego nie przyspieszalam nic na sile ,żadne chodziki . acz kolejek pchacz to dobre i pomagające w nauce chodzenia zabawka ;-) rodzice będzie chciało pójdzie ,to nie wyścigi każdy indywidualnie się rozwija w swoim tempie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ogólnie przyjmuje się, że dziecko "ma czas" na samodzielny pierwszy krok między 10 a 18 miesiącem życia.Jeśli ma 1,5 roku i nadal nie chodzi, trzeba udać się do lekarza.Ale jako matkę trójki dzieci bardzo irytowały mnie te pytania "czy już chodzi?" zadawane przez wszystkich, gdy tylko kończyły rok życia.Tak jakby dziecko miało w głowie kalendarz i wiedziało, że w dniu urodzin musi zacząć chodzić! Nie dajcie się wciągnąć w taki wyścig bobasów.Mój najstarszy syn miał 14 miesięcy, kiedy zaczął chodzić, najmłodszy 13, a córeczka nawet 15.Wszystkie są zdrowe. Aha.Używanie chodzików i inne formy zmuszania dziecka na siłę do chodzenia ("wujek Tolek zaczął chodzić jak miał 10 miesięcy!") mogą negatywnie odbić się na jego zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli wasze dzieci są niepewne w poruszaniu się lub mają problem z mówieniem to polecam wam zapisać je do www.hopibec.pl w Warszawie. Prowadzą tam zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat. Wspomagają ich motorykę, rozwijają mowę i kreatywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaantosia111
U mnie było różnie (2 dzieci) :) Córka zaczęła sama stać w wieku 8-9 miesięcy, a w wieku 10 mcy zrobiła samodzielne kroczki :) Synek jest o wiele cięższy i idzie mu chyba przez to wolniej :) Siadanie i raczkowanie po 8 mcu, a stawanie teraz - niedługo kończy 11 mcy. Zaczął stawać, gdy kupiliśmy mu stolik edukacyjny (mamy z Chicco - Hobby), bo na klęcząco nie dosięgał do wszystkich atrakcji na stoliku i był zmotywowany :) Stoliczek jest stabilny, więc bez problemu przy nim stoi albo trzyma się jedną rączką a drugą gra na pianinku (uwielbia to!), a ostatnio nawet się puszcza na ułamki sekund :) Myślę, że na roczek chodzić jeszcze sam nie będzie, mimo że jego siostra na roczek biegała :) Najważniejsze, by dać dzieciom czas i do niczego nie zmuszać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samodzielne pierwsze kroki: Syn- 9mcy 1corka-11mcy 2corka- rok+tydz Znam dzieci ktore zaczely chodzic majac ok 1,5. Kazde dziecko indywidualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja córcia zaczęła stawiac pierwsze kroki jak skończyła 9 miesięcy, bardzo pomogły jej w tym puzzle piankowe całe mieszkanie miałam wyłożone tym dziadostwem ale warto było:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×