Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze wiecie ....

Jakie kości mogę dawać psu?

Polecane posty

Gość moze wiecie ....

oczywiście nie mam zamiaru dawać ich codziennie ale co jakiś czas do czyszczenia zębów? takie sklepowe to nic nie warte są, i tak są miękkie i jeszcze kleją się psu do zębów a te twarde jak kupię typu pedigrie są wielkie i pies w ogóle ich nie chce gryźć... Mogę dawać jakieś kości typu wieprzowe, wołowe czy z kurczaka? Pies jest małej rasy i nie chce mu się nawet gryźć karmy tylko połyka w całości :o dostałam nawet od weterynarza karmę która niby czyści zęby u psa ale co z tego jak on ją połyka w całości? :o Dałam mu raz kość z nogi z kurczaka ale tak się bałam później, że nie pogryzł dobrze i mogło mu się coś wbić do środka, że teraz nie wiem w sumie czy powinien jesć z kurczaka kości, zwłaszcza że po przegryzieniu zostają taki ostre i bałabym się, że coś stanie się psu. Czy wołowe lub wieprzowe mogę dać co jakiś czas? są bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla psa najlepsze są wołowe, te okrągłe grube, co w środku mają szpik, ale nie pamiętam jak sie nazywają. w sklepach czasami bywają za pare groszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kurczaka na pewno nie
zwłaszcza małemu psu - "kurczacze" kości dzielą się na takie wiórki, igiełki - mogą mu coś uszkodzić albo się zadławi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romania
kup od czsu do czsu porządniejsze kostki typu kulkowe - takie ze stawani , nawet wieprzowe i niech sietroche pomęczy :D tych chemicznych gównien unikaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
te kości nazywają się kośćmi szpikowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ABSOLUTNIE NIE DAWAJ KOŚCI
DROBIOWYCH!!!! mogą poprzebijać żołądek psu! Dajesz psu kość wieczorem i rano jest po psie... Co do kości wołowych - podobno odkłada się z nich masa w jelitach, więc też do końca takie "fajne" nie są. Do czyszczenia zębów psa są szczoteczki do zębów dla psa (cena 1zł w "tysiącach drobiazgów" albo w zoologicznym) i pasta do zębów dla psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×