Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nie wiem do końca czy warto...

Zakup starego domu i jego remont - bawił się w to ktoś? Warto?

Polecane posty

Gość gość
Co do renowacji - ja sie bawilam w to. Odziedziczylam po babci dom z bali, ale niestety przez lata został dosc mocno zaniedbany i remont byl konieczny. Renowację przeprowadzala mi Polska Drewniana, dom wygląda teraz przepięknie, póki co odkładamy z męzem pieniiądze, aby go fajnie wyposażyć. Ale juz nie mogę sie doczekac kiedy w nim zamieszkamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miastowa na wsi
Tez jestem posiadaczka domu na wsi.Po prostu zostawolam mieszkaNIe w bloku corce i chajda na wies,dom do remontu.zostaly tylko sciany,jedna w korytarzu przestawialam ,reszta nie.Od dachu po piwnice remont.Mam dom z wielkim siedliskiem (ponad 60 ar.) .dom 45 lat ma i jest piekny.zadnego ocieplania styropianem ,nic z tych rzeczy.Remont trwal 3 miesiace,bylo naraz 3 ekipy.Czesc robot maz robil sam.Plytki w kuchni,lazience itp.Nigdy nie zamienilabym sie na blok.tu jestem wolna.Teraz tyle domow na wioskach ,niedrogich ,kto ma smykalke to mozna sobie wyremontowac i zyc bez ,,petli na szyi'',czyli kredytu na 35 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmiastowa na wsi
Nie dopisalam.Mam oczyszczalnie (jeszcze nic nie wybieralam),podlogowe ogrzewanie w trzech pomieszczeniach i ...łazienkę 14 m2.Luz bluz.No i taras,w lecie ostoja w upal i spiekote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli chodzi o to, ze ma być to dom w celach mieszkalnych to wedlug mnei duzo lepsza opcja jest kupno dzialki i budowa nowego domu. Ja ostatnio zakupilam dzialke z www.dzialki-szczecin.com i nie mogę już doczekac się Az stanie na niej dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a my dostaliśmy stary dom w spadku po mojej cioci i powiem szczerze ze nie mieszka się źle. Sama uwazam ze takie stare domy maja klimat, choc jak na początku go zaczęliśmy oglądać to nam się wydawalo ze tu się da mieszkac. Oczywiście remont troche trwał bo trzeba było generalnie odnowic dom ale uwazam ze było warto. Iniekcje rys i prace ogólnobudowlane robiła u nas ta firma http://www.zuw-walawski.pl a malowanie w srodku już sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem z bardzo swiezego punktu widzenia (własnie jestesmy w trakcie takiego remontu),NIE NIE i jeszcze raz nie.My jestesmy na etapie przebudowy, nadbudowy i wymiany dachu a juz mamy dosyc !Nowe to nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba trzeźwo oceniać stan domu. My na przykład niewiele mieliśmy do ogarnięcia, praktycznie niedużo było niespodziewanych kosztów. Zwróciliśmy uwagę na firmę http://komino.net.pl/ która zamontowała nam porządny wkład kominkowy i zadbała o przegląd kominiarski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keters
To kwestia budżet, ale zerknijcie na to - http://tabelaofert.pl/domy W tym momencie warunki do inwestowania są, ale przecież to wszystko wymaga teraz wyłożenia stosownego budżetu. Bez niego daleko nie zajedziecie, bo jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mieszkam w wyremotnowanym ale starym domu i jestem zadowolona. ten dom ma niepowtarzalny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem warto, jeśli dom nie jest bardzo zniszczony i masz sprawdzoną ekipe do remontu. U mnie wykonczeniówką się zająl mój i tata, ale naprawe fundamentów i posadzek zleciliśmy tej firmie http://www.julispec.pl/. Mają duże doświadczenie w różnych pracach związanych w renowacją betonu i stosują nawet technikę diamentową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wszystko kwestia dobrania sobie dobrej ekipy remontowej, która zna się na swoim fachu. Nam miedzy innymi pomagali z firmy www.kubicki.waw.pl , dzieki czemu caly remont przebiegł szybko a efekty były zniewalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tamtych czasach budowane domy byly naprawde dobrej jakosci, imponujaco mocne. Warto zastanwoci sie czy mozna je przerobic w jakis sposob jakas czesc rozebrac. Dlatego warto zastanowic się nad takim domem. jesli bedziesz potrzebowac rozbiorki to zorganizuj suwnice www.suwnicabramowa.pl . bedzie o wiele latwiej sie zajac domem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli masz dobra ekipre remontowa to oczywiscie, ze warto, w tym temacie osobiscie moge polecic Ci www.prbrembud.pl naprawde warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radedamy
Właśnie się w to bawimy :) I naszym zdaniem warto, choć dobrze samemu mieć umiejętności i wiedzę z zakresu tradycyjnego budownictwa żeby sobie zaoszczędzić nerwów i kosztów;) A nasze radości i złości można śledzić na blogu: https://radedamy.wordpress.com/2016/03/12/podaj-cegle/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Moje pytanie dotyczy zakupu mieszkania Mianowice ja i moj mąż planujemy kupic miesznanie o wartosci 375 tys. Ja nie pracuje . Moj mąż pracuje w firmie swojego ojca w ktorej na papierze wartosc jego wynagrodzenia wynosi 1800 zł. Firme prowadzi moj maz , ojciec jest tylko włascicielem , pieiadze są przesylane na konto firmowe z imieniem i nazwiskiem tescia wiec pieniadze sa tak jakby jego. Czy jesli kupimy mieszkanie bedziemy miec problemy z urzedem skarbowym ? Jak poprowazic formalności zeby nie miec problemów. Prosze o nakierukowanie mnie jak dokonac formalności. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nn nn
Urząd Skarbowy będzie chciał wyjaśnienia skąd mieliście kase na mieszkanie. Najlepiej niech ojciec przekaże te pieniędze Wam jako darowizne. Jak zgłosicie to od razu w Urzędzie Skarbowym to nie zapłacicie podatku, a potem przy kupnie mieszkania też już nie będzie problemu bo będziecie mieli wytłumaczenie skąd kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja taka transakcje raz zrobilam, caly dom remontowalam dzieki www.prbrembud.pl i musze stwierdzic, ze wyszlo swietnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to mówią wszystko jest do zrobienia. Ja kupiłam stary dom najgorsza była piwnica cały czas nachodziła tam woda a co dalej to wiadomo wilgoć itp. Znajomy polecił mi firmę http://kombi.biz.pl dopiero oni zaleli takie posadzkę że woda przestała wchodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko zależy od tego, co w tym domu jest do wyremontowania, ja zdecydowałam się na usługi http://spec-bud.com.pl/ u mnie trzeba było trochę wzmocnić konstrukcję domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torun
W takich sytuacjach często trzeba wynająć rusztowanie, więc polecam www.slv-group.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że całkiem niezłym pomysłem było w moim wypadku zainwestowanie w matę termoizolacyjną. Większość domu mam właśnie nią docieplone i nie widzę strat ciepła. Z resztą miałem nawet robioną termowizję i widać na zdjęciach jak na dłoni, że tam gdzie jest mata tam strat ciepła nie ma. Matę kupowałem od Alufox ( www.alufox.pl). Dobra cena, wysokie parametry jeśli chodzi o odbijanie promieniowania cieplnego, które jest obustronne, za pomocą dwóch warstw aluminium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie, ze warto, mozna naprawde uzyskac dobre ceny podczas przebitki i troche zarobic. Tylko oczywiście trzeba mieć jakas stala firme od remontow, która robi to kompleksowo i w dobrej cenie, ja osobiście korzystałem z usług www.prbrembud.pl i wszystko Gralo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
największym problemem przy adaptacji statego domu, do dzisiejszych stanradów, jest jego ogrzewania. niestety przestarzałe systemy, sporo kosztują potem. dom trzeba też bardzo dobrze zaizolować, żeby tracił jak naj mniej energii. niestety czasem nie można też pomarzyć o takich opcjach jak rekuperacja z wentylacja, instalacja pompy ciepła, ogrzewania podłogowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My co prawda nie mieliśmy jakiegoś bardzo starego domu, ale wzielismy meble od dziadków do renowacji i właśnie nimi się zajmowaliśmy. W http://rudex.cze.pl/ kupiliśmy sporo przydatnych akcesoriow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa lata temu kupiliśmy dom nie wiem jak stary ale wiem że przez 10 lat nikt w nim nie mieszkał więc stał i niszczal. Daliśmy za 80 m domu i 10 a działki 100tys i nie zalujemy do wymiany instalacja elektryczna centralne cały dach okna i drzwi tyg W domu były skute tynki więc też są nowe w jednym pomieszczeniu nie było posadzki więc też nowa. Mieliśmy stan surowy zamknięty więc dalej według własnych pomysłów mąż zrobił wszystko sam wszystko naprawdę jest złota rączka samoukiem i wszystko zrobił pięknie sam tynki również dorobilismy taras o którym marzyłam a go nie było. Dom jest piękny ktoś powie że moglibyśmy zbudować od podstaw tak może i tak ale działka plany formalności wszystko to kosztuje na pewno dużo więcej niż 100 tys mamy jeszcze do zrobienia strych na którym będą dwa pokoje i garderoba to zaczniemy od nowego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy stary czy nowy dom - trzeba go odremontowac i urzadzic. Warto wziac architektow. Polecam remont wnetrza ze http://studioatre.pl/ - naprawde sa swietni w swoim fachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet w starym domu, który remontujes zmozesz miec bardzo oryginalne meble. Osobiscie projektowalismy samodzielnie meble https://www.ewodd.com/ - swietne polki i szafki. godne podziwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas przygoda z remontem domu (z lat 60.) ciągnęła się dwa lata, ale efekty są naprawdę dokładnie takie, jak oczekiwaliśmy. Największym wyzwaniem była drewniana podłoga, która była w kiepskim stanie, ale mimo to miała potencjał. Bardzo nam zależało, aby go wydobyć. I udało się :) Oczywiście bez odpowiedniej ekipy nie dalibyśmy rady, chociaż mąż miał ambicję, aby wszystko zrobić samemu... Ale w kwestii podłóg zdaliśmy się na profesjonalistów z Kliniki parkietu, zależało nam, aby renowacja wykonana była odpowiednio i tak też się stało. Jak by ktoś szukał fachowców w tym zakresie, to polecam http://www.klinikaparkietu.pl/kontakt :) Naprawdę wiedzą, jak się obchodzić z drewnem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×