Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kwiattek19

Jaki język bardziej się opłaca? Ang czy niem?

Polecane posty

Biorąc pod uwagę obecne czasy? Który język przyda mi się bardziej w pracy? Nie wiem na który się zdecydowac na studiach... Mieszkam przy granicy niemieckiej ale czasem potrzebują angielskiego... Doradzi mi ktoś ? Może ktoś kto pracuje w firmach różnych? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekuj negatywa
lepiej sie opłaca to co lepiej umiesz, jakbyś znała perfekcyjnie chiński albo arabski to by sie opłacało ja wolę niemiecki bo widzę że mi to idzie i na rozmowach kwalf mówie że niemiecki no chyba że praca wymaga angielskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdzisiek
angielski wybierz bo po angielsku wszędzie się dogadasz bo niemcy niedługo przestaną istnieć tak jak francja przez napływ imigrantów muzułmańskich którzy niemieckiego się nie uczą i w dodatku za 50 lat niemcy będą mniejszością w swoim kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dvfsdf
jesli w wieku 19 lat nadal nie znasz porzadnie angielskiego i jeszcze sie pytasz, ktory sie bardzie oplaca, to jestes juz na stepie przegrana z taka mentalnoscia:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem kobietą i
w zachodniej cześci Polski Niemiecki angielski zna duzo osób, więc niem. jest wiekszym atutem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeden język to za mało w dzisiejszych czasach. Ucz się obu :) - jednego sama możesz. Ja zauważyłam że jest popyt na niemiecki teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze mam 20 lat. po drugie znam angielski (!) - niemiecki słabiej. po trzecie studiuje ciężki kierunek na politechnice i pytam czy lepiej szkolić perfekt angielski czy niemiecki zważywszy na fakt, że mieszkam 15km od niemieckiej granicy. nie interesują mnie wypowiedzi gówniarzy, którzy gówno wiedzą i wnioskują po nicku. :) Zastanawiam się który język wybrać do szkolenia ze względu na dzisiejszą sytuację gospodarczą i ekonomiczną, który język jest więcej wart. Bo Mamuśka to mi wyjechała, że najlepiej to rosyjski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dvfsdf
niemiecki nie jest zadnym atutem w momencie jak sie nie zna angielskiego. Nawet niemieckie firmy robia interesy po angielsku. Ktos kto nie zna angielskiego jest kaleka i nawet znajomosc chinskiego nie sprawi, ze bedzie postrzegany inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dvfsdf
taa, wypowiedz gowniarza, ktory zna biegle 2 jezyki, bo mieszkal po kilka lat w dwoch krajach i wie, ze znajomosc jezykow u polakow kuleje. Polaczek mysli, ze jak przerobi wszystkie czasy, wykuje na pamiec pare tysiecy slowek to zna biegle jezyk, a potem jak staje oko w oko z obcokrajowcem, to nastepuje stekanie i dukanie. Zadnego jezyka nie nauczysz sie PERFEKT w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że jeden to mało ale muszę wybrać jeden na studiach. Angielski znam - dogadam się, z niemieckiego znam tylko podstawy. Muszę wybrac któryś z tych języków bo jako drugi wybrałam hiszpański - ale to bardziej jako hobby (też mi się coś należy od życia a nie tylko mechanika i elektrotechnika!) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak nie dostane wizy yebane
dvfsdf jesli w wieku 19 lat nadal nie znasz porzadnie angielskiego i jeszcze sie pytasz, ktory sie bardzie oplaca, to jestes juz na stepie przegrana z taka mentalnoscia a ja mam 21 znam angielski w mowie słabo a niemiecki tak że rozumiem niemal wszystko i jestem z siebie dumna pierdole anlosaski system amerykańsko żydowski!! już wole ruski niż angielski autorko rób co Ci serce mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchaj ja mieszkałam w Londynie - i to tam się nauczyłam porozumiewać po angielsku. Masz racje w szkole regułki a dopiero w takim Londynie to sobie mogłam pogadać z innymi po angielsku... Po prostu mam dylemat, angielski już znam ale nie wiem czy szkolić go dalej tak by mówić biegle i płynnie już no super czy zacząć niemiecki... O niemieckim myślę, tylko ze względu na miejsce zamieszkania... Ale firmy nasze przy granicy są bardziej międzynarodowe, więc angielski chyba znów wygrywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też ex
Proponuje spiąć pośladki i uczyć sie dwóch jezyków. Im więcej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mojego punktu widzenia to jest tak: angielski już mi się trochę znudził. Myślę, że mogłabym sama się douczać tylko znając życie nie znajdę na to czasu... Chciałabym nauczyć się niemieckiego od podstaw. Byłam w pracy w Niemczech 2 miesiące teraz na wakacje - zawsze nienawidziłam tego języka a teraz jak sama byłam za granicą to jak zaczęłam rozumieć co do mnie mówią jak zaczęłam odpowiadać to byłam z siebie bardzo dumna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem angielski to jest podstawa i kazdy go powinien znac na tyle aby moc sie dogadac bez problemow i jakania. Z tego tytulu wiec kazdy inny jezyk bedzie bardziej ''ceniony'' gdyz ten agielski to juz taka powiedzmy norma. Kazdy inny dodatkowy jezyk jest na plus. Mozna zaczac od niemieckiego pozniej dodac francuski albo rosyjski czy jeszcze inne jezyki z biegiem lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×