Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miarka

Pieczeń wieprzowa z sosem- jak zrobić?

Polecane posty

Ile razy jem w jakiejś stołówce czy knajpce jedzenie na wagę biorę pieczeń z sosem. Zawsze jest rozpadająca się ustach i soczysta. Do tego kluski śląskie i się rozpływam. Próbowałam już kilka razy ale efekt nigdy mi nie wychodzi. Macie jakiś sprawdzony przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieczeń...oczywiście mięso wołowe,nacieram pieprzem i czosnkiem,obsmażam na patelni z każdej strony.Przekładam całość włącznie z tym tłuszczem ze smażenia do garnka,zalewam woda i gotuje aż będzie mieso miękkie,na koniec gotowania dosypuje soli.Z tego wywaru robie oczywiście sos. Kluski...ziemniaki gotuje i przeciskam przez praskę,masę dziele na 4 części,jedną wyciągam i uzupełniam mąką ziemniaczaną,dodaje jajko i tą wyciągniętą cześć ziemniaków.Wszystko wyrabiam i potem kulam kluski i robie w nich dziurke..:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko fajnie tylko mnie chodziło o wieprzową;-)z szynki karczku czy łopatki. Ale wołową też spróbuję:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niśmiertelna25
Ja robię tak: Karczek kroję w plastry, piekę z obu stron razem z czosnkiem pokrojonym bardzo drobno (1-2 ząbki) i octem. Przyprawy: - ziele angielskie - liść laurowy - papryka - pieprz - chilli Jak mięso jest fajnie przypieczone, dolewam wody i duszę na małym ogniu. Co jakiś czas sprawdzam i w razie potrzeby dolewam wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
Ja piekę przyprawione mięso wieprzowe w rękawie do pieczenia i właśnie jest takie soczyste. Z tego soku, które puściło mięso robię dowolny sos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zalala bulionem a nie woda :) Ale co kto ma co kto lubi :) Ale potwierdzam pieczen plus kluski slaskie plus akurat u mnie kiszone ogory bajka :) Na tony moge jesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jeszcze lepsza pieczeń
plus kluski śląskie plus modro kapusta! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×