Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Beti u nas kiepsko z butlą:( może też przez to że smoczek mam cały czas taki sam od urodzenia, właśnie doczytałam Zorkę i też mnie olśniło;/;/ a cyce jako tako dają radę z herbatką na lakt. i kawą z mleczkiem. Moja ostatnio marudna jest, niby śpiewa, niby beczy, jęczy, tak nerwowo pcha wszystko do buzi, a nasze palce prawie zjada jak jej sprawdzamy:( ojjj znowu będzie ciężko ..płacz itd;/;/ Niewiem co jej dać, czy czymś smarować??????dziąsełka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_1893
czesc :) Vilia,ale masz fajnie-Bartek już je prawie wszystko,śpi...jeszcze tylko nocniczek przywitac i przeżyć fazę "100 pyta do..." :D jaki bedzie torcik urodzinowy? Rysiada-trzymamy kciuki! Beti..no ja się nie do końca zgodzę z opinią Twojego lekarza,bo znajomej dziecko chorowało pół roku na rotawirusa,właśnie po szczepionce... Kala,niestety Maluszek musi sprawdzić czy uda mu się połknąć rączkę....moja się ostatni dziwi,bo się gryzie w piąstkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A smarowałyscie dziąsełka jakimś żelem...jakim jak już? ta zraz pożre mi kciuk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogłaszam wszem i wobec (czy jakoś tak ;) ) że widać dolną, lewą jedynkę :) Jeszcze nie wyrosła oczywiście ale widać od razu że to ząbek. Czyli jednak mame intuicja nie zawiodła. Tylko szkoda że dziecko mi się zmieniło w diabełka. Jest nieznośny jak nigdy. Ja tez poproszę o nazwe maści na dziąsła i w ogóle o sposoby uśmierzania bólu. Beti, ja jeszcze poczekam ze zmiana smoka bo na ,,2'' to i tak mu zawsze mleko bokiem leci (a może to przez zabkowanie). Nika, widocznie mialas na konkretnego bakcyla ten wymaz. Ja miałam tzw.czystośc pochwy i ogólnie bylo napisane że flory patogennej nie wyhodowano, a potem te pałeczki, leukocyty itd. Jak robilam na chlamydie to było napisane że ...(łacińska nazwa)- nie wychodowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zorka szybko twój Babel ma tego zęba:) Moja pcha do buzi wszystko na potegę, skrzeczy, jęczy i wszystko naraz;/Zmoczyłam jej rożek od pieluchy i tak sobie ulżyła, bo gryzaki się chłodzą w lodówce:) Znajoma poleciła mi żel Dentinox N, podobno jej małemu pomógł, niewiem czy któraś z Was używała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze zabki i te sprawy :) a ja sobie czekam i czekam cierpliwie :)) i tak lubie czytać o tych wszystkich waszych sprawach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala, my tez jestesmy zaskoczeni. Maly zrobił się nieznosny. Prawie całą noc nie spalam bo wciąż się budził. Mleko pije tak ze połowa zawartosci butli laduje mu na szyi i ramieniu. Bardziej jezdzi dydkiem po dziąsłach niż pije mleko. Popołudniu polece do apteki po jakiś żel na dziąsla. Ciekawe kiedy się ten ząbek przebije. Widać go tuż pod dziąsłem. Narazie największa ulge mu przynosi jak jeżdże mu swoim palcem po dziąsełkach. Sam tez kombinuje i wklada do buzi pieluche, misie i róg poduszki (oczywiscie nie wszystko na raz ;) ). Teraz dopiero mi zasnął, od 6:00 miałam sajgon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu ja sama wiem, że różnie z tym bywa, każde dziecko inne i inaczej na wszystko reaguje. Kala a ważyłaś małą teraz ? Mój też pcha rączki na potęgę, ale na razie jakoś marudny specjalnie nie jest. Zora no to czekamy, aż się wyrżnie ( czy jakoś tak :-) ) Bartuś od wczoraj potrafi chwycić stopę :-) Buzia, o której Wam kiedyś pisałam - szorstka jak papier ścierny - pomału wraca do normy, już prawie gładziutka jest. Kupiliśmy taką specjalną emulsję i widać efekty. Na odparzoną pupę nam bardzo pomaga maść alantan plus. Pediatra nam miesiąc temu polecila, i od tego czasu mały może z raz miał odparzenia. Wcześniej, kiedy stosowaliśmy linomag i sudocrem, to prawie cały czas coś się działo. @ przylazła, jak zwykle nieproszona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Beti nie ważyłam jej, mam byc nawizycie kontrolnej po ok 10 dniach...;/ daję jej tylko moje mleko, kaszkę albo kleik raz dziennie, wprowadzam to stopniowo, za dwa dni kończy 4 miesiące:) raczej na tej diecie dużo nie przybrała......niewiem już sama co i jak dawać teraz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti2905 jakoś żyje. Cały czas dają mi popalić plecy. Rano jest jeszcze jak cię mogę, ale wieczorem to masakra. Nudności już nie mam ale za to prześladuje mnie zgaga po ostrym. Ale to pewnie z łakomstwa, bo bardzo smakują mi właśnie rzeczy ostre i kwaśne. Pomału zaczyna też być widać brzuszek. Mam taką śmieszną oponkę na dole. Wygląda jakbym przesadziła z ciastkami. M śmieje się, że niedługo będziemy mieli takie same sadełka ;) bo sam ma tzw "mięsień piwny" Jutro czeka nas USG genetyczne. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć malucha. Z jednej strony wiem, że wszystko musi być ok, a z drugiej panicznie boję się, że okaże się, że coś jest nie tak. W czwartek czeka mnie zaś wizyta u gina. Moja lekarka uwzięła się wysłać mnie z powrotem do pracy, a mnie się nie uśmiecha chodzić na 8 godzin za biurko z bólem pleców. Zresztą w zeszłym tygodniu znowu zaliczyłam epizod z plamieniami. I na 100% nie da mi ona zwolnienia więcej, a mam je tylko do tego piątku. Czeka mnie zatem zmiana lekarza prowadzącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netta to super że u Ciebie lepiej napisz koniecznie jak będziesz po wizycie :) Trzymam kciuki żeby u maleństwa było wszystko dobrze :) Lekarza lepiej zmień jeśli nie będzie chciała zwolnienia wystawić kurde od tego są a 8 godzin z bólem pleców to na pewno masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam małemu żelowy gryzaczek i żel na dziąsła Bobodent. Miałyście może ten żel??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny korzystam ze mala lezy w lozeczku i pomalu zasypia wiec postanowilam cos skrobnac. Zrobily sie upaly my dzis bylysmy praktycznie caly dzien na dworze takie dlugie jej spacerki zafundowalam mala sobie spala a mama sie zjarala na dekolcie bo mialam bluzke z dekoltem w szpic i teraz biale ramiona i trojkat czerwony mam. Cicho sie zrobilo wiec chyba Ania spi :) ja tez zaraz znikam spac zmeczyl mnie ten dzien. Zora czekamy na zabek netta czekamy na wiesci z usg genetycznego Beti fajnie ze buzia Bartusia wraca do normy i gratuluje nowych malych sukcesow :) moja jak narazie potrafi juz coraz sztywniej glowke trzymac i coraz mocniej drzec ta swoja mala mordke :P Zlosnik z niej niesamowity jesli cos chce np cyca a nie dostanie od razu to zalacza sie syrena i nie ma zmiluj trzeba ustapic. Kala na pewno mala przybrala na wadze a lekarka mowila ze ma niedowagę czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netta bądz dobrej mysli,bo przecież musi być wszystko dobrze zmaluszkiem:) trzymamy kciuki:) No właśnie zmień lekarza, wiem co to znaczy praca siedząca i w ciąży:(:( Zorka mi dziś kolezanka dała ten bobodent ale mówiła że jest do kitu...niewiem zobacze czy u Nas zadziała, mała staje coraz bardziej nieznośna i nerwowa:( jak zużyje ten bobodent to kupie ten drugi o którym wczesniej pisałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co Ty Katia myślałaś.....szybciej się trzeba z cycem uwijać:):) W sumie to trudno powiedzieć czy ma niedowagę bo mała się urodziła, ale przybiera około 140 g tygodniowo gdzie powinna więcej, na początku osła 300g /tydz, ale podobno w 3 mies już tempo tak spada, więc nie martwię się na zapas, dobrze że nie chudnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_1893
Netta-czekamy na wieści z usg:) Kala, tak sobie pomyślałam,ze waga wagą,a jak wygląda mofrologia? może niunia jest drobna i szczuplutka z natury,bedzie małym niejadkiem,ale nie odbija się to na krwi. zapytaj lekarkę czy w tej sytuacji nie warto zrobic badań.jeli morfo będzie ok,to chyba "ten typ tak ma".no jak wartości yjdą obniżóne,to będzie powód do zmartwień. tylko mimo wszystko pobranie krwi to duzy stres dla dziecka. Beti:) fajnie wygląda stopa w buzi :) czasem sie zastanawiam jak dziecko sie wygina by to zrobic:) Zora-gratulujemy zębolka :) uzywamy dentinoxu n -Love nam polecila....zbytnio nie był potrzebny,więc nie wiem jak to wyjdzie przy ostrym ząbkowaniu (Love pomagał). jak marudziła,to kładłam na ząbki,smoka,wózek,bujanko i spała.moze nie tyle co uśmierzał ból,co skupiała sie na smoczku i zjadaniu żelu i zasypiała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti,dokładnie jak piszesz-alantan jest super. ale kupiłam teraz bepanten,bo miała dosc duzo czerwonej skórki na pupci i uwazałam,ze szybciej bepanten poprawi kolorek niz alantan. ale alantan to bardzo dobra maść Vilia i wiesz co wymysliłam skad to sie wzieło,mimo mycia codziennego...bo matka słucha sie babki i co robi? -jak dziecko chore to ubiera rajtki + spodenk c w połączeniuz body daje 3 materiały na pupci , które grzeją...bo g babci ziecko trzeba wygrzac. teraz lata w samych getrach i jest ok.moze Twoja opiekunka tez ubiera za ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kala moze zrob jak Asia pisala lepiej sprawdzic morfologie wedlug mojej lekarki moja Ania tez za malo przybiera na wadze ale miesci sie w normie lecz wg lek moglaby wiecej przybierac zrobilismy jej badanie krwi i morfologia wyszla wysmienita a hemoglobina bardzo wysoka jak na 6tyg dziecko. mala przybiera mniej wiecej 200g na tydz. W piatek wazyla juz 3800 a waga urodzeniowa 2870

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki ile wcześniej miałyście już wszystko kupione i przygotowane dla maleństwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika ja chyba na jakiś miesiąc przed terminem, w 37 skończonym tygodniu ciąża jest już donoszona i można już urodzić :-) Lepiej wcześniej sobie wszystko zorganizuj, bo sama końcówka ( też zależy jak dla kogo ) jest raczej ciężka. Ja miałam nogi jak balony, stopy dwa razy grubsze niż normalnie na ok.miesiąc przed własnie, nie za bardzo dało się chodzić. Na dodatek utrzymywało się to do 2 tygodni po porodzie, ale to już inna sprawa. Ehh, trzymam kciuki za szybciutkie rozwiązanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ass1122
Witam. Nie chce Wam zaśmiecać forum ale potrzebuje pomocy. Bylabym bardzo wdzieczna jezeli byscie odpowiedzialy. Ponad miesiąc temu odstawiłam tabletki, po okolo 14 dniach przez okolo 7dni bolalo mnie podbrzusze. Teraz juz od 5dni boli mnie podbrzusze. @nie przyszla a mam pełno śluzu białego wodnistego. Jak myslicie nie majac innych objawow i tak szybko po odstawieniu tabletek jest szansa na ciaze. Wraz z mezem bardzo chcemy miec drugiego dzidziusia ,jednak w pierszej ciazy nie przypominam sobie takiego sluzu.test robilam z tydzien temu i wyszla jedna kreska. Mogło byc za wczesnie na testowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ass, jak najbradziej można zajśc w ciąze. Powiem na przykladzie koleżanki; bralam tabl regularnie az kiedys skonczyło jej się opakowanie wtedy kiedy przypał okres. Po 5 dnich kupila nastepne tabletki (takie same oczywiście) i wspólzyła sobie w najlepsze, no i od ponad roku jest szczęsliwą mamusią :) Troszke inny przykład niz u Ciebie ale wiedz że po odstawieniu plodnośc wraca bardzo szybko i to zwielokrotniona (ryzyko ciązy mnogiej). Poczekaj troche i powtórz test. nika, my kupowalismy wszystko na ostatnią chwilę i dlatego miałam wtedy duzo stresu czy ze wszyskim zdążymy. Kala, tez czytalam ze ten bobodent to lipa i ewentualnie działa do 30min max :( Ale posmarowalam malemu rano dziąsełka (tylko dolne) i zasnął prawie od razu. Nawet na karmienie się nie obudził. Sama go wybudziłam więc może troszkę dziala albo chociaż na poczatku gdy ból jest względny. Mnie zawsze wcisną g...o w aptece :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wagi dziecka. Teraz lekarka coś wymyśla bo maly ważył na ostatniej wizycie 5800 więc lekarka mowi ze dobrze ale zwazywszy na to że synek pije nawet do 4 butli (120ml) dziennie to przybral za mało bo na mm powinien wazyć więcej. Oszaleje. To chyba ważniejsze jest że w ogole przybiera i według norm niż to że powinien miec ,,nadwage'' bo pije mm. Piernicze ich wszystkich. Nie licząc zabkowania to gólnie mam wesolego, usmiechniętego, ruchliwego synka - więc jest zdrowy a ci z tej przychodni zawsze mu cos wynajda. Za to jaki respekt gdy poszłam z męzem :) Niemal mi d..e lizały bo gdy chodze sama to totalna olewka i chamstwo. Kala to już nie karmisz butlą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ass, chodziło mi o to ze kumpela nie brała tebl przez 5 dni po tej przerwie (okres). MAm nadzieje ze zrozumiałaś tak czy inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem już po USG. Mam małą kolekcje zdjęć maluszka. Jestem prze szczęśliwa, że wszystko z nim w porządku. Maluch ma już 5,5 cm i strasznie się wierci. Nie był jednak chętny do pokazania się w całości, odwrócił się tyłkiem i nie chciał pokazać buzi. Ale w końcu się udało. Omal nie poryczałam się jak zobaczyłam jak fika koziołki. Poza tym ma strasznie długie nogi, nawet lekarka była zdziwiona, że aż tak :). Chyba będzie koszykarz lub modelka ;) A to zdjęcie malucha. Może trochę niewyraźne i krzywe ale jest : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73750c56aa868bf8.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stysiunia232
Cześć dziewczyny :) jestem tu pierwszy raz, ale długo Was czytałam i śledziłam Wasze losy wiążąc je z moimi. Od grudnia staramy się z mężem o dzidzi, aktualnie drugi cykl biorę bromek i clo (poprzedni nie udany), a dziś rano druga kreseczka blada ale jednak wyraźnie widoczna :) mam nadzieję, że się udało, chociaż to jesczze nic pewnego... gratuluję przyszłym mamusiom i powodzenia starającym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netta super maly ktosiek :) az mi sie przypomnialo jak ja bylam na tym etapie ciazy co teraz i te kazde uniesienia i uczucie szczescia za kazdym razem gdy moglam popatrzec na usg na moja kruszynke. brakuje mi tych chwil gdy Ania byla w brzuszku gdy wiercila sie i dawala kopami znac o sobie, teraz nasze male szczescie lezy sobie w lozeczku i slucha muzyczki z karuzeli i zasypia. stysiunia232 trzymam kciuki by bylo po twojej mysli i bys mogla sie cieszyc rosnacym brzuszkiem a potem mala istotka na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatm mogę dołaczyć? 29 powinam dostać@ ale czekan na dwie kreseczki na teście i nie mam co ze sobą zrobić..komu się wygadać..w domu nie chce zapeszać..gdyż z narzeczonym w moje dni plodne kochaliśmy sie do samego końca z wytryskiem we mnie nawet chcieliśmy klimat zmienić i nad morzem byliśmy w tym czasie...tak bym chciała żeby @ sie nie pojawiła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×