Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
taka sobie ona.

Wyprawka dla noworodka???

Polecane posty

Dziś spisałam rzeczy które są potrzebne na pierwsze miesiące życia dziecka....od wózka po proszek dla niemowląt. tak się zastanawiam czy o czymś nie zapomniałam,???może jest coś co nie jest nigdzie ujęte, a świetnie się sprawdza i się przyda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowkaaaa
rozsan co tam u Ciebie?? zagladnij i odezwij sie na stycznowkach:) nie ma co sie obrazac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrycja888---oj troszkę tego jest. bede mama w listopadzie---dzięki. styczniowkaaaa--oj u mnie masa zmian, przede wszystkim za góra miesiąc wprowadzam się do 90m2 mieszkania..całkowicie nowego.Właśnie elektryk kończy ostatnie poprawki.Więc ogromne szczęście.a na styczniówki zaglądam systymatycznie, tylko milcze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emememsy
DO SZPITALA Dokumenty * dowód osobisty * aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM * karta przebiegu ciąży * skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć). Wyniki badań * grupa krwi i czynnik Rh * przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh * zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej * odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży) * wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży * ostatnia morfologia i badanie moczu. NA CZAS PORODU * ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, szlafrok, ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie, majtki) * wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu, kapcie) * jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek * jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia, jeśli wykonywane są zabiegi przygotowawcze * jednorazowe chusteczki * przybory toaletowe * mały ręcznik * szczotka do włosów, opaska, spinki lub gumka * pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów) * gąbka kosmetyczna do zwilżania twarzy i ust * woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy * termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości * termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę * piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej) * lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania) * walkman i kaseta z ulubioną, relaksującą muzyką * coś do jedzenia i picia (szczególnie dla męża) * kilka jednorazowych kubków * notatnik i długopis * karta telefoniczna lub żetony * dla zwolenników: aparat fotograficzny PO PORODZIE Rzeczy dla mamy: * koszula lub piżama wygodna do karmienia * rozpinany sweter * skarpetki * 6 par majtek (w sprzedaży jednorazowe) * przybory toaletowe * 2 ręczniki * 20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek * ręczniki papierowe * dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza) * specjalna poduszeczka do karmienia (pod główkę dziecka) * 2 staniki do karmienia * wkładki laktacyjne * ręczny odciągacz do pokarmu * karta telefoniczna, żetony (trzeba spytać na oddziale o typ automatu) lub telefon komórkowy * drobne pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowkaaaa
rozsan to wroc do nas aktywna :) fajnie ze bedziecie miec nowe mieszkanie :) zazdroszcze :) odezwij sie u nas !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gumiskaaaaai7
Na pewno nie obędzie się bez wanienki, ja ogólnie z doświadczenia polecam regał kąpielowy, możesz go spokojnie postawić w pokoju. Jest dużo praktyczniejszy niż zwykła wanienka. W takim regale masz wanienkę, komodę na rzeczy, no i przewijak - dla mnie to było super wyjście. Zobacz chociażby ten: http://mebledladziecka.com.pl/regaly-do-pielegnacji-niemowlat/406-ella-komoda-kapielowa-regal-do-przewijania.html Teraz co prawda córcia już dawno z niego wyrosła, ale trzymam go dla drugiego dzidziusia. Kto wie, może kiedyś się jeszcze przyda... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafiłam na fajny artykuł, kilka naprawde przydatnych rzeczy.mama-i-dziecko.blogspot.com ale z doświadczenia wiem, że kupujemy za dużo rzeczy, potem to leży i w ogóle tego nie używamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj dziewczyny...
aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM Ten rum to dla lekarza czy ojca dziecka?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kraczucha
RUM hahahaha zapewne do przemywania pępka potrzebny hehehe i pierwsze słysze,ze trzeba miec skierowanie do szpitala na poród hahahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj dziewczyny...
ta i termos z lodem i termofor, hahaha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutno mi okropnie:(
CZUBY chodzi o REMULA z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama jestes czubem
Nie ma czegoś takiego jak RUM tylko RMUA a druga sprawa że jak bierzesz książeczke to już RMUA nie jest potrzebne idiotko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyprawka dla mojej kruszynki: 1.CIUSZKI W ROZMIARZE 56: - kaftanik + śpiochy komplet 5x - body kopertowe długi rękaw 3x - body kopertowe krótki rękaw 3x - śpiochy 6x - body 4x - kaftanik 5x - koszulka 5x - pajacyk 6x - pajacyk piżamka 2x - półśpiochy 8x - czapeczka 2x 2.CIUSZKI W ROMIARZE 56/62: - czapeczka cieplejsza 3x - okrycie kąpielowe 3x - rajstopki 4x - rękawiczki niedrapki 3x - skarpetki bawełniane 5x skarpetki frotte 5x 3.CIUSZKI W ROZMIARZE 62: - śpiochy 9x - body długi rękaw 4x - body krótki rekaw 4x - body 4x - kaftanik 5x -koszulka kopertowa 5x - pajacyk 5x - pajacyk piżamka 2x - spodenki 3x - półśpiochy 4x - sweterek 2x - wiosenna czapeczka 3x - kombinezon 2x - śpiworek do spania 3x 3.AKCESORJA - wanienka 1x - stojak do wanienki 1x - bawełniane myjki 1x - płatki kosmetyczne 1x - szczoteczka + grzebyczek 1x - patyczki 1x - gaziki jałowe - gruszka 2x -proszek do prania białych ciuszków 1x - proszek do prania kolorowych ciuszków 1x - sudecrem 2x - mydło 1x - krem na każdą pogodę 1x - krem przeci odparzeniom 1x - puder 1x - oliwka 1x - szampon 1x - krem na słońce 1x - mleczko nawilżające 1x - chusteczki do pupy 2x - żel do mycia 1x - płyn do kąpieli 1x - bepanthen 1x - pampersy - woreczka na brudne pieluszki 2x - pieluchy flanela 10x - pieluchy tetra 30x - kosz na brudne pieluch + wkłady 1x - łóżeczko 1x - materac 1x - kołderka + poduszka 1x - moskitiera + stelaż 1x - pościel do łóżeczka 3x - pościel do wózka 3x - łóżeczko turystyczne 1x - komoda 2x - szafa 1x - przewijak 1x - wózek 1x - torba do wózka 1x - termometr 1x - wyparzacz 1x - laktator 1x - pojemniki na pokarm 10x - 3x butelka 125 ml - 3x butelka 250 ml - termoopakowanie podwójne 1x - termoopakowanie pojedyncze 2x - elektryczny podgrzewacz 1x - szczoteczka do mycia butelek 2x - pojemniki na smoczki 4x - łańcuszki do smoczków 4x - pokrowiec na przewijak 1x - becik 2x - pozytywka 1x - karuzela 1x - podkład od przewijania 1x - mata edukacyjna 1x - leżaczek bujaczek 1x - elektroniczna niania 1x - monitor oddechu 1x - moskietiera do wózka 1x - folia przeciw deszczowa do wózka 1x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilońńska2
Jeśli czegoś Wam jeszcze brakuje to zajrzyjcie tez tutaj http://www.babymama.pl/ My ostatnio jak kompletowaliśmy wyprawke to kilka rzeczy kupilismy własnie tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja większość wyprawki kupiłam na allegro, ale cudna posciel można dostać na www.trilli.pl słodziutka ręcznie robiona posciel dla niemowlaczków baletniczki cudnie wygląda w łóżeczku Anielki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ameljola
Witam, ja napisałam sobie listę według działów, co do szpitala co po, jakie ubranka, kosmetyki itd. Później znalazłam sklep w necie (nie chciało mi się chodzić po sklepach, ten wolny czas wykorzystałam dla siebie)Teraz gdy Amelka ma 3 miesiące dalej tam zaglądam i zawsze znajdę to czego potrzebuje, zdarzyło się, że nie było opasek, zadzwoniłam i Pani za 3 godzinki je wprowadziła, zajrzyjcie na www.kolysanka.com.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja spakowałam całą wielką torbę do szpitala:) oprócz dokumentów bo to bardzo ważne w mojej torbie miałam: ubranka dla dziecka:kaftaniki, spioszki, czapeczki, niedrapki,pieluszki, chusteczki nawilżone, płyn do kąpieli, grzebyk, pieluszki tetrowe, gruszka do noska,waciki do przecierania buzi,kocyk reczniczek, i to chyba tyle, od razu po porodzie mąż biegał za kapturkami do karmienia, bo okazało się ,że mały nie może złapać a potem za laktatorem. okazało się ,że oprócz pieluszek i chusteczek nic nie było potrzebne, bo nawet po kapięli położna zakładała szpitalne ubranka, ja jako że miałam swoje prosiłam ,zeby ubrała w moje. jeśli chodzi o dom to łóżeczko, wóżek, fotelik, proszek do prania, podgrzewacz do butelek, no butelki, wanienka no i to co już miałam w torbie. teraz synek ma 7 miesiecy i gadżetów przybywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny :) w marcu tego roku zostałam mamą :) też szalałam z wyprawką a połowa rzeczy okazała się być nie potrzebna ;) przede wszystkim nie szalejcie z ciuszkami! Ja nakupiłam dużo i części z tego nawet nie zdążyłam mu założyć ;) najbardziej praktyczne są tzw "pajacyki" :) i zawsze przydatne body. Śpiochy plus kaftanik są w pierwszym miesiącu mało praktyczne- podwijają się i gniotą. Niedrapek starczy 1- 2 pary- a mój i tak je zrzucał ;) super sprawa to pajacyki itp z zawijai rękawkami. Kosmetyki- polecam hippa na początek żel do mycia ciała i oliwka starczy. Octenisept na pępek.Pieluchy tetrowe- conajmniej 20 na początek bo są nonstop przydatne! Dla mamy do szpitala: koszule do karmienia 2-3, podkłady na łóżko, wkładki laktacyjne, na sutki bepanten, dużo majtek luźnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jescze becik, podpaski poporodowe,(te wielkie), smoczki conajmniej 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie przyszłe i obecne mamy, zapraszam do śledzenia mojego kulinarno-fotograficznego bloga dla niemowląt i dzieci zajadamszpinak.blogspot.com Zaczynamy od "pierwszej łyżeczki" marchewki i jabłka, sukcesywnie wprowadzając nowe produkty. Zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak chcesz mieć zaropiały i zgniły pępek kup octenisept!! ja posłuchałam rad forumowych i tak się skonczyło u mojego dziecka...dopiero spirytus 75% i antybiotyk doprowadził do porządku. Są takie fajne waciki 75% do pępka ale nie firmy LEKO bo te dziadowskie są. Przyda się marimer baby w sprayu wkładki laktacyjne tylko johnson&johnson -testowałm 6firm i te najlepsze. sudocrem dostaniesz w wyprawce jest beznadziejny - tylko bepanten .Mam przetestowany na ekstra wrażliwej i alergicznej skórze mojego dziecka a mydło najlepiej szare bo po emolientach uczulenia nota bene...szampony do włosów powodowały ciemieniuchę u nas na kij Ci gruszka???? kto tego teraz używa?na początek frida aspirator a potem odkurzacz i pod odkurzacz katarek kup śliniaki :D po okołu 2 m-cach się przydają i to bardzo :D nie kupuj rzeczy włochatych bo przy ślinieniu ząbkowaniu i wkładaniu rąk do buzi naje się kłaków poduszka nie jest potrzebna do roku czasu kapitalnie się sprawdza klin pod głowę i wałeczki bo nie wiesz czy dziecko nie bedzie ulewać na przykład a to zawsze się przydaje nawet potem żeby nie wędrowało po łóżeczku :) gwarantuje ze jak nie urodzisz wczesniaka to z monitora i z niani nie skorzystasz... :) A laktator tylko elektryczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynka65
A myślałaś o śpiworku. ja dostałam podobny do tego od mojej znajomej http://bebelini.pl/spiworki-c-50.html i bardziej nam się przydał niż pościel. Mała się cały czas odkrywała więc śpiworek zapewniał nam ze w nocy nie zmarznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i śpiworek na zimę też może się nadać, do wózka itp. Mój maluch jest już troszkę starszy, ale mamy multiarctic, owcza wełna, i na zimę jest super. Potem Ci się na sanki przyda, świetnie zastępuje kocyk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawa na początek to dobre kosmetyki, dzieci maja najczęściej zaraz po urodzeniu problemy skórne, musicie z nimi walczyć, a to wymaga m.in. odpowiednich płynów do kąpieli, maści itp. To macie opisane tutaj - http://dobrodziecka.pl/informacje/index.php/component/content/article/28-nowosci/912-przygotowanie-wyprawki-dla-nowonarodzonego-dziecka Oczywiście musicie posiadać zapas ciuchów, pieluch i najważniejsze leki. Niestety, ale pierwsze miesiące życia dziecka są dosyć trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raisa88
Przeszukałam kilkanaście stron o tym co powinnyśmy zabrać do szpitala i o tym co jest potrzebne dla noworodka. Rodzę w czerwcu, więc jeśli chodzi o ubranka, wybrałam ściśle pod swoim kątem, ale reszta jest jak najbardziej dla wszystkich. Oto co udało mi się spisać. Mam nadzieję, że pomogę :) HIGIENA DLA NOWORODKA: - MYDEŁKO (ja przy pierwszym dziecku używałam bambino i teraz też zamierzam, ale może być coś z serii oil...) - SUDOCREM I LINOMAG (linomag krem - jest bardzo dobry na pieluszkowe odparzenia skóry, myślę, że 100% lepszy niż sudocrem) - SZAMPON Skarb Matki (jest w prawdzie od 1 m-ca życia, ale bardzo go sobię chwaliłam przy pierwszym dziecku) - SPIRYTUS 70% - do przemywania pępuszka, niektórzy kupują też płatki nasączone. - SÓL FIZJOLOGICZNA - do przemywania oczek, które często mogą ropieć - OLIWKA - dla mnie najlepsza bambino - chusteczki nawilżane - pieluchy - jednak najlepsze marki pampers - szczoteczka z miękkim włosiem do włosków - aspirator do noska - może być też zwykła pospolita gruszka - nożyczki do paznokci - mogą być też maleńkie obcinaczki - patyczki do uszu - wyjałowione gaziki - przydatne przy przemywaniu oczek lub pępuszka - pieluchy tetrowe 10 szt. w zupełności wystarczy - miękki ręcznik kąpielowy z kapturkiem (2 szt.) - termometr do wody - dla mam które martwią się, że woda może być zbyt gorąca. - wanienka - gąbka do położenia maluszka w wanience - przewijak - pielucha flanelowa ( przyda się za równo do przykrycia w ciepłe dni maluszka w wózku jak i do położenia na przewijaku. - myjka - opcjonalnie - ja maluszka pierwszego myłam ręką - podkłady chłonne higieniczne na łóżko - bardzo przydatne po porodzie dla mam jak i do podkładania maluszkom przy przewijaniu. Można kupić np. w każdej aptece - proszek do prania i płyn do płukania - np. Jelp, lovela, dzidziuś, UBRANKA: - rożek ( najlepiej usztywniany) - 2x cienki kocyk + jeden gruby - śpioszki - body z krótkim i długim rękawem - sweterki - czapeczki bawełniane - skarpetki KARMIENIE: Przy pierwszym maluszku miałam spory problem z pokarmem, dlatego też umieszczam to na liście, lepiej mieć, niż później się martwić :) - butelki + smoczki ( na początek wystarczą dwie butelki 125ml) - termos - pojemniczek na pokarm ( przyda się później, na długie spacery, czy wypady w gości) - smoczek + klips z łąńcuszkiem WYPOSAŻENIE: - wózek + folia i moskitiera - fotelik samochodowy - łóżeczko + materacyk - kołderka i poduszka ( najlepiej hippoalergiczne) - pościel i ochraniacze na szczebelki - prześcieradełka - opcjonalnie też folia pod prześcieradełko, ale teraz są takie kompletne prześcieradełka frotte z folią i gumką. - karuzelka z pozytywką - nie warto kupować - prawdopodobnie ktoś z odwiedzających przyniesie, ale jeśli nie możemy na to liczyć to jednak warto mieć. - termometr - ja kupiłam elektryczny, często się przydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raisa88
DLA MAMY: o dokumentach do szpitala już nie będę pisać, bo temat był podejmowany. UBRANIA: - 2x koszula nocna + szlafrok - cienkie, nie ma co przesadzać z grubością i długością, w szpitalu zawsze jest ciepło, a nie ma sensu się przegrzewać. - bielizna (majtki bawełniane - pod warunkiem, że wypadnie nam czekać na poród w szpitalu parę dni) ( biustonosz do karmienia) (skarpetki - w szpitalu jest ciepło, jednakże większości z mam stopy marzną, więc warto mieć) - klapki i klapki kąpielowe - majtki siateczkowe - w większości szpitali są konieczne po porodzie, zarówno naturalnym jak i przez cc. Niektóre ze szpitali zabraniają wogle używania bielizny na ten czas, ale warto mieć, bo przecież nie pójdziesz na korytarz trzymając między nogami luźny podkład poporodowy (wielką podpaskę) HIGIENA DLA MAMY: - podkłady poporodowe (wielkie podpaski, do kupienia w każdej aptece) - wkładki laktacyjne, dzięki którym nie brudzą się od pokarmu biustonosze - NAKŁADKI NA BRODAWKI + BEPANTHEN (lepiej mieć niż później żałować, zwłaszcza jeśli kobieta ma słabo wykształcone brodawki, lub po prostu to jej pierwsze dziecko i ma problem z przystawianiem dziecka do piersi. Często wtedy noworodek kaleczy sutki i sprawia, że karmienie sprawia ogromny ból. Nakładki pomagają w tym c zasie a bepanten łagodzi podrażnienia) - PRZYBORY TOALETOWE - jeśli jesteśmy dłużej w szpitalu przed porodem to warto mieć oprócz oczywiście płynów do kąpieli czy szczoteczki i pasty do zębów maszynkę do golenia, krem na rozstępy, który pewnie większość z nas w ciąży używa, i warto się dowiedzieć czy szpital zapewnia lewatywę na prośbę rodzącej, jeśli nie to warto kupić taki jednorazowy zestaw w aptece i zrobić przed porodem żeby uniknąć przy parciu krępującego "popuszczenia", co zresztą jest rzeczą naturalną i fizjologiczną) - RĘCZNIKI KĄPIELOWE - jeśli nie ma możliwości żeby ktoś z rodziny doniósł nam czysty i świeży to trzeba zabrać 2szt. - po porodzie jeden z nich prawdopodobnie nie nada się do ponownego użycia. INNE: - kubek i sztućce - woda - termometr (nie wiem jak teraz, kiedyś każda musiała mieć w szpitalu własny) - papier toaletowy + chusteczki - pieniądze -ładowarka -inne rzeczy typu: krzyżówki, tablet, książka, itp. Pamiętajcie żeby nie zabierać zbyt wartościowych rzeczy - zdarza się że giną. No i chyba tyle z tego co zapisałam, powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektóre ze szpitali zabraniają w ogóle używania bielizny na ten czas, ale warto mieć, bo przecież nie pójdziesz na korytarz trzymając między nogami luźny podkład poporodowy (wielką podpaskę) XXX Był czas, że absolutnie zabraniano bielizny i właśnie tak wychodziło się na korytarz. Mama potrafi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chichracz
na kij Ci gruszka???? kto tego teraz używa?na początek frida aspirator a potem odkurzacz xx Podłączasz niemowlę do odkurzacza???? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×