Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

Gość Gerwazy Malinowski
Tessa, Portugalii nie znam wogle tylko akurat niedawno przypadkiem bylam w Lizabonie ale tez tylko pare dni. Biest, Postaram sie pozbierac troche opinii na temat roznych klinik z in vitro. Porozmawiam tez z ginem, moze cos bedzie mogl polecic. Immunologii jeszcze nie robilam, popytam tez o to na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Stefanio przede wszystkim Tobie przyjemnego i celujacego w diagnoze pobytu w szpitalu. Rachelko milej zabawy:) Magdalenko jak tak Twoja @????Robilas test? Tesso ja rozniez poprosze o zdjecia:) Ja dzis wyjezdzam ale wcale mi sie jakos nie chce.Nie cieszy mnie ten wyjazd wcale. Nie wiem czy juz pytalam wczesniej ale wrazie co zapytam jeszcze raz:)Czy zdarzaja sie Wam plamienia krwia w czasie owu badz w jej okolicach podczas przytulania?Pisalam wczesniej,ze w tym miesiacu zadnych boli jajnikow nie czulam jak co miesiac wiec myslalam,ze cykl bezowulacyjny.Jednak wczoraj byl 14dc,po przytulaniu w sluzie zobaczylam niewielkie ilosci krwi a sluz jaki mialam to chyba nigdy takiego nie mialam:)normalnie ksiazkowy..Tak sie zastanawiam czy to nie sa zmiany po zazywaniu wit B. Inanko chyba Ty bierzesz ta z allegro za 72zl z przesylka:)(nazywy nie pamietam a nie chce mi sie wstac sprawdzic) No i kolejne pytanie tym razem do Blu:)Jak dlugo Ty bralas wit B zanim sie udalo?(chyba znowu sie ludze:))I czy zauwazylas jakies zmiany .Ja biore dopiero 2 tydzien wprawdzie.Mozliwe tak szybko rezultaty? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny :) Coni, o takim sluzie podbarwionym krwia podczas owulacji słyszałam, ponoć to normalne. Dziewczyny, ze mną źle :( w ciągu 4 dni upieklam 3 placki !!! - dodam, że nie lubie piec, nie mam na to czasu i ostatnio to robiłam pare lat temu :) Aczkolwiek wcale nie mam chęci na słodkie, wszystko wydaje mi się przesłodzone... tylko kiedys dziewczyny na 40-stce narobiły mi smaka plackiem ucieranym z rabarbarem, taki kwasiurek :) Rachela, Biest... bawcie sie dobrze na urlopie i zycze ładnej pogody!!! Blue zyjesz? Wciskasz sie jeszcze w spodnie? :) Miłego dnia dla Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivanko, dzieki :) Hej Coni mnie sie wydaje, ze nie masz sie czym martwic i wlasnie jak najbardziej mialas owulacje tym razem :) tak lekko podbarwiony sluz w okresie owu to ponoc calkiem czeste i normalne, choc ja tego jeszcze nigdy nie mialam, zwiazane z pekajacym pecherzykiem Graafa. Co do vit B6, ja tez biore juz wlasciwie chyba 2 miesiac i jest troche lepiej, mam na mysli plamienia przed @ bo mnie to neka, fakt sluz mi sie tez poprawil, ale to chyba nie tylko zaleta wit, b6 a tez magnezu i wapnia w wiekszej dawce, ktory biore. Blue chyba juz dluzej brala ta B6, ale najlepiej bedzie jak sama sie wypowie :) Ivanka, a Ty tez bierzesz B6, jak u Ciebie z objawami bo chyba zaczelysmy w podobnym okresie? Coni, a jak dlugo zostaniesz w tej Anglii? jak Ci sie nie chce leciec, to przynajmniej pomysl sobie, ze pobiegasz po sklepach i zrobisz sobie tam jakas przyjemnosc, "upolujesz" cos fajnego :) od razu lepiej... a zdjecia postaram sie wyslac :) Hej Mloda :) dobrze, ze wszystko o.k., zajadanie sie smakolykami w ciazy to jak najbardziej zdrowy odruch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki :-) Po pierwsze - dziękuję Wam straaaasznie mocno, że tak o mnie myślicie, dziękuję za wszystie dobre rady (Mon Cheri - sól zastosowałam :-) ), jesteście kochane i ściskam Was mooooocno 😍 U mnie znacznie się poprawiło, może to Wasze dobre życzenia to sprawiły...? :-) Wczoraj zastosowałam zmasowany atak na bakterie i wirusy za pomocą ciepłych okładów na głowę, płukania gardła solą i przemysłowych ilości czosnku. I powiem Wam, że dzisiaj właściwie jak ręką odjął! Aż mnie to dziwi, ale - ucho już nie kłuje, głowa nie boli a gardło czyste. Ale się cieszę, strasznie się bałam tych ewentualnych antybiotyków, chociaż pewnie Kasia ma rację - dobrze dobrane nie szkodzą. Rachelko - fajnie, że szczęśliwie dolecieliście a z opisu sądząc, przed Wami piękny urlop. A to drzewo o którym piszesz chyba jest i u nas: dość wysokie, listki jak skrzyżowanie paproci z akacją i kiście mocno fioletowych kwiatów. Rób zdjecia koniecznie!!! Bawcie się dobrze i wznieście jakiś toaścik w naszej intencji :-D Biest, kobietko, nie wczuwaj się tak w mecze, bo przed urlopem faktycznie głos stracisz :-) A bikini na pewno jeszcze kupisz, na Twojej figurce każde będzie super wygądać. Stefanio - trzymaj się dzielnie kochana i wracaj szybko zdrowa i pełna zapału 😘 Coni - witaminę B6 brałam kilka miesięcy, teraz dokładnie nie pamiętam, ale na pewno minimum 3, zanim udało się zajść w ciążę. Ja brałam też magnez i castagnus - wszystko razem bardzo mi pomogło, chociaż najbardziej chyba B6. Dziewczynki, pozdrawiam Was WSZYSTKIE, BUZIAKI I MIŁEGO DNIA!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Tessa, nigdy nie miałam az takich problemów z tymi smakami... tzn zrobie sobie kanapke z czyms na co mam ochotę, a ta za chwilę rośnie mi w gardle... :( po prostu koszmar... jedzenie ogólnie sprawia mi średnia przyjemność, ale z pustym żolądkim się źle czuję. Jedyne co bym jadła do bólu to chiński makaron, ten przezroczysty, np z jarzynami... ale sama tego nie umiem upitrasic :( a może Wy znacie przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda, widzę, że i u Ciebie hustawki apetytu. Ja w spodnie na razie się dopinam, ale ciało zmienia mi się z dnia na dzień. Biust mi bardzo urósł i brzuch też już zaczyna być widoczny. I ręce mi zgrubły, co mnie najbardziej wkurza, bo ramiona zawsze miałąm w miarę szczupłe, a teraz takie łapska... Ale nogi, tyłek i reszta pozostały bez zmian. Pomimo mdłości mam nieziemski apetyt, głównie na mięso, ser, zupy itp. Słodycze mogą nie istnieć, jeśli już, to jakieś jogurty, owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blue, dla mnie słodycze tez moglyby nie istniec... a wczesniej do kawki musialm cos pzretrącic... ale owoce pochłaniam w ogromnych ilosciach a potem mam taaaaki duzy brzuch... :) no i tez preferuje zupki, takie bez smietany :) Po wstepnych obserwacjach moich zachcianek moj M sadzi, że bedzie "chłop"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
hej!!!!! tak robilam plamienia zaczely sie w sobote w 26dc a cykle mam zawsze 28 dniowe i w 28 dniu testowalam negatywnie zreszta ... plamienia ustaly jajniki cos ciagna troszke w piatek mam wolne jade do miasta i kupie test w poniedzialek rano zrobie jeszcze raz...... pozdrowienia dla wszystkich!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest, na pewno byłabyś największą atrakcją plaży :-) Młoda - mnie też wróżą chłopca, mój M bardzo chciałby, ale... nie do końca wierzę w takie przepowiednie ;-) Chociaż fajnie by było, nie powiem... Magdalenko życzę dwóch kreseczek na teście!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojutrze bede siedziec z dupka w samolocie juz. Ja nie mam notywacji do ciczego dzis. Poprasowalam i jakos za nic nie moge sie zabrac. Na obioad bedzie piers z kurczaka z mizeria i wieczorem moze pojedziemy do znajomych na mecz. Gerwazy wlasnie. Poszukasz na spokojnie. Nasz 1 wybor nie byl trafny ale czlowiek uczy sie na bledach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesso tak - zaczełam b complex razem z tobą w tym samym czasie, nadal łykam, hi,hi. Ciąży brak, dlatego myślę aby dołączyć magnez i wapń tak jak Wy:) Na castagnus się nie skuszę bo on mi strasznie skrócił i tak krótkie cykle. Coni wiesz na ogół tak jest,że jak nam się nie chce - to potem wszystko super się układa. I tego Ci życzę miłego wyjazdu i super zakupów:) Co do B complex - a dokładnie śluzu - to u mnie też bardzo szybko były efekty widoczne i odczuwalne, bo wcześniej właśnie miałam z tym problem. Nie wiem nic o plamieniach w trakcie owulacji, bo takowych nigdy nie miałam. Ja już łykam specyfik...chyba 3 miesiąc.... trzymaj się:) Młoda to dawaj te placki! Super objaw!:D A może wrzuc tutaj ten przepis to też skorzystamy:) Rabarbar to chodzi za mną od jakiegość czasu i nawet o tym pisałam...... Blue miód na me serce lejesz - jak nic! Cieszę się, że już lepiej:) Tak trzymać! Co do płci, ja u Ciebie to szczególnie ciekawa jestem, bo... wcześniej dużo czytałam o planowaniu płci ..... generalnie jest tak, że na dziewczynkę to dużo magnezu i wapnia trzeba łykać ....hm... i jak wiemy , właśnie tym się wspomagałaś kochana. Także: chcesz czy nie - jesteś moim testerem , a czy to prawda zobaczymy:D Magdalenko : piatek???, potrzymasz nas w napieciu.... Biest: pomysł super, tam przecież jest dużo plaż dla naturystów....chciaż będzież równomiernie opalona, hi,hi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
no sama sie trzymam w napieciu ale wczesniej moze nic nie wyjsc a cos mnie jajnii ciagna jakos na zmiane.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka - to tak chyba jest , ze z wiekiem czlowiek sie cierpliwosci uczy , - jak zajrzysz na mlodziezowe topiki staraniowe , to testowanie zaczynaja od drugiego dnia po owu ;) , a u nas kulturka tygodniami dajemy rade przeciagac - a moze to skapstwo - zeby testow nie niszczyc ;) Biest to tylko 2 dni zleci , ja jeszcze miesiac :( A pisalam Ci juz , ze moze jakis fajny kostiumik na miejscu znajdziesz , my zawsze kupimy przed wyjazdem , potem zalujemy , bo zwykle wiekszy wybor i ciekawsze :) Mloda , moze i lepiej apetytu nie miec - pomysl jakbys tak wsunela od razu te 3 placki !!!??? A kto by potem po ciazy 40 kg zrzucal ;) Blue jerzu , toc ja pierwszy raz slysze o tyjacych w ciazy rekach , a wracaj Ty z tego Izraela , bo dziwny to kraj i pokrecone zwyczaje :) Tessa mysle ,ze te magnezy i b , to tak ze 3 miesiace trzeba by pochlaniac , zreszta ,kazdemu co innego pomaga jednym ziola , innym wiesiol , innym castagnus , a jeszcze innej sie uda jak wszystko oleje i nic nie bierze ;) Coni , cos pofyrtalam - Ty na urlop wyjezdzasz? A duzo ludzi plami okoloowulacyjnie , wiec mysle , ze to ok :) Gerwazy juz pytalam , ale nie odpowiedzialas - w ktorej czesci de mieszkasz ? Jesli chodzi o ivf , to jest tu takie same , tylko przepisy sa troche bardziej zaostrzone np. Nie ma dawstwa komorek jajowych ,ani zarodkow , produkuje sie jak najmniejsza ileosckomorek i embrionow , a te mozna zamrazac wlasciwie tylko zaraz po zamrozeniu . Do stadium blastocytozy hoduje sie je tylko w wyjatkowych udokumentowanych przypadkach , ogolnie ilosc roznych preparatow do zarzywania jest mniejsza . Jesli chodzi o imunologie ,to raczej bedziesz musiala wyprosic , badz zrobic prywatnie , bo lekarze tu uwazaja to za zbyteczne i nie majace wiekszego wplywu :( Doplaty dla kobiet tylko do 40 urodzin - potem pelnoplatne . Tu gdzie ja mialam robic koszyty sa troche inne niz te ktore podala Biest : Sama procedura ivf to 1200 e. , isci okolo 1600 e , do tego dochodza hormony , a w naszym wieku ,to juz raczej wieksze dawki - to od 1000 - do 1500 e , jesli potrzeba troche diagnostyki to za wiekszosc placisz - koszt ogolny to od 2200- do okolo 3400 - w zaleznosci . Za to podejscie dobre - 40 lat to moze pozny , ale jak najbardziej normalny wiek na dziecko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy zamrazac zaraz po zaplodnieniu - to jest na drugi dzien , nie jak w Polsce 3,czy 5 - nie zamrozeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W koncu po przymierzeniu 6 sztuk- 1 pasowal :-P niebiesko-rozowy. Teraz z pokrojonym melonem leze pod kolderka, ogladam Alles was zhlt i czekam na mecz z niemcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy Malinowski
Biest, A ja siedze w domu i czekam na mojego faceta, ktory jeszcze w pracy :( Od samego rana ma jakas konferencje, ktora nie chce sie skonczyc. Mielismy gdzies isc ogladac gre ale obawiam sie, ze tym razem Niemiecka druzyna bedzie musiala sobie sama dac rade :) Mon Cheri, Ja juz pisalam na samym poczatku, ze mieszkam we Frankfurcie. Obawiam sie nawet, ze jedna dziewczyne sploszylam :O bo zazartowalam, ze pewnie sie znamy skoro w tym samym miescie mieszkamy. Ona od razu napisala, ze woli byc anonimowo bo nie chce zeby znajomi wiedzieli o ich staraniach. Moze przeczyta i wroci bo tu Polakow tyle jak mrowkow :) i na pewno jej i tak wcale nie znam. Ubezpieczona jestem prywatnie, zreszta moj facet tez wiec nie wiem jak to jest z pokrywaniem kosztow za in vitro w mojej ubezpieczalni. Ale najwyzej miesiac na kanapkach i jakos to zaplacimy :) Oh, wlasnie przyszedl wiec zmykam i wychodzimy podgrzewac na duchu Niemiecki futbol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest - no moj tez patrzy :) a ja sobie przy okazji pieke malego dietetycznego serniczka dukanowego :) i podgladam Gomeza :) A Gerwazy pewnie na public viewing wyrwala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nie leje a zimno , wiec tez , ale pomysl ,za 2 dni tylek do cieplego piachu -o fu...k- wlasnie goraco bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivanko - robie serniczek - kopiac w internecie :) A kuchnia jest czescia duzego pokoju i nie uciekne- tv przed nosem , a moj patrzy i co chwila ,cos mi tam mowi - a ja madrze kiwam glowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
JA nie ogladam nie lubie pilki noznej.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×