Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

Gość czytająca regularnie
Liilly, lekarze mówią różnie. Ja mieszkam w niewielkim mieście i konował specjalista chorób zakażnych powiedział, że wysokie IgG też trzeba leczyć, a potem badać PCR, a ciąża na rok wykluczona. Pojechałam do Poznania, rozmawiałam z kilkoma lekarzami i jednomyślnie powiedzieli że IgM musi być ujemne , a o IgG decyduje awidność i potem ew, PCR. xxx Ja po czyszczeniu macicy okres dostałam regularnie po 28 dniach, ale nic nie czułam, że się zbliża, rozpoczął się kilkudniowymi plamieniami. Dobra informacja to ta , że po poronieniu szybko się zachodzi ponownie w ciąże, ja to potwierdzam. w pierwszym cyklu strzał w 10. Oczywiście pozytywnie myślałam, też miałam takie zalecenie i to na pewno działa. Teraz też staram się tak myśleć ale jak jest problem to już z tym myśleniem pozytywnym gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My chyba też udzielimy się w weekend towarzysko. Nie mogę powiedzieć, że bardzo tego chcę, ale zrobię to ze względu na m. Chłopak trochę się rozerwie:DNie chcę go cały czas męczyć moim negatywnym myśleniem. No i przy okazji może i mnie to dobrze zrobi, nawet jeżeli nie mam chęci na rozrywkę. Najpierw jednak zamierzam wyszaleć się na zakupach:DTo też tak w ramch odreagowanie....może względnie dobra metoda, ale co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytająca, u mnie z pozytywnym myśleniem kiepściutko. Teraz mam zamęt w głowie przez tokso. Tak naprawdę nikt nie chce konkretnie rozmawiać, jak się nie jest w ciąży. Wkurza mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi , to super zabawa przed wami , ojjj!! będzie się działo!!nie ma jak to super rozrywkowe towarzystwo od razu świat piękniejszy, prawda? o Liilly może impreza pozwoli choć na chwilę zapomnieć?? Dobry pomysł, a zakupy jeszcze lepszy:):):) nie ma jak to pobuszować po sklepach, tylko teraz już coraz trudniej się poruszać bo święta za pasem to i ludzi wszędzie pełno. o Czytająca myślenie pozytywne, oj przydało by się, tylko gdzie go szukać?? U mnie to sinusoida raz na górze raz na dole, prawdziwa huśtawka. o Ach! kobiety może faktycznie za dużo zwątpienia, to takie wypalenie zawodowe nas dopadło pamiętacie nasze hasło: Nowy cykl nowa nadzieja, Karmi to my zaczynamy!!! u Ciebie 11 dc a u mnie 5 dc powolutku trzeba męża napastować...he,he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakaś ciąża to nam jak najbardziej przydałaby się:DPewnie miałaby wpływ na pozytywne myślenie. Więc do dzieła:DOwulacje w natarciu! A ja kibicuję, a seks będzie, żeby z wprawy nie wyjść:P Nienawidzę tłumów w sklepach, od razu odechciewa mi się oglądania czegokolwiek. Mam taką metodę, że wybieram się do galerii z samego rana. Liczę na to, że inni jeszcze śpią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka koleżanki! Czytająca 🖐️ witaj! Więcej się nas zrobiło, to dobrze, nie muszę wyrabiać normy za innych i pozwolę sobie póki co zamilknąć :P Jak i nasza droga Stefi, która całkiem nas opuściła... Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! U mnie dzisiaj padal snieg, taki mokry ale jednak padal - zima sie obudzila :) zimno sie zrobilo... o Jasmina, czytajaca regularnie - witajcie 🌻 zostancie z nami - przykro mi strasznie z powodu Waszych strat :( o Ivanko, no, wybralam juz, musze tylko zamowic w necie - nie jest taki "wypasiony" ;) jak Twoj, ale mysle, ze M sie spodoba :) o Ja tez w sobote troszke zabaluje haha - przyjda znajomi na winko, mysle, ze bedzie przyjemnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest noc to zapodam brzydki kawała ale mnie dziś rozbawił: Przychodzi baca do spowiedzi i mówi: -proszę księdza miałem stosunek z kurą -jak pan to zrobił? pyta ksiądz baca odpowiada: -no normalnie za nogi i r*cham a ksiądz na to: -dobrze że za nogi bo ja za skrzydła to mi jaja podrapała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesso GMO - żywność genetycznie modyfikowana min sałata z wbudowanym np antybiotykiem,że nie chorujesz albo zboże, które nie łapią grzyba albo organizmy genetycznie modyfikowane np. serce świni w przyszłości można będzie wszczepiać człowiekowi. itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivanko ja musze mieć cierpliwość nie raz ręce opadają ale mój mąż nigdy nie poszedł nigdzie nawet z nim musze jak coś iść :P ja na NFZ chodzę mam już termin od zeszłego roku tak co roku się zapisuje na kontrolę teraz jak pójdę od razu zaś zapisze się na przyszły rok a może za dwa zależy jak lekarz każe . Ivanko ja mam akurat te dni ale wiadomo nie korzystam z nich :( zresztą mój m by nawet nie chciał szkoda gadać powiem wam nie wiem po ca ja to licze .. x x Lilly to dobrze że idziesz na imprezie zapomnisz troszkę odreagujesz sobie pofolgujesz :) x x Karmi ty to masz się fajnie zazdroszczę bo mój m nigdzie nie chce ze mną iść od lat siedzę w domu jak dupa wołowa chyba w innym składzie bym musiała iść :P x x Tesso wiedze że ty również na imprezie się szykujesz :) x x milej wszystkim imprezy życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, wstydz sie Ivanko ;) taki zarcik haha o dzieki za wyjasnienie :) - chyba musze isc juz spac bo ziewam dzis strasznie :) dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tessa....mniej więcej Ivanka już wytłumaczyła. Tylko, że ja widzę to trochę mniej pozytywnie niestety. 9 listopada nasz rząd podpisał się pod ustawą, która dopuszcza taką produkcję w rolnictwie delikatnie mówiąc. Do tego żywność zmodyfikowana genetycznie nie będzie musiała być oznaczona, a ja uważam, że powinnam mieć prawo decydowania o tym co jem...Może jestem już lekko zwichrowana, ale to naprawdę do niczego dobrego nie prowadzi. Kilka krajów unii europejskiej wycofało się z wprowadzenia takich przepisów, a Polska jak zwykle jak "cielaki na rzeź". Ja już mam swoje lata, ale na czym będą się chować dzieci, które teraz się rodzą? Grzebanie w genach jakoś do mnie nie przemawia. Jak ktoś ma ochotę dowiedzieć się czegoś więcej to niech wpisze w google słowo "MONSANTO". Dziękuję za każdy głos w tym temacie, bo jakoś to dla mnie ważne...po prostu. Czytająca regularnie witam i trzymam kciuki... Karmi....ziółka pij, pij póki jeszcze można je kupić legalnie. Biest.......miłego lania wosku;), Lilly........ :) Rachela.... ;) Ivanka...........kawał niezły....;) Miłych andrzejek, a ja chyba sobie w domu zrobię, a co tam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy nie uwierzycie i ja w to sama nie wirze ale po paru niefrmalnyh glupotach wyszla mi figurka ala kobieeta w brzuchem. Wstawie fotke jesli sie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest :) czyli dieta , bo utyjesz ;) X Witajcie nowe kolezanki , miejmy nadzieje ze nie zostaniecie dlugo :) :) :) X Karmi no wlasnie te nieszczesne ziolka mi tez bardzo smakuja , mam nadzieje , ze satez dobre na inne przypadlosci ;) X GERWAZY - bylas podobno na cloud atlas ? Oplaca sie isc , czy nudny ? Mamy w planie jakies kino , ale ten trailer strasznie sie ciagnal ,wiec nieco unsicher jestem :( X Rachelko , no przeciez Ty tu masz funkcje dyzurnego , wiec nigdzie nie znikasz !!! A pecherzyk jak pecherzyk , pokochac sie dla niego warto . Aha , przypominam , ze wieklokrotnie czytalam , ze clo dobrze dziala na mlode osobniki , po 40 niekoniecznie dobry wybor! X Denis gmo to goowno , ale przyjdzie tak czy owak , a kto powiedzial , ze mamy byc zdrowi i rosnac w sile , ja tam wierza ze beda chcieli nas zredukowac liczebnie - jako ludzkosc - zreszta rosliny roslinami , bo mleko napompowane , kury z hormonami , swinie przeciwprzeziebieniowa wcinamy juz od pewnego czasu :( X Ivanka , czemu glupio - kazdy ma swoje problemy , kazdy roznie podchodzi i wiesz co nie wiem co bardziej na dluzsza mete przybija . Strata wczesnej ciazy jest straszna , ale wiesz ,ze cos sie tam dzieje , po jakims czasie dochodzi sie znow do jakiej takiej rownowagi ,jak latami nie dzieje sie nic - to depresja nasila sie z czasem ! Nie porownujmy sie :( X Tessa u nas sniega nie widac , ale ZIMNO !!!! X do reszty pozniej , bo trzeba do roboty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam raniutko! czytajaca regularnie ja zaraz po poronieniu dostałam zakrzepicy a badanie na d- dimery wynosiło 2500,ponadto miałam ponizej normy PT liilly ja na pierwszą @ czekałam 2 miesiace ,ale za to juz dalej wszystko się unormowało i wszystko jest ok Biest ,no dla mnie to tylko jedno moze oznaczać taka wróżba:)brzuch ciążowy jak nic!!!życzę Ci żeby się spełniła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł;) Biest ale suuuper! Dla mnie bomba, jeszcze nigdy nie widziałam tak oczywistej wróżby - na ogół są to jakieś niezidetyfikowane obiekty, a u Ciebie Eureka! jak nic , zapowiedż optymistycznego roku!! Trzymam kciuki.:) o Mon Cheri na pewno masz rację nie można porównywać naszych odczuć, uczuć itp. ale wiesz to musi być straszne jak kobieta już wie, że się udało - marzyła o tym, wyczekiwała dwóch kresek i je ma, doświadczyła tej euforii a potem nagle taka tragedia. Oczywiście potrzeba czasu i jak tak patrzę faktycznie te 12 tygodni to taki magiczny okres, o którym nawet mówią lekarze. W niektórych krajach chyba w Angli i Norwegii jak dziewczyny pisały (na innych topikach) to ciążę dopiero po 12 tygodniu sie stwierdza i na ogół nie ma takiej profilaktyki jak u nas w kraju. Traktuje się takie przypadki jako naturalną selekcję. I teraz co lepsze, jak do tego podejść? Myślę,że dla kobiet każda sytuacja jest bardzo trudna. o Rachelo!! ty nigdzie nie znikaj w eterze. Przyzwyczaiłaś nas, że zawsze jesteś choć na chwilkę, nie wyobrażam sobie aby było inaczej. o Miłego dnia wszystkim! juuuu huuuuu Piątek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! to ja czytająca. Dzisiaj już u mnie trochę lepiej. Nurtuje mnie tylko pytanie, dlaczego ja muszę być czyszczona? Wiele dziewczyn oczyszcza się w domu. Może dlatego, że kosówka jest dobrze przyklejona i o czas chodzi? Mój gin. mówi im szybciej się pozbędziemy martwej ciąży tym lepiej. Dziewczyny ja jestem z tych panikujących trochę więc przywołajcie mnie do pionu czasami. Podjęłam decyzję, jak wyniki będą dobre to za 3 miesiące staram się ponownie. I jak niektóre z was daje sobie czas do końca 2013 r już sobie policzyłam od marca startuje, chociaż wiem że powinnam dłużej czekać. No i miesiączka nie może zafiksować. pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy.Malinowski
Czesc dziewczyny 🌼 x Nowe i te...zasiedziale :) x Mon Cheri, ksiazka Cloud Atlas byla lepsza niz film, zreszta trudno to sfilmowac. Na film poszlam glownie dlatego, ze chcialam zobaczyc jak te charactery o ktorych czytalam beda na ekranie wygladac. Film trwa 3 godziny, bez przerwy...Moj M sie nudzil, maz kolezanki tez sie nudzil. Moze poczekaj na DVD :) x Biest, fajna wrozba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon cheri....twoje rozeznanie tematu jest porażające, ale wszystko ku temu zmierza. Nie wiem, ale taka zachorowalność na nowotwory z jaką się spotykam od kilku ostatnich lat ma jakieś uzasadnienie. Tydzień temu byłam na pogrzebie teścia mojego brata lat 58, w tym tygodni odbył się pogrzeb mojego wujka lat 60. Obaj zmarli na raka co prawda każdy miał innego, ale co to za różnica. Skutek taki sam..... Może z tego powodu mam takie fatalne samopoczucie i wściekam się jak rządzący próbują mi udowodnić, że lepiej wiedzą co dla mnie i moich bliskich jest dobre.... Od razu przypomina mi się kawał: Facet chce dać łapówkę w wysokości 100,00 zł. Potencjalny łapówkowi oburzony: - Co pan łapówkę mi daje???? - No to może 100 tys. zł? - A to co innego, to lobbing.............. Sorry za mój nastrój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy o Oleńka trudno mi cokolwiek radzić, ponieważ nigdy nie byłam w takiej sytuacji. Maogę tylko opisać Ci historię mojej bliskiej koleżanki, którą spotkał dramat i w 6 miesiącu ciąży stwierdzono u niej martwy płód, musiała urodzić sama. Lekarz też im kazał czekać trzy miesiące - nie czekali , poszli na żywioł, mają cudną córeczkę już kilkulatkę. Najgorsze to czekanie, powiedz na kiedy jesteś umówiona z ginem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denis może na to GMO trzeba popatrzeć z innej strony pozytywnej :)bo ja widzę to właśnie tak...i tak jesteśmy faszerowani "super hormonami" niewiadomego pochodzenia, które nie wiadomo jak podziałają na nasz organizm tu: w kurczakach, indykach. A przy GMO mamy wiedzieć jak było ulepszane np. zboże czy sałata i w którym kierunku to poszło. I tak naprzykład mąka będzie z zboża, w które nie wnikną groźne dla oranizmu grzyby, sałata będzie np. z antybiotykiem. Problemem kluczowym jest tylko oznaczenie produktów abyśmy wiedzieli co w nich zastosowano, jakie ulepszenie. Bo na dzień dzisiejszy jemy mnóstwo śmieci, które są w pięknych warzywach, mięsie i nawet o tym nie wiemy. Może to naiwne ale myślę, że nie trzeba tego się bać. Mój M zawodowo zajumję się badaniami z biologii, biochemii i ostatnio GMO. Mówił mi o zastosowaniu GMO. Może właśnie dlatego jestem optymistką. Ale przyznaję, że temat znam tylko z tej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivanka Jak będzie miejsce na oddziale to może w niedzielę będę po wszystkim. Mój lekarz akurat ma dyżur, było by fajnie,a jak nie to na pewno w poniedziałek zostanę przyjęta. jutro jeszcze muszę skontrolować ponownie Bhcg i z 2 wynikami stawić się w izbie przyjęć. z tym czekaniem 3 miesiące, a niektórzy mówią nawet 6 po poronieniu, nie wiem co myśleć. sama znam przypadki co od razu startowali i im się udało. No ale byli młodsi. Nas też czas goni, więc może zaryzykować? Czuję, że ja muszę się przebadać i m też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleńka myslę, że musisz po prostu sama sobie zaufać. Będziesz wiedziała kiedy startować bo organizm sam ci podpowie. A badania swoją drogą warto zrobić, a TSH masz ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko tym razem było ok i TSH i inne podst, badania też, łącznie z samopoczuciem. Tylko często myślę co się stało. Może coś po wyłyżeczkowaniu się wyjaśni, choć wątpię. x Dziewczyny podobno wystarczy samo TSH zbadać, tak mówił mi lekarz, ale słyszałam, że warto sprawdzić przeciw ciała anty tpo i ft3 i ft 4. Czy któraś robiła te badania jak TSH było w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleńka....pytasz o pozostałe badania gdy tsh jest w normie. Jestem dobrym przykładem tsh, ft3, ft4 i antyTPO w normie, antyTG przekroczone i w usg tarczycy widoczne guzki. Mam już diagnozę postawioną po pobycie w szpitalu na endokrynologii : niedoczynność tarczycy typu haszimoto, biorę leki od 6 m-scy. Ivanka....w sumie zazdroszczę Ci tego optymizmu w kwestii GMO, ale mi on chyba nie grozi... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleńka Ja też jestem hashimotka, czyli wszystkie przeciwciała podwyższone i generalnie zapalenie tarczycy. Co do normy - norma tsh jest 4 z kawałakiem, ale to nie dla kobiet, które starają sie o dziecko . W naszym przypadku TSH powinno oscylować w okolicach 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odszukałam swój wynik TSH miałam 2,1 . Mój gin. powiedział, że ok i na tym się skończyło. Czytałam wasze starsze posty, ile badań robiłyście po poronieniach!! szok Długo już jesteście w temacie i wiedzę też macie ogromną. Zdam się chyba na mojego doktora i zobaczę co mi zaleci. Zastanawiam się jak to jest, czy te poronienia to już z racji wieku, organizm starszy, komórka jajowa też? Wiem kobiety w naszym wieku, też rodzą ale jakoś w moim otoczeniu nikt nie poronił? Smęcę trochę, wiem ale mam nadzieję, że i ja będę mieć kiedyś lepszy humor. Ogólnie uchodzę za osobę radosną i optymistycznie nastawioną do świata ale ten rok mnie powalił na łopatki. Przybyło mi siwych włosów, pędzę kupić farbę, bo oczywiście w ciąży, ze strachu nie farbowałam włosów. Jakoś w tym szpitalu trzeba wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×