Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

Coconut, Jedyne co test owulacyjny wykazuje to skok hormonu LH we krwi ktory normalnie odpowiedzialny jest za wywolanie owulacji. Nie oznacza to ze na pewno bedzie owulacja. Ale skoro mialas pecherzyki to jest to prawdopodobne. One rosna tak 1-2 milimetry na dzien i osiagaja zdolnosc do owulacji przy rozmiarze mniej wiecej 18mm choc niektore rosna i do 24 mm. Wiec wskakuj z mezem z powrotem do lozka :) x Do Ciebie bede kazdy post zakanczac "I rzuc palenie! :-)" tak jak Kato, ktory kazde przemowe konczyl zdaniem: "Ceterum censeo Carthaginem delendam esse."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooo Gerwazy nareszcie jestes:)Mnie psycholog powiedziala to samo:Jak Pani widzi swoje zycie jezeli sie nie uda?Fajna babka duzo gadalysmy na temat KD i AZ.Co myslisz o moim tescie?Na obiad u mnie swojskie klimaty:indyk w sosiku pieczarkowym,ryz i surowka z selera.A jutro to samo bo zrobie wiecej:)I jeszcze zrobie zapiekanke z makaronem taka niby carbonare ale zapiekana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kolejne osoby:DMożna isać i od razu czytać nowe posty:D Czasami myślę, że też powinnam iść do psychologa. Jestem jednak z tych osób, które nie bardzo mają zaufanie do takich terapii. Mój m nie ma nic przeciwko, jeżeli tylko miałoby mi to pomóc, ale on też nie patrzy na taką pomoc za pozytywnie. Dla mnie często m jest takim domowym psychologiem:)On potrafi mi tak wszystko wytłumaczyć i przedyskutować ze mną wszytsko, że czuję pomoc. Niestety na chwilę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liilli, W Polsce jest to chyba trudniejsze niz tutaj. Bo tu duzo ludzi nie ma dzieci z wyboru i sa z tego jak najbardziej zadowolenii. Ironia losu polega tu wrecz na tym, ze do wieku 35 lat nie ma tu wogole zadnej presji otoczenia na dziecko. U naszych znajomych dopiero sie posypalo z ciazami tak miedzy 35 a 40 lat. x Ja sobie zadalam juz to pytanie "co bezie jezeli nie bedziemy miec dzieci?" Perpektywa wcale mnie nie przeraza :) Na koniec i tak wazne jest z kim jestes w zyciu bo dzieci i tak kiedys wyfruna z domu i pojda swoja droga. Znam duzo prawnikow i jak sie naslucham jak reprentuja dzieci przeciw rodzicom albo na odwrot w rodzinnych firmach to widze, ze dzieci nie sa zadna recepta na szczescie. Roznie to z nimi bywa. Tyle, ze takie racjonalizacje nie dzialaja bo u mnie chec posiadania dzieci to kwestia istnyktu, ktory obudzil sie zda pozno w zyciu. I teraz nie wiadomo jak go znowu wylaczyc :O x "Na szczescie" ostatnio w pracy sa same problemy wiec mam inne zmartwienia, ktore odwracaja moja uwage :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu, wino czeresniowe bardzo lubie :-D ale nigdy nie pije bo po tych domowych winach z cukrem to na nastepny dzien srodek grawitacji ziemi znajduje sie w mojej glowie :) Pozostaja mi tylko wytrawne. Z czerwonych to Cabernet Savignon, Merlot, Rioja, Temperanillo itd., z bialych lubie Savignon Blanc, Chardoney, Pinot Grigio. Az mi sie przy sniadaniu dziwnie o winach pisze :-D x Iwanko, zaczelas cwiczenia? A co u taty? Mam nadzieje, ze Twoja siostrzenica teraz jest juz zdrowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili nie mam nic przeciwko Twojemu marudzeniu, bo po to tu właśnie jesteśmy, ja Cię tylko motywuje do podjęcia konkretnych działań, ale jasna sprawa, że to Ty podejmujesz decyzje. Coconut jak najbardziej możesz mieć późniejszą owulację, a może masz możliwość skoczyć gdzieś na szybki monitoring? Gerwazy powiem tak...nie wszystko na dzisiejszy czas jest wytłumaczalne w medycynie, a medycyna to nie matematyka i wcale nie jest powiedziane, że jak nie znajdziesz przyczyny to sie nie uda, tym bardziej, że zarodki bardzo ładnie się rozwijały. Ja tez uważam, że dobra diagnostyka to podstawa, ale wiesz jak to bywa. Czasem przyczyna niepowodzenia jest błaha i w następnym podejściu może sie udać, u nas zagnieżdżenie wspomagają nacięciem macicy Ty też chyba będziesz to miała. Gerwazy działaj ile się da póki masz kasę i motywację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak Coconut jestem dobrym duszkiem ...takim z malutkim ogonkiem i różkami:):):) Spadam na zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi, wyobraziłam sobie Ciebie jako duszka z ogonkiem i uszkami:DWiesz co? Wyszło bardzo sexy:D Wiem, że Wasze słowa mają służyć motywacji. Tak też je przyjmuję:)Myślę nawet, że jeżeli nie podziałają one od razu, to na pewno pomagają, nawet tak podświadomie. Miałam kiedyś głęboki dołek, nie był związany z m, dziećmi. Miałąm wrażenie, że nie ogarnę sprawy. I właśnie forum mi pomogło. W trudnym czasie nie mamy może takiego konkretnego poczucia pomocy, ale po czasie mogę jednoznacznie powiedzieć, że to właśnie forum mi pomogło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy zrob dodatkoto spermiogram z badaniem chromatyny plemnikowej Hallo oder Scsa Test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kolezanki, Kawa gotowa i juz was czytam, Karmi z ta niedowaga to nie do Konca sie zgodze, pytalam kilku lekarzy I zaden nie powiedzial ze jestem za szczupla, ja mam to w genach I cokolwiek bym nie zrobila to ciezko mi przytyc, nawet w ciazy przytylam tylko 8 kilo. Waze 48 kilo od 12 lat, moja waga sie nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila jak nie lubisz warzyw to ja Ci nic nie wymysle a szkoda bo skoro tak malo jesz to moglabys sie rzucic na oczyszczanie sokami.I tak bys nie odczula roznicy bo skoro jesz raz dziennie i to niewiele a jestes zdrowa to pewnie tak masz i nie odczuwasz laknienia.Szczerze zazdroszcze bo ja gdyby nie rozsadek i nadwaga to moglabym jesc o kazdej porze najchetniej w nocy:DAle mam Dla Ciebie cos innego i rownie dobrego.Wszelkiego rodzaju oczyszczania zaczynamy od watroby i jelita grubego bo inaczej nie ma sensu.Watroba ladnie sie oczyszcza oliwa z oliwek ale takie radykalne oczyszczanie trwa dwa dni i czlowiek jes wylaczony z zycia wiec sproboj lzejszej artylerii.Codziennie wieczorem wypijaj miksturke:oliwa z oliwek tloczona na zimno,sok z aloesu i sok z cytryny.I juz wszystko w proporcjach 1;1;1 po 30 ml.Do smakolykow nie nalezy za to skutecznosc udowodniona.Kup sobie jeszcze dodatkowo ostropest plamisty i dodawaj do jogurtow,serkow nawet do kanapek.Bedziesz miala odtrutke jak znalazl,watroba Ci sie odwdzieczy.A winko to ja zawsze powtarzam,ze endometrium po nim ladnie rosnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest, zapytam lekarke o te testy chromatyny! Dzisiaj party!!! :) Wlasnie sprawdzilam konto a tam niespodzianka. Ubezpieczenie mi zaplacilo czesc rachunkow zwiazanych z IVF na co WOGOLE nie liczylam! To znaczy nie zaplacili za samo IVF ale na razie zrobili przekaz za wszytkie wczesniejsze badania krwi i wizyty u lekarza. Jestem 2400euro na plusie :-D Ide do miasta cos sobie kupic na pocieszenie :-D x Malo nie spadlam z wrazenia bo bylam pewna, ze NIC nie zaplaca a tu masz. Myslicie, ze mogli sie pomylic i zazadaja zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila ja Ci bardzo zazdroszczę tego, że jesteś szczuplutka, ale mimo wszystko 48 kg to podejrzana waga. Właśnie obliczyłam Ci BMI : " Twój wskaźnik BMI wynosi 18.8. Wartość wskaźnika BMI na poziomie 18.8 oznacza niedobór masy ciała." A powiem Ci, że ta rozpiętość jest ogromna i rzadko wychodzi zaniżona masa ciała. Nie chce Cie broń Boże się z Tobą przekomarzać o twoją Wagę, ale wiem coś na temat niedowagi bo moja szwagierka też się z tym boryka, po niej wiem, ze ona też kiedyś minimalizowała ten problem, ale jak jej mąż zaczął dawać do zrozumienia, że każdy facet lubi troszkę ciałka to spojrzała na siebie trochę bardziej krytycznie i zaczęła dbać o to przynajmniej jadła 2 X na dzień, bo wcześniej tak jak Ty 1 raz. Udało jej się przytyć ze 3 kg i od razu apetyczniej wyglądała. Mila tylko błagam nie odbierz tego jako nagonkę na Ciebie, ale jak się starasz to powinnaś troszkę przytyć, no i obowiązkowo zestaw witamin bierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy no to świetna wiadomość :) Co sobie kupisz na to konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coconut a te soki warzywne to bardzo niedobre? Bo soki Moze jeszcze jakos przejda, natomiast gotowane, parzone czy surowe warzywa dla mnie to porazka, odpadaja. A ta mikstura z oliwy to brzmi nienajgorzej, musze tylko sok z aloesu gdzies znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi_, pojde do miasta poszukac inspiracji :-D Nie chce sie z abardzo rozszalec bo z drugiej strony czeka mnie jeszcze wiele testow, rowniez histeroskopia pod narkoza wiec bedzie jeszcze troche kosztow. A jezeli wybierzemy sie na IVF z genetyka zarodkow do Belgii to nie ma zmiluj sie, i tak bedziemy placic sami wiec kasa predzej czy pozniej przyda sie na lekarzy. Tutaj ubezpieczalnia(prywatna) tak dziala, ze najpierw placisz samemu a potem dopiero oni ci ewentualnie zwracaja albo i nie. Tak, ze pieniadze juz wydalismy i nawet o tym nie myslalam a tutaj kompletna niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy, no to powodzenia na zakupach, swietna wiadomosc, oby takich wiecej, Mam jeszcze pytanie do was, jako ze jestescie tu znacznie dluzej niz ja, a ciezko z dokladnoscia przesledzic pond 500 stron, powiedzcie mi prosze ilu z dziewczyn udzielajacym sie w tym topicu udalo sie zajsc w ciaze I ja donosic? Wiem ze pewnie wynik nie powala, ale I tak chcialabym wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi, nie oburzam sie bron boze za nagonke:), obmyslam nowa strategie I od poniedzialku postaram sie jesc troche wiecej, na poczatek Moze wiecej owocow, z czasem Moze uda sie drugi porzadny posilek wcisnac, no I lece do apteki po jakies witaminy. Coconut z tymi serkami I jogurtami to Moze byc ciezko bo tych tez nie jadam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila To lykaj lyzeczke ostropestu i popij czyms.Ciezki Twoj przypadek,soki powinny byc swieze najlepiej kombinowane marchew ,jablko i buraki.Buraki moga byc z kartonu.A owocami to nie nadrobisz strat ktore poniosl organizm.Sa rozne szkoly,ja sie podpisuje pod tym,ze owoce najlepsze dla nas to te ,ktore rosna w naszej strefie klimatycznej.Tez lubie arbuzy i winogronko ale nimi to sobie mozesz nerki oczyscic a nie watrobe.A sprawdzalas jaka masz krew,cukier i cholesterol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila jeśli chodzi o nasze statystyki to tak szczerze Ci powiem, że z dziewczyn, które tutaj dłużej pisały to zaszła tylko BluLady, ale ona nie starała się zbyt długo, ale była z nami od początku topiku i taka nasza już była:) Zuzka tez chwilkę u nas była i szybko zaciążyła, no i jeszcze Młoda, ale ona chyba po miesiącu zaszła. No i nasza Lili podczytywała nas i jak zaciążyła to do nas przyszła, ale u niej niestety strata:( A z tych dziewczyn, które od dawna tworzą ten topik to niestety żadna nie ma bobasa, Moncheri raz miała biochemie, ale skończyło się zanim jeszcze dobrze się zaczęło. Na pocieszenie powiem Ci, że te dziewczyny , które później dołączają to zachodzą szybciej:) No i młodsze są niż my weteranki i to na pewno ma duży wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy Super. Kolezanki maz mial w miare dobre wyniki spermioramu i zrobili na wlasna reke badanie scsa i okzalo sie ze plemniki Sa niezdolne Do zaplodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coconut, wyniki krwi super, cukier w normie, cholesterol podwyzszony ale to genetyczne po Mamie, tez szczupla I cale zycie wysoki cholesterol ma, robilam tez szczegolowe bad I stosunek tego dobrego do zlego jest jak najbardziej w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi statystyka u was jest lepsza niz sie spodziewalam , bez urazy oczywiscie, ale ja raczej do pesymistek bardziej niz optymistek naleze. Mnie to wkurza ze 2 lata zmarnowalam I nigdy zaden lekarz chocby stymulacji nie zaproponowal, nigdy nie bylam na clo, nawet nie mialam monitorowanego cyklu, wiec w gruncie rzeczy nawet nie Wiem czy owuluje, bo testy I Bol owulacyjny to za Malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosc z kasy byla krotka bo wlasnie w poczcie przyszedl dodatkowy rachunek z kliniki na 2000e. W sumie IVF wyjdzie nas tak kolo 5000e. Mam nadzieje, ze nie wiecej! Bo ta moja kolezanka co juz 5 razy podchodzila to trasnferowala z akazdym razem 7000e-11000e, tyle, ze ostatnich pare razy ICSI miala a to jest drozej. Ceny z kosmosu ale co tam, kurcze, niektorzy jezdza porsche za 80000e a tu o dziecko chodzi. Tyle, ze no wlasnie, moze skonczyc sie na tym, ze wydasz tyle samo a dziecka dalej nie bedzie :O x My tutaj w Niemczech mielibysmy tylko szanse na adopcje dziecka narkomanki. Niestety te osoby nawet jak urodza dziecko uzaleznione od narkotykow maja prawo zmeinic zdanie co do adopcji przez 2 miesiace :O Nie mowie juz o tym, ze takie dzieci to od samego poczatku wymagaja intensywnej rehabilitacji i leczenia a wiele ma potem mimo wszytko ciezkie problemy zdrowotne w zyciu, ale dbac o takiego maluszka a potem Ci sie taka kobieta pojawia i chce go z powrotem? x Wszedzie sie trabi o dzieciach potrzebujacych pomocy. Ale jak przyjdzie co do czego to normalne malzenstwo w srednim wieku nie ma najmniejszych szans na adopcje malego dziecka :O x Wiecie jak Celin Dijon zaszla w ciaze z blizniakami za 6 podejsciem do IVF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Gerwazy ile cierpliwości miała także nikt nie powiedział, że za pierwszym razem sie uda bo zwykle potrzeba kilku prób i nie ma co się oszukiwać. No to Cie klinika nieźle skasowała:( A niech im tam będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila przypomnij ile masz lat...no bo wiesz jak 35 skończone to dobrze by było do kliniki się wybrać żeby bez sensu czasu nie marnować. Pisałam to już Lili...pewnie, że może się udać:) ale może trzeba coś podrasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celine Dijon miala 6 IVF back-to-back, to znaczy w 6 miesiecy bez przerwy. Plus stosowala caly czas akupunkture. Tutaj jednak nie pozwalaja robic miesiac za miesiacem tylko chca przerwy :( Dostalam juz namiar na Akupturzyste, ktora specjalizuje sie w nieplodnosci. Bede do niej w poniedzialek dzwonic po termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy a nie rozwazalas in vitro w Polsce?Duzo taniej by wyszlo nawet jakbys tutaj mieszkala.Nawet bez M bys mogla przyjechac bo nasienie mozesz zamrozic.Chyba ze masz niepomoc w pracy a to jednak troche trwa.Moja klinika ma ndobre wyniki i poziom naprawde europejski.Cenowo bys sie zamknela w 12000 zlotych polskich.Roznica ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×