Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Beliar

Jerz Jeży- oglądał ktoś?

Polecane posty

Ciekawy film. Została w nim zastosowana całkiem sensowna hiperbolizacja. Jednym z najciekawszych motywów, który wcale zbytnio nie jest przesadzony jest wpływ idiotów na kulturę a co za tym idzie na życie przeciętnego człowieka. Doskonale to widać, kiedy klon Jerza Jerzego pierdząc, klnąc i chlając zostaje gwiazdą internetu i bohaterem młodzieży. Tak samo jak wstrętna baba z cyckami na wierzchu i baniakiem na głowie piszczy, podczas gdy Murzyn na scenie trzepie gigantycznego kapucyna. Masa głąbów, pedałów i pseudo intelektualistów dopatruje się w tym drugiego dna. Widać też postkomunistyczne wpływy na przykładzie posła (motyw wódki, ryj podobny do Breżniewa itd). W filmie pojawia się też wiele kafeteryjnych stereotypów, tj niewierna blond- szmata, zdradzająca spokojnego męża na rzecz pijącego, chamowatego jeża. Pojawia się też motyw białej kobiety, zapatrzonej w umięśnionego Murzyna co to się jak zwykle kończy seksem. Nie mógłbym pominąć też tak ciekawej postaci jak postać Stefana- neonazisty żywcem skopiowanego z kafeterii, tj naszego BSA. Ogółem film może wydawać się bezsensowną komedią dla osób z mongolskim poczuciem humoru, jednak oglądając pewne sceny można zauważyć pewne podobieństwa do rzeczywistości i to niestety nie śmieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim ktoś napisze; zawarte dwa błędy w tytule zostały zawarte celowo, bo tak napisany tytuł pojawia się w filmie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten film, co
był na kwejku? o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten film, co
Miałam to oglądać, ale stwierdziłam, że mi się nie chce, bo to ta sama konwencja co "Włatcy Móch", a to już się wyczerpało. Nie wiem, może za wcześnie oceniłam ten film, ale praktycznie od razu zarzuciłam oglądanie. Jakoś tak mnie takie klimaty nie porywają. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to moze tak by to
ja kiedys czytalam komiksy o tym Jerzu Jezym :D teksty nie do wy*****a hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahahahahahahahahahaha
oglądałem. nie porwał mnie jakoś. po prostu pokazał naszą beznadziejną chęć bycia podobnymi do tępych wieśniaków zza wielkiej wody.. nic poza tym. a chęć dorównania tłumokom, którzy są potomkami bandytów z XVII-to wiecznej Europy nie leży w mojej naturze, więc ten film po prostu mi się nie podobał.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×