Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ominika333

konieczne kompleksowe witaminy w ciazy?

Polecane posty

Gość gość
kwas foliowy to za mało, mój lekarz mowil że wazne jest też przyjmowanie odpowiedniej dawki dha, a ona jest główni w rybach i żeby zalecaną lość dha zjeść to musiałabyś dzień w dzień jeść 2 puszki tuńczyka lub sporą porcję ryby, powodzenia,ja łykałam mama dha premium, wyniki miałam książkowe, z jedeniem u mnie było rożni ebo młosci miałam okropne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eukolla
masz rację, jod, kwasy omega, kwas foliowy czy witamina D to neizbędne witaminy które należy przyjmować żeby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój, ja brałam mama dha premium + bo wszystko mam tutaj w 1 tabletce i żadnej witaminie nie zapomnę jakby co, warto stosować takie rozwiązania bo w ten sposób nie pominiesz żadnej niezbędnej witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eukollka
jeśli coś ma zadziałać to musi być lekiem a nie suplementem, ja polecam lek maxon active, bez problemu można go dostać w aptece bo jest bez recepty poza tym działa bo sam przetestowałem na sobie, maxon jest skuteczny od pół godziny po przyjęciu tabletki, uratował moje relacje z narzeczoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manczela
tu jest temat o witaminach w ciazy, a nie o problemach z erekcja!! Moje drogie ja zarowno podczas pierwszej jak i drugiej ciazy bralam suplement diety Mama DHA i jestem bardzo zadowolona dostarczal mi i dziecku wszystko to co potrzebne do prawidlowego rozwoju!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiamzaur
Jeśli chodzi o witaminy w ciąży to polecam Ci mamaDHA są bardzo dobrej jakości. Sama podczas 2 ciaży brałam i nic mi nie brakowało polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaaa12ww
To powinnaś popytać lekarza prowadzącego najlepiej. Ja przez 2 ciąże brałam http://mamadha.pl/ i u mnie te witaminy świetnie się sprawdzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juzniedlugoporod
Jak to jest z tymi witaminami w ciąży? Jest w końcówce ciąży i dość kiepsko się czuję, więc które witaminy mogę brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowazima

Najlepiej to wybierz się do lekarza, który przepiszę Ci witaminy lub wybierz się do apteki. W moim przypadku, kiedy miałam problemy i ze zdrowiem i z laktacją, to brałam takie proszki na laktację z witaminami. Pomagają w przypadku laktacji i zdrowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dbamosiebie

zdrowazima a jakie to proszki na laktacje z witaminami? Sama czegoś podobnego szukam, ale nie wiem, co wybrać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość housera

mamadha to możesz całą ciążę brać i też podczas karmienia piersią, ja się mega ucieszyłam ze te same witaminy cały czas brałam, nie musiałą pamiętać o zmianie. mamadha mają bardzo dużo dha, które w ciąży dobrze wpływa na rozwijający się u maluszka układ nerwowy i mózg. A Polki mają duże niedobory dha bo mało u nas je się ryb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkkka

ja brałam same mama dha premium , calutką ciąże i na początku podczas karmienia. Skład mi najbardziej odpowiadał, bo jest tam wszystko co jest najbardziej potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu. Nie brałam żadnych więcej witamin, ja czułam sie dobrze i urodziłam zdrowego synka 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwaga

Z takich najpopularniejszych to wiadomo, ze są ogólniedostępne w większosci, ale zwróc uwagę na POLSKĄ lunazynę - cudowny dla matek produkt, bardzo ładnie buduje układ immunologiczny, który w ciąży jest niezbędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata

juzniedlugoporod, a co brałaś do tej pory? Mój lekarz już na pierwszej wizycie mi zalecił mama dha, bo mają najlepszy skład dla kobiet w ciąży. Nie sądzę, że Tobie nic nie zalecili, jeśli byłaś normalnie pod opieką lekarza. No i pytanie dlaczego tak źle się czujesz? Czy to wynika z kiepskich wyników badań, jakaś anemia czy po prostu złe samopoczucie w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plattiNA

Nie wiem, czy konieczne to dobre słowo, ale lepiej mieć kwas foliowy, magnez, jod, dha i witaminę D w jednej tabletkce np. mama dha premium, niż łykać codziennie całą garść tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sultka

Myślę, że powinnaś o takie rzeczy zapytać swojego lekarza. Ogólnie kobiety w ciąży nie powinny brać niczego bez jego wiedzy bo czasami coś może zaszkodzić nam albo naszemu maluszkowi. Jak ja byłam w ciąży to brałam mama dha premium plus, to witaminy, które maja w sobie chyba wszytsko, niczego więej już nie brałam. No ale polecił mi je mój lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smietankowa

Kwas foliowy można już zacząć brać 3 miesiące przez staraniami o dzidzię.ja wtedy i potem już calutką ciążę brałam tylko mama dha premium, tam tez w składzie są kw. dha, jod , potas i witD Byłam bardzo zadowolona z tych tabletek, a że wyniki miałam w normie to nic więcej nie potrzebowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarna

Kwas foliowy tylko do 3 miesiąca, po tem femibion2 -zawiera kwas foliowy (tak jak większość witamin dla ciężarnych), więc nie wolno go osobno dodatkowo przyjmować bo to może być szkodliwe dla dziecka i dodatkowo witamina D w jednostkach zaleconych przez lekarza.Dzieci nie rodzą się "za duże"przez witaminy tylko duża masa urodzeniowa może być wynikiem diety w ciąży, poziomu cukru matki a także czynniki genetyczne.Jeśli lekarz nie zaleca przyjmowania witamin dla ciężarnych należy go zapytać skąd takie podejście(najnowsze badania i wiele instytucji zdrowotnych zaleca ich zażywanie)-może to wynik nie aktualizowania swojej wiedzy piszesz danego lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tereniaa

od początku ciązy biorę kwas foliowy wybrałam naturell folian, bo ma lepiej przyswajalną wersję kwasu foliowego i nie kosztuje dużo, dodatkowo dokupiłam sobie kwasy omega 3, magnez. Warto o tych składnikach pamiętać, bo mają duzy wplyw na rozwój maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luziwa

który kwas omega 3 brałaś też ten z naturell? Zastanawiam się nad nim, jest niedrogi i też ma dobry skład, chcę dokupić do kwasu foliowego, a czytałam że ten jest przerabiany z ryb które żyją w czystych miejscach, magnez tż jet obowiązkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanela

Ja w pierwszej ciąży robiłam badania i ciągle miałam niedobory kwasu foliowego. W drugiej już nie chciałam ryzykować ze zwykłym kwasem foliowym, więc kupiłam własnie naturell folian. Cena bardzo dobra w porównaniu do konkurencji, a to jednak w 100% aktywna forma kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela

Ja biorę omega-3 z Naturell, nie odbija się rybą na szczęście. Warto brać dobrze wpływa na rozwój wzroku i serca dziecka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teere

kwas foliowy to trochę za mało i nawet polskie towarzystwo ginekologiczne mówi zeby brać te 5 podstawowych kładników, czyli dodatkowo magnez, jod, witaminę d3 i dha, ja to miałam w mamadha które brałam jeszcze przed ciążą a potem przez kilka miesięcy karmienia piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinnia

Ja staram się przede wszystkim zdrowo odżywiać, biorę mama dha premium,  bo tam w składzie mam i kwas foliowy , kwasy DHA i też  witaminę D3. A to jest najbardziej potrzebne dla zdrowia malucha 🙂 Wprowadziłam do diety więcej warzyw, kasz oraz owoców, dzięki temu dostarczam innych witamin. Czuję się bardzo dobrze i oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Busia

u mnie było licho z kwasem foliowym, może przez to, że nie jem mięsa nie wiem.. w każdym razie, lekarz mi zalecił suplementacje mama dha premium+, fakt dodatkowym plusem tej suplementacji miał być magnez zawarty w jej składzie, bo łapały mnie straszne skurcze w nocy, takie że bolała mnie łydka przez kolejne dni.. przeyznam szczerze, że byłam sceptyczna, no bo wiadomo to jednak suplement diety, ale skłąd miał całkiem dobry, finansowo też to było fajne i nie ukrywam, okazało się, ze jednak coś mi pomógł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka25

Ja oprócz kwasu foliowego mam zalecone omega-3, wybrałam ten z Naturell bo jako jedyny chyba na rynku nie odbija się rybą, a ja nie lubię ryb. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adreja

Dla mnie mój ginekolog  zalecił jeszcze przed ciążą zrobić badania podstawowe i zacząć brać witaminy, brałam mama dha premium, mają bardzo dobry skład i chyba mają najwięcej dha wśród suplementów dla mam a o ten składnik najbardziej się bałam bo ryb nie jem w ogóle, a poza tym ma tez w składzie cenny kwas foliowy , jod i potas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ursusze napisał:

Brałyscie osobno czy moze jednak komplet witamin? 

Od kilkunastu dni biorę Ovarin, czytałam bardzo dużo dobrych opinii, mam nadzieje ze z nim uda mi się zajść w upragniona ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko kazał brać kwas foliowy ale najlepiej w witaminach których biorę. Jak dobrze się odżywiać w czasie ciąży zdrowo dostarcza odpowiednich witamin to nie trąba brać witamin dodatkowych w suplementach tabletkach i tym podobne no chyba że więcej się je tak zwanego tłustego jakiś fastfoodow to wręcz wskazane według mojego ginekologa. Ale tak czy siak biorę witaminy w tabletkach rano i wieczorem femibion 2 który nie szkodzi tak jak inni mówią że faszerują się tabletkami bo to zależy jakie się bierze😂.  wszystko jest wzorowo dodatkowo owocki i warzywka i moja ciąża rozwija się tak prawidłowo że wszyscy są w szoku bo rozwija się lepiej niż wynika z tygodnia ciąży 😂 jestem typem człowieka która sama lubi działać 😂. Ale ty się nie przejmuj bierz to co uważasz za dobre dla twojego dziecka jak będziesz wątpiła to poprostu dopytuj się ginekologa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×