Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ominika333

konieczne kompleksowe witaminy w ciazy?

Polecane posty

Gość ominika333

Jestem w 22 tyg. ciąży i lekarz jak do tej pory nie przepisał mi żadnych witamin oprócz kwasu foliowego. Czy to może mieć negatywne skutki dla dziecka że nie przyjmuję żadnych witamin? Wiecie czy branie witamin zależy od wyników badań czy zawsze w ciąży powinno się przyjmować jakieś preparaty z witaminami. Obecnie moje wyniki są dobre i dziecko tez zdrowe.jedynie moj lekarz ogolny sie oburzyl jak mu powiedzialam ze nie biore nic oprocz kwasu foliowego, bo dbam o diete i jestem zdrowa, ze tak niby nie mozna, najnowsze badania pokazuja ze trzeba brac witaminy w tabletkach bo dzis zywnosc jest niezdrowa i pryskana itd. troche sie teraz martwie, ze jednak nie biorac zadnych innych witamin, jednak dzidziusiowi zaszkodzilam... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ifjgifd
Ja jestem w 9 tygodniu i mi lekarz powiedzial, ze najwazniejsze jest przyjmowac witaminy w czasie, gdy zaszlas w ciaze i na samym poczatku. Pytalam, czy powinnam specjane witaminy przymowac dla kobiet w ciazy, a ona na to, ze to nie ma znaczenia, moga byc zwykle witaminy, i skoro biore juz witaminy to nie musze oddzielnie brac kwasu foliowego, bo on jest w witaminie. Ja przyjmowalam na poczatku Centrum dla kobiet, ale teraz przenosze sie na Centrum dla ciezarnych. Tez bylam zaskoczona, ze nie musze lykac tony witamin bedac w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkjhgfd zxcvbnm
ja nie brałam w ciazy nic, oprócz kwasu foliowego - moj organizm nie przyjmowal tych sztucznych witamin i dziecko urodziło sie zdrowe :) nie dajcie sie wrobic przez firmy farmaceutyczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhtrhtrh
Od czasu ciąży wierzę w suplementy diety. Wcześniej sądziłam że to ściema. Otóż jestem typem anemiczki i odżywiam się nieprawidłowo, do tego praca i inne obciążenia organizmu, wiek. Można by spodziewać się że ciąża mi nie posłuży. A tu wyniki raptem stały się rewelacyjne (bez zmian diety), dziecko rozwijało się wzorcowo, ciążę zniosłam bardzo dobrze a córa dostała 10 pkt w skali Apgar pomimo tego że urodziła się drobna i w 37 tygodniu. A moja skóra? Żadnego rozstępu! Włosy, paznokcie, zęby? Bez uszczerbku. Napewno na samych kanapkach z mięsem, słodyczach i niedojadaniu tego nie osiągnęłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli wyniki dobre to sie nie
przejmuj. Zaszkodzisz najwyzej sobie, nie dziecku :p Ono zabierze z organizmu wszystko, czego potrzebuje. Natomiast na pewo nie bralabym zwyklych zestawow witamin, przeciez niektore wtaminy moga zaszkodzic w ciazy - po to sa specjalne zestawy, zeby tego uniknac. PS. ja biore Matruelle od 2 trymestru i mam super wyniki, ale czy to zasluga tych tabletek, kto to wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarze mówili, że skoro wyniki są dobre nie ma sensu brać witamin dla ciężarnych. Podobno kobietom, które je biorą rodzą się duże dzieci, a jak wiadomo to trudniejszy poród. Więc do póki wyniki są ok, nie widzę sensu nabijania kieszenie firmom farmaceut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, zbilansowana dieta to napewno podstawa. ja od witamin często miałam silniejsze mdłości ale np. jak byłam przeziębiona to sięgałam po taki syrop Prenalen własnie z naturalnych składników. i tam jest na samym początku napisane że to tylko substytut zróżnicowanej diety. mnie pomagał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jakie puzzle
sama dieta to mozna bylo sobie zyc 20 lat temu jak nie bylo takiego zanieczyszczenia, zywnosci modyfikowanej i jakis sztucznych paskudztw ktore dodaja zeby poprawic wyglad jedzenia ja w okresie jesienno - zimowych lykam witaminy i podaje jej mojej 3 letniej corce a co dopiero jak bylam w ciazy. I dobrze zrobilam ze bralam witaminy bo sie okazalo potem ze mam slabe zelazo i jakbym ich nie brala to moglabym miec anemie. ttylko nie przesadzaj z ich iloscia - jak bierzesz jeden zestaw multiwitaminy to juz innych nie bierz bo przedobrzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem jakie puzzle
sama dieta to mozna bylo sobie zyc 20 lat temu jak nie bylo takiego zanieczyszczenia, zywnosci modyfikowanej i jakis sztucznych paskudztw ktore dodaja zeby poprawic wyglad jedzenia ja w okresie jesienno - zimowych lykam witaminy i podaje jej mojej 3 letniej corce a co dopiero jak bylam w ciazy. I dobrze zrobilam ze bralam witaminy bo sie okazalo potem ze mam slabe zelazo i jakbym ich nie brala to moglabym miec anemie. ttylko nie przesadzaj z ich iloscia - jak bierzesz jeden zestaw multiwitaminy to juz innych nie bierz bo przedobrzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
ja na początku brałam tylko kwas foliowy/ i profilaktycznie lactovaginal-żeby wzmocnić sobie flore bakteryjna/, dopiero w 3cim miesiący lekarz zalecił mi witaminy.Penwie idealnym rozwiązaniem byłaby zbilansowana dieta zamiast tego, ale np.ja nie jem zbyt często ryb i nie przepadam za mięsem. warzywa i owoce bardzo chetonie. Poza tym przez pierwsze 4 m-ce miałam koszmarne nudności i o jakiejkolwiek diecie nie było mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie lekarka pwoiedziala, ze zamiast faszerowac sie lekami lepiej zainwestowa w dobre jedzenie. Wiecie , ze witaminy syntetyczne tylko w paru % sie wchlaniaja? Wiec same widzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarka pwoeidziala tez , ze od syntetycznych witamin nabiera sie cialka co moze byc prawda bo moja mama dostala kiedys na imieniny Biovital taka duza butle i wtedy przybrala na wadze mimo, ze jadla normalnie jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.doradca.ladeevit
Oczywiście, ale nie każdy ma możliwość kupienia ekologicznych, zdrowych, nie pryskanych pestycydami warzyw czy owoców, a zimą to już w szczególności. Nie wiem, czy produkty z supermarketu zawierają odpowiednią ilość witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.doradca.ladeevit
agula8, spożycie ryb jest zbyt małe, a zawierają one niezbędne kwasy omega. Do tego tak jak piszesz, wiele kobiet ma nudności czy wymioty, to też ogranicza znacznie ilość spożywanych produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkiuiui
no nie kazdy ma mozliwosc kupienie eko jedzenia,ale do cholery przyjmowanie chemiiw tabletkach to niby jest zdrowe?pomyslcie sama To nie lepiej kupowac zwykle jedzenie(bo z tym eko tez roznie)i po prostu zdrowo sie odzywiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkiuiui
ale te nudnosci wymioty maja przez cala ciaze?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegra_1604
może masz za dużo witaminy A jak masz problem z nudnościami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yijiiiiiiiii
a ja jestem ciekawa czy te mamy, które są przeciwne sztucznym witaminom w ciąży, później nie faszerują nimi swoich maluchów w postaci mleka modyfikowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tchibko
witamina A wpływa na mdłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allegra_1604
tak może powodować mdłości i bóle głowy, dlatego w ciąży nei powinno się jej przyjmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tchibko
własnie sobie poczytałam o tej witaminie A i faktycznie nie powinno się jej brać ale tez zauważyłam że w witaminach dla kobiet w ciąży witamina A nie istnieje więc wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.doradca.ladeevit
jkiuiui, w ciąży wzrasta znacznie zapotrzebowanie na witaminy i minerały, natomiast zapotrzebowanie kaloryczne niewiele (do 300 kcal). Ta dysproporcja powoduje, że odżywiając się racjonalnie nie zawsze możemy dostarczyć wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.doradca.ladeevit
yijiiiiiiiii "a ja jestem ciekawa czy te mamy, które są przeciwne sztucznym witaminom w ciąży, później nie faszerują nimi swoich maluchów w postaci mleka modyfikowanego." Niektóre mamy nie mogą z różnych względów karmić piersią. Niemniej zgadzam się z tym, że mleko matki jest najzdrowszym pokarmem dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podnosze temat bo nadal nie wiem czy lepiej brać witaminy na początku ciąży czy nie? oczywiście oprócz kwasu foliowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszla mama na pazdz 2013
zależy czy morfologie masz w normie-jeśli tak to nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi tez lekarz niczego nie przepisal.nie chcialam na wlasna reke nic brac wiec cala ciaze bez witamin.tylko na poczatku kwas foliowy.dziecko zdrowiutkie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś jeszcze się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinnkaa
jesli dieta jest naparwdę zbilansowana i wyniki badań są w normie to witaminy można odpuścić, poza kwasem foliowym-jego niedobór może być naprawdę groźny dla dziecka.Ja na początku brałam sam folik,później witaminy pregna/te z kwasami omega/ a do tegojeszcze probiotyki-m.in.provag i magnez.Miałam konkretne wzbogacanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtowska2
Dokładnie mam takie samo zdanie. Tutaj najwazniejsze jest to własnie zeby zdrowo sie odzywiac. A o kwasie foliowym juz przyszłym mamom nie trzeba przypominac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×