Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbiedoll

Ciąża w Anglii... czy sa jakies kobiety mieszkające w UK?

Polecane posty

HEJ ANIA Z DONCASTER MOZESZ PODAC NAMIARY DO SIEBIE NA POCZTE ALBO NA GG ? ALBO KTORAS Z DZIEWCZYN CO JUZ RODZILA W DONCASTER ? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ovis
Dziewczyny chciałabym Was bardzo prosić o pomoc. Otóż, jestem psychologiem, w trakcie pracy nad doktoratem. Moja ciąża doświadczana w Wielkiej Brytanii zainspirowała mnie do zaprojektowania badań, na temat różnic w ocenie jakości opieki medycznej w Polsce i na Wyspach, oraz wynikającego z tego poczucia bezpieczeństwa i zadowolenia z życia. W związku z tym chciałabym prosić te z Was, które mieszkają w Wielkiej Brytanii o wypełnienie krótkiej ankiety na temat tego, jak oceniacie i doświadczacie swojej ciąży. Ankieta jest krótka i jej wypełnienie nie powinno zająć za wiele czasu. W dalszej perspektywie założeniem takich badań jest umożliwienie tym z nas, które żyją na emigracji i nie czują się odpowiednio zaopiekowane w ciąży stworzenie odpowiednich warunków i otrzymanie pomocy i wsparcia, którego czasem się potrzebuje. Badanie jest prowadzone w porozumieniu z uniwersytetem Gdańskim, Brunel University w Uxbridge, oraz Polish Psychologists Association z Wielkiej Brytanii, ma też wszelkie możliwe akceptacje etyczne i metodologiczne. To co? Pomożecie? Poniżej link do ankiety: https://www.surveymonkey.com/s/Polki-w-ciazy Z góry dziękuję za wszelką pomoc! Pozdrawiam, Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ania , tak chcialam popytac co do ciązy, i rodzenia w Doncaster. Na gg bylaby łatwiej poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, ja nie rodzilam w Doncaster bop chcialam miec porod w basenie a w Doncaster byl zajety i pojechalam do Worksop :) Ogolnie opieka w Doncaster jest ok, bylam tam kilka razy na KTG jak myslalam ze dzidzius sie slabo rusza, nawet raz moja kolezanka z collegu Ula mnie przyjela (ona studiuje poloznictwo teraz w Sheffield i ma praktyki). Jak bedziesz miala szczescie to moze ja spotkasz i ona ci wszystko opowie :) Super dziewczyna. Co do porodu w Doncaster to moge powiedziec jedynie tyle ze o 5:30 jak mi wody odeszly zadzwonilam na porodowke i mi kazali przyjechac pozniej. Przyjechlam o 14 i nie wiedzieli ze przyjade bo podobno jeszcze raz trzeba zadzwonic (czego mi nie powiedzieli). Bylam tam przyjeta przez polozna murzynke. Niemam nic do czarnych ale ona byla okropna, nie zycze zeby cie obslugiwala. Po jakims czasie przyszla inna polozna ze studentka i potem ta studentka mnie badala (cisnienie i mocz). Rozwarcie juz mialam 2 cm jak poprosilam zeby mi oddali papiery zebym mogla jechac do Worksop. Po przyjezdzie do Worksop sie okazalo ze mialam pre-eclampsie (stan przedrzucawkowy) i ze nie powinni mnie z Doncaster wypuscic bo itak nie moge rodzic we wodzie. No to tyle co do szpitalu w Doncaster, napewno to zalezy od dnia i pory na kogo trafisz. Ogolnie szpital ok, sale ladne i nowoczesne. Polecam isc na darmowe nauki rodzenia z nhs. Dostaniesz pewnie grafik od poloznej. Na kiedy masz termin? Jesli masz pytania to moj email to xredkax@wp.pl GG niemam od kiedy wyjechalam do UK bo ine uzywalam jakis czas i ktos zajal moj numer wiec potem juz nowego nie zakladalam.. Pozdrawiam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duphaston UK
odsprzedam duphaston i luteine zofia_n@yahoo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiahetrow
Dziewczyny, może tu mi ktoś podpowie. Właśnie rozpoczął się drugi miesiąc i szukam polskiego lekarza. Wiele dobrego słyszałam o ginekologu z Sensimed Family Care. Ktos był? Ja idę w przyszłym tygodniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie pomoge bo nie bylam.. ja bylam w uk pod pelna opieka poloznej i gdybym miala jakis problem to ona by mnie mogla przebadac.. u ginekologa bylam w polsce 2 razy ale niepotrzebnie tylko bo wszystko bylo ok i nie potrzebnie tylko placilam 2x 150zl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnulkaSara
Dziewczyny, z moją ciążą pomógł doktor Marek Węklar. Zostałam poddana bardzo szczegółowym badaniom labolatoryjnym, (byly co prawda bardzo drogie), ale bylo warto bo okazało sie, ze sa nieprawidlowe parametry hormonów i trzeba bylo je wyrównać. To bardzo dobry lekarz, z którym można omówić każdą sprawę. Anka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, jestem w ciazy jutro mam pierwsza wizyte u poloznej. mam pytanie do 'fajnej mamy' tez jestem z peterborought jak polozna cie prowadzila/ i co na pierwszej wizycie pyta/ z gory dzieki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mary_pra
Też szukałam ginekologa teraz, bo mój nagle gdzieś uciekł a ja w 3 miesiącu ciąży... teraz chodzę na wizyty do Sensimed Family Care, tylko trzeba pilnować, żeby się zarejestrować, bo czasem są kolejki :) To chyba wynika z tego, że doktor bardzo dokładnie bada i długo analizuje. Mnie to cieszy, bo wiem, że solidnie dba o mojego maluszka :) Teraz chodzę do Milton Keynes, ale podobno otwierają też gabinet w Liverpoolu ! Ich stronka coś nie działa... ale zawsze pokazują się tutaj dostepne terminy: https://www.facebook.com/SensimedFamilyCare?ref_type=bookmark

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia retford
Witam sredecznie wszystkich prosze was o podpowiec jesli ktoras z was mieszka w Retfotd i tam urodzila dziecko Bo wlasnie jestem w 4 miesiacu ciazy i juz w polowie marca wyjezdzamy do Angli a konkretnie do Retford i tutaj chce urodzic dziecko bo moj narzeczony tutaj pracuje. Chciala bym wiedziec gdzie mam sie zglosic jakie dokumenty beda mi potrzebne itd.A i jeszcze jedno bo szukamy tam tez mieszkania jesli ktoras z was bedzie wstanie mam pomoc to prosze o kontakt ma email gosiag31@vp.pl.Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja 86
Witajcie. Mam pytanie (zapewne już nie raz tu padlo) mianowicie wg obliczeń jestem w 5 tyg. Mieszkam w Szkocji 2 miesiące i nawet nie wiem jak się tu poruszać tzn jakie witaminy,kiedy do lekarza. Poza tym strasznie się boje bo przeprzednia ciążę straciłam. ...liczę na odpowiedzi od Was. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mulwina
temat dawno nie odwiedzany,ale może ktoś zajrzy, dziewczyny szczepiłyście się w ciąży na grypę i krztusiec? strasznie się tego boję,ale też boję się jak się nie zaszczepię :( podobno jest coraz więcej przypadków zachorowania niemowląt na krztusiec w Anglii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepilam sie na grype gdzies kolo 20tygodnia o ile pamietam a na krztusiec w 31tygodniu czyli dwa tygodnie temu i wszystko dobrze troche reka bolala i tyle. Ta na krzusiec ma w sobie jeszcze na polio blonice i tezec z tego co pamietam. Mialam duzo watpliwosci przed i czytalam duzo ale zdecydowalam sie bo wlasnie w angli zdarzaja sie zachorowania na krzusiec i nigdy bym sobie nie wybaczyla gdybym sie nie zaszczepila a moje dziecko przez to umarlo na ta chorobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krztusiec tak grype nie. Szczepienie na krztusiec jest bardziej dla dzidzi niz dla ciebie wez. A Jesli duzo nie chorowalas to na grype odpusc. Ja rodzilam niecaly rok temu w St thomas hospital w londynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja szczepilam sie na grype bo ciagle o tej porze roku cos lapie a polozna mnie nastraszyla ze czesto grypa przechodzi w zapalenie pluc bo lekow brac nie mozna i to niebezpieczne a po szczepionce ani razu nie chorowalam wiec wyszlo mi na dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boję się szczepić, nie o siebie,ale o dziecko właśnie nie jest do końca zbadane jaki wpływ ma ta szczepionka na płód i czy rzeczywiście ta szczepionka uodparnia dzidziusia, wcześniej pisano że żywych wirusów nie wolno podawać absolutnie kobietom w ciąży teraz nagle można ponoć jest masę powikłań poszczepiennych http://faktydlazdrowia.pl/szczepionka-przeciw-grypie-podana-w-trakcie-ciazy-przyczyna-wielu-poronien-i-przypadkow-martwej-ciazy-w-usa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://faktydlazdrowia.pl/szczepienia-w-czasie-ciazy-czy-sa-bezpieczne/ sama nie wiem co myśleć i co robić,szczepić czy nieto http://faktydlazdrowia.pl/szczepienia-w-czasie-ciazy-czy-sa-bezpieczne/ teraz dobrze się czujemy po szczepieniu,nie oznacza że nie mato negatywnego wpływu na płód a potem na dalszy rozwój dziecka i tego się najbardziej boję jakby nie było zapodaje się wirusy z którymi musi walczyć organizm matki i maleńkiego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko ze wirus grypy tez moze zabic twoje dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodzilam tydz temu, szczepilam sie na krztusiec, na grype nie choc mnie namawiano i proponowano przy kazdym spotkaniu, odmawialam bo w kregu znajomych ci ktorzy sie szczepili gorzej ja przechodzili niz ci nieszczepieni. Ja nawet sie nie przeziebilam w ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ! Chcialabym odświeżyć temat. Jest tu jakąś przyszła mama ? Ja jestem obecnie w 11 tc za tydzień spotkanie z położną mam nadzieje ze zdążą mi zrobic usg pierwsze bo to chyba prenatalne prawda? Było by miło czasem z kimś pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie, zdążą. :) Z tego co pamiętam to robią pierwsze usg pomiędzy 11 a 14 tyg ciąży. Ale u mnie to poplątane trochę było ze względu na wahania miesiaczkowe dość duże, więc miałam 2 usg, pierwsze na określenie wieku płodu, a drugie wraz z pobraniem krwi to prenatalne. Następne usg będziesz miała ok 22 tygodnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, Wreszcie wyczekiwana ciąża. Mieszkam West Bromwich. Polecicie dobrego ginekologa? Chciałabym konsultować jeszcze z dodatkowym lekarzem, poza prowadzącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A boicie się,przez te ataki na Polaków. Wszędzie ludzi zaczepiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest własnie news na WP.pl w High Wycombe dwóch "imigrantów" ciepłolubnych - wynika z imion, zamordowało 20 letnią Polkę ...była ich sąsiadką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Ci w West Bromwitch dr Michał Kobylec, bardzo dobry specjalista. Ma dogodne terminy. Spokojnie poszukać opinii i kontaktu znajdziesz. Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnowie temat. Czy ktoras z Was rodzila w Kent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×