Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cherry19

Wieden

Polecane posty

Gość Uwaga!Uwaga!!!
CYTUJE: "Jeśli maż jest ubezpieczony, to ty razem z nim. Nie przejmuj sie niczym. Twoje dziecko bedzie obywatelem Austrii i....." UWAGA!!! W AUSTRII NIE MA PRAWA ZIEMI!!! Tzn. nawet jezeli dziecko sie tutaj urodzi to posiada obywatelstwo rodzicow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunka99
Dzięki Gabi 82 za informacje. Czas nam jeszcze pokaże jak to będzie wszystko :) A Ty jesteś już we Wiedniu??? Jak Ci się tam Zyje??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to jest w koncu z tym obywatelstwem. Moi kuzyni urodzili sie w Austrii majac rodzicow Polakow i Ciocia mogla wybierac czy chce zeby mieli podwójne obywatelstwo czy tylko polskie. No i mają podwójne. Nie mieszkam w Austrii. Często tam jezdze. Moze po nowym roku maz wyjedzie, a my z corka dolaczymy. Nie wiem jak to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uwaga!Uwaga!!!
Z obywatelstwem w Austrii jest nastepujaca sprawa: sa dwie kategorie ludzi: a) tym ktorym sie udalo: co to znaczy: poniewaz prawodawstwo w austrii dotyczace nadawania obywatelstwa bardzo czesto sie zmienialo byly czasy, kiedy obcokrajowcy mogli ubiegac sie o nadanie obywatelstwa austriackiego bez zrzekania sie obywatelstwa polskiego! dlatego tez w austrii jest dosc duza grupa obywateli posiadajacych podwojne obywatelstwo. obecnie (wiem z wlasnego przypadku!) austria nie zezwala na posiadanie dwoch obywatelstw!! czyli przyjmujac pasek austriacki musisz zrzec sie paska np. polskiego. WYJATKI: dzieci urodzone w austrii, ktorych rodzice posiadaja dwa rozne obywatelstwa np. mama polskie, tata austriackie. rodzice mogli zdecydowac, o obywatelstwie dziecka juz po narodzinach lub tez......... dziecko posiada dwa paszporty DO UKONCZENIA 18-tego roku zycia LUB TEZ do powolania do wojska!!! wtedy taki mlody czlowiek musi sie zdecydowac na jedno z obywatelstw. oh, czytam teraz ze NOWOSCIA JEST; ze dzieci juz teraz nie musza sie decydowac!!! moga zostawic sobie dwa paski, chyba ze drugie panstwo tego zakazuje!!! c) azylanci: jeszcze niedawno nie musieli sie zrzekac swojego paska. b) ci, ktorym sie nie udalo np. mnie (!!!). poniewaz otrzymalam obywatelstwo w czasie, w ktorym austria juz nie zezwalala na podwojne, ja swoj pasek polski musialam niestety oddac!! Ale jak zawsze powtarzam: CHESZ WIEDZIEC - UDAJ SIE DO ZRODLA INFORMACJI. Tutaj przepisy tak czesto sie zmieniaja, ze to co bylo wazne tydzien temu dzisiaj juz nie ma racji bytu. jezeli cie interesuje sprawa obywatelstwa to mozesz zapytac tutaj: https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/26/Seite.260430.html#Oesterreicher http://www.wien.gv.at/verwaltung/personenwesen/staatsbuergerschaft/allgem.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uwaga!Uwaga!!!
sluchaj, przepisy zwiazane z obywatelstwem tak czesto sie tutaj zmieniaja, ze chcac byc dobrze poinformowanym, trzeba sie udac najprosciej do magistratu, gdzie udziela cie najswiezszych informacji. trudno tutaj dyskutowac, poniewaz jak zycie pokazuje, kazdy przypadek jest rozwazany indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgtziut
Jezeli sa polscy rodzice, to dziecko bedzie mialo obywatelstwo POLSKIE. Austriackie moze miec jedynie wtedy jezeli jedno rodzicow posiada takie obywatelstwo!!!!! Dziewczyny, bez jezyka bedzie wam strasznie ciezko. Szybciutko bedziecie chcialy wracac. Chyba, ze sie wezmiecie i szybko jezyka nauczycie, bez tego to tylko sprzatanie was czeka! Do lekarza problem, do urzedu problem, do przedszkola, szkoly itp. Naprawde jest ciezko. A jezeli chodzi o lekarzy Polakow to raczej nie polecam, bo nie ma w czym wybierac. Jedynie chirurg Kwapinski jest ok. reszta kiepska. O ginakologach nawet nie bede wspominac, bo szkoda gadac! Zastanowcie sie dobrze zanim wyjedziecie z Polski, dobrze radze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radekkkkk
Witam , Mam do wynajęcia od stycznia /lutego pokój dla 1 lub 2 osób w Wiedniu . Mieszkanie składa się z pokoju sypialnianego dla 4 osób , salonu , kuchni , toalety i łazienki . Mieszkanie jest zadbane , o podwyższonym standardzie . Mieszkanie jest umeblowane i znajduje się w nim wszystko co trzeba ( telewizor , duża lodówka , pralka,ekspres do kawy,zmywarka,kuchenka mikrofalowa.piekarnik,toster ) Jest podłączony internet i kablówka. Lokalizacja 2bz. niedaleko U-bahn U1. Kontakt blankaa91@interia.pl Reply

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naonja
Witam, jestem tu nowa. Czy wiecie, gdzie w Wiedniu sa kluby polskie? Gdzie spotykaja sie Polacy, w celach kulturalno-oswiatowych? Srednia wieku 45 plus. (Utopie juz znam...) Z gory dzieki za info. PS Najlepszego w nowym roku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, klub Paradox na OttakringerStrasse lub Bacówka knajpa góralska w 15 bez( U3 Johnstrasse)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela.bialecka
Witam, wyjeżdzam do Wiednia w weekend ten na Boże Ciało mam pytanko.. czy byłby może chętny jakiś student lub ktoś kto za opłatą oprowadziłby nas po mieście ? e mail - ela.b@grupazdrowie.pl tel - 728-427-290

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hejka poszukuje mieszkanie dla pary w wiedniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sobote bylismy z grupa znajomych w klubie na Ottakringerstrasse Paradox. Przed wejściem do knajpy zostaliśmy namiętnie obszukani przez ochronę ( taki ciekawy zwyczaj! XXI wiek!!!!) byliśmy wszyscy trzeźwi. Zostalismy poinformowani o tym ze musimy zostawic kurtki w garderobie. W szatni okazało sie ze nie ma miejsca na nasze rzeczy i miła pani poinformowała nas ze możemy zabrać kurki ze sobą. Po minucie zaczepił nas bramkarz któremu przekazaliśmy informacje z góry. Nieprzyjemny typ zaciągnął nas do szatni gdzie usłyszał ta sama wiadomość. Ok. Zeszliśmy znowu na sale poszukując miejsca. Właścicielka lokalu nakrzyczala na nas ze nas nie obsłuży i nie możemy mieć kurtek bo jest OBOWIĄZKOWA SZATNIA!!!!! Powiedzieliśmy ze nie ma tam miejsca! Po raz trzeci wylądowaliśmy w SZATNI zaciągnięc**przez wlascielke PARADOXU. Paradox?????? Nie usłyszeliśmy nawet ,,przepraszam". Właścicielka kłócila sie z panią z szatni a my... Sorry po czymś takim opuscilismy ten lokal. Buractwo!!!!!!! Nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sobote bylismy z grupa znajomych w klubie na Ottakringerstrasse Paradox. Przed wejściem do knajpy zostaliśmy namiętnie obszukani przez ochronę ( taki ciekawy zwyczaj! XXI wiek!!!!) byliśmy wszyscy trzeźwi. Zostalismy poinformowani o tym ze musimy zostawic kurtki w garderobie. W szatni okazało sie ze nie ma miejsca na nasze rzeczy i miła pani poinformowała nas ze możemy zabrać kurki ze sobą. Po minucie zaczepił nas bramkarz któremu przekazaliśmy informacje z góry. Nieprzyjemny typ zaciągnął nas do szatni gdzie usłyszał ta sama wiadomość. Ok. Zeszliśmy znowu na sale poszukując miejsca. Właścicielka lokalu nakrzyczala na nas ze nas nie obsłuży i nie możemy mieć kurtek bo jest OBOWIĄZKOWA SZATNIA!!!!! Powiedzieliśmy ze nie ma tam miejsca! Po raz trzeci wylądowaliśmy w SZATNI zaciągnięc**przez wlascielke PARADOXU. Paradox?????? Nie usłyszeliśmy nawet ,,przepraszam". Właścicielka kłócila sie z panią z szatni a my... Sorry po czymś takim opuscilismy ten lokal. Buractwo!!!!!!! Nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest bardzo dobra fachowa pani przewodnik Rudecka (ma facebooka, jest też strona z ofertą; przewodnik-wieden.pl). Odkąd jeździmy na narty do Austrii ani razu nie zwiedzaliśmy Wiednia, aż do zeszłej zimy. Piękne miasto, sama nie wiem co na mnie zrobiło większe wrażenie Opera czy Hiszpańska Szkoła Jazdy. Pani przewodnik mówi głośno, zrozumiale i co najważniejsze interesująco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara
Dnia 31.08.2018 o 11:22, Gość gość napisał:

Jest bardzo dobra fachowa pani przewodnik Rudecka (ma facebooka, jest też strona z ofertą; przewodnik-wieden.pl). Odkąd jeździmy na narty do Austrii ani razu nie zwiedzaliśmy Wiednia, aż do zeszłej zimy. Piękne miasto, sama nie wiem co na mnie zrobiło większe wrażenie Opera czy Hiszpańska Szkoła Jazdy. Pani przewodnik mówi głośno, zrozumiale i co najważniejsze interesująco!

Rowniez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viktoria

Zgadzam się z opinią powyżej miasto rzeczywiście fajne, byłam w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aikk

Jeżeli planujecie pobyt w Wiedniu, bez względu na powód zdecydowanie polecam wam wejść na stronę przewodnik-wieden.pl/ i umówić się z panią Elwirą Rudecką na oprowadzenie was p Wiedniu. Będziecie na 100% zadowoleni. Bardzo wiele różnych opcji do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×