Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chyba go nienawidzę

Czy można płacić alimenty z 2-miesięcznym wyprzedzeniem?

Polecane posty

Gość chyba go nienawidzę

Ojciec dziecka nie chce mi w tym miesiącu zapłacić alimentów bo twierdzi, że przelał je 2 miesiące temu. Faktycznie we wrześniu zapłacił 2 razy ale nie napisał, że to już na listopad!'Dziecko poszło do szkoły i we wrześniu było mnóstwo wydatków więc myślałam, że on się dokłada oprócz alimentów. Czy mogę teraz domagać się tych alimentów przez komornika? On ma rację czy ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha, myslalas sie pomylil i przewalilas kase na pierdoly a teraz jeszcze chcesz od niego wytargac wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba go nienawidzę
Nie wiedziałam, że podręczniki dla dzieciaka to "pierdoły"....Widocznie jesteś niewykształconym tukiem skoro tak twierdzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IDAAA
On ma racje,skoro brakuje Tobie na podstawowe potrzeby ,to wnosisz o podwyższenie alimentów,a nie lawirujesz wpływami na konto. On zapłacił to co ma zasądzone.A ze z wyprzedzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle ze nie masz szans
u komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba go nienawidzę
Czyli on może lawirować wpłatami, np. zapłacić w styczniu za lipiec? Przecież w wyroku jest napisane jak krowie na rowie:"alimenty płatne do dnia 15 KAŻDEGO MIESIĄCA", a nie "kiedy się panu podoba"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanów sie co piszesz
może zapłacić w styczniu np za styczen, luty, marzec itp. Jeśli zapłaci w styczniu podwójnie i napisze, że za lipiec to wiadomo, ze zalicza to na poczet lutego. A tak swoją drogą to wyjątkowa z Ciebie kanalia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IDAAA
Czyli on może lawirować wpłatami, np. zapłacić w styczniu za lipiec? Przecież w wyroku jest napisane jak krowie na rowie:"alimenty płatne do dnia 15 KAŻDEGO MIESIĄCA", a nie "kiedy się panu podoba"! Dziewczyno ,facet płaci! I to z wyprzedzeniem a nie z opóznieniem.O co jeszcze chodzi? Moze zapłacić za rok z góry!I to bedzie Twoja korzyść.Problem byłby gdyby placił z opóznieniem albo w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcjanna####
Mój były alimenty płaci zawsze kwartalnie, z wyprzedzeniem. Jest to również i dla mnie korzystniejsze, bo mogę dość swobodnie dysponować tą kwotą np. początek roku szkolnego to większe wydatki, październik i listopad jest "luźniejszy". Wszelkie, inne kwoty przeznaczone dla dzieci wysyła oddzielnie, zaznaczając - na urodziny, prezenty gwiazdkowe, obóz itp. Mnie to nie przeszkadza, a zaczęło się od tego, kiedy po raz pierwszy wyjechał do pracy za granicę. Nie był pewny sytuacji, ale chciał zadbać o dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rttt
mozna i nie mozna jesli zapisał ze to alimenty np za wrzesień i pazdziernik to jasne ze nie ale jesli , ale jesli tylko alimenty to jak najbardziej tłumaczac własnie wiekszymi wydatkami we wrzesniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rttt
nie wazne kiedy wpłaca - ważne ze miesci sie w wyznaczonym terminie , najwazniejszy zapis przy przelewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba go nienawidzę
Właśnie że nie napisał przy przelewach na jaki miesiąc płaci alimenty. Więc byłam przekonana, że dokłada się do wydatków szkolnych. Zapłacił też normalnie w październiku. A w listopadzie nagle twierdzi, że nie zapłaci bo przelał we wrześniu. Facet miał już komornika i wycofałam wniosek bo płacił więc uznałam, że nie będę mu robić pod górkę. I teraz mam. I kto tu jest kanalia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Garbatka
TY!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Człowiek jej zapłacił alimenty z góry za 2 miesiące a ta ma teraz pretensje.Ona uważa ,że to było w prezencie.To kolejny argument ...dlaczego instytucje alimentów należy zlikwidować. Deprawuje i ogłupia . A zgodnie z prawem ..on będzie mógł zażądać ich zwrotu.Trzeba było wtedy tych pieniędzy nie przyjmować a nie teraz jeszcze udawać ofiarę.Poza tym to on już zapłacił na miesiąc następny.Nadto ...to on się nie musi dokładać ....bo on już się dołożył i dokłada w postaci alimentów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Czy racja jest po jej stronie .....prawnej .... moim zdaniem ....nie. Pomijam aspekt moralny. Warunkiem alimentacji jest to ,że dziecko nie jest w stanie się utrzymać. Jeżeli ojciec wysłał alimenty za dwa miesiące z góry ...to jak nie można było utrzymać dziecka ?????? Pamiętając też o obowiązku mamusi dotyczącym utrzymania dziecka. Zatem albo nastąpiła jakaś szczególna sytuacja.... a na pewno nie jest nią zakup książek.....mamusia zaś o innej nie wspomina......to odpowiedź sama się nasuwa. Mamusia sama grosza do utrzymania dziecka nie dala ....a jeszcze przebimbała pieniądze przeznaczone na dziecko. Sądzę,że nie jest na prawie nawet u komornika ....ponieważ ojciec pieniądze wysłał. A miał wysyłać do ....a nie po terminie. Powiem więcej .....jak ten ojciec będzie mądry to zajmie się tym .....na co idą jego pieniądze przekazywane na utrzymanie dziecka. Następnie skieruje sprawę do sądu na temat odpowiedzialności mamusi za gospodarowanie majątkiem dziecka i dbaniem o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiawlkp
"Warunkiem alimentacji jest to ,że dziecko nie jest w stanie się utrzymać"-co za głupoty.A co powiesz o alimenciarzach płacących 10 tys na dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Ja przytoczyłem prawo ....co wcale nie oznacza ,że z tak głupio skonstruowanym prawem się zgadzam. W tym konkretnym przypadku chciałem i chcę wykorzystać to prawo. Co nie zmienia faktu ,że jest beznadziejne. Jednak w tym przypadku przytoczyłem argumenty prawne ....takie jak obowiązują i myślę ,że słuszne. Ale kto te prawo stanowi... kto na kogo głosuje....wreszcie kto na głosowanie, na wybory chodzi i dlaczego????? Może to tak jak z chodzeniem na mszę św. Jedni chodzą z przyzwyczajenia ...inni chodzą i nic z tego nie rozumieją a... a jeszcze inni chodzą i sami nie widzą dlaczego. Inni zaś się obrazili. Zaś co do pytania ..... to już nie mnie pytać dlaczego ktoś płaci 10 000 alimentów. Ja chciałby bym poznać wyrok sądu ,który tak zasądził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie tam duperele
Zniecierpliwiony, jak zwykle Twoja logika powala :D Alimenty nie są żadnym MAJĄTKIEM dziecka i żadna matka nie musi się tłumaczyć z zarządzania tak śmiesznymi sumami. Na prawie na pewno się nie znasz, co do reszty tez mam poważne wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha może trzeba się śmiać a może płakać już sama nie wiem. Kobieto dostałaś alimenty z wyprzedzeniem to żadna strata, ale jak były mąż nie napisał to co tam, wezmę sobie i udam ciemnotę że to nic, dla takich księżniczek mam niewiarygodną chistorię mojego męża. a więc, mój mąż zapłacił z wyprzedzeniem za 4 miesiące byłej żonie i też nie napisał że to alimenty po 2 latach odliczył sobie te pieniądze i ta podała go do komornika chodziło o 2 tysiące. więc my ją do sądu bo ona nie wycofała się z komornika nawet jak już odzyskała pieniądze, przegraliśmy sprawę w sądzie rodzinnym gdzie proces trwał 2 lata ale w sądzie okręgowym WYGRALIŚMY i tak z 2 tysięcy musiała nam oddać 26.000 bo poniosła wszystkie nasze koszta z tym związane, nasz adwokat nie był tani, czasami nie warto być pazernym. Uważam, że mężczyzni są zazwyczaj na straconej pozycji ale nie poddawajcie się, mój mąż wygrał nie dajcie sobie w kaszę dmuchać, a takich cwaniar jak ta co to zaczeła ten post jest pełno. Pozdrawiam wszystkich skrzywdzonych byłych mężów, tzrymajcie się chłopaki:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Do icomytumamy . Ale to co napisałaś jest tak oczywiste. Jest takie powiedzenie ..."""" nie ma głupich pytań ,są głupie odpowiedzi""" Kiedyś rozumiałem to stwierdzenie dosłownie. Teraz , no już jakiś czas temu uważam ,że należy je odwrócić. Każda odpowiedź jest taka jakie jest pytanie. Albo jakie jest pytanie taka jest odpowiedź. No i jeszcze umiejętność zadania pytania. A głownie """" czy ja w ogóle wiem o co pytam ....lub czy ja wiem czego chcę się dowiedzieć """" Ale to nie nam edukować i wychowywać. Ja się tylko zastanawiam ....do kogo to przemówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie o to chodzi iż nie wszystko co jest oczywiste w istocie takie jest dla innych, niech trafi to do tych dziewczyn które biorą ślub z facetem a potem - jak to powiedział mój znajomy "kupa" a ja uważam że "kupa to komplement. Kiedyś nawet nie wiedziałam, że ludzie mogą robić innym takie rzeczy, Alimenty na dziecko rozumiem, Tam wyżej ktoś jękną, że te alimenty to marne grosze, a ja uważam że nie! bo jeśli kobieta odchodzi to z dzieckiem a co ma z tego Ojciec? ani dziecka ani kasy, jeszcze pal licho jak ma te alimenty ale jest tyle kobiet które chcą wykończyć swoich byłych, wyssać ostatnią kroplę krwi, udają głupia jak ta co ten post zaczęła, że niby kochany były mąż ma taki gest że jej dwa razy płaci i jeszcze wsparcia szuka. Dla mnie to brak godności, honoru, wychowania i wstyd ale ta nigdy tego nie zrozumie, dlatego podziękowała wszystkim za odpowiedzi bo zrozumiała że nie znalazła wsparcia, a ja sobie myślę : JAKI GAMOŃ< ŻE O TYM POMYŚLAŁA,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanka Franka
do kanali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Co ona pomyślała .....to my tak naprawdę nie wiemy. Ale po za nią to ten portal czytają również inni ludzie, niekoniecznie się tu udzielający, na pewno zaś nauki wyciągną. Byle właściwe.Co do alimentów to ja uważam ,że tą instytucję należy całkowicie zlikwidować.To jest źródło wszelkiego zła. A wpis autorki jest kolejnym argumentem ,że tą instytucję należy zlikwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanka Franka
do kanalii W sytuacji, gdy osoba zobowiązana do wykonywania obowiązku alimentacyjnego spełnia go w wysokości i terminie określonym w tytule wykonawczym, a wierzyciel jednak wszczyna postępowanie egzekucyjne, wówczas w terminie 7 dni od otrzymania informacji o zajęciu wynagrodzenia należy złożyć skargę do sądu na w/w czynność podjętą przez komornika. W orzecznictwie Sądu Najwyższego wyraźnie wskazano, iż wierzyciel, który bez potrzeby powoduje wszczęcie egzekucji w sytuacji, gdy dłużnik wypełnia swe obowiązki, powinien ponieść koszty wywołane tym postępowaniem. Zachowanie wierzyciela w takiej sytuacji nie jest zachowaniem celowym, wobec faktu wykonywania obowiązków alimentacyjnych przez osobę do tego zobowiązaną. W skardze należy wskazać na fakt płacenia alimentów i dołączyć odpisy dowodów wpłaty świadczeń należnych wierzycielowi. wyrok: alimenty płatne do rąk matki do 10 każdego miesiąca. stan faktyczny: 1.alimenty były wysyłane na bieżąco przekazem pocztowym zawsze do 8 każdego miesiąca. 2.12-go matka odebrała alimenty, natomiast 13 złożyła wniosek u komornika o wszczęcie egzekucji komorniczej z tytułu zaległych alimentów,które otrzymała 12-go i nakazała pobieranie alimentów za każdy rozpoczęty miesiąc. 3. 21-go dowiedziałem się o wszczęciu egzekucji komorniczej. W tym samym dniu okazałem komornikowi wszystkie kwitki wpłat z zapłaconych alimentów i złożyłem komornikowi wniosek o zawieszeniu postępowania i obciążeniu matki kosztami egzekucji komorniczej. 4. ponadto w terminie 7 dniowym złożyłem do Sądu Rejonowego skargę naczynności komornika polegające na obciążeniu mnie wszelkimi kosztami egzekucyjnymi i wniosłem o obciążenie matki z tytułu niecelowego i złośliwego wszczęcia egzekucji komorniczej. 5.Komornik na mój wniosek nie zawiesił postępowania komorniczego gdyż jak stwierdził nie jest on uprawniony do badania zasadności i wymagalności objętego tytułem wykonawczym oraz poinformował, że matka ograniczyła egzekucję o ratę alimentacyjną, którą otrzymała 12-go oraz podtrzymała wniosek egzekucyjny do pobierania alimentów od najbliższego miesiąca. 6. Sąd wydał postanowienie: Obciążył matkę wszelkimi kosztami egzekucyjnymi oraz zasądził od matki kwotę 100 zł na moją rzecz tytułem zwrotu kosztów postępowania. uzasadnienie:...z dowodów wynika, że zawsze płaciłem alimenty w terminie nawet z dwu dniowym wyprzedzeniem,choć w przeciągu pół roku spóźniłem się tylko 4-ro krotnie(spóźnienia były spowodowane działaniem poczty i były do spóźnienia 1-2 dniowe,liczy sie data odbioru alimentów przez matkę)....negatywne zachowanie matki, iż 13-go złożyła wniosek u komornika z alimentów, które otrzymała 12-go..Sąd obciążył matkę wszelkimi kosztami egzekucyjnymi..ponadto z godnie z art. 818 KPC żaden z przepisów nie pozwala na zawieszenie postępowania egzekucyjnego przez Sąd mimo tego, że dobrowolnie płaciłem alimenty..matka jest dycydentem w tej sprawie i to ona decyduje czy chce egzekwować alimenty przez komornika i tylko ona może te postępowanie umorzyć.. mój wniosek:-złośliwość nie zna granic i trzeba z tym walczyć.Na drugi raz zanim pójdzie szybko do komornika zastanowi się 100 razy czy warto...:) pozdrawiam i mam nadzieję, że to pomoże innym w walce ze złośliwym zachowaniem matek Dodaj komentarz Tytuł: Komentarz: Autor: E-mail: Porady prawne online Zobacz oceny naszych klientów Newsletter Codziennie nowa bezpłatna porada! 0 0 9 8 4 1 2 odpowiedzi i porad prawnych GRATULUJĘ! Kliknąłeś pierwszy dziś o 00:05:18 po nagrodę! Którą nagrodę wybierasz? A: bon paliwowy za 500 zł B: 1000 zł w gotówce Błyskawiczna Pomoc prawna Indywidualna Wycena Twojej Opinii - Doprecyzowanie GRATIS! Tagi alimenty egzekucja komornik zapłata alimentów Forum Zapytaj Grupy dysk. anna.dulinska podwyższenie alimentów Camellus Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów . edyta.k Termin złożenia apelacji edyta.k Orzecznictwo Sądu - alimenty a bezrobocie TALUNCIA1989 pomocy zalamana123 Czy kieruje się sąd ? - Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża Czy znasz "JÓZEF KLASA"? Dowiedz się więcej "electronic data interchange". Śledź najnowsze informacje Ulga na dziecko 2012: ile zyskasz? Sprawdź, jakie zmiany w uldze planuje rząd i jaką kwotę możesz odpisać od podatku (...) Odpowiedzi Obowiązek alimentacyjny rodziców względem dziecka Czym różni się obowiązek alimentacyjny rodziców względem dziecka, od obowiązku alimentacyjnego danej osoby względem pozostałych (...)... Pojęcie niedostatku, decydujące o obowiązku alimentacyjnym Usprawiedliwione potrzeby, decydujące o zaspokojeniu obowiązku alimentacyjnego Przesłanki orzeczenia alimentów przez sąd Wygasanie obowiązku alimentacyjnego pomiędzy byłymi małżonkami Więcej w dziale Odpowiedzi Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione. O nas Nasz zespół Kontakt Praca Reklama Regulamin Program partnerski Partnerzy Pomoc Mapa strony Tagi RSS Tematy Archiwum Money.pl bblog.pl menstream.pl favore.pl iwoman.pl interaktywnie.com platine.pl eprawnik.pl ban.pl businessclick Nie znalazłeś odpowiedzi na swój problem prawny w tym artykule? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów! Dołącz do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanka Franka
do kanalii za nienawisc do ludzi i nieudacznictwo zyciowe powinni zabrac ci to nieszczesne dziecko.Ono naprawde nie jest winne ze matke ma chytra jedze bez zdolnosci mylowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same drugie żony
i nieterminowi alimenciarze wylewają tutaj swój jad :D Matki to kanalie i chytrusy bo chcą kasy po to, że by ich dzieciakom żyło się lepiej? Chyba jesteście pojebani skoro tak sądzicie :D No ale każdy sądzi według siebie....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my jesteśmy po******leni, ja akurat jestem kobietą, a po drugie to przeczytaj trochę zanim się odezwiesz, ci ojcowie płacą z wyprzedzeniem, Ci są ok. W sądach walki przegrywają ale wojny wygrywają. Może ty też byś chciała więcej, wynika to z tego co piszesz, to mam propozycję: WEŹ SIĘ DO ROBOTY, UMIESZ LICZYĆ LICZ NA SIEBIE!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IDAAA
Jeśli autorce wątku nie starcza na dziecko( a z postu wynika że nie ,bo gdyby miała na wyprawke szkolną to nie dokonałaby wpisu) to najprostszym sposobem jest pójście do Sądu i złożenie wniosku o podwyzszenie alimentów. Nie wiem co tak na nią najeżdzacie.Pytanie dotyczylo czy może domagać się od niego pażdziernikowych alimentów ,w momencie kiedy przelał jej więcej we wrześniu. Jak dobry ojciec facet też się nie zachował ok,powinien sobie zdawać sprawę ze wyprawka do szkoły kosztuje i mógłby mieć ten gest,doklądając się do wrzesniowych zasądzonych alimentów.Gdy ojcu brak wyobraźnie,wyjściem jest podwyżka.No chyba ze nie ma za co żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×