Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

polinkama

Rok 2011-moje maleństwo jest już na świecie:-).

Polecane posty

Witam i zapraszam szczególnie mamy których dzieci urodziły się w tym roku ale nie tylko. Mój synek przyszedł na świat w czerwcu. Podzielcie się swymi radościąmi ale także wątpliwościami... Może macie jakieś cenne rady? Za każdy wpis z góry dziękuję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kookoo........................
Jakie watpliwości? Jakie rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makumbaaaaa
Mam WATPLIWOŚCI, czy macierzyństwo jest fajne, wiec moja RADA: pomyslcie dobrze, zanim zaciążycie :-P :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RUDAMAMA
MÓJ W MARCU :) I MAM JEDNĄ RADĘ: DBAJCIE O SIEBIE PRZED I W CZASIE CIĄŻY, BO TO OWOCUJE! JA ZAWSZE PROWADZIŁAM I PROWADZĘ ZDROWY, AKTYWNY I HIGIENICZNY TRYB ŻYCIA ;)) W CIĄŻĘ ZASZŁAM ZA PIERWSZYM RAZEM, JAK TYLKO ZACZĘLIŚMY STARANIA. CIĄŻĘ PRZESZŁAM IDEALNIE, PORÓD SZYBKI, NATURALNY, BEZ ZNIECZULENIA- A WCALE NIE BYŁO TAK ŹLE. MAŁY IDEALNY, ZDROWY. KARMIĘ PIERSIĄ. ŻADNYCH KOLEK, ULEWAŃ ITD... DO TEJ PORY NIE CHOROWAŁ:) MIMO, ŻE TO MOJE PIERWSZE DZIECKO, A NIE NALEŻĘ DO OSÓB ROZPŁYWAJĄCYCH SIĘ NA WIDOK SŁODKICH BOBASKÓW, TO UWAŻAM, ŻE ŚWIETNIE SOBIE RADZĘ I JESTEM BARDZO DOBRĄ MAMĄ ;) W RAZIE POTRZEBY SŁUŻĘ RADĄ. POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RUDAMAMA
IDZIE "6". W PRZYCHODNI POLECILI, A BYŁO MNIE STAĆ, WIĘC SKORZYSTAŁAM. PO ŻADNYM SZCZEPIENIU NIE MIAŁ GORĄCZKI, UCZULENIA LUB TP. W 6. MIES. ZAKOŃCZYŁ SERIĘ TYCH POCZĄTKOWYCH, KOLEJNE OK. 13 MŻ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoruj na betę
Rudamama wyłącz CapsLocka bo aż oczy bolą gdy się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój w grudniu już będzie miał ostatnio a później to też tak jak Twój po roku a skorzystalas że szczepionek skojarzonych tzn. Ile wlkuc mial za jednym razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Moja Loli jest z marca 2011. U nas ze szczepieniami zastój bo mala albo ma katar, albo jej rodzeństwo na coś akurat chore. Jak na razie nie planuje dla niej zadnych dodatkowych szczepień. Musimy się jakoś zabrać i uzupełnić te zaległe (szczepimy refundowanymi bo mam porównanie miedzy platnymi i refundowanymi i nie widzialam żadnej różnicy, a szczepionki dzieci znoszą dobrze. Prócz jednej- meningokoki, którą znieśli bardzo bardzo źle i skonczyło się szpitalem) U nas tak różowo jak u kolezanki wyzej niestety nie bylo. Poród też lekki i wspaniały, choć wywolywany bo tydzień po terminie. Kolki były ale niewielkie i spokojnie dawaliśmy rady, natomiast karmilam tylko miesiac, potem MM. No i problemy z ulewaniem i wymiotami również mieliśmy, ale widze ogromną poprawę wiec to chyba bylo fizjologiczne (mam nadzieję). No i chyba tyle ;) Jak masz jakieś pytania to pytaj, o ile będę znała odpowiedź to chętnie się z tobą nią podzielę :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RUDAMAMA
tak, właśnie na tym polega program "6w1"- wkłuć jest dużo mniej i są tam pneumo, rota, później żółtaczka i później coś tam jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój miał po 3 za jednym razem ale dzielnie to znosił chociaż bez płaczu się nie obyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gnm- jak wspominasz poród? Ją miałam 8 dni przed terminem zielone wody płodowe brak rozwarcia dostałam oksytocyne skurcze masakra ale 5 min tylko rodziłam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porod hehe. Ja rodzilam 8 godzin,bez znieczulenia w basenie. Na szczescie maz byl ze mna przez caly czas i duzo pomagal. Zadnych komplikacji,najgorsze szycie rowniez bez znieczulenia. Gdy syn sie urodzil i wtulil we mnie bol nie byl mi znany. :) A jak Ty dalas rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też bez komplikacji jeden szew nierozpuszczalny i tyle. Masz rację ten moment gdy po raz pierwszy przytulasz dziecko wynagradza wszystkie cierpienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mój młody z lutego. szczepiliśmy podstawowymi plus pneumokoki. Ogólnie problemów ze zdrowiem nie mieliśmy, maluch szybko i dobrze się rozwija. Kolka zaliczona jedna a tak spokój :) Tylko charakterek daje nam popalić bo jest nerwusek, uparciuch i łobuz :) No i ząbkowanie, koszmar nad koszmary. Ale ja wiedziałam że jak nie mamy kolek to nam się to odbije na ząbkach :] Obecnie idą trzy u góry i mam ochote sama siebie zapakować w kaftan i wysłac do psychiatryka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie duże są wasze dzieci? bo ja mam właśnie problem, bo szukam kombinezonu jednoczęściowego dla małego, a w większości sieciówek 74 to największy rozmiar takich z "bucikami" i rękawiczkami, a mi potrzeba 80. a praktycznie wszędzie 80 to już są w kroju dla chodzących dzieci- z nogawkami bez stópek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miraculum5
A ja powinnam według wyliczeń zostać mamą dziś... Ale czekam i czekam i nic się nie dzieje... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ma dopiero 65cm więc nie pomogę. A no właśnie jak z tym zabkowanien? Kiedy pojawił się pierwszy ząb? Mój jeszcze nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas i ząbki o.k. :) zero problemów :)) mamy już duże: 3 na dole, 2 u góry i 2 u góry wyrżnięte, ale przy uśmiechu nie widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wsciekla mrowa Nie mialas tak zle hehe, moj syn zaczal miec kolki od 4 tygodnia zycia do 3 miesiecy, 4 razy w tygodniu. W 5 miesiacu zaczely mu rosnac zabki, do tej pory sie nie wybily,ale jednego juz coraz bardziej widac. Mam nadzieje,ze nie dlugo bedzie juz po wszystkim, bo az mi sie serce kraje, jak widze jak on sie meczy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy, tydzień po tym jak skończył 4 miesiące i od tej pory regularnie idą kolejne. czasem dwójkami, czasem pojedynczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam hej moja z marca 2011.co do szczepień moja była szczepiona hexą-6w1 i było ok.do 13 mż mamy spokój.zdrowa poza katarkiem nic jej nie było. co do kombinezonów-widziałam w pepco fajne i niedrogie-sama kupiłam małej tak na teraz bo nie są zbyt grube.na zimę kupiłam w 5-10-15 z przypinanymi stópkami nieco cieplejszy WIOSENNA MAMO HEJ HEJ-pozdrawia Anka1976 z kwietniówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam na 80 ale dwuczesciowy, do tego dokupiłam buty i rekawice poprostu :) pierwzy ząb 7 miesięcy, ale objawy też od 5. do tego wszystko co może być, marudzenie, nocne płacze, biegunka,katar, brak apetytu itd... :/ GnM- wiem wiem, brak kolek to szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miraculum5- nie przejmuj się poród 2tyg przed lub 2tyg po terminie to norma masz jeszcze czas ale bądź już gotowa torbą do szpitala już pewnie spakowana:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miraculum, ale wiesz kiedy zaszłaś, czy termin wyliczony jest z ostatniej miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, aja bym wolała jedno, bo skoro nie chodzi, to zbyteczny problem z ubieraniem tych poszczególnych części. jeszcze poszukam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×