Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość makowa panienka sie was pyta

jak sie gotuje mak?

Polecane posty

Gość makowa panienka sie was pyta

jak przygotowac mak? wiem ze powinno sie go zalac wrzaca woda albo mlekiem, troche pogotowac, a na sam koniec zmielic trzy razy - czy mozna sobie odpuscic ostatni krok? czy jak nie zmiele maku, to nie da sie go zjesc? nie mam w domu maszynki do mielenie, wiec ewentualnie moge go po prostu zmiksowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mak trzeba zmielić, bo bedzie niedobry, poprostu grudki maku, jak nie masz maszynki to może kup gotowy? są masy makowe, jest też mak już zmielony, taki to się go zalewa tylko mlekiem i gotowe :) nie sa bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makowa panienka sie was pyta
no wlasnie ja tych gotowych mas nie lubie, poza tym one sa za slodkie - osoba z cykrzyca bedzie jadla ten mak, wiec wole wiedziec dokladnie ile cukru i jakiego tam jest ;) a moge zmiksowac to 'zyrafa'? czy to musi byc koniecznzie maszynka jak do miesa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co to jest żyrafa :( może spróbuj w malakserze albo blenderem, ale nie wiem czy efekt będzie zadowalający. jeśli nie może to być gotowa masa, to kup mak zmielony http://www.vog.pl/ na tej stronie jest zdjęcie jak on wygląda, jest świetny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makowa panienka sie was pyta
zyrafa to jest takia najprostsza maszynka do mielenia - do miksera podlaczasz tylko specjalna, dluga koncowke i wlaczasz :) sprobuje w takim razie zblendowac, a jak nie, to jednak poddam sie i wykorzystam gotowy mak. a przy okazji rozejrze sie za mielonym makiem w sklepie - nie wiedzialam, ze jest cos takiego, myslalam ze dostepne sa tylko takie masy, jak np. do kutii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest mielony, bo ja na mój ślub taki kupowałam pani do ciast, też nie wiedziałam wczesniej że są takie gotowce ułatwiające zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makowa panienka sie was pyta
w takim razie bardzo Ci dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, mak trzeba namoczyć, ugotować i zmielić lub ukręcić (zależy do czego). Jeśli nie masz maszynki to kup gotową masę. Ja kupują zawsze helio z bakaliami, bo masa jest puszysta, ładnie się rozprowadza i nie jest sucha. Przyznam że jest nawet lepsza od tradycyjnej, no i dużo wygodniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, mak trzeba namoczyć, ugotować i zmielić lub ukręcić (zależy do czego). Jeśli nie masz maszynki to kup gotową masę. Ja kupują zawsze helio z bakaliami, bo masa jest puszysta, ładnie się rozprowadza i nie jest sucha. Przyznam że jest nawet lepsza od tradycyjnej, no i dużo wygodniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne....................
Suchy mak zmiel w młynku do kawy,zalej wrzącą wodą lub mlekiem i odstaw.Następnie ostudzony przeciśnij przez 3xzłożoną gazę.Dodaj pianę z białek - na pół kilograma 4 białka,dodaj 3 łyżki roztopionego masła ,3 łyżki miodu i nieco cukru(lub pozostań przy samym miodzie ok.5-6 łyżek,dodaj drobno pokrojone śliwki suszone i drobno posiekane orzechy włoskie - i będziesz miała cudną masę makową,jeśli ma ją spożywać osoba chora na cukrzycę to miód zastąp cukrem brzozowym,który jest całkowicie nieszkodliwy dla diabetyków,można go kupić w Inter Marche,ale jest bardzo drogi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×