Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luszczycaaa

czy ktoś z Was choruje na łuszczycę?

Polecane posty

Gość luszczycaaa

jak to leczycie w zimie, gdy nie ma słońca? beta karoten mógł ją wywołać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
dzisiaj to tu chyba sami zdrowi siedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luszczycaaa
tak, mam stwierdzoną łuszczycę przez lekarza. obeszłam tysiące dermatologów, byłam w szpitalu na 2 tygodnie, ale nic nie pomaga. przynajmniej w zimie, gdy nie ma słońca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
a bonidermem sie mylas? ja przy azs go uzywam jak mi wylazi egzema, ale wiem ze wlasnie na luszczyce jest mocno polecany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam łuszczycę i zimą
ważne jest, żeby chronić chore miejsca przed zimnem. A jak masz łuszczycę głowy i myjesz włosy to też dobrze jest je od razu wysuszyć. Poza tym trzeba się odpowiednio odżywiać, dbać o to, żeby nie było żadnych infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam łuszczycę i zimą
Ja myję się szarym mydłem. Nie swędzi mnie po nim skóra i nie podrażnia jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam łuszczycę i zimą
A tak poza tym słońce w ogóle nie pomaga mi w leczeniu łuszczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luszczycaaa
właśnie, najgorsza jest łuszczyca głowy.. strupy mi się strasznie sypią, swędzą i przez sen czasem to rozdrapuje, bo budzę się ze strupami w głowie, od ponad pół roku nie byłam u fryzjera, mimo iże jestem przyszłą fryzjerką i w klasie już obcinają, ale wstydzę się do nich iść.. staram się o to dbać, nie zanieczyszczać, ale czasem się po prostu NIE DA :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuję ostatnio krem do twarzy z AA do skóry atopowej. Pomaga dużo bardziej niż wszystkie maści, które przepisał mi dermatolog. A jeśli chcesz koniecznie jakąś maść to polecam Protopic, ale tą o większym stężeniu. Na początku może trochę piec skóra, ale daje świetne rezultaty. Minus - cena, mała tubka a kosztuje 50-60zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luszczycaaa
diziewczyny z atopia - myślisz, że pomoże? ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
a boniderm jest leczniczym mydlem, on jest na bazie szarego jakby ale ma wyciagi ziolowe ktore wlasnie pomagaja w luszczycy. no u mnie sie sprawdza przy egzemie, takze ja polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez mam luszczyce
No ja mam leki od dermatologa, a prócz tego medicrem, ciepłe ubrania z naturalnych włókien, dove natłuszczający, i tyle. Żadnej diety, żadnego cudowania ponad to. Mnie większość rzeczy zalecanych ludziom z azs nie pomaga, pomijając cetaphil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luszczycaaa
aha, to do ciała jest tylko, tak? można tym myć też twarz, albo skórę głowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
nieduzo, taka buteleczka z 15 zl powiem tak: zaszkodzic nie powinno, a nóż widelec Tobie pomoże mniej lub bardziej, naturalny skład, powinnaś w każdej aptece dostać, więc myślę że warto spróbować. można tym myć też skórę głowy, twarz, całe ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luszczycaaa
LittleMee - nie stosowałam, dermatolog mi odradził.. chociaż dzisiejszy dermatolodzy się gówno znają na swojej robocie zauważyłam -,- wypróbuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam łuszczycę i zimą
Jeśli drapiesz te łuski i robią ci się rany to leczenie łuszczycy będzie trwało dłużej. Mnie ostatnio dermatolog przepisał szampon Clebox. Całkiem dobry. Poza tym na zejście łuski emulsję Squamax. To wszystko jest na receptę. A ty jakie masz leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
ale nizoralu przy luszczycy bym nie polecala. w ogole nizoral to jakas porazka. kiedys uzylam kilka razy i strasznie mi sie zaczelo sypac. fakt, ze ja mam rogowacenie przymieszkowe, czyli standard przy azs, a nie lupiez, ale do luszczycy tez bym sie bala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez mam luszczyce
Protopic dobry na twarz, uszy, bo nie odbarwia. Co ci lekarz przepisał? W zimie najgorzej z tym, że te maści cholesnie tłuste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luszczycaaa
diziewczyny z atopia - o, to świetnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
ja myslalam ze mam lupiez, dlatego uzylam nizoralu. ale w sumie to nie lupiez, do tego wniosku doszlam po latach katowania skory roznymi gownami. myslalam ze wyroslam z azs :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie akurat Nizoral pomógł i nie mam problemów do dziś. Co do dermatologów, to rzeczywiście niektórzy g... się znają. Każdy przepisuje coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobuj wyroby z Morza Martwego, pomagaja na wszystkie problemy skory na luszczycze i na azs tez . Bloto z MM , mozna robic oklady w domu samemu, pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
a slyszlaam ostatnio o balsamie brzozowym sylveco, stosowala ktoras? w tego typu chorobach skory mowia ze dobre. kosztuje ok 35 zl wiec nie jakos malo, myslalam zeby nie sprobowac. przy atopii zima tez jest straszna bo skora tak sie przesusza, ze az peka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam łuszczycę i zimą
Każdy przepisuje coś innego, bo jeśli akurat chodzi o łuszczycę to wiele leków jest na sterydach i po jakimś czasie przestają one działać na człowieka. Te wszystkie maści Elocom, Dermovate, Novate itd. to maści strydowe. A łuszczycę ciężko się leczy, szczególnie w miejscach owłosionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
arpad, a jakas konkretna firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez mam luszczyce
Też mam rogowacenie :-) nizoral nie pomaga, bo dodatkowo wysusza, a tu chodzi o to, żeby wybić chore komórki, a zdrowe natłuscic. Mój dermatolog zwykle pyta, czego chce i grzecznie wypisuje receptę. Może popros o delikatny roztwór cygnolinowy do skóry głowy? To taki płyn do plukania. Jeśli cygnolina na ciebie działa, jest niezastąpiony. I tani :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam łuszczycę i zimą
Kiedyś próbowałam jakiś preparaty z morza śródziemnego, martwego, ale okazało się, że to dużo hałasu o nic, przynajmniej w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luszczycaaa
diziewczyny z atopia - aha, to wolę nie ryzykować.. już za dużo tego syfu mam w głowie -,- Też mam luszczyce - jak byłam w szpitalu, używałam szamponu Clobex, jak koleżanka wyżej ^^ ale strasznie po tym swędzi i piecze i automatycznie to drapię, odruch bezwarunkowy :( a oprócz tego od każdego dermatologa dostaję stertę maści za niewyobrażalne ceny i tak naprawdę gówno pomaga, więc póki co używam takiego mleczka do mycia ciała i twarzy z apteki za ok 35zł, jakoś nazwa ta C, nie mogę sobie przypomnieć, a nie mam aktualnie przy sobie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×