Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luszczycaaa

czy ktoś z Was choruje na łuszczycę?

Polecane posty

Gość diziewczyny z atopia
czytam o tej cygnolinie ale z opisu wynika ze moglaby mi raczej zaszkodzic. jednak azs inaczej przebiega niz luszczyca, mimo podobnych objawow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez mam luszczyce
Sól z mm, masc siarkowa, ziola, już wszystkiego próbowałam. Wspomagają, owszem, ale nie leczą. Odpuściłam sobie tylko smolę, bo strasznie droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez mam luszczyce
Nie, nie, cygnolina tylko i wyłącznie na łuszczyce, azsom zaszkodzi raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
a kazde pokolei probowalas czy wszystkiego naraz w tym samym czasie? :P mnie skora ciagle swedzi, mimo, ze nie mam aktualnie jakichs stanow zapalnych, przejebana sprawa generalnie mowiac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
@Tez mam luszczyce a bo ja myslalam ze tamto do mnie bylo napisane ale to nie do mnie bylo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luszczycaaa
LittleMee - szczególnie w głowie, na kolanach, łokciach i rękach, dłoniach.. Tez mam luszczyce - na maść siarkową mam uczulenie, próbowałam jej ^^ w ogóle mam wrażliwą cerę i można wyliczać na palcach u jednej ręki na co nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luszczycaaa
diziewczyny z atopia - po kolei wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
@luszczycaaa wspolczuje, tez mam strasznie wrazliwa skore, sama juz nie wiem co ze soba robic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez mam luszczyce
Ja pamiętam, jak na początek walnełam za mocne stężenie, też swedzialo i pieklo. O dziwo jak natłuszczam, to nie swedzi, chociaż nie mam zmian pod włosami. Próbuj na początek krócej trzymać masc na skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
to moze wszystko naraz by trzeba ;) wiecie co, kiedys czytalam, ze osoby ktore choruja na luszczyce w ogole nie choruja na raka. jesli to prawda, to zawsze to jakies pocieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze stosuję serię ZiajaMed do skóry atopowej, bo delikatnie nawilża skórę (np. żel do mycia - aha, najważniejsze, jest bardzo tani). Czasami dodaję do kąpieli odrobinę oliwy albo oliwki dla dzieci, wszystko po to, żeby jak najlepiej natłuścić skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Morza Martwego jest kilka dobrych firm , nie wiem czy sa na Pl rynku i nie wszystkie sa warte .....na pewno firma AHAVA , polecam , droga , ale ma dobre wyroby , SEA OF SPA, a podobna do niej SEA OF LIFE i PREMIER to najwieksze gowna jakie istnieja. Sa specjalne linie szmponow , kremow , odzywek na luszczyce. A najlepiej torebke blota kupic i robic w domu, mozn a podgrzac w mikrofali i na cieplo nakladac. Nawet zwykla sol z MM pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam łuszczycę i zimą
Nie drap tych miejsc, to naprawdę tylko pogorszy sprawę. Ja z swojej strony mogę polecić szare mydło i szampon Biały Jeleń. Poza tym nie wiem czy używałaś tę emulsję o której pisałam, ale łuski schodzą całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez mam luszczyce
Ach, no i najważniejsze - nie o nawilzanie chodzi, tylko o natłuszczanie. Tak, podobno szanse na raka spadają. I podobno mamy inne reakcje na kawę, nie szkodzi nam, w teorii powinna nawet bardziej smakować. Czytałam jeszcze o marskości wątroby, która rzadziej występuje :D ale czy niemożność włożenia mini w lato mi tego nie przysłania, to nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luszczycaaa
diziewczyny z atopia - :( wiesz , jaki to ból.. czego nie użyjesz, zaraz masz uczulenie. ;( oj nie wiem, żeby nie sypnęło się jeszcze bardziej..:) JEST RADOŚĆ! jeden plus tej choroby, skoro to prawda. :) Tez mam luszczyce - spróbuję, spróbuję.. tylko najgorsze jest to, że nawet jak dam mało, to i tak będzie swędzieć, a nagle sama się przyłapuję, że drapię i znowu wszystko od nowa, nawet jeśli będę chwilkę to na głowie trzymać. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam łuszczycę i zimą
Ja to ci się nie dziwię, że to tak cię swędzi i piecze, bo pewnie masz ranki na głowie. Niech one się zagoją i wtedy próbuj smarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
o, ta firme Premier namietnie reklamuja w kazdej galerii handlowej, a ja zawsze omijam ich szerokim lukiem :D gdzies na mailu mam jakis artykul o luszczycy, zaraz poszukam. mam taki newsletter odnosnie zdrowia. jak go mam to tu skopiuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez mam luszczyce
Czyli za mocne stężenie. Z drugiej strony jak zejdzie, to nie będzie swedziało, może zrób tak- szampon zmieszaj ze zwykłym, delikatnym bambino, takim dla noworodkow, tak pół na pół i tym próbuj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przypomnialo mi si e ,ze jak moj maly synek mial azs to juz mu nic nie pomagalo, mial takie rany saczace sie . Wtedy znalazlam takie drogie mydlo w aptece i calego go mylam nawet glowe i wlosy. To bylo do bardzo suchej skory La Roche Posay jakos tak brzmiala nazwa i jemu to pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
akurat mydla la roche posay nie uzywalam, ale inne ich kosmetyki nie dzialaly na mnie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez mam luszczyce
Tak a propos, lepiej unikać wszystkiego ze sterydami, po nich jest jeszcze gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam informacje z pierwszego zrodla i ta firme Premier znam , omijajcie z daleka, uczula i nic nie daje, najgorsze gowno, widzialam kobietki , ktore na moich oczach dostaly wysypek . A AHAVA dobra, jest jeszcze HEALTH and BEAUTY tansza , ale nie tak dobrze dziala, z niej to krem do rak dobry i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam łuszczycę i zimą
Już pisałam o sterydach. Leki pomagają, ale tylko na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez mam luszczyce
Swoją droga, miała którąś z was problemy przez luszczyce? Mnie raz zwolniono z pracy, no i chyba nie muszę dodawać, że facet mnie przez to zostawił. Na szczęście zrobił miejsce dla kogoś wartościowego, ale jednak dołek był przez jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprobuj tego LA Roche , ja wylam ja mojemu dziecku skora schodzila, do krwi i ropy, a to jedyne co mu pomoglo. Pamietam jak lekarka mi tlumaczyla jak inni lekarze ni eiwedza co daja, i tak np na azs proponuja wyroby , ktore zawieraja ciekla parafine, a to zle , bo to wlasnie najgorzej boli i zatyka, i te wszystkie zele i jakie sinne mascidla przewaznie to maja. Ja wierze w nature i dlatego Morze Martwe do mnie jakos przemawia. A macie na Pl rynku takie paczuszki z blotem z MM albo sol z MM, ale bez koloru. Warto sprobowac. Tylko tym blotem to delikatnie i strasznie brudzi , wiec lepiej sie nasmarowac i siedziec w wannie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
arpad wlasnie! a idz do apteki: svr, la roche, vichy, balneum, oilatum, emolium i inne na atopie wszystko ma parafine+silikony! porazka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diziewczyny z atopia
@Tez mam luszczyce problemy jako problemy to nie, ale pamietam, ze jako nastolatce robily mi sie takie plamki na ciele, takie suche czerwone placki (ale nie wysiekowe, takie tylko suche i swedzace), ja tak sie strasznie tego wstydzilam :( w lato w dlugim rekawku przez to chodzilam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×