Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość .::KROPKA::.

.::NIE MOGĘ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ - JAKIE BADANIA?::.

Polecane posty

Gość .::KROPKA::.

Staram się zajść w ciąże 4 cykle. I nic. Jakie podstawowe badania powinnam zrobić (ja i mój mąż) i jakie są mniej więcej ceny tych badań. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justinka!
nie sadzisz, ze na ten temat powinnas pogadac z ginekologiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .::KROPKA::.
Szkoda mi czasu. Ginekolog ponoć nie da mi skierowania na żadne badanie. A idąc na wizytę w przyszłym miesiącu, chciałabym mieć wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justinka!
szkoda ci czasu? a co prytwanie nie mozesz isc w tym tygodniu do gina, dostac zalecenia do takich i takich badan? smieszy mnie takie niepowazne podejscie takich badan jest mnostwo poczawszy od badan robionych z krwi typu toxo, cytomegalia, przez testy na wrogosc nasienia i skonczywszy na badaniu droznosci jajowodow i nasienia męza:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .::KROPKA::.
Justinka, nie prosiłam o ocenę mojego podejścia tylko o pomoc. Wiem, że robi się badania na wrogość śluzu i nasienia, wiem, że ponoc się robi badania na tarczycę. Być może ktoś juz robił takie badania na zlecenie ginekologa i takie osoby prosze o pomoc, jeśli nie jestes mi w stanie pomóc, to daj po prostu spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 161651656556
gin zleci ci dopiero po roku jakies badania. narazie to tylko starania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justinka!
ojejku, nie bulwersuj sie tak powazne podejscie to konsultacja z ginem i koniec kropka a przy takich kombinacjach na wlasna reke to za dwa lata bedziesz dalej jęczec ze nie mozesz zajsc w ciaze:O szkoda slow:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulukel
toksoplazmoza tsh przeciwciała różyczki(o ile nie chorowałaś, bo wtedy powinnaś się zaszczepić) cukier cytologia morfologia i mocz ogólne ciśnienie krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 miesiace to krotko,zeby stwierdzic ze "nie mozesz zajsc w ciaze" obserwujesz cykl? wiesz kiedy masz owulacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .::KROPKA::.
lulukel, dziękuję. Nie wiem o co Wam chodzi. Zrobię badania te postawowe i pójdę do ginekologa. Jeśli te badania to za mało, to mi przepisze inne i po problemie! A może problem tkwi w tarczycy? Może w przeciwieństwie do was nie mam takiego parcia na ciązą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhkhjk
moja ginekolog zlecila mi: Tsh , ft3 , ft4 oraz hormonki prolaktyna , lh , fsh, estradiol , testosteron progesteron, cen nie pamietam, sa to najczesciej wykonywane badanai :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justinka!
parcie na ciaze na tym topiku masz wylacznie ty smieszna dziewczynko:D ja mam dwoje dzieci wiec wybacz ale o ciazy i zachodzeniu w nia wiem wiecej niz ty na pewno:D zluzuj poslady i czasami posłuchaj tych co wiedza wiecej w temacie, ktory cie interesuje:D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .::KROPKA::.
jhkhjk, bardzo dziekuję!, tak wiem kiedy mam owulacje, obserwuje swoje ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .::KROPKA::.
justinka! no i bardzo zazdroszcze Ci dzieci, tez chce miec a jesli nie mialas problemów zeby zajsc w ciąze, to tym bardziej gratuluję :) I schowaj ten jad bardzo Cie prosze. Pytam uprzejmie, nie musze byc nazywana smieszna, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhkhjk
Kropka, powodzenia. Ja nie moglam zaciazyc przez 6 miesiecy, okazalo sie, ze mialam problem z hormonami, te badania ktore Ci napisalam kazala mi zrobic ginekolozka. Wiec jesli chcesz, to je zrob, pokaz wyniki i wtedy moze Ci da jakies nowe do zrobienia. sprawdz na wizycie droznosc jajowodow. i nie przejmuj sie glupimi komentarzami. Dla mnie zrobienie samemu badan nie swiadczy o tym, ze jestes gorsza czy tes smieszna. kazdy radzi sobie tak jak umie. glowa do gory i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"sprawdz na wizycie droznosc jajowodow." ciekawe jak na zwyczajnej wizycie u gina moze to sprawdzic??? zeby ocenic droznosc jajowodow trzeba wykonac badanie HSG-histerosalpingografia rentgenowska albo podobne badanie metoda HyCoSy - w przypadku sprawdzenia obustronnej drożności jajowodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez na wlasna reke zaczelam sie zastanawiac i badac mimo ze ktortko sie staramy i oczywiscie wyszly mi problemy z prl.. gdybym sama sie nie zawziela to zaden lekarz by mi nie dal w tak krotkim czasie skierowania na badania bo to niby za krotko... ale jak po dluzszym czasie nic nie wychodzi to kazdy sie zastanawia pozniej dlaczego wczesniej sie nie zrobilo badan ! ja sadze ze nie ma nic w tym zlego ze ktos chce wszystko sprawdzic i byc pewnym ze badania sa ok.. :) a przy okazji mozna wczesniej wylapac problemy ktorym mozna zapobiec i niepotrzebnie sie nie stresowac przez rok. powodzenia !! :) zrob prl i pozostale badania ktore kolezanka wczesniej wypisala typu tsh itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tsh ft3 ft4 morfologia i mocz ogólne glukoza przeciwciała różyczki toksoplazmoza cytomegalia żółtaczka grupa krwi ciśnienie krwi usg ginekologiczne cytologia z mojego doświadczenia - nie poprzestawaj na tsh, zrób też ft3 i ft4, bo dopiero komplet tych badań może pozwolić na ustalenie ewentualnej choroby tarczycy powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .::KROPKA::.
owl, jhkhjk - dzieki za pomoc i cieple słowa. Zrobie te badania dla swojego spokoju. i skonsultuje je z ginekologiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj znac czy wszystko ok jest :) moze razem razniej bedzie czekac na te 2 kreseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .::KROPKA::.
owl, rozumiem, że też się starasz? Jaka jest Twoja sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 cykle to jeszcze za wcześnie by mówić o problemie z zajściem w ciążę :/ po roku starań dopiero można o tym mówić!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moj 3 cykl sie zaczyna a dzieki wczesniejszym badania juz wykryto u mnie problem z prolaktyną :( gdybym sama sie nie zdecydowala to nikt by mi tak wczesnie nie pomogl a dzieki temu ze wyrkulam juz to nie musze czekac kolejnych 9 miesiacy zeby dowiedziec sie ze nie moge zajsc w ciaze dopuki lekow nie dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczesniej zrobilma badania ogole mocz, krew i wszystko bylo idealne :) sama moja pani doktor powiedziala ze takie wyniki to rzadkosc :) tylko ta prl 34,4 a po obciazeniu 238 :( tarczyca ok , i inne rzeczy tez tylko to i wlasnie to moze byc problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyłączam się do jhkkjh
Z zajściem w pierwszą ciążę nie miałam żadnych problemów. Za drgim razem było trudniej, ale też się udało i również dzięki początkowo własnej intuicji. Tak, ze popieram podejście autorki. Po 4 nieudanych cyklah postanowiłam działać. Zrobiłam m. in. TSH i wyszło w normie laboratoryjnej, ale dla kobiety, która planuje ciążę to już była niedoczynność. Wybrałam się do endokrynologa. ZRobił wywiad, wyszły jeszcze dodatkowe obciążenia rodzinne, zlecił dodatkowe badania dot. glukozy i insuliny i już było w sumie wszystko jasne. Dostałam leki i później już wszystko się udało. Możesz zrobić: morfologię, badanie ogólne moczu, cytomegalia, toxoplazmoza, różyczka (najlepiej oznaczyć Igg i Igm),glukozę na czczo (na test z obciążeniem musisz mieć zlecenie od lekarza z pieczątką, inaczej nie zrobią w laboratorium badania), TSH, Ft3, Ft4, prolaktynę, testosteron. FSH, LH i Estradiol warto badać w 3 dniu cyklu. Progestern, jeśli chcesz zbadać to optymalnie tydzień po owulacji. Można też zbadać np. DHEAS i kortyzol (badania dot. pracy nadnerczy), ale z tym bym się wstrzymała do tego co powie lekarz. Badania, szczególnie hormonalne są drogie. Warto je zrobić, o twierdzę np. na swoim przykładzie,ale chcąc zrobić sporo proszę liczyć się z wydatkiem powyżej 300 złotych. O ile idziesz do "zwykłego" gina, to polecam konsultację również z endokrynologiem. "zwykły gin", czyli taki, który nie specjalizuje się w leczeniu niepłodności. Reszta badań, typu cytologia, usg, wymazy to oczywiście u gina. Pozdrawiam i trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie juz mamusia :)
spokojnie...uwazam,ze dobrze chcesz zrobic. badania ktore są bezinewazyjne a pozniej z wynikami prosto do gin. Tak jak wyzej kilka osob pisało...tarczyca, hormony,toksoplazmowa, morfologia i mocz to podstawowe badania. Zrobilam to samo...poszlam wykonalam badania i z wynikiami do gin. :))) tym bardziej, ze ja urodzilam sie z toksoplazmową. dzis jestem w 32 tc ... wszystko bedzie dobrze...nie martw sie, badania kosztuja...ale to tez Twoj spokoj i uwazam, ze dojrzale podchodzisz do tego. wiem co czujesz...dla niektorych co to jest 4 miesiace starania...a dla innych to wiecznosc.... zrob badania i idz z wynikami do lekarza, ktory bedzie mial jakąkolwiek podstawe do diagnozy....bez badan za duzo Ci nie pomoze ....a to tez czas :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie juz mamusia :)
spokojnie...uwazam,ze dobrze chcesz zrobic. badania ktore są bezinewazyjne a pozniej z wynikami prosto do gin. Tak jak wyzej kilka osob pisało...tarczyca, hormony,toksoplazmowa, morfologia i mocz to podstawowe badania. Zrobilam to samo...poszlam wykonalam badania i z wynikiami do gin. :))) tym bardziej, ze ja urodzilam sie z toksoplazmową. dzis jestem w 32 tc ... wszystko bedzie dobrze...nie martw sie, badania kosztuja...ale to tez Twoj spokoj i uwazam, ze dojrzale podchodzisz do tego. wiem co czujesz...dla niektorych co to jest 4 miesiace starania...a dla innych to wiecznosc.... zrob badania i idz z wynikami do lekarza, ktory bedzie mial jakąkolwiek podstawe do diagnozy....bez badan za duzo Ci nie pomoze ....a to tez czas :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 cykle to jest nic Autorko. Ale mozesz zrobic tak jak powyzej kolezanka napisala usg, cytologia plus wymaz , mocz i krew. Bierz folik i proponuje zaczac obserwacje cyklu metoda termiczna Najwazniejsze to spokuj w staraniach i uzbrojenie sie w cierpliwosc Zycze powodzenia i szybkiej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam IGF-BP1 AMH-rezerwa jajnikowa Prolaktyna FSH Estradiol LH Chlamydie TSH FT3 FT4 Wymaz z pochwy Wszystkie te badania miałam robione w 3 dniu cyklu. Zlecone przez lekarza z kliniki leczenia niepłodności (koszt ok 1200 zł za wszystkie badania). Udało się naturalnie obecnie 8 tydz ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam - w czerwcu laparoskopia i histeroskopia. Najlepiej idz do lekarza który zajmuje się niepłodnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×