Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość parra parra

Kobietki z tego działu, macie już menu na święta????

Polecane posty

Gość parra parra

tylko wymieńćie jakie potrawy przygotujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mamy w końcu jest ograniczona ilość potraw wigilijno-świątecznych, są tradycyjne, co tu wymyślać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtzuio
1 wilija-wodzionka 2 katroflanka 3resztki z obu swiat i po swintach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parra parra
wiem, że w zależności od regionu z którego sie pochodzi, menu jest zrożnicowane, dlatego ciekawa jestem jak to wygląda u was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani z małopolski
1. uszka grzybowe z barszczem 2.ryba( panierowana) ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty 3.pierogi z kapustą i grzybami 4.gołąbki lub krokiety 5. kasza jaglana na słodko z suszonymi owocami plus kompot z suszonych śliwek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani z dolnego śląska.........
..uszka z grzybów leśnych + barszczyk na zakwasie ..zupa grzybowa ..ryba po grecku ..pierogi ruskie ..pierogi z kapustą i z grzybami ..łazanki warzywno grzybowe ..sałatka śledziowa ..kutia ..jajka faszerowane wędzonym łososiem ..śledzie domowej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkanaście kilo
Jest już taki temat rozwijany od lat i w każdym wpisie mniej więcej to samo :D Wystarczy zajrzeć na ostatnią stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam. 1 żubr 2. warka 3 lech 4 debowe 5 harnas 6 heineken 7 carlsberg 8 kozackie 9 ksiaz 10 reds 11 tyskie 12zywiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cebulia
Tak. Sledzie w cebuli, barszcz z tytki, kapusta (na drugi dzien bedzie z niej bigos), salatka warzywna, kilka plastrow szynki (tez na 2 dzien), jajka w majonezie, kawalek makowca, kawalek jablecznika. Wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala z pracy
Ja w tym roku w Swieta glownie sie relaksuje, podrozuje i wypoczywam:) Mam 12 dni wolnego, zamierzam dobrze wykorzystac. Gotuje na co dzien, wiec tym razem odpuszczam sobie. Od Mamy i Tesciowej bede miec pierogi, uszka, wszystkie ciasta i mase innych dodatkow, sama zatem zrobie tylko dwie zupy, maz zrobi rybe, plus kapusta z grochem. Nie zamierzam stac przy garach, w 2 dzien swiat wyjezdzamy albo do Maroka, albo gdzies indziej, a potem zapraszam przyjaciol z Polski na Sylwestra i bedziemy relaksowac sie glownie uzywkami, nie tylko jedzeniem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Uszka z grzybami + barszcz Rybka (karpia nie lubimy, więc zwykle łosoś w chrzanie) Pierogi ruskie, pierogi z kapustą i grzybami Kapusta z grzybami Śledzie po szwedzku i w śmietanie Kompot z suszu Makowiec Sernik Piernik I jest 12 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaka anaka
u mnie barszcz ukraiński, pierogi ruskie i z grzybami i kapusta/ kopytka, filet z pangi (o zgrozo!), śledzie w oleju, śledzie po giżycku i chyba na tyle... nie robię tradycyjnych potraw bo nie lubimy i nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie: barszcz z uszkami karp smazony inna ryba dla niejedzących karpia kapusta z grzybami fasolka jaś kompot z suszonych owoców ciasta i najchętniej zjadana potrawa czyli makówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
To co napisałyście to raczej menu na wigilie.A co z menu na świeta,jak pytanie w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani z dolnego śląska.........
na święta pieczeń wołowa z pieczarkami,gołąbki i krokiety z mięsem+barszcz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arrabbiatta
Wigilia: Tatar z łososia Jajka faszerowane wędzonym pstrągiem Sałatka: śledź, cebula, ziemniaki, ogórek konserwowy, koperek, oliwa Barszcz (chyba ukraiński zrobię) Gołąbki z kaszą gryczaną Krokiety z kapustą i grzybami Makowiec, pierniczki Na obiad świąteczny ; sałatka z brokułów z fetą i prażonymi migdałami jakaś zupa (jak zostanie barszcz to barszcz, jak nie to jakiś szybki krem, może ze szpinaku) królik „po prowansalsku jakiś deser, nie wiem jeszcze co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jatamwolę
tradycyjne potrawy wigilijne w wigilię,typu uszka z barszczem,pierofi w rożnych wersjach tj.ruskie,bo wszyscy je uwielbiamy,z kapustą i ziemniakami,bo ja je lubię,z kaszą gryczaną i grzybami leśnymi,kilka dań z ryb:karp w galarecie,po grecku dorsza zrobię i sałatkę ze śledziem,kapuśniaczki,kutię,z ciast makowiec drożdżowy,sernik z wiórkami kokosowymi i pierniczki.Na dalsze dni bigos,roladki wołowe,schab z morelami,sałatka z wędzonym kurczakiem i pieczarkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejka fioletowa
mamy - takie tradycyjne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warany z Tirany
Barszcz czysty z uszkami z grzybami Pierogi z kapustą i grzybami Gołąbki z kaszą gryczaną i grzybami Kapusta z grzybami Karp smażony (ja akurat nie lubię) Ryba po grecku (mintaj albo dorsz) Karp w galarecie Śledzie w śmietanie Śledzie w occie Kluski z makiem Kutia Kapusta z grochem Ciasta (pewnie piernik, sernik, placek japoński i ze 2 inne) Kompot z suszu Chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To na Wigilię : Zupa grzybowa barszcz czerwony krokiety z pieczarkami pierogi z kapustą i grzybami pierogi ruskie uszka z pieczarkami karp smażony śledź w oleju ryba po grecku kluski z makiem kompot z suszu sałatka Na Święta: domowa pieczona szynka,schab,biała kiełbasa bigos gołąbki szaszłyki schab w galarecie ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×