Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Staronthebluesky

Stewia-kto stosuje?

Polecane posty

Jak do tej pory nie znalazlam zadnych opinii negatywnych o tej roslince,a zamierzam zaczac stosowac ja zamiast cukru.macie jakies skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonawoda
To nie ma skutków ubocznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawet stosowane przez dluzszy
Czas?dziwne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonawoda
Tak, nawet stosowana przez dłuższy czas. Na pewno jest zdrowsza od samego cukru czy aspartamu np. Jest bakteriobójcza i wystarczy jej tylko odrobina. Osobiście zjadam świeże liście, bo dodawana do herbaty ma jednak ziołowy posmak, który mi nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi812
W listopadzie 2011 stewia została zatwierdzona przez Komisje Europejską jako bezpieczna a glikozydy stewiolowe zakwalifikowane jako dodatek do żywności w UE. Właśnie weszła nowa marka słodzików na bazie stewii, SteviJa ( www.stevija.pl ). Cała gama produktów, dobre ceny. Można stosować do słodzenia, pieczenia, deserów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, Stewie stosuje od wielu lat. Poczatkowo miala jakis dziwny posmak. Nauczylam sie ze stewia gotawac i piec. Moje male dzieci uwielbiaja te wypieki. Robimy sami paste do zebow dla dzieciakow i kosmetyki dla mnie. W ostatnim czasie schudlam troszke ale musze jeszcze. Na mojej drodze juz nie ma cukru, tej bialej (dla mnnie) trucizny. http://www.escapemagazine.pl/369689-przepisy-na-slodkie-ciasta-ze-stewia Polecam swoja wlasna :) ksiazke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowakarolinkaa
Ktoś postanowił spróbować sił w uprawie tego ustrojstwa :D http://stewia.nnat.eu/uprawa/ Kiedyś też próbowałam i nie wypaliło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vrvrvrvrvrvrvrvrvrvrvrvrvrvrvr
kupiłam ale jest tak niedobra w smaku ze rezygnuje :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowakarolinkaa
Może jakąś lipną kupiłaś? Powinno trochę smakować jak miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
od pewnego czasu, chyba od końca zeszłego roku, wolno sprzedawać wyizolowane ze stewii substancje słodzące - glikozydy nie mają tego dziwnego posmaku, który mają całe liście poszukajcie słodzików ze stewią, jeszcze nie są bardzo popularne, bo to dopiero początek ich dostępności, ale można je znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efffkkkaaaaa
Polecam uprawę i robienie ekstraktu z suszu. http://stewia.nnat.eu/ekstrakcja/ Wyjdzie taniej, jednak zdecydowanie dla cierpliwych. No i troszkę smaku ziół zostanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie niedobre, znaczy no nie lubie smaku roslinek zadnych raczej, a to ma taki swoj charakterystyczny i w nosie mnie kreci jeszcze pozniej, moge byc uczulona moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efffkkkaaaaa
Ale jadłaś susz, czy wyizolowany składnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ----Luna
Stewia ma ohydny posmak. Robie chyba z piate podejscie, ale o ile staram sie przyzwyczaic do posmaku, to niemal natychmiast po wypiciu herbaty ze stewia boli mnie glowa! W ciagu dwoch tygodni, doslownie kazde zastosowanie stewii = bol glowy, a ja bardzo rzadko mam bole glowy. Nawet sztuczne slodziki mi nie szkodzili, a przed stewia stosowalam fruktoze i ksylotol - tez bez skutkow ubocznych. Poki co nr 1 u mnie to jest ksylitol, bo nie czuje w nim posmaku. Te bole glowy od stewiii to jest uczulenie. Czasem tak mam, ze cos jem, czy pije i natychmiast puchna mi zatoki i mam charakterystyczny, tepy bol glowy. Tak wiec jak ktos ma alergie pokarmowa, to niech sie obserwuje przy stosowaniu tego ziolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkuh
słodziki są dostępne w aptece słonik,mi osobiście stweia nie podeszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina ale nie vlady
Też kiedyś usiłowałam stosować stewię, po kilku użyciach wylądowała w koszu na śmieci. Ohydny, jakby metaliczny posmak. Było mi niedobrze i też, jak poprzedniczka miałam ból głowy, choć wtedy nie łączyłam tego ze stewią. To ja już wolę cukier, bo syntetyczne słodziki też w moim przypadku odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fikołaj
----Luna- Ból głowy po spożyciu stewii, może być spowodowany tym, iż stewia jest grzybobójcza, a ty prawdopodbnie masz w organizmie jakieś szkodniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kabanono
Ostatnio Pani ze sklepu internetowego www.mak24.pl poleciła mi stevie- po odstawieniu tabletek anty zrobilam badania i lekarz poinformowal mnie ze jestem zagrozona cukrzyca (shitttt! mam 23 lata!) zakupilam i jestem bardzo zadowolona bom uzalezniona od slodkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zakupiłam stawię z dbałości o kalorie, które muszę starannie liczyć, a niestety nie lubię niesłodzonych kisieli czy budyniu . niestety spotkało mnie wielkie rozczarowanie, bo nie osłodziła mi kisielu, ale za to zmieniła jego smak i wygląd. Podobno 1 łyżka to = szklanka cukru, bzdura! Zalałam w szklance gorącą wodą 1 łyżkę stewii i po chwili spróbowałam. Owszem było słodkie, ale smakowało tak, jakby herbatka z pokrzywy posłodzona 1 łyżeczką! cukru! no cóż dałam się nabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STEWIA MGR
Witam : ) Jestem studentką Dietetyki. Piszę pracę magisterską na temat wykorzystania stewii. Jeśli ktoś z Was używa STEWII - zapraszam do wypełnienia mojej ankiety :) Znajduje się ona w serwisie moje-ankiety Wystarczy wpisać w wyszukiwarce WYKORZYSTANIE STEWII Dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamereja
Używam stewii wraz z cukrem, tzn. część cukru zastępuję stewią. Słodzenie samą stewią rzeczywiście dawało taki posmak, który mi nie odpowiadał. Teraz sypię pół cukru pół stewii i jest ok. Herbaty już od lat nie słodzę wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunia_90
Słodzę stewią od lat. W sumie tylko herbatę, ale żadnych skutków ubocznych nie widzę. Wybieraj dobrą stewię, nie chińską i tanią, i nie z dodatkami typu maltodekstryna!Zawsze dobrze poczytać o właściwościach tej słodkiej roślinki, np. http://www.sklepynatura.pl/stewia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie bardzo chwalę stewię. Faktycznie coś tam goryczka jest wyczuwalna, ale generalnie ja mam niski prób słodkości wiec mi ten słodzik odpowiada. Mam kupioną 20g stewię w proszku... używam jej już chyba od dwóch lat i nie zużyłem nawet połowy! Dla mnie bomba. Mega ekonomiczny produkt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×