Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Life dont come easy

Przeniesienie z jednego do innego UP

Polecane posty

Gość Life dont come easy

Witam, może ktoś z Was był w podobnej do mojej sytuacji. Wiem, że od niedawna istnieje możliwość zarejestrowania się w UP w miejscu "faktycznego zmieszania" a nie tylko jak dotąd zameldowania. Z racji tego, że zarejestrowana jestem w PUP w małym miasteczku a tym samym brak jakichkolwiek ofert dobrych staży ( to mnie interesuje) chciałabym "przenieść się" do UP w większym mieście. Problem w tym, że co prawda mieszkam w tym właśnie mieście ale bez jakiegokolwiek zameldowania ( mieszkam w mieszkaniu, które wynajmuje mój chłopak). Jak to miało by wyglądać, czy w ogóle mogę się przenieść? Poza tym pobieram w swoim UP zasiłek dla bezrobotnych więc jak ta sprawa miałaby wyglądać. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weroszera
przeciez nie dostaniesz stazu skoro masz doswiadczenie ;/ a skoro pobierasz zasilek to pewnie tak jest bo pracowalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Life dont come easy
staż mi przysługuje ponieważ jestem osobą niepełnosprawną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zawsze
priorytetem jest doswiadczenie, ty je maz wiec staz ci nie przysluguje. z urzedniczkami w pokoju stazowym wiec nic nie zalatwisz. pewnie bedziesz musiala pisac pismo do dyrektora i dobrze to umotywowac. wtedy sa szanse. z reszta teraz jest koniec roku to srodkow na nic nie maja. tak bedzie pewnie co najmniej do lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Life dont come easy
Nie o to pytałam. Pytałam jak przenieść się z jednego do innego UP. Pytanie skierowałam do osób, które były w takiej sytuacji.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadzwon do pup
i sie spytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Life dont come easy
A skoro już jesteś tak nadgorliwa to informuję, że staż przysługuje osobom, które znajduję się w mojej sytuacji - posiadających kilkuletni doświadczenie zawodowe, oraz zaświadczenie o niepełnosprawności - to jest jedna z wytycznych niezbędna do uzyskania stażu. Skąd wiem? bo pół roku temu zostałam wezwana do "pokoju stażowego" więc te panie chyba nie są aż tak straszne i nie wymagają składania pism "do dyrektora". A od tamtej pory moja sytuacja się nie zmieniła. Powtarzam jednak - nie o to pytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie, nie, nie!!!!!!!!!
nie mozesz sie przeniesc, skoro nie masz żadnego papierka że posiadasz meldunek chociaż tymczasowy!!!!! tylko wtedy mozesz sie przenieść!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Life dont come easy
Oczywiście, że zadzwonię. Interesuje mnie jednak także "kwestia praktyczna" bazująca na osobistych doświadczeniach osób, które tutaj zaglądają. Po co te bezpodstawne ataki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Life dont come easy
Bardzo dziękuję za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadzwon do pup
wez dziewczyno lyknij melise ;/ w wiadomosci o 16.15 zrozumialam zeby juz nie drazyc tematu stazu, a ty znowu swoje o 16.25 ;/ i co mam dalej drazyc ? ja tez mam racje! widocznie twoj urzad inaczej interpretuje warunki odbywania stazu, wiec tylko sie ciesz a nie mądruj bezpodstawnie ;/ WNIOSEK: zanim zmienisz urzad pracy dowiedz sie jak tam ma sie sprawa z przyjeciami na staze, zebys sie pozniej nie zawiodla. u mnie priorytet maja osoby, ktore nigdy nie pracowaly, a takie majace doswiadczenie zawodowe nie maja praktycznie na niego szans, chyba ze sa osobami dlugotrwale bezrobotnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamirali
Witam, jakna każdym forum i tutaj nie może się obyć bez pyskówki, więc olej to... Sprawa wygląda tak: jeśli masz zameldowanie ( czasowe powyżej 3 m-cy również) w innym mieście niż jesteś zarejestrowana, idziesz do swojego obecnego urzędu tam wypełniasz deklaracje, pokazujesz ten swój meldunek, następnie muszisz sięwybrać do urzędu do którego chcesz się przerejestrować i tam rejestrujesz się. Dokumenty z poprzedniego UP powinny zostać wysłąne do obecnego przez UP. Waźne: całość działąń musi się odbyć w ciągu 14 dni od momentu przemeldowania. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxzz
Myślisz że po roku czasu od pierwszego posta autorce nadal potrzebne sa te informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedobrze mi....
Matka pyta się córki: - kochanie dlaczego ty nie masz męża?? -a po co??-mówi córka- mam papugę co klnie jak szewc, psa ,który ciągle śpi i kota, tóry włóczy się po nocach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki informacje mi się przydały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KAMIRALI dziekuje za informacje, mi sie przydaly dzisiaj, wiec post jak najbardziej na czasie. Pioona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×