Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość polaroid***

Nie zaszczepiłam swoich dzieci przeciwko odrze, swince, różyczce. nadal się boje

Polecane posty

PPP świnka nie grozi dziewczynkom niczym szczególnym to fakt :D ale dorosłym kobietom grozi: "W przebiegu świnki mogą wystąpić powikłania związane z zajęciem przez wirusa konkretnych narządów. W 10 do 15% przypadków dochodzi do świnkowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu. Główne objawy to bóle głowy, nudności i wymioty - rozpoczynają się w 5-7 dniu po wystąpieniu stanu zapalnego ślinianek. Mogą również występować stany zapalne ośrodkowego układu nerwowego bez zajęcia ślinianek i objawów sugerujących świnkę. Trwałym następstwem poświnkowego zapalenia opon mózgowo rdzeniowych może być uszkodzenie nerwu słuchowego i co za tym idzie głuchota. Zapalenie jąder w przebiegu świnki występuje prawie wyłącznie u dorastającej młodzieży i dorosłych. Najczęściej w 7 10 dniu choroby. Objawy to gwałtowne powiększenie się, obrzęk i silna bolesność jąder i najądrzy oraz towarzysząca wysoka temperatura. Obustronne zajęcie jąder może niekiedy doprowadzić do zniszczenia komórek rozrodczych, co powoduje bezpłodność. Jest to jednak rzadkość. U kobiet może dochodzić do zapalenia jajników, które jednak jest zdecydowanie mniej bolesne i nie prowadzi do bezpłodności. Niebezpiecznym dla dalszego zdrowia i życia chorego jest powikłanie zapaleniem trzustki. Na szczęście występuje rzadko. Objawem tego powikłania jest ból w nadbrzuszu z lewej strony, wymioty, nadpobudliwość, zwolnienie tętna, biegunka. W późniejszym okresie może z powodu tego zapalenia wystąpić cukrzyca. Inne powikłania narządowe występują bardzo rzadko." tak, że jeśli nie chorowałaś i nie byłaś szczepiona, to zapierdzielaj szybko się zaszczepić, bo jesteś źródłem zagrożenia i wg stomatoloszki powinnaś przejść przymusowe szczepienie doprowadzane przez policję, a rodzice kary w wysokości 100tyz złotych za narażanie zdrowia i życia publicznego :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireczkaa i ten drugi lekarz miał rację :D:D:D w tej chwili zmieniły się te wytyczne i faktycznie gorączka musi być ponad 38,5 by nie szczepić ale 99% lekarzy przestrzega tych starych wytycznych i szczepi tylko całkowicie zdrowe dzieci :) jak przenies, a majewska ci płaci za obrone jej czci:D:D:D daj mi dowód że w szczepionkach są te zwiazki :P ja jturo ide na mmr to sobie zobacze co i jak i popytam lekarzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
W związku z namawianiem przez wiele osób i "autorytetów" w Polsce na szczepienia przeciwko HPV, któremu poddane są młode kobiety (dziewczynki) pare ciekawostek na temat tej "szczepionki" Przypominam najogólniej informacje o HPV... (ze strony "sponsorowanej")www.hpv.pl " Czym jest rak szyjki macicy? Rak szyjki macicy jeden z około 200 różnych typów raka rozwija się w obrębie szyjki macicy, tej części macicy w kształcie stożka, która łączy górną część macicy (trzon macicy) z pochwą. Rak szyjki macicy rozwija się, kiedy uszkodzone komórki nabłonka zakażone wirusem HPV zaczynają się dzielić bez kontroli. Komórki te mogą się gromadzić w jednym miejscu tworząc guz. Guzy łagodne nie naciekają i z reguły są nieszkodliwe. Guzy złośliwe, jak na przykład rak, mogą naciekać okoliczne tkanki i stanowić poważne zagrożenie dla życia. Co jest przyczyną raka macicy? Za powstawanie raka szyjki macicy odpowiedzialne są niektóre typy wirusa brodawczaka ludzkiego HPV. Wirus ten występuje powszechnie we wszystkich populacjach na całym świecie, około połowa ludzi w jakimś punkcie swojego życia ulega zakażeniu HPV. Ponad 2/3 przypadków raka szyjki macicy spowodowane jest przez typy wirusa HPV 16 i 18. " Tzw. wirus HPV jest fantomem, brak naukowej pracy przedstawiającej jego istnienie (pseudonaukowe oszustwo). Brak jest także jakichkolwiek empiryczno - naukowych dowodów na to, ze tzw wirus HPV jest (może być) powodem raka szyjki macicy, wręcz przeciwnie szczepionka ta może być powodem takowych zachorowań.* Tutaj ostatnie informacje z amerykańskiej agencji dopuszczającej medykamenty (*Food and Drug Administration* (*FDA*)która to: już od roku 2003 FDA, wiedziała dokładnie ze tzw wirus (fantom) HPV nie ma żadnego związku z rakiem szyjki macicy! W związku z tym testery na HPV firmy HiFi DNA Tech LLC. nie maja żadnej walidacji!. "at least 2003, the FDA has changed its position on the relationship between Human Papilloma Virus and cervical cancer, stating that the HPV strain is "not associated with cervical cancer". The Reclassification Petition, dated March 7, 2007, FDA's website:www.fda.gov/ohrms/dockets/dockets/07p0210/07p -0210-ccp0001-01-vol1.pdf /The FDA news release of March 31, 2003 acknowledges that "most infections (by HPV) are short-lived and *not associated with cervical cancer*", in recognition of the advances in medical science and technology since 1988. In other words, since 2003 the scientific staff of the FDA *no longer considers HPV infection to be a high-risk disease* when writing educational materials for the general public whereas the regulatory arm of the agency is still bound by the old classification scheme that had placed HPV test as a test to stratify risk for cervical cancer in regulating the industry.// / Dalej FDA stwierdziła ze, przez zaszczepianie szczepionka HPV podwyższa się ryzyko zachorowania na raka o 44,6 % !!! /"PCR-based HPV detection device with provision for accurate HPV genotyping is more urgently needed now because vaccination with Gardasil of the women who are already sero-positive and PCR-positive for vaccine-relevant genotypes of HPV has been found to *increase the risk of developing high-grade precancerous lesions by 44.6%,* according to an FDA VRBPAC Background Document : Gardasil HPV Quadrivalent Vaccine. May 18, 2006 VRBPAC Meeting.www.fda.gov/ohrms/dockets/ac/06/briefing/2006 -4222B3.pdf " /*"Observed Efficacy (minus) - 44.6% t appeared that subjects in this subgroup of study 013 who received Gardasil might have had enhanced risk factors for development of CIN 2/3 or worse compared to placebo recipients."*/ W USA po zaszczepieniu szczepionka HPV zmarło już 11 osób (oficjalnie)! W Niemczech zmarły po zaszczepieniu trzy osoby (oficjalnie)! W Austri zmarły po zaszczepieniu dwie osoby (oficjalnie)! W Australii zmarły po zaszczepieniu trzy osoby (oficjalnie) inne sa w szpitalach! v.mercola.com/blogs/PrintArticle.aspx?PostID=21325&Secti onID=37 GARDASIL Vaccine Turns Girl into a Gimp? (Gardasil robi z dziewczynek kaleki?) Dr. Kim Mulvihill on 21 May, 2008 09:16:00 | 1821 times readwww.nationalexpositor.com/News/1239.html Zwracam uwagę, ze w związku z wprowadzeniem w Polsce do obiegu tzw. szczepionki przeciwko tzw. wirusowi HPV toczy się postępowanie (podejrzenie o przestępstwo) z *art. 165 1 kk* w Sadzie Okręgowym w Warszawie. Syg. Akt. V Ds. 35/07. 1. Jak wynika z informacji podanych przez producenta szczepionki firmy (Merck & Co)www.merck.com/product/usa/pi_circulars/g/gard asil/gardasil_pi.pdf do produkcji „szczepionki zastosowano technikę genetyczna - tzw. nowoczesna szczepionka. Proteiny zawarte w Gardasil zostały wytworzone w procesie tzw. Rekombinowanej Technologii DNA . Zostały one wyprodukowane na drożdżach do których to wprowadzono dodatkowo jeden gen (DNA) poprzez co umożliwiona została produkcja Proteiny (Białka) L1 Po raz pierwszy w niemieckim czasopiśmie „Deutsches rzteblatt z grudnia 1997 (29) strona A-3456 A-3467www.aerzteblatt.de/v4/archiv/artikel.asp?src= suche&id=8940 podano do publicznej wiadomości, ze cząstki DNA używane w technice genetycznej, mając kontakt (np. poprzez iniekcje) z innymi komórkami organizmu niekontrolowanie niszczą jądra komórkowe. Organizm, próbując w ten sposób wymienić (odnowić) zniszczone komórki produkuje w znacznej ilości globulinę. Tą globulinę, która ma zdolności łączenia się ze wszystkimi białkami, pseudo naukowcy nazywają ad hoc antyciałami. Koncentracja substancji kitującej (globulina) komórek i tkanek jest zwiększona, ponieważ próbuje naprawić szkody wyrządzone przez obce cząstki DNA i tą naturalna reakcję „sprzedaje się jako pozytywną odpowiedz immunologiczną! Inne informacje znalazły światło dzienne w czasopiśmie „New Scientist (nr. 14 z marca 1998 roku, strona 7)www.newscientist.com/article/mg15721250.700-s uffer-the-children--the-great-taboo-of-gene-therapy-may-have -been-broken.html opublikowano badania naukowe, które to pokazują, ze poprzez techniką genetyczna także atakowane są komórki jajeczek u kobiet i plemniki u mężczyzn poprzez co będą cierpiały dzieci cyt.: „Suffer the children - The great taboo of gene therapy may have been broken Przy czym trzeba zauważyć, jak podaje producent firma Merck & Co, ta „profilaktyczna szczepionka przeznaczona jest tylko dla dziewczynek i młodych kobiet w wieku od 10 do 26 lat. A wiec dla przyszłych Polskich matek. Zaszczepione kobiety (matki) będą rodziły genetycznie upośledzone dzieci! Polskie Dzieci! 2. Jak można wyczytać z informacji producenta (Merck & Co)www.merck.com/product/usa/pi_circulars/g/gard asil/gardasil_pi.pdf każda dawka (0,5 ml) szczepionki zawiera około 225 mcg aluminum hydroxyphosphate! „Each 0.5-mL dose of the vaccine contains approximately 225 mcg of aluminum (as amorphous aluminum hydroxyphosphate sulfate adjuvant), 9.56 mg of sodium chloride, 0.78 mg of L-histidi Niemieckie naukowe studia (Mainzer Studie) stwierdziły, ze systematyczna toksynacja ludności poprzez tzw. adjuwanty w szczepionkach, które to deklarowane przez przemysł farmaceutyczny bagatelizująco jako środki pomocnicze, odzwierciedlają się podwojeniem urodzeń dzieci z niedorozwojem. Z 2,9% w roku 1992 do 6,9% w roku 2002. Dla informacji podam, ze w Niemczech nie ma przymusowych tzw. szczepień ochronnych tak jak to ma miejsce w Polsce! Jeżeli przyjmiemy taki rozwój jako liniowy proces, to za dziesięć lat będzie takich upośledzonych urodzeń 14% w 2012 roku a za 20 lat będzie ich 28% Żadne społeczeństwo nie będzie w normalnym stanie skompensować skutków tego działania, jedyna droga wyjścia to eutanazja rządowa kontrola urodzeń. A jak to jest w Polsce?. Czy są badania GUS? Dla podkreślenia ważności tego tematu informuje, ze wszelki tzw. „szczepionki ochronne czy to przeciw grypie, odrze, polio, wściekliźnie, WZW czy tez innych tzw. chorób zakaźnych zawierają to makabryczna truciznę jakim jest ALUMINIUMHYDROXID. (wcześniej także tlenki rtęci). Ostatnia naukowa publikacja z dnia 23 marca 2006 roku na temat adjuwantu w postacie Aluminiumhydroxid przedstawił Prof. Christopher Shaw UBC (University of British Columbia) Vancouver Kanada. Wyniki badań Prof. C. Shaw na myszach są zastraszające. 35% komórek nerwowych w mózgu zostało zniszczonych już po 20 tygodniu życia! Orginal (w języku angielskim) załączam poniżej.www.straight.com/article/vaccines-show-sinist er-side W świecie nauki nigdzie nie ma naukowej publikacji, ze takowy wirus HPV (human papilloma virus) został odkryty i metodami nowoczesnej mikrobiologii bezpośrednio wyizolowany (Gold Standad). Wirus ten jest fantomem hipotezą. Na podstawie hipotezy nie można dopuścić na polski rynek genetycznie zmodyfikowanej „szczepionki wyprodukowanej na podstawie hipotezy zawierającej udowodnione w medycynie szkolnej, trucizny! - ALUMINIUMHYDROXID Wynik badań Prof. C. Shaw dotyczące aplikacji myszą adjuwantu (który to znajduje się w wszystkich „szczepionkach ochronnych Film dziewczyny, której szczepionka HPV zrujnowała życie: http://www.youtube.com/watch?v=6UHy-EkK2xo CHROŃCIE PRZED TYM GÓWNEM SWOJE DZIECI- NIE DAJCIE SIĘ UWIEŚĆ PROPAGANDZIE KONCERNÓW FARMACEUTYCZNYCH ! Gardasil to nazwa nowej szczepionki intensywnie zachwalanej rodzicom dziewczynek w wieku od 9 lat. Podobno chroni ona przed dwoma szczepami ludzkiego wirusa brodawczaka (HPV), które uważa się za sprawcę około 70% przypadków raka szyjki macicy. W rzeczywistości wirus HPV jest bardzo pospolity i mozna go znaleźć u 80% kobiet i mężczyzn. Większość z nas z całą pewnością zetknęła się z nim w swoim życiu przy jakiejś okazji i większości z nas nie zaszkodził on, i nie umarliśmy na raka szyjki macicy. Prawdę mówiąc, rak szyjki macicy rozwija się tylko u 1% kobiet. Dane statystyczne z roku 20 21:03 [zgłoś do usunięcia] Tristowa 2000 mówią , ze w USA NA 100 000 KOBIET NA RAKA SZYJKI MACICY UMARŁY zaledwie 3,3 a w Australii 4 kobiety. Krajowy Instytut Raka USA twierdzi , że jak dotąd nie udowodniono bezpośredniej przyczynowości wirusa HPV.Kontrolowane badania kobiet w odpowiednim wieku , z których 67% cierpiało na raka szyjki macicy , a 33% nie chorowała na niego , dały w ich przypadku POZYTYWNY WYNIK TESTU NA HPV. rak występuję dopiero po 20 -50 latach od zainfekowania - patrz : http://www.virusmyth.com/aids/hiv/pdlatvir3.h tm http://translate.google.p...cial%26hs%3DmIj O co więc chodzi? czy ten wirus rzeczywiście wywołuje raka szyjki macicy? Nicholas Regush napisał w Vaccine Madness (Szaleństwo szczepień : Jednak w roku 1992 pojawiła się wątpliwość w sprawie dominującej i coraz bardziej umacniającej się teorii, że przyczyną raka szyjki macicy jest HPV. Wątpliwość tę zgłosił Peter Duesberg i Jody Schwartz, biolodzy molekularni z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Wśród różnych wątpliwości, jakie zgłosili w sprawie uznania HPV za przyczynę raka szyjki macicy, najważniejszą był brak systematycznego występowania sekwencji DNA HPV oraz systematycznego występowania obrazu genu HPV w guzach, które były HPV dodatnie. Zaproponowali w rezultacie, że raka szyjki macicy indukują rzadkie samorzutne lub chemicznie wywołane anomalie chromosomów, które są systematycznie obserwowane w HPV DNA negatywnych i pozytywnych guzów szyjki macicy. Krótko mówiąc, Peter Duesberg i Jody Schwartz wskazali na możliwość, że głównymi sprawcami nienormalnej proliferacji komórek są raczej kancerogeny a nie HPV. I dalej: Biorąc pod uwagę, że proliferujące komórki [komórki rozrastające się w sposób nie kontrolowany] są bardziej podatne na infekcję niż reszta komórek, wirusy są raczej wskaźnikiem a nie przyczyną raka - patrz: http://www.redflagsweekly...2002_nov25.html http://translate.google.p...cial%26hs%3DTpO Skąd więc wniosek, że raka szyjki macicy powoduje wirus ludzkiego brodawczaka? naukowcy szacują, że około 80% wszystkich rodzajów raka ma związek z paleniem tytoniu, z tym, co jemy i pijemy, i - w mniejszym stopniu - z wystawieniem naszych organizmów na promieniowanie lub rakotwórcze czynniki występujące w środowisku i miejscu pracy - patrz: http://www.medicinenet.com/cancer_causes/page 2.htm http://translate.google.p...cial%26hs%3DJYj Być może więc prawda wygląda tak, że to kancerogeny, a nie wirusy, powodują nie kontrolowany rozrost komórek. Należało by oczekiwać, że szczepionka przeciwko rakowi szyjki macicy została dobrze sprawdzona i można ją bezpiecznie podawać dziewczynom, a może i chłopcom. Niestety, jak podaje organizacja o nazwie Sojusz na rzecz Ochrony Badań Człowieka (Alliance for Human Research Protection, w skrócie AHRP), wcale tak nie jest. AHRP twierdzi, że ta szczepionka nie została uznana za bezpieczną i efektywną w badaniach klinicznych, albowiem amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration; w skrócie FDA) zezwolił firmie Merck na użycie potencjalnie reaktywnego i zawierającego aluminium placebo jako środka kontrolnego podawanego większości ochotników biorących udział w testach zamiast niereaktywnego roztworu soli. To placebo z dodatkiem aluminium jest używane po to, aby sztucznie zwiększyć pozory bezpieczeństwa eksperymentalnego leku lub szczepionki w próbach klinicznych. Co więcej, Gardasil zawiera 225 mikrogramów aluminium, a nie od dziś wiadomo, że faszerowanie szczepionek aluminiowymi adjuwantami może prowadzić do kumulacji aluminium w mózgu oraz do powstawania stanu zapalnego w miejscu wstrzyknięcia szczepionki prowadzącego do przewlekłego bólu stawów i mięśni oraz chronicznego zmęczenia. Około 60% tych, którym podano aluminiowe placebo, cierpiało z powodu efektów ubocznych, takich jak bóle głowy, gorączka, nudności, zawroty głowy, biegunka i mięśniobóle, natomiast ci, którym podano Gardasil, cierpieli na jeszcze poważniejsze dolegliwości, takie jak bóle głowy, niezyty żołądka i jelit, ostre zapalenie miednicy, astma, skurcz oskrzeli i zapalenie stawów -patrz: http://www.ahrp.org/cms/content/view/263/28/ http://translate.google.p...cial%26hs%3DbyO Tak więc, w sytuacji gdy rak szyjki macicy jest przyczyną około 1% zgonów kobiet oraz gdy wciąż nie wiadomo co go powoduje, nie mówiąc już o tym, że nie wykazano nieszkodliwości tej szczepionki, zapytać należy, po co namawia się rodziców, aby szczepili córki. Oczywista odpowiedź brzmi, że ktoś chce na Gardasilu zarobić. Gardasil ma być głównym źródłem dochodów firmy Merck i przewiduje się, że jego sprzedaż osiągnie wartość co najmniej 2 miliardów dolarów. TO DOCHÓD , którego Merck BARDZO POTRZEBUJE PO SKANDALU z Vioxxem. Aby osiągnąć taki dochód, Gardasil będzie musiał być wprowadzony do szkół " - patrz : http://www.honesthuman.com http://translate.google.p...cial%26hs%3D1bj Tutaj szerzej na temat badań i objawów po wstrzyknięciu omawianej szczepionki: http://www.informyourself.com.au/Gardasil.htm l http://translate.google.p...cial%26hs%3DGs3 źródło: http://wolne-media.h2.pl/?p=760 TUTAJ ZNAJDUJE się tzw.: ULOTKA do GARDASILU i można sprawdzić skład i w rzeczywistsi znajduje się w nim 225 mikrogramów aluminium w postacią ADJUWANTU co zresztą podaje producent - prawie na samym końcu : http://www.merck.com/prod...gardasil_pi.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat chorowałam na świnę :P i to jedyna choroba zakaźna wieku dziecięcego jaką przechodziłam więc tak sie zastnawiam czy się na różyczkę nie zaszczepić ponownie chociaż ciąży już nie planuję :) a co z ospą niby też już jest szczepionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojnieeeeee
Ja pamiętam jak miałam świnkę-mama zaprowadziła mnie do przychodni i czekałam w izolatce na wizytę, (-to były czasy prlu ale przychodnie dla dzieci były lepsze niż w tej chwili-gdzie teraz są izolatki??? Oszczędności i głupie ustawy -tylko tyle potrafi głupi rząd! Poczekalnia dla dzieci bez chorób zakażnych była olbrzymim pokojem w którym każda mama bez problemu mogła ustrzec swoją pociechę przed bliskim kontaktem z inym dzieckiem,a dzieci z zakażną chorobą miały do dyspozycji dwie izolatki jeśli przyszło trzecie dziecko było odsyłane na 20minut ale nie miało prawa skorzystać z pokoju dla dzieci bez chorób zakażnych. Izolatka to był mały przytulny pokoik z szybami by dziecko widziało co jest w koło a jednocześnie było w zamknięciu ze swoją mamą. Czekało na wizytę i było przyjmowane poza kolejnością,czyli jak tylko z gabinetu lekarskiego wyszło dziecko które akurat było tam jak ono przyszło.Za zwyczaj nie czekało dłużej niż 30min. bo wizyty w tamtych czasach trwały nawet do 60minut.) pani doktór zapisała lekarstwa,i w domu chodziłam w szaliku,pamiętam że czułam się zdrowa a mam kazała mi łykac lekarstwa i nosic ten szalik-to było dla mnie dziwne-TAK WSPOMINAM ŚWINKĘ! Różyczkę tez pamiętam Miałam czerwone plamki pojawiały się z minuty na minutę,coraz więcej,potem siedziałam w domu i dobrze sie czując brałam jakieś lekarstwa po których plamy znikneły szybko a ja jeszce jakiś czas musiałam siedzieć w domu zamiast przedszkolu-TAKA TO BYŁA RÓŻYCZKA STRASZNA! ODRY NIE PAMIĘTAM BO MIAŁAM 2LATA Mama opowiadała że przechodziłam bardzo dobrze,nie drapałam się i szybko wyzdrowiałam,nie było żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
pppp cchesz dowód siegnij do składu owych szczpionek , nie ma innych adjuwantów ! fakt wycofano zwiazki rteci , ale wiele szczpionek je nadal ma , a te co nie maja maja za adjuwant zwiazki aluminium , takie samo dziadosto - ja juz długo ineresuje sie owymi szczpionkami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
ppp albo inaczej , wklej mi sklsd szczpionki i pokaz co w niej uzyto za adjuwant ! bo kazda szczpionka musi posiadac adjuwant , jak nie wiesz co to jest wpisz w google ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak sie składa że ostatną jakąś godzinę poświęcam na szukaniu tych składników i innych info i jakoś nigdzie tego nie znalazłam ale jutro zobacze na opakowaniu to obiecuję ze jak wyczytam tam rtęć lub aluminium to zwróce honor :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak przenies, ja mam ci wkleić skład? :D:D:D dobre sobie ja już wklejałam :P teraz twoja kolej udowodnij że masz rację :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
Co zawiera zwyczajna szczepionka przeciw grypie? Proteiny jaja kurzego: zawierające ptasie substancje zarażające (wirusy) Żelatyna: znana przyczyna reakcji alergicznych, jak też anafilaksji, skojarzonych z wrażliwością na jaja czy żelatynę Polysorbate 80 (monooleinian polioksyetylenosorbitolu): może powodować ciężkie reakcje alergiczne, włączając anafilaksję Aldehyd mrówkowy (Formaldehyd): znany karcynogen (substancja rakotwórcza) Triton X100: silny detergent Sacharoza: cukier buraczany Żywica: znana przyczyna reakcji alergicznych Gentamycyna: antybiotyk Thimerosal: rtęć wciąż jest używana w wielodawkowych fiolkach ze szczepionkami przeciw grypie (autyzm unikalny typ zatrucia rtęcią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo pamiętam te izolatki :D ja siedziałam w takiej z ospą do odry i do świnki lekarz przyjeżdżał do domu, tak tak, jak dziecko miało gorączkę, to nikt się z nim po przychodniach w zimie nie pętał, tylko lekarz przychodził codziennie i patrzył, czy się coś złego nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojnieeeeee
Ja ze swoim dzieckiem chodziłam do poradni szczepień gdzie była pani doktór która miała wiedza na temat składy szepionek i sama przyznała że rtęcią sie konserwuje i mniej więcej orientowała sie które jak i czym sie konserwuje-zwyczajni lekarze w zwykłych przychodniach nie mają obowiązku wiedzieć-i nie wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafinka ja ze świnką szłam do lekarza :( u nas wizyty domowe były tylko dla dzieci mających ponad 39 stopni a ja przy śwince tylko stan zapalny miałam więc w tej izolatce siedziałam :D:D:D a u mnie w przychodni teraz jak matka dzwoni że ma podejrzenie choroby zakaźnej to dziecko też idzie do izolatki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojnieeeeee
u mnie nie bo nawet takiej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jeździli bez problemu, szczególnie zimą no ale ja jestem chyba starsza, więc służba zdrowia też pewno jeszcze inaczej funkcjonowała, samochód rzadko kto miał, na taksówki nie było ludzi stać, nie to co teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u nas niby też nie ma oficjalnie ale pediatra przyjmuje na piętrze a na dole jest przychodnia dla dorosłych i tam zawsze do pokoju zabiegowego dziecko wysyłają jako izolatki bo mają lampy i po wyjściu normalnie pełna dezynfekcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojnieeeeee
lekarze tylko potrafia nakłaniać do szepień ale wiedzy nie mają żadnej w tym temacie,dlatego jak któraś jest dociekliwa i zdaje sie mieć jakąś tajemną wiedzę to dają jej skierowanie do poradni szczepień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matko w XXI wieku raczej
nie można sobie pozwolić na to aby nie szczepić dzieci!!! Niestety pokolenia stają sie coraz słabsze ,mniej odporne i szczepinki mogą miec zbawienny wpływ ...Tez urodziłam wczesniaka z waga 1,790kg Ale starałam sie szczepic według kalendarza plus wszystkie płatne dodatkowo /.Ale zawsze odczekałam lub troche zwlekałam aby miec pewnosć ,że mały jest zdrowy itd Dziś syn ma 9 lat jest zdrowym bardzo bystrym i wspaniale uczącym sie dzieckiem.A wiele razy słyszałam teksty typu : po co ci ta szczepionka a na to bym go nie szczepiła a to mu nie bedzie potrzebne itd Ale na logike wiedziałam ,że korzyści ze szczepienia sa wieksze niż z nie szczepienia 🖐️ TAKIE JEST MOJE ZDANIE 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahhaaaaaa
a może te pokolenia sa osłabione poprzez wszystkie leki, szczepienia, antybiotyki brane na "katar" nie pomyślałaś o tym? wczesniaki sa słabsze niz dzieci urodzone w terminie i faktycznie bałabym się szczepić na wszystko, ze względu na słabiuteńki układ odpornościowy, bo dajesz mu sztuczne przeciwciała powinien sam je wtworzyc poprzez przechorowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak przenies,
helenka jeszcze nie wiem , ale mysle , ze nalezy zwracac uwagę na skład szczepionki , tu jednak nalezy uwazać , bo strony internetowe , czasopisma itd. podają czesto coś innego nizli producent , przesledzialem to na przykładzie szczpionki na hpv zródła podają swoje, a orygianalna w pdf -ie jesli chodzi o skład szczpionki i użytego adjuwantu karta firmy MERC podaje jednak ze adjuwantem jest gówno :) wiec sami widzicie . firma merc nie tak dawno miala wpadke z lekiem vioxx , wymysliła terasz szczepionke gardasil , silgard ( to to samo) której koszt zabija , bo 1500 zł juz jest tansza , i jest szeroko promowana , i polecana , a tak naprawde dopuszczona do obiegu zbyt wczesnie . ale nie o tym to tylko ciekawostka , jesli juz szczepisz , to daj organizmowi wydalic zbedne substancje jakie podawne sa z szczepionką , bo jesli podasz wszystko jak trzeba czyli owe jak pisze Majewska 24 szczpionki , to podasz wiele tego swinstwa z nimi , a tu organizm sie moze nie obronic . Zobaczcie jakie teraz są dzieci , prawie kazde ma ADHD :) , jest nerwowe , płacze jako niemowlak , a skad sie to bierze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madajaja
Co Ty mirka za głupoty gadasz,że żaden lekarz nie przyzna,że gorączka czy objawy chorobowe mogą być wynikiem szczepionki.Zmień lekarzy !!!! Lekarze mojego dziecka po każdej szczepionce uprzedzali mnie, że przez najbliższy tydzień może być gorączka,kaszel, jakieś lekkie objawy chorobowe i że nie mam się martwić, że dziecko jest chore, tylko to będzie taki skutek uboczny szczepionki, no ale jakoś żadnych skutków ubocznych nie miało dziecko. Podobnie z leczeniem 3-dniówki czy chorób gardła.Dziś byłam z dzieckiem u lewkarza, bo ma chore gardło i kaszel - lekarka powiedziała,że gardło jest dość mocno zainfekowane,ale antybiotyku nie przepisała, bo dziecko nie ma wysokiej gorączki i dość dobrze znosi infekcję, podobnie było w infekcjach, które syn miał wcześniej, jeszcze antybiotyku nigdy na to nie dostał,tak że nie pierdziel, że każdy lekarz daje na wszystko antybiotyk,a jak dziecko po szczepieniu ma gorączkę, nie przyzna,że to od szczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7ui577
To jest taka fajna zalezność: zwolennikami aborcji są osoby już urodzone. przeciwnikami szczepień sa osoby już zaszczepione. dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mój wuj pediatra ostrzegał mnie właśnie przed gorączka, ale i zaszczepić syna nie chciała, bo mówił, że do końca życia by sobie nie wybaczył, gdyby coś się stało więc chyba tak cudownie to nie jest z tymi szczepionkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×