Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Juliettaaa

uczucie zimna i dreszcze w ciąży.

Polecane posty

julietaaa dzisiaj bylam u swojego GP bo jakby nie bylo w ciazy juz nie jesteem ale te dreszcze znowu mi sie od 4 dni zaczely..myslalam ze moze mnie przeziebienie lapie czy cos ale temp ok gardlo spoko i nos nie zatkany tylko te dreszcze..poszlam i zrobili mi badanie moczu..okazalo sie ze mam water infection i to moze byc przyczyna. nie wiem moze to wcale sie z tym nie wiaze ale jakby nie bylo mozesz sprawdzic i podadza Ci antybiotyk dozwolony dla kobiet w ciazy...ja taki wlasnie dostalam ze wzgledu na to ze caly czas sie staram..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama dwojeczki30
cinamoonka nieleczna niedoczynnosc tarczycy powoduje poronienia i ciezkie wady rozwojowe plodu. Piszesz ze bylas u GP a wspomnialas mu cos na temat badan w tym kierunku? Ja bym radzila wlasnie zanim zaczniesz sie starac o maluszka zebys nalegalaa na te badania,bo to kurde nigdy nic nie wiadomo,ja w zyciu bym nawet nie pomyslala,ze jestem chora na cukrzyce i na tarczyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak zapytalam sie czy moze mi pobrac krew na te badanie a ona mi na to ze mialam tarczyce robiona w styczniu i bylo w normie wiec male prawdopodobienstwo zeby cos sie zmienilo..a tak wogle to milo ze po roku dowiedzialam sie o wynikach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama dwojeczki30
No bo tak tu jest,ze gdyby bylo cos nie halo z wynikami to by do Ciebie dzwonili bys sie na wizyte stawila,a jak jest wszystko dobrze to nawet nie racza poinformowac.... Masakra norme wiesz ja juz sie przyalnie co? :) Ale wiesz co ja juz sie przyzwyczailam do tego.Mnie tu chyba juz nic nie zadziwi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama dwojeczki30
sorki ze cos tam niezrozumiale napisalam,ale mi tak czasami jak pisze to cos przeskoczy i glupoty wychodza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak mam a jak nie doczytam to i tez glupoty wysylam :D A tak poza tym to chcialabym zaczac mierzyc temp wiem ze nie w temacie ale moze ktoras z Was ma wiecej doswiadczenia...o ile stopni moze roznic sie temp mierzona w pochwie a ta z "pod pachy" ;) i czy wogle sie rozni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juliettaaa
cinamoonka ja próbowałam ale po 2 tygodniach dałam sobie spokój. Ale może to Ci coś pomoże: Termometr wspomoże Kolejną metodą, która może pomóc nam w zapłodnieniu jest metoda termiczna. Aby wyznaczyć dokładny dzień owulacji, należy mierzyć temperaturę ciała: najlepiej rano, po przebudzeniu będąc jeszcze w łóżku, każdorazowo w tym samym miejscu np. pod pachą lub językiem, tym samym termometrem. Na podstawie wyników temperatury tworzy się dokładny wykres cyklu miesięcznego. Za każdym razem mierzenie ciepłoty ciała powinno odbywać się bardzo precyzyjnie. To dlatego, że temperatura ciała kobiecego w czasie owulacji wzrasta nieznacznie o 0,4-0,5 stopnia! Metoda termiczna ma jedną, ale bardzo poważną wadę. Jest nieskuteczna, jeśli zmieniają się okoliczności pomiaru. Wymagana jest tutaj ogromna precyzja, np. ta sama ilość snu ok. 7-8 godzin. Co może zniekształcić pomiar? infekcje, przemęczenie, stres, zmiana klimatu, silne emocje, spożywanie alkoholu. Fałszywa interpretacja wykresu może okazać się nie lada problemem, ale też okolicznością zniechęcającą do kontynuowania starań o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniecznie sprawdź poziom TARC
ZYCY (zrób badania TSH i ft4) to ewidentnie wygląda na niedoczynność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniecznie sprawdź poziom TARC
a badanie robione w styczniu ma się nijak do tego co jest teraz każda kobieta tuż przed zajściem w ciążę i zaraz na początku ciąży powinna obowiązkowo sprawdzać poziom tarczycy, bo to ogromnie ważne dla prawidłowego rozwoju ciąży poza tym jaki miałaś wynik TSH w styczniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jaki bo mieszkam w Uk wiec tu mi zadnego wyniku nie podaja tylko mowia ze ok i tyle i jak sie lekarki zapytalam to ona powiedziala ze tsh sie nie zmienia ..i badz tu madry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniecznie sprawdź poziom TARC
to dobrze Ci radzę - zmień lekarza, bo opowiada takie idiotyzmy, że szkoda gadać:O TSH się nie zmienia??? dobre sobie:O w życiu nie czytałam czegoś równie nierozsądnego co powiedziałby lekarz:O zrób badanie i zażądaj wyniku aby zachodzić w ciążę Twoje TSH powinno wynosić mniej więcej 1, a jeśli jest większe niż 2, to oznacza już niedoczynność tarczycy, która trzeba leczyć farmakologicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie zwariowac ?
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juliettaaa
Byłam u położnej i stwierdziła ze jest to spowodowane zmianami hormonalnymi, więc duzo sie nie dowiedziałam :( Ale na szczęście dreszcze mam już za sobą :) Teraz męczą mnie bóle głowy i krwawienia z nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juliettaaa
18 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juliettaaa
Cinamoonka gratuluje !! :) Który to już tydzień?Ja za 9 dni dowiem kogo noszę pod serduszkiem :) 2 tygodnie temu też widziałam moją dzidzie :) Wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem kamieni i przy okazji USG nerek pani pokazała mi moje maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juliettaaa
Oj wiem coś o tym. Ja na szczęście już od kilku dni czuje ruchy bo się trochę martwiłam,przez ostatnie 3tygodnie brałam troche leków bo i ząb musiałam wyrwać i te bóle w boku które jednak nie były kamieniami w nerkach i przeziębienie. Teraz tez mam sporo stresów wieczorem jak się kładę dzidzia zaczyna kopać i chociaz to mnie uspokaja i poprawia humor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juliettaaa
Tu w UK? Sevenoaks w Kent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herber
Czesc dziewczyny.Czy sa takie kobietki ktore podejrzewaja ciaze z powodu ciaglego zimna ,zamiast goraca? lub te ktore juz wiedza ,ze sa... i maja ten ciagly ziab??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mogę być w ciąży. Czasami mam dreszcze i jest mi zimno, oprócz tego mam bóle głowy. Za parę dni dowiem się czy to przeziębienie czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×