Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lusiaaaa_96

Wybór szkoły, zawodu.

Polecane posty

Hej. Jestem w 3 klasie gim. wszyscy nauczyciele straszą nas, że musimy sie określić, wybrać dobry zawód. Mówią, że powinniśmy już teraz, doskonale znać swoją przyszłość. Wiedzieć jakie liceum, jakie studia, jaki zawód, jaka praca... Ale im bliżej końca roku, egzaminu gimnazjalnego, tym bardziej nie wiem, w jakim kierunku chciałabym się dalej kształcić. Wiem to żałosne i w ogóle, ale chciałabym prosić Was o pomoc, gdyż moje zainteresowania są dość różne i moim zdaniem nijak ze sobą połączone. Uwielbiam muzykę. Gram na flecie poprzecznym w szkole muzycznej. 3 lata uczyłam się grać na gitarze w domu kultury. Śpiewam w szkolnym i kościelnym chórze. Z języka polskiego uwielbiam literaturę (czytać wiersze, opowiadania, książki i pisać różne wypracowania). Z matematyki nie cierpię tylko geometrii a dokładniej wykreślania figur. Nie lubię geografii, historii. Wos jest w porządku. Mama jest pielęgniarką wiec od małego obserwowałam jej pracę. Zawsze bawiłam się plastrami, bandażami, strzykawkami. Interesuje mnie medycyna, owszem chciałabym robić coś w tym kierunku, ale co z tego jak nie lubię zakuwać...? Języki obce: Angielski na poziomie rozszerzonym (nauka od przedszkola) i Niemiecki podstawowy (od gimnazjum). Sama uczę się Hiszpańskiego, bo mi się podoba :) Oprócz tego napisze coś o cechach charakteru, może coś Wam to da: -miła, pomocna, jednak daje się ponieść emocjom, trochę nieśmiała. Myślałam nad zawodem przedszkolanki, bądź nauczycielki biorąc pod uwagę to, że lubię dzieci i interesuje się muzyką. Koleżanki mówiły dużo o hotelarstwie, ale sama nie wiem czy się nadaję... Ratowniczka? Sekretarka? W każdym zawodzie, nad którym myślałam jest coś, jakaś mała pozycja, która jednak nie pasuje do mojego charakteru i moich umiejętności. Błagam pomóżcie! Sama już nie wiem, co mam robić w życiu. Proszę, podajcie jakieś propozycje zawodów, jakieś rady w wyborze. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykombinowałaś ?
szkoła średnia technikum handlowe, gastronomiczne, ekonomiczne, mechaniczne itp. studia germanistyka, anglistyka.praca: w branży marketing, handel, budowa maszyn itd będziesz załatwiać zlecenia w anglii lub niemczech. 2 zawody dają lepszą pracę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość icoztegoooooooooo
Ech ciezkie to zycie w gimnazjum, tyle problemow, zyciowych wyborow, rozterek...🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×