Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

miss czym Ty sie przejmujesz :) tez bym czasem tak chciala, ale moja 3latka się buntuje i nie chce spac z mamą bo dostała niedawno swoje dorosłe łóżko :)) a malutki śpi ze mną od 5/6 rano do 8 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej Mamusie:)czytam Was ale nie mam weny jakoś pisać:)u nas wszystko fajnie:)po szczepieniach ok może troszkę małą przegoniło kupkami i na drugi dzień ciutkę marudziła ale tak to ok:)moja mała też ma czerwone krostki wokół ust lekarka na szczepieniu powiedziała że od mleka jak się przysysa do piersi i od ulewania nic nie mówiła żeby używać na to ja przemywam rumiankiem i przegotowaną wodą i jak nie je mała to ładna buzka a po jedzeniu znów czerwone narazie niczym nie smaruje. Oliwką dla dzieci raz dziennie buźkę i tyle. Co do leżaczków to ja kupiłam ten http://allegro.pl/bright-starts-hustawka-lew-do-11-kg-gratis-i2523221408.html może nie starczy na długo ale wtedy go sprzedam kupię dla większego malucha:)mała w nim zasypia fajnie więc się sprawdza:)ja teraz muszę kupić małej karuzelkę nad łóżeczko bo nie mam podoba mi się bardzo ta z fisher price'a rainforest ale droga myślę jak na karuzelkę jest 200 zł na allegro w sklepach jeszcze drożej:)ale chyba ją kupię bo inne mi się nie podobają coś:)U mnie mała robi też czasem zielonkawe kupki takie oliwkowe ale też dużo nabiału jem teraz ograniczyłam i wróciły żólte. Tylko że ja nie mam co jeść heh jak nabiału nie będę jadła heh eh nie wiem będę kombinować:)U małej w pieluszce znajduję grudki i takie pasma ale to nie śluz chociaż śluzu też troszkę jest ale myślę że to wszystko w normie i że na piersi tak może być. Mała ładnie je przybiera ok kupki robi i sika temperatury nie ma więc myślę że ok:)U mnie mąż chory trochę mam nadzieję że mała nie złapie od niego eh. Teraz ma mąż nocki same jesteśmy nocami eh nie lubię tak:(ale Vicodin Ty to masz z tymi Męża dyżurami jeszcze gorzej:)Moja mała jest generalnie marudką małą i może powiecie że jestem wyrodną matką ale wieczorem i w nocy odkładam ją po karmieniu do łóżeczka i ona mi pomarudzi troszkę ale tak z 15 minut do pół godzinki maks i zasypia sobie. A jak ją nosiłam husiałam woziłam to nieraz i po 4 5 godzin było tego i zero snu. W ciągu dnia ją usypiam albo w huśtawce albo w rożku albo na łóżku na poduszkach po karmieniu:)ale w nocy odkładam ją:)eh a w jakich pozycjach Wy karmicie maluchy?bo ja to w sumie tylko na leżąco bo mi najlepiej jest się położyć na poduszce małą na boczku i ok chciałabym na siedząco się nauczyć czasem tak karmię ale jakoś na przedramieniu ta główka się źle układa na nogach też mała leży dziwnie mi jakoś eh, spod pachy jeszcze gorzej ehhh zostaje mi to leżenie. Eh zmykam się kąpać i położyć się bo mała teraz zasnęła to wykorzystam ten czas na sen. Chociaż ona mi przesypia po 5 godzin około w nocy więc super:)w dzień za to nie śpi za bardzo tyle co na spacerach a tak to w domu marudzi coś nie chce w dzień spać:)ale zawsze to lepiej w dzień zeby nie spała niż w nocy:)Dziewczynki to udanej nocy :)Wam i Maluchom buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nocne karmienie :-) W ruch poszedł dziś smoczek bo po co ma sie zznosic płaczem czekając na coś , np na karmienie zadziałało A mnie znowu to naciecie boli chyba znowu przeholowalam z chodzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko od wczoraj nosi body w rozmiarze 68, tak samo spodenki...tylko kombinezon i pajace pasuja 62... ech...a nie ma jeszcze miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja próbowaliśmy smoki wszystkich firm i o każdym kształcie - efekt żaden:/ spokój pewnie, że jest... cóż na wykład o dobrym zachowaniu za mały:p przecież to taki malutki człowieczek - do tego mój... jak można się złościć, kiedy on i tak nie pojmie za wiele... to zestresuje tylko i jego i mnie... KLKLKLKLKLKLHJHJHJHJH Basia więc jednak lew hehe:) ja jeszcze nie kupiłam, nie mogę się zdecydować:p wyrodna matka? coś Ty... ja niestety czasem mojego w płaczu zostawiam by zjeść spokojnie czy zrobić obiad... serce pęka, ale życie jest życiem i zjeść coś muszę by i on mógł jeść... a samo się nie zrobi... ja karmie tylko na siedząco - najwygodniej mi:) KLKLKLKLKLKLKLKHJHJHJHJH Ita sab-simplex myślę, że jak i espumisan u mojego działają bo kolek już nie miewa:) kolki mogą trwać (jak napisała KasiaUK) do 6tego miesiąca nawet....15-20 min to i pokarm I i II fazy... II ga faza już gdzieś po 10 min...:) zależy jak przepełniona pierś... jak zastój to daję żeby ściągnął i nie było zapalenia... jak przesypia 2 h to spokojnie możesz zmienić... jeśli karmisz co 0,5 do 1 -1,5 h to wtedy tę samą...:) KLKLKLKLLHJHJHJH Miss M możesz wziąć antybiotyk z grupy penicylin, który jest pierwszym rzutem w chorobach gardła... najlepiej czystą amoksycylinę bez kwasu klawulonowego... np. duomox - tani i dobry preparat... 2x1 gram... bez jaj jeśli jest tak źle to za chwile przejdzie na płuca i będziesz miała jazdę... zmień nieuka koniecznie!!!!!!!!!! Amoksycyliny są bezpieczne przy karmieniu... jak pisałam dobierz tylko porę tak by wziąć po karmieniu zaraz, żeby przy największym stężeniu nie karmić... - czyli przerwa tak 2,5 godzinki i będzie dobrze:) maluszkowi ewentualnie profilaktycznie probiotyk można podawać... KLKLKLKLKLKHJHJHJHJHJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie poogladałam Wasze dzieciaczki - super zdjęcia:) Widzę, że starsze rodzeństwo chętnie zajmuje się młodszym:P U nas podobnie:) Miss -ja tobie pasuje takie spanie to ok:) tylko pamiętaj, że przyjdzie czas dzieciaki wyeksmitowac z twojego łóżka i może być problem. Basia - nie opłaca się takiej drogiej karuzeli, bo jak ci zacznie mała siadac to będziesz musiała już ściągnąć. asiulka - duża babka z Poli:) vicodin - eh, smoczek duż ułatwia (choć ja przy pierwszym dziecku byłam przeciwniczką, dałam Wiktorowi dopiero jak dał mi baaardzo w kość). U nas tylko przy usypianiu pomaga, bo na co dzień mu nie wkładam do buzi. U nas znowu przyszło zimno i deszcz:( A mamy iść po południu do księdza pogadać o chrzcie. Najwyżej podjedziemy samochodem, żeby dzieciaki nie zmokły. Mąż własnie rejestruje Igora w USC, strasznie późny termin dostaliśmy. Wreszcie będzie można pozałatwiać becikowe i PZU. Co do tych krostek to chyba faktycznie potówki, bo dzisiaj jest chłodno i powoli mu przysychają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicodin bo mi Polozna poleciła odciagac przed karminiem małego 3 min żeby ten pokarm co tak szybkO leci na poczatku nie pił z powietrzem , teraz sie zstanawiam czy jak mały poje 15min i za 1h chce znowu , to znowu trochę odciagnac czy normalnie podać i tak samo jak po 2 h sie obudzi to ściągać z tej samej piersi czy nie czy w ogóle ściągnąć i podać już druga? Pewnie tak zakrecilam ze nikt nie zrozumie Ja zaraz na śniadanie naleśniki dostanę :-) mniam U mnie tez leje na dworze a pranie od wczoraj sobie moknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita - rozumiem o co ci chodzi ale to trochę musisz na wyczucie robić:) Jak czujesz po godzinie że pierś miękka to nie odciągaj tylko podaj małemu. Możesz tez sprawdzić ręcznie - jak ciurkiem leci mleko przeźroczyste to pewnie 1 faza a jak tłuste to jeszcze jest 2. Tak myślę na chłopski rozum:) mój tez się krztusi jak pierś przepełniona, ale ja jestem leniwa i nie chce mi się odciągać. Basia - ja tez się przyzwyczaiłam do karmienia na leżąco. Wygodnie tak, bo nie musze młodego trzymać. Na rękach czasem też karmię, np. poza domem, ale on wtedy krócej je i najczęściej mi przysypia. Igor mi sam zasnął w łóżeczku bez smoczka po 15 minutach marudzenia:) wreszcie jakiś sukces w usypianiu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Noc mineła nawet fajnie :) Mała własnie mi sie budzi spi już od 8. Wczoraj miałysmy masakryczny dzień ,praktycznie cały przepłakała :( Nie wiem co jej jest,juz próbowałam wszystkiego.A jak wasze dzieciaki zachowują sie przy kolkach? Maja jakies bulgotanie w brzuszkach?Zwłaszcza jak jedzą?Bo moja ma tak i to często :( Zobaczę jaka będzie jak wstanie,jeśli będzie powtórka z wczoraj to jadę dzisiaj do lekarza ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja tylko ja ręcznie nie potrafię :-) Może faktycznie po tym można poznać czy miękka czy twarda i wtedy odciagnac tylko z tej twardej, ja odciagam dlatego żeby mały nie miał wzdec, ale tez strasznie mi sie nie chce. A w ogóle to jak odciagam to zawsze z prawej mam dużo wiecej pokarmu Dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Byłam właśnie na poczcie-ale rosną te nasze pociechy!!!! U nas dzisiaj również zimno i chyba będzie padać...jeśli obejdzie się bez deszczu idziemy na krótki spacerek tak czy siak:) Dziewczyny moja dzisiaj 6 dobę nie robi kupy-dzwoniliśmy do położnej, powiedziała, że przy karmieniu naturalnym tak się zdarza i nic się nie dzieje, ale widzę, że się męczy i powiedziałą, że można czopek glicerynowy podać i tu pyt do Vicodin:) ile tego podać i czy warto? ja mam w domku 2g ale widzę, że w aptece można 1 g kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieje,zimno a moj 2latek od 7dmej z podwroka nie daje sie sciagnac. Okropny jest,wszystko ma byc jak on chce..Zapapral mi cala lazienke kupa;/ wszystko chce sam robic i nocnik myl,jak weszlam-myslalam ze zemdleje..a doopsko podtarl sobie po same lopatki... Nie ruszam sie dzis z domu a mialam na szczepienie jechac i do lekarza. Kurcze,szkoda ze ten pas nie doszedl..wysylalam wtedy 2przesylki i tamta doszla w poniedzialek,ale chyba jednak pomylilam nr bloku;/ Ja nie odcioagam tego pierwszego mleka,nie dpoajam niczym wiec jakies plyny-wode musi miec,wczesniej zdarzalo mu sie zakrztusic ale wystarczy karmic pod odpowiednim katem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoras z was robila takiemu maluchowi zdjecie do dowodu u fotografa? Jutro po szczepieniu musze to zalatwic ale nie wiem jak to wyglada od strony technicznej,kladzie sie dziecko na czyms,czy trzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M ja robiłam, nic nie tzreba może jedynie pieluszkę tetrową, żeby było jasne tło, zdjęcie robił w foteliku i podłożył tło na kompie i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej z tymi fazami to troche roznie jest, sa kobiety ktore karmia srednio 8 minut i dziecko najedzone na 2-3 godziny,wiec druga faza zaczyna leciec szybciej jak po tych 10 minutach, moim zdaniem trzeba to robic intuicjnie jak goja napisala, bo mozna zwariowac o tych faz;-) Miss u mojego tez musi byc tak jak on chce ale ja nie zawsze sie daje, jakies granice musza myc co czesto konczy sie krzykiem,rykiem;-) Basia a patrzylas na uzywane karuzele? ja kupilam jak sie maly urodzil uzywke za 50 zl i juz trzeciemu dziecku sluzy;-) malemu, synowi znajomych i teraz malej i jeszcze ja sprzedam za 50 zl, takie rzeczy sie nie niszcza praktycznie Marti a moze zjedz jablek? na brzuszek czesto kladz moze pomoze Aneta nie pomoge bo mala odpukac poki co nie ma problemow z brzuszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta piję sok jabłkowy cpodziennie, nawet sama robię z jabłek, kładę na brzuszek robię masaż, roweker i nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm..Amela wstała o 10 i do tej pory nawet nie zapłakała ani razu.Juz nie wiem co z nią jest.Na szczęście teraz spokojna :)Zjadła zrobiła kupkę,przebrałam ją i położyłam ,spokojnie leży.:) Tylko fakt,że ja jej dzisiaj nie dawałam piersi,oże byc tak,że po piersi coś się dzieje?Tyle,że ja nic takiego nie jem.ehh.. Kupki robi takie żółto-brązowe,z takimi jakby grudkami,ale takie jak urodzenia ma to sie nie zmieniają,tylko sa bardziej gęste i takie zbite,a wasze jakie robią Ktoś pisał o potówkach,moja miała jeszcze jak były upalały to nam pomogła maka ziemniaczana.2-3 dni i było po wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti a jak nosisz malutką?? Probowałaś ją nosic w takiej pozycji jakby na kolyske na brzuszku? Wtedy Twoja reka masuje jej brzuszek- mój tak uwielbia i wszystkie gazy z brzuszka idą po max 10min takiego noszenia :) i u nas kupka też poszla w takiej pozycji jak nie mógł zrobic... Ale nie wiem jak Ci to wytlumaczyc- mi tą pozycje podpowiedziala tesciowa a jej pediatra w Niemczech.. Wysle zdjecie na meila jak to mniej wiecej wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja- śliczne te Twoje chłopaki! :) :) Ehh ten ostatni miesiąc ciąży tak się ciągnął a teraz już prawie wszystkie maluchy mają miesiąc.. Ale ten czas leci, ojj :) aż szkoda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)u nas spokojna w miarę nocka, mała zjadła o 21 zasnęła koło 23 miałam ją nakarmić jeszcze przed snem ale zasnęła sobie to nie budziłam jej stwierdziłam że pewnie koło 1 mnie obudzi sama. A ona przespała do 4 rano heh:)zasnęła przy piersi i po godzince snu na łóżku bez odbijania nawet przeniosłam ja do łóżeczka i oczywiście się obudziła spania nie było do 7 marudziła jak nie wiem nakarmiłam przebrałam i w łóżeczku zostawiłam i zasnęła do 10:)teraz w leżaczku mi śpi grzecznie pochrapuje sobie heh a ja się biorę za obiad bo mąż wstanie o 14 i nie będzie co jeść:)faktycznie nie pomyślałam Goju o tej karuzelce że wtedy trzeba odkręcić, no reklamują że wtedy się zostawia sam ten panel muzyczny. http://allegro.pl/fisher-price-karuzela-rainforest-k3799-karuzelka-i2613351425.html o taką chodzi. Patrzyłam na używane też ale sama nie wiem:) Vicodin heh jednak lew dla lwiczki bo moja z końca lipca więc zodiakalny lew:)Fakt życie zyciem i czasem trzeba malucha zostawić żeby zrobić podstawowe rzeczy:)Moja mała za tydzień 2 miesiące będzie miała, nie wiem kiedy to zleciało nawet:)U mnie Vicodin to samo ze smoczkami miałam 3 i zero chęci mała wypluwa eh:(Liczę na to że przyjdzie taki dzień że zassie i nie wypuści heh. Koleżanka mówiła mi ostatnio że jej mały tak 3 miesiące pluł i jakoś raz tak się darł że już ona zaczęła płakać i ręce rozłożyła i smoczek do buzi włożyła i moment cisza i zasnął i tak od tej pory już lubił smoka:)heh liczę że mała kiedyś zassie bo też marudka jest tyle co zje i marudzi mi:)wtedy smok by ją uspokajał:)zmykam gotować:)miłego dnia mimo brzydkiej poogody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita to teoria co podaję i trzeba dostosować jak pisze Goja i jak już wcześniej pisałam, że wszystko zależy od twardości piersi...:) 10 min potrafi lecieć przy zastojach 1 faza... normalnie bez zastoju około 5 min i tyle... po prostu w 2giej fazie są składniki odżywcze, nie ma laktozy, przeciwciała itd.. 1faza służy do napojenia maluszka:) spokojnie trzeba dostosować się do potrzeba maluszka i do tego ile masz pokarmu... Tymek to moje pierwsze dziecko - i mimo wiedzy teoretycznej jak pisałam na wyczucie:) KLKLKKLKLKLKHJHJHJH Marti 2 g to takie duże czopki co się dorosłym daję.. już pisałam ale jeszcze raz w takim razie: 1.dzielisz czopek wzdłuż na 4 - masz czopki na 4 aplikacje 2.następnie od podstawy ucinasz ze 2/5 3.pod ciepłem ręki zaokrąglasz końcówki, żeby nie uszkodzić błony śluzowej odbytu maluszka 4. aplikujesz tak by końca nie było widać inaczej maluszek wydali (ja tutaj wspomagam się patyczkiem do ucha ale dla niemowlaka - tym z ograniczeniem - nim dopycham - bo palce na grube, a patyczka nie wciskam dalej jak ta wąska koncóweczka do ograniczenia- a i smaruję ją oliwka by był poślizg - bo takie tarcie moze boleć). I teraz czekasz czy taka dawka zadziała - jak nie to warto się zapytać ile można dać... wiesz na swoim to mogę sobie próbować dać ciut większego następnym razem - ale mój raz zrobił po nim kupkę (po 3 min - z tym. ,że tu zadziałało na zasadzie mechanicznej - a u Ciebie zaparcia) i nie wydalił czopka... wydalił za 5 godzin mięciutkiego i białego i w kawałkach - więc nie dopychaj kolejnego... tylko spróbuj pop 12h na przykład ciut większy ale uważaj by nie był za duży jak na malutki odbyt... 1g nie wiem jak wyglądają ale dla mnie jak to połowa z 2 g to chyba za duży do pupki maluszka KLKLKHJHJHJ MIss M. jeśli maluszek dobrze trawi, nie za dużo gazów i kolek to pewnie, że nie ma sensu odciągać... ja jak Goja zbyt leniwa do tego:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - śliczna ta karuzela:) Ja mam z tej serii mate edukacyjną i jest super! A musisz sama zadecydować, czy warto kupić karuzelę, czy nie:) Mi przy pierwszym dziecku pomagala w usypianiu. Teraz mi się popsuła i nie mamy a nowej nie kupuję. Igor ma taka owieczkę z kołysankami i sobie siedzi w łóżeczku i gra:P tralala - dzięki:) Mój spał 3 godziny i teraz marudzi na macie. Mam nadzieje ze nie będzie padać, bo za godzine idziemy do przedszkola. Najwyżej samochodem podjadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Goju no mi też się bardzo podoba właśnie ta karuzelka i kupiłam ją:)kiedyś może sprzedam jak się nie przyda już:)a matę właśnie z tej serii widziałam taką prostokątną taki pas szeroki i długi i kwadratową:)właśnie ta kwadratowa mi się super podoba ma dużo funkcji też bym ją chciała:)kupię ją pozniej jak mala troszkę większa będzie i grzeczniejsza bo teraz to na 10 minut by ją zajmowała może mata:)a Ty masz którą wersję Goju?Ja to z tym mlekiem to sama nie wiem kiedy mi leci 1 faza a kiedy już 2 karmię małą tak długo jak sobie życzy i kiedy chce:)ładnie rośnie więc musi być ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Goju no mi też się bardzo podoba właśnie ta karuzelka i kupiłam ją:)kiedyś może sprzedam jak się nie przyda już:)a matę właśnie z tej serii widziałam taką prostokątną taki pas szeroki i długi i kwadratową:)właśnie ta kwadratowa mi się super podoba ma dużo funkcji też bym ją chciała:)kupię ją pozniej jak mala troszkę większa będzie i grzeczniejsza bo teraz to na 10 minut by ją zajmowała może mata:)a Ty masz którą wersję Goju?Ja to z tym mlekiem to sama nie wiem kiedy mi leci 1 faza a kiedy już 2 karmię małą tak długo jak sobie życzy i kiedy chce:)ładnie rośnie więc musi być ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×