Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Gość
Moja Zuzia to i dwa słoiczki by naraz zjadła, tylko ja się boję przesadzić i daję połówkę dziennie, ale chyba spróbuję już dawać po całym bo ona chętnie je bardzo wszystko;)Ja gluten już wprowadzam, daję łyżeczkę lub dwie kaszki manny mlecznej do deserku, jak daję warzywka to nie dodaję bo ta kaszka ma słodki smak to do obiadków nie pasuje, ale Goja kiedyś pisała o takiej mannie z nestle i ona bez cukru ponoć jest, więc do warzywnych rzeczy muszę ją kupić, a tą słodką do deserków tylko. Dziś przeczytałam, że po otwarciu w ciągu 3 tygodniu tą mannę używać, będę musiała sporo wyrzucić bo Zuzia je dziennie tyle ile pisałam:)Ja też już z tymi wagami i wzrostem się gubię, póki mała mi przybiera to się nie martwię i nie panikuję:)Nie rośnie i nie tyje tak szałowo jak na początku, ale czuję, że i tak jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - ja tak na szybciutko - JESTEŚMY W DOMKU!!! :) Kupki nadal są - i to w takiej dosyć sporej ilości ale po głównym obchodzie w szpitalu (tzn po takim z ordynatorem i kilkoma lekarzami) zaczęli dyskutować i w końcu stwierdzili, że to MUSI być alergia (na moje "ale przecież państwo wykluczyli alergie" odpowiedź: "Nie, myśmy niczego nie wykluczali"...). Robili mu przez ostatnie dni pełno badań, powtarzali je w kółko ale nic z nich nie wychodzi - tzn nie jest niczym zarażony, wyniki krwi nie wskazują na infekcję ani wirusa nie ma gorączki tylko wciąż ta biegunka... Ale wytłumaczyli mi, że muszę być cierpliwa -zanim po tak silnej reakcji alergicznej jelitka zaczną normalnie pracować upłynie trochę czasu... Powiedzieli, że nie kwalifikuje się na kroplówki bo świetnie go nawadniamy przez sen i strzykawkami i równie dobrze możemy to robić w domu :) Teraz Wojtuś śpi ale wcześniej rozglądał się i cieszył jak szalony... Wszystkiego chciał dotykać. Z tego wrażenia nie mógł zasnąć :) Minus jest taki, że jestem sama... Mąż się przeziębił strasznie i musiałam go eksmitować do teściów żeby trochę wyzdrowiał, wyspał się i nie zaraził nas tutaj... Lekarka zresztą chciała Wojtusia zostawić w szpitalu jeszcze na jeden dzień bo pielęgniarki jej powiedziały że mój mąż jest chory (był z synkiem w nocy, ale przebierał go i karmił w maseczce). Na szczęście dzisiaj wpadnie siostra a jutro mama trochę mi pomóc ogarnąć mieszkanie. Całusy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
wivi SUPER WIEŚCI!! W domku każdy lepiej dochodzi do siebie, zwłaszcza dziecko- w szpitalu wszystko obce, obcy ludzie itp :) Trzymamy kciuki :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka Jedna M.
Kasiulka bez obrazy ale 10,2 kg dla pięciomiesięcznego dziecka to nie jest normalna waga. Taka waga to jest normalna dla około rocznego dziecka. Pisze około bo jakby mały miał powiedzmy koło 9 miesięcy to ok. Ale 5 m i 10 kg?? Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka Jedna M.
aha kasiula, sprawdź sobie siatki centylowe. Twój syn jest daleko poza siatką z taką wagą :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
taka jedna m- prosił cie ktoś o zdanie? jeśli jest długi to ma prawo ważyć 10kg!! wyobraz sobie dlugie dziecko wazace 6kg.. chyba by znikł.. Po za tym nie wygląda na grubasa, wygląda jak normalne dziecko, ma prawo być wiekszy! a siatki centylowe nie są wyrocznią!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ita- bobovity kleik.. bo kaszki raczej się nie daje do picia do mleka:) są od 4miesiąca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wivi-to super że jesteście juz w domu. dużo zdrowia dla małego;* xxxxxxxxxxxxxxxxxxx nie mały waży 5kg tak jest lepiej;) wiem że to jest dużo ale lekarz stwierdził że mały tak rośnie, tak sie rozwija i jest ok. dodam że waga była sprawdzona w pl u pediatry i neurologa dziecięcego. i nie wpycham mu jedzenia na siłe, je tyle ile chce. taka jego uroda widocznie. od około miesiąca ubieram go w ciuchy na około 9miesięcy. nie wiem jak to jest w cm ale jak teraz dostałam od koleżanki komplet na 80cm to był minimalnie za duzy. wyśle zdjecia na poczte. cziewczyny czy on naprawde jest jakiś gruby??? w tym tyg wezme go do połoznej spr jego wage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka Jedna M.
trala nie unoś się tak bo nie do Ciebie piszę. Siatki nie są wyrocznią? No może aż tak to nie ale chyba po coś są. I skoro jest podane, ze dziecko ma ważyc między tyle a tyle na dany miesiąc to chyba cos znaczy. OWszem moze byc jakies odstępstwo ale nie takie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka jedna m-właśnie spr w książce zdrowia dziecka i jest minimalenie poza granicą. to co mam mu nie dać jeść???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kasiula w życiu nie jest gruby!! Jest bardzo fajny bobas!! Jeśli siatki centylowe są takie ważne to ja w takim razie głodziłam i hamowałam wzrotem moją córkę!! Zawsze była około 10centyla a w skokach max 25centyl !! A teraz jest w 50 idealnie jak być powinna. Dzieci rosną najbardziej teraz, koło roku stopują albo nadrabiają, więc pewnie za rok się wyrówna i wszystkie nasze dzieciaki będą wymiarowo podobne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka Jedna M.
ehhh nie o to chodzi. Nie napisałam ani razu, ze masz go odchudzać. Ale piszesz, że jest to normalna waga dla dziecka 5m a NIE JEST. Ok, narazie bo widze ze zaraz będzie jazda. Idę nakarmić moją pięciomiesięczną zabiedzoną córcie która waży jedyne 8,2 kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no widzisz taka tam m- w takim razie waga twojego dziecka tez nie jest do konca ok bo jest na 90centylu.. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia te sliwki niby po 5 a mnie juz polecila pediatra jedna dwie lyzeczki wiec pewnie nic Zuzi nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem nie znam się na tych siadkach. taką ma wage i nic mu na to nie poradze. xxxxxxxxxxxxxxx asiulka-ja małemu pdawałam mus ze śliwek od 4 miesiaca. na opakowaniu pisze że od 4 można juz podawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivi superowo gratulacje ja nadal trzymam kciuki o pelne zdrowko!!! Tralala , ita dokladnie tak, kleik kest od 4 miesiaca ...kaszki narazie mam zakaz Kasiula i ta pomaranczowa cos tam, moj maz wazyl 9 kg w 3 miesiacy oraz 10 juz w 4 a jadl tylko mleko...i co? Tez mial lezec glodny bo za duzo wazyl? Normy sa bo wiekszosc dzieci sie w nich miesci...ale sa dzieci co sa normalne i oki ale sie w nich nie meiszcza...dziecko czytac nie umie....jest glodne to chce jesc tyle wie...jak bedzie biegal to sie zatrzyma...psioly corka wazyla 9 kg w 5 i potem do roku zycia utyla tylko 1,5 kg...to byl stres ze nie tyje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula ale ten z hipa od 4 miesiaca nie jest na kupke...chociazby dlatego ze zaiera grysik ryzowy i make ryzowa czy cos takiego...a ten z gerbera to sa tylko suszone sliwki i woda i ponoc dobrze na jelitka dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka ja mam z angielskiej firmy cow&gate śliwka z jabkiem. to jest taki mus w 100% same owoce. bynajmniej tak pisze na opakowaniu i lekarz kazał mi to podawac małemu na zatwardzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
kasiula- mały jest bardzo fajny chlopak! jak duzy to i wazyc musi, to w koncu facet jest! Jesli to jest to samo krzeselko to moj nie siega jeszcze do konca krzeselka glowka ;) ale tak jak pisalam ostatnio ze te moje dzieci jakies takie male są :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale mnie tu dużo dzisiaj :D już się przymykam, bo chyba się za bardzo rozbrykałam :D idziemy na inhalacje, jedną i drugą iii szykować dzieciaki do spania, oooo i kupa- druga dzisiaj ;) na samym mleku idą najlepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przelocie, smażąc naleśniki. Kasiula, absolutnie nie jest gruby! Jest widocznie też dłuższy. Z którego on jest? Mój Kacper to jest dopiero tłuścioszek przy nim, podobnie jak Brajanek Tralali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodałam zdjecie z przed chwili. tak tralaaaa-to jest to krzeseło, które poleciłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój z 7. ale widocznie Twój Kasiula szybciej rośnie. Mój ma 66 cm, Twój ok. 80, tak? Więc gdyby ważył tyle co mój przy tej długości to by był jak patyczek. Naleśniki zjedzone, idziemy kąpać gadzinkę. Odezwę się później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mąż go teraz wazył razem ze soba na domowej wadze i jest 10kg i mierzył go zwykłym metrem i mały ma 75cm. mimo ze wyglada niby nie grubo to wezme go przychodni na spr. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkijuygtvv
moja corcia w 13-m miesiacu wazyla 10,3 :O dodam tylko, ze nie jest glodzona i nie wyglada mizernie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula - 10 kg to faktycznie sporo, ale ja myślę, że nie można się sugerowac samą wagą, należy wziąć pod uwagę wiele czynników oceniając dziecko. Długość, karmienie, geny - wszystko ma znaczenie! Oceniać jest bardzo łatwo, szczególnie rodziców:( Ale musze przyznać, że masz co nosić na rękach! xx Mój usnął i mam nadzieję, że po szczepionce ta noc będzie spokojna. Biorę się za A6W, dziś trzeci dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×