Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Gość
Ja nie zniżałam łóżeczka niżej, ale niedługo będę musiała, bo Brajan chwyta się szczebelków i próbuje siadać i boję się że w końcu wypadnie ;) limetka, jeśli mogę Ci poradzić to nie dawaj malutkiej czopików jak ma 38, dawaj dopiero bliżej 39.. my tak dajemy, bo gorączka to dobry znak że organizm walczy i jest silny, a czopek to niepotrzebna chemia noo i rozleniwia mały orgnizm.. Tak mówi nasz niemiecki lekarz a jest bardzo dobry.. Dziecko inaczej znosi temperature niż my i 38 to nie jest wbrew pozorom wysoka :) Spacerówka niby jak dziecko zacznie samodzielnie i stabilnie siedzieć, ale ja małej zmieniłam jak miała 4,5 miesiąca i na leżąco woziłam, ale to było inaczej bo wiosna była, teraz na zimę bym nie zmieniła, chyba że masz taką co dziecko jest tyłem do kierunku jazdy to jak włożysz śpiwór to bez różnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie mam dziś czasu na czytanie i pisanie ale powiedzcie mi jedno: czy ten laktator to ja za każdym razem mam rozbierać na części i wyparzać czy też można wyparzać go w całości? Mąż jeszcze jedzie w delegację po niedzieli, właśnie dzisiaj się dowiedział buu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
de mag ogia-ja wyparzałam wszystkie cześci odobno; spacerówke używam juz dośc długo ale tylko jak mam gdzieś jechac metrem lub autobusem bo jest mi wygodniej.ale w pozycji leżoncej. lóżeczko-wczoraj dałam na pozycje dolną co do gorączki to u mnie lekarz kazał robić wszzystko żeby dziecko samo zwalczyło gorączke to zanczy rozebrać je do bodów i dużo dawać pić. jak nie pomże to dopiero podać syrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez zawsze.rozbieralam laktator i wyparzalam kazda czesc osobno , wkurzalo mnie to dlatego bardzo zadko go uzywalam. Lozeczka jeszcze nie obnizalam, szczebelki mam przysloniete ochraniaczami takze mloda ich nie chwyta. Co do okresu - od jakiegos miesiaca nie karmie piersia i jak narazie od 23 grudnia caly czas leciutko plamie. Niewiwem czy to mam uznac za okres czy nie hmm nic nie boli , przez dzien nic nie leci tylko wieczorem zauwazam kilka kropelek na bieliznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu od rana próbuję odpisać i zawsze coś mi przeszkodzi! Noc mieliśmy okropną, Igor budził się 7 razy! Popłakiwał ciągle, widać że się męczył po szczepionce. xx tralla - dziękujemy za komplement:) Igor ma takiego irokeza od urodzenia - ja mu go przylizuję a mz stawia na sztorc:P xx U nas był pierwszy problem z kupa. 4 dni nie robił i skorzystałam z waszych porad, kupiłam śliwkę gerbera i dałam mu ze 3-4 łyzeczki. po 10 minutach była nie kupa a kupsko!!! Wszystko do pranie łącznie z leżaczkiem:P Musiałam go w wannie rozebrać i od razu wykąpać:P Ale dziecko zupełnie odmienione! Spał po tym 2 godziny:P xx no i już nie pamiętam co miałam komu napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiem juz, miałam napisać że ja juz mam drugi okres. po pierwszej ciąży dostałam go po 10 miesiącach od porodu a teraz już po 2. Może dlatego, że wtedy brałam tabsy cerazette a teraz mam spiralę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demagogiu musisz rozbierac ale wyparzaj raz nadobe...dobrze myj ciepla.woda z jakims.delikatnym mydelkiem moze byc takim dla.dzieci...albo sama woda jak nie masz tlustego.mleka...ja mialam mega tluste...ja nie umyjesz dobrze niestety nie bedzie szczelny i przestanie sciagac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi. Odciągam po parę minut co jakiś czas. Może łącznie to wyjdzie 20 min. Jest 50 ml. To dużo czy mało jak na 20 min.? I zaczyna mi tryskać z piersi jak odstawię laktator a z drugiej kapać. Chyba się rozkręca laktacja. Może będzie na tyle, żeby choć kaszkę na moim mleku zjadł jak pójdę do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
nooo Kasiula masz rację ,ja zawsze tak robię że rozbieram do pieluszki lub bodziakow na krótki rękaw przykrywam lekkim kocykeim i tule malucha ile się da:) Czopik daję dopiero jak ma te 39, nie szybciej :) No małej dawałam teraz przy zapaleniu ucha od 38 ale ona miała też mocne bóle ucha więc to inna bajka.. Demagogia- to chyba niezły wynik ;) ja nie wiem, bo ja jak odciągam to ok10min mam dobre 100ml :) a jak mam przepelnione piersi to po 5min mam ze 150ml :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tralala to mnie zgasiłaś hehe. Ja w każdym razie myślałam, że gorzej mi to pójdzie, więc jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
heheh Demagogia spokojnie :) całkiem niezły wynik, chyba tylko mi zawsze tak szybko leciało.. Ale nigdy nie siedziałam dłużej niż 10min bo mi się nie chciało po prostu pompować i ręka mnie bolała hehe i te 100-110ml zawsze miałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
W ogóle od 4dni mi mały zmienił sposób zasypiania, w dzień przy cycku albo sam podczas zabawy a wieczorem napije się, biore go do odbicia i kładę a on się przytuli jak maskotka ciągnie mnie za bluzke albo za włosy i tak zasypia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej to dobrze wiedzieć z tą temperaturą - mi się wydawało, że 38 to wysoka jest, ale rzeczywiście dzieci mają ogólnie wyższą ciepłotę ciała. Wczoraj dałam, ale już będę wiedziała, żeby troszkę poczekać, jak coś. Dziś mi zasnęła z 37,7 ..zobaczymy, jak będzie w nocy...rozpalona była i w sumie normalnie ją ubrałam i przykryłam kocem, bo u nas w pokoju 18 stopni jest tylko cały czas. Jakoś słabo grzeją. xxxxxxxxxxxxxxxxxxx U mnie łóżeczko od początku na dole, bo mamy takie stare, bez regulacji, tak więc się przyzwyczaiłam :) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx co do wózka - no właśnie da się ustawić tyłem i przodem do jazdy, ale chyba za wcześnie jeszcze na spacerówkę, zwłaszcza, że zima :/ chyba będę musiała poczekać do wiosny..akurat w marcu mała będzie miała pół roku..i mam nadzieję, że chętniej będzie jeździła w wózku. Gdyby było ciepło, to po prostu bym kupiła chustę albo coś podobnego i ją nosiła, ale do lata to już będzie "musztarda po obiedzie", bo będzie za duża i jej nie udźwignę :) kupimy jakąś lekką spacerówkę, bo ta z przerabianej gondoli to ciężka będzie... xxxxxxxxxxxxx Basia - my też będziemy chrzcić Marcelkę - w następną niedzielę - już się stresuję, żeby nie płakała, bo będę musiała iść do zachrystii z cycem na wierzchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny mloda wariuje w lozeczku ani mysli spac, pelza do przodu i obraca sie o 90 st heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i przyszła ta wredota , wcale nie bolesna ale obfita Ja nie robie przerw- Zuzia je co około 2 godziny tylko krótko ssie, może to dlatego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demagovia jan na 5 miesiac karmienia super wynik...tlko nie sciagaj tak czesto bo bedziesz cierpiala...sciagaj co.3 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podmieniono mi dziecko. Nie do wiary, jadł tylko ok. północy i ok. 4 nad ranem, obudził się o 6:50, szok! Nie pamiętam, żeby tak długo spał, a usnął ok. 18:50. I jeszcze na dodatek nic a nic nie marudzi, leży i bawi się zabawką. Tralala, te dwa opowiadania - o łzach i aniele znałam wcześniej, nawet będąc w ciąży czytałam je mężowi i nie mogłam skończyć, bo mnie na płacz zbierało, teraz też się popłakałam. Wiecie co? Zaczynam się stresować przed pójściem do pracy. Oczywiście nie samą pracą, bo mam fajną i ją lubię ale tym, żeby to jakoś wszystko zorganizować, ogarnąć, a najbardziej tym, że zostawię go na tyle godzin beze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po napisaniu posta poszłam do niego a on leży w poprzek łóżka, bynajmniej nie bawiąc się zabawką. Wysłałam na maila. A śmiał się tak, bo ja się śmiałam jak go zobaczyłam. A ledwo co go pochwaliłam na forum, że leży i bawi się zabawką. :D Przy okazji podsyłam też zdjęcie z wczorajszego wieczoru, od paru dni tak właśnie mi śpi, a ja się boję, żeby nie wtulił nosa w poduszkę i się nie udusił. Aha, Asiulka no kły to myślałam, że kły jej wychodzą. Różnie to bywa z tymi zębami. A jak mam wyparzać laktator tylko raz na dobę to znaczy, że przez cały dzień mogę ściągać mleko bez mycia go? A jak go umyję to mogę takim niewyparzonym ściągać? Bo kurcze nie wiem. Myślałam, że po każdym użyciu trzeba go wyparzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myjesz za kazdym razem!! bo.sie zepsuje!! a wyparzasz np. po calym.dniu...kochana nawet w szpitalu nam sterylizowali raz dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam spacerówke taką typową z graco,mała dostała od chrzestnej na chrzest :-)Moja Amelka nie lubiała gondoli jak była mniejsza teraz już jej nie przeszkadza jak ją położę,więc może będziemy jeszcze jeździć w gondoli.Dopiero jak zacznie stabilnie siedzieć to zmienimy.. Ja łóżeczka narazie nie opuszczam,bo Amelka nie siedzi jeszcze,Jedynie co to rano tak już nauczyłą się,że jak budzi się to zagląda do nas przez szczebelki i rączkę wystawia ,a cieszy się hehe..mały smerf :-)Narazie damy sobie spokój z tym obniżaniem. Miałam dzisiaj ochotę jechać kupić małej nową czapkę ,bo ta zimowo zaczyna być maława hehe ,a tu trzech króli dzisiaj i sklepy pozamykane. Amelka zasneła wczoraj dopiero o 23 ,ale spała do 8.30 także my się wyspaliśmy.Teraz śpi od 30 minut. Ja karmiłam piersią prawie 2 miesiące,a okres dostałam jak Amelka skończyła 3 miesiące,teraz mam dokładnie każdego miesiąca 1.obfity,ale za to nie bolesny,a przed ciążą ,to żadne tabletki nie pomagały ba ból :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Alunia siedzi i obserwuje padający śnieg :p dziubek otwarty, oczka szeroko hehehee cudny widok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przede wszystkim: DEMAGOGIA- fajne zdjęcia iiii.. Wszystkiego najlepszego dla Kacperka, żeby był zdrowy, ładnie się rozwijał, przynosił rodzicom dużo radości i był zawsze takim ślicznym i kochanym chłopcem :) Wielkie buziaki dla maleństwa od "forumowej cioci" hehe :) Ja sobie siedzę na łóżku, oglądam z małą coś w tv a Brajan przytulił się do mojej nogi i tak śpi hehe :) Ja też mam ochraniacz na łóżeczku, ale mały i tak jakoś go pokonuje i się podciąga na szczebelkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperek dziękuje forumowej cioci za piękne życzenia. :) Aż się wzruszyłam. Sama wiedziałam, że ma w niedz. a jakoś mi to dzisiaj z rana umknęło. Dopiero jak popatrzyłam na datę w komórce to sobie przypomniałam. Któraś też ma Kacperka tylko trochę starszego. Goja? Przepraszam, za bardzo nie kojarzę. W każdym razie wszystkiego naj dla imiennika. A, wreszcie zobaczyłam Igorka, ładny blondasek i wydaje mi się już taki duży na tym zdjęciu z babcią. Swoją drogą popularne teraz imię. Sama znam 3 osoby,które mają Igorków. Kacper też popularne, dlatego nie chciałam ale mąż się uparł. Ja chciałam Marcinka, też ma w znany dzień imieniny, bo 11. listopada. Otworzyłam teraz pocztę, Brajanek kochany, to chyba taka forumowa maskotka. :) Któraś napisała, że boi się, że dziecko zapłacze na chrzcie w kościele. Ja też się tego bałam, z nerwów to nie wiem o czym było kazanie. Usnął tuż przed wyjściem do kościoła, obudził się na kazaniu właśnie ale nic nie płakał, porozglądał się i spał dalej. Zresztą było 10 dzieci i żadne nie płakało. Ale wiem jaki to stres, choć z drugiej strony, to tylko dziecko, ma prawo sobie popłakać. Nagrałam dziś filmik jak mój Kacper śpiewa. Teraz to taki falsecik połączony z kogucikiem. Mogłabym gdzieś wrzucić do netu to byście się uśmiały ale nie znam się na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chora :-( tzn przeziebiona, wyszło mi przymierzanie bluzek na bazarku ;-) Mlody wczoraj na nic dostał mm ale tez marudzil, może mniej ale tez, wiec dziś mm dałam popołudniu a wieczorem dostanie cyca. Zobaczymy czy cos to da. No i maz przyniósł spacerowe, taka lekka od siostry, zamiast fotelika do usypiania. Wiem to paranoja ale nie mam siły go odzwyczajac. WidZe ze tylko chyba ja nic nie wprowadzilam oprócz mm i kleiku, tylko mój stas to chyba najmłodszy forumowicz bo z 6.09 :-) Jutro bedZie soczek marchwiowy Wszystkiego naj dla Kacperka! Teraz pije kawke i leże bo maz na spacerze. Co do pomocy w domu, mój maz pochodzi z domu gdzie wszystko teściowa robiła, co ja za wojny toczylam ma początku z podziałem, ale jak już nam 13 rok leci to cos tam z tego wyszło. Sprząta w sumie maz tz łazienka, odkurzanie i mycie podłóg. Ja wybieram kurZe i ogólnie ogarniam tzn ukladam na swoje miejsce. Gotować maz lubi wiec sie zmieniamy albo od mam dostajemy :-) Jeżeli chodzi o dziecko, dużo mi pomaga, ale czasem marudzi ze tylko z pracy przychodzi i już dostaje małego, o co była ostatnia kłótnia. Zazwyczaj przychodzi po 16 do domu z pracy, zje i zajmuje sie małym, kapie i usypia w bujaku :-) w nocy tez sie zmieniamy, jeżeli chodzi o spanie koło małego. Wiec chyba nie mam co aż tak narzekać :-) W weekendy wiadomo wiecej pomaga wychodzi na spacerki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Forumowa maskotka hehe ale słodko, dzięki :)) Brajanek jest taki misiak, cały czas się cieszy do wszystkich :) A wczoraj dałam mu taką żabkę co dostał na gwiazdkę, http://allegro.pl/fisher-price-zabka-smieszka-i2918351305.html i siedział z nią pół godziny, oglądał z każdej strony, taki zaciekawiony że szok :) Tak fajnie zezoli jak jest zdziwiony i zaciekawiony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos pokrecilam z tym internetem, patrze dzis na umowe a tu do 24.01 xxxx ita wracaj szybko do zdrowia!!! xxx trala masz moze do sprzedania sukienki po coreczce__

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×