Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anke6678.

Od czego zacząć zakładając akwarium?

Polecane posty

Gość Rybcia300
Wygląda na naprawdę fajny zestaw na start jak tak patrzę, na początek swojej rybiej przygody zdecydowanie wystarczy :) Chyba nie warto łądować nie wiadomo jakich pieniedzy na start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więc tak na początek na próbę kup 25l.Polecam gupiki tylko uwaga szybko się rozmnażają kup żwirek nie kupuj piasku ponieważ przez żwirek dochodzi powietrze i roślinki nie więdną.Pod żwirek kup specialny piasek dla dobrego wzrostu roślin filtr 25 w i grzałka z termostapem.Kup ze 4 roślinki i jakieś dodatki np korzeń,zamek itp.jeśli już bedziesz kupował te gupiki to na początek kup tylko 1 samca i 2 samice ponieważ szybko się rozmnażają a jak już bedzie przy dużo tych gupików to możesz oddać do sklepy i to chyba wszystko o różne płyny zapytaj się w sklepie . Wiekszosc z tych rzeczy możesz kupić w plantica.pl , ja od nich często zamawiam bo mają dobre ceny i jakościowo fajne produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli zastanawiasz się może gdzie kupić akcesoria do akwarium to ja skompletowałam je w tym sklepie https://www.naszezoo.pl/. Widziałam twój komentarz, że nie ma co wydawać zbyt dużo pieniędzy na start, a tutaj masz często duże promocje i kupisz najpotrzebniejsze rzeczy prawie za grosze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rymtymtym
Potwierdzam, od początku mojej przygody z akwarystyką jestem wierna Plantice! <3 Ceny, jakość, bezpieczeństwo przesyłek - fakt jest taki, że nigdy problemów z nimi nie miałam, bardzo się to chwali, bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzeTW
Plantica ma chyba najniższe ceny jeśli chodzi o sklepy internetowe, przynajmniej na atrakcyjniejsze nie udało mi się trafić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heluska
O ile moze niskie ceny w internecie da się znaleźć, ale wielkim plusem jest dbanie tego sklepu o przesyłki i obsługa gwarancyjna. Miałam kiedyś kilka problemów z kupionymi rzeczami, ale zawsze bez problemów udało mi się te problemy rozwiązać, obsługa sklepu 10/10 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juśka90
Ja Plantice znam tylko jako stacjonarke, bo jestem z Wrocławia, ale też mogę polecić. Z nimi zaczynałam tę przygodę, dobrze mi wtedy doradzili, więc jestem zn nimi do teraz, bo mnie jeszcze nie zawiedli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim musisz wiedzieć jaki rozmiar akwarium będzie dla Ciebie odpowiedni i jakie rybki będziesz chciała w nim mieć. Potem trzeba się zaopatrzyć w całe wyposażenie. Jeśli chodzi o oświetlenie to mogę polecić Ci sklep www.aqua-light.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Technicznie zaczynasz od szafki. My mamy nietypowe akwa bo dość szerokie - 50 cm. Stąd nie było gotowej szafki, ale mąż kupiłw http://grass-hopper.pl/pl/wszystko co potrzeba i zbiłsam. Potem filtr - najlepiej kubełkowy. Potem oświetlenie i ogrzewnaie. A potem już podłoże, rośliny, itd. Polecma poszukać w internecie "malawi": albo "tanganika" - piekne akwaria i kolorowe ryby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frulaka
Jesli chodzi o piękne akwaria, to polecam OW - trochę kosztują, niestety, ale moim zdaniem warto. Najtaniej chyba do dorwania we wspomniona wcześniej plantice z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też polecam optiwhite, wyglądają po prostu ślicznie. Jeżeli nam an tym zalezy, to faktycznie będą to dobrze wydane pieniądze ;) chociaż jak wyżej, tanie nie sa, więc dobrze kupować w sklepach internetowych - w tej plantice faktycznie są taniej niż zazwyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chodzi o Planticę, to sprawa jest prosta - na sensownym filtrze (który zazwyczaj kosztuje np. 500 zł) możemy u nich oszczędzić nawet około 100 zł, tak to u mnie wyglądało, przy większych zakupach różnica ta jeszcze bardziej rośnie, polecam sprawdzić sobie pierwszą lepszą rzecz i porównać ceny z konkurencją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to fakt, 100 zł na samym filtrze to naprawdę dużo, dorzućmy sobie do tego konkretne akwarium, parę innych bajerów, może jakieś roślinki in vitro i robi sie nam kilkaset zł różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o akwaria to na stolikiszklane.pl mają duży wybór pięknych akwariów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oczywiście oświetlenie jest ważne, bo bez tego to rośliny nie będą rosły, jak już robisz zakupy w Plantica to kup jakiś najprostszy zestaw do świetlówek - są tańsze niż diody a równie dobre i można je łatwiej i taniej wymieniać. Co do akwarium to Optiwhite jest stosunkowo drogie i na pierwsze akwarium lepiej nie wydawać od razu wielkiej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki wielkie za polecenie sklepu plantica, tego szukałam! wcześniej o nim nie słyszałam (nie wiem jak mogło do tego dość!) taki wybór i tanie ceny powinny być znane każdemu, kto ma lub chce mieć rybki, ceny niższe na oko o około 20% od mojego stacjonarnego sklepu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale 20% bo akurat byłą u nich jakas promocja czy wyprzedaż czy po prostu ceny aż tak bardzo się różnią ? Bo co jak co, ale 20 % to nie jest mało jak sam filtr kosztuje np. 300 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet bez promocji moze być z 20 procent mniej, zresztą, sprawdź sobie ceny w jakimś innym sklepie i porównaj. 20 procent to nie jest mało, dlatego po prostu warto się porozglądać i poszukać taniej opcji, po co mamy przepłacać w innych sklepach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delimantede
ja u nich kupuję dosć regularnie, jak na zakupy tego typu :) i faktycznie jest bardzo tanio. Sporo już tam oszczędziłam. Tylko rybki kupuję u siebie, to oczywiste, plus jakieś małe rzeczy, które mi się nie opłaca zamawiać przez internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianCzekim
W przypadku zakladania akwarium no jest trochę rzeczy o których musisz pamiętać, jednak jest w internecie o tym dość sporo ciekawie napisanych artykułów. Jednak jak dojdziemy już do momentu kupowania wszystkich akcesoriów i elementów to tutaj sklep akwarystyczny Plantica moim zdaniem jest również jednym z najlepszych wyborów. Przede wszystkim mają świetnie przygotowaną ofertę akwariów, kcesoriow oraz dodatków dekoracjnych. NIgdy też nie było problemów z terminem czy niekompletną dostawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli akwarium ma umilać czas dzieciakom, to warto dodać do niego jakieś ledowe gadżety, które cieszą oko. Są opcje budżetowe, które sprawdzą się w dziecięcych akwariach, np. http://adlergroup.eu/produkt/camry-cr-7931/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z przedmówcami - początkujący akwarysta również powinien korzystać akcesoriów wysokiej jakości, marki specjalizującej się w tym fascynującym hobby. Osobiście polecam produkty Tetra idealny stosunek ceny do jakości. https://www.sferis.pl/prom/akwarystyka-1889

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione to jest akwarium wbudowane w ścianę. Chciałabym sobie takie zrobić kiedyś w domu. Jednak nie wiem za bardzo jak się za to zabrać. Zastanawiam się czy to jest bardzo skomplikowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Litwin

Sam jestem właśnie na etapie akwarium w tym stylu. Inspirowałem się opisem na https://f.kafeteria.pl/temat-5051524-od-czego-zaczac-zakladajac-akwarium/?page=2 bardzo fajnie przedstawione. Chciałem mieć takie z wygiętą szybą, ale trochę był z taką kłopot więc sobie darowałem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×