Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość obżartuszek
handzia26 u mnie na obiadek dla nas zupa grzybowa, a dla synka kotleciki rybne, ziemniaczki i surówka z ogórków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
Witajcie:) umówiłam się dzis na wizytę do lekarza we czwartek na NFZ,bo dalje mnie niepokoi to co sie dzieje. do mojego lekarza pójdę albo w sobotę albo za tydzień w poniedziałek. Nie mam na tyle pieniedzy, żeby chodzic co tydzien a do szpitala na dyżur nie chciałam jechać:( Czuję się lepiej, po duphastonie plamienie minimalne i uwaga! chyba czuje ruchy maluszka:):) wczoraj wpakowałam w siebie całe opakowanie ptasiego mleczka a dzis stwierdziłam, że nie mozna się tak opychać. Pije więc gorzka herbatę i jem chrupki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obżartuszek to może chce Ci zrobić już połówkowe? A jakich kremów używacie przeciw rozstępom? Bo ja oliwki nie mogę, na samą myśl że mam się nią wysmarować aż mną targa, nie lubię miec na sobie tłuszczu :) Używałam do tej pory kremu z gerbera ale kupiłam sobie teraz fissan, ponoć bardzo skuteczny ale jest tez strasznie tłusty, ma konsystencję maści i długo się wchłania, wcz. wieczorem się wysmarowałam a dzisiaj jeszcze go czuję na skórze!!! Chyba zacznę się smarować ziajką i co drugi dzień tym fissanem-brr. Nie wiem tylko czy to będzie miało sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
witam was kolezanki :) widze ze piszecie o jakis skurczach. Mnie tez cos podobnego pare dni temu rano zlapalo, czulam przez pare sekund ze mam twardy brzuszek ale szybko minelo. nie powiem troche sie przestraszylam ale juz mnie nic nie boli. Obzartuszek, co do usg to zgadzam sie z dziewczynami. z tego co widze to jestes w 19 tygodniu wiec mysle ze moze dzidzius sie zle ulozyl albo poprostu twoj lekarz nie chce ci podac mylnej plci dziecka i za te dwa tyg bedzie miec pewnosc ze to chlopczyk czy dziewczynka. Moja kolezanka ma tutaj ciotke i miala ona USG tylko jedno - wlasnie w 19tc ( bo w norwegii przysluguje tylko jedno chyba ze sa powlikania lub poprostu trujesz o skierowanie lub troche nasciemniasz). ale wracajac do ciotki, byla na tym usg w 19 tc i llekarz jezdzil jej 20 min po brzuchu i powiedzial ze na 100 procent chlopak. o dziwno po paru miesiacach urodzila nie chlopca, lecz corke! najgorsze w tym to ze wszytsko pokupowali w kolorze niebieskim hehe. Z tego moral taki, ze nie kazdy lekarz moze zobaczyc i miec pewnosc do plci juz od 16 tygodnia ciazy ale okolo 20-24. Co do obiadku :) ja wlasnie wcinam plackii zieemniaczane ze smietanka sola i pieprzem mmm :) pyszota! Rosol jadlam piatek- niedziela, w sumie nie rosol a lane kluski bo babcia u mnie byla na wczasach w norwegii i o wnuczke dbala hehe:)) A co do ryb, to tez slyszalam ze tylko pieczone lub smazone. smacznego obiadku zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuję zwykłą oliwkę, choć też nie lubię uczucia tłustości na skórze. No ale, wiem, że smarowanie się nią zdaje swój egzamin, dlatego dzielnie to znoszę ;) W ogóle to chyba odstawie te witaminy femibion, bo strasznie mi się po nich odbija i zawsze gdy wezmę tabletkę, to mam dziwne uczucie kluchy w gardle , której w żaden sposób nie mogę się pozbyć. Zauważyłam też, że jak zapomnę wziąć tabletki to lepiej się czuje... nawet na drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
leże, leże:) co do tego usg faktycznie lepiej poczekać niż tak jak my usłyszeć "chyba bedzie..."więc tez czekam na 8 maja i usg. Może wtedy będzie widac wyraźniej. Zresztą czasem jest tak, że jeszcze lekarz po pierwszej "diagnozie" zmienia zdanie:) u mnie dzis na obiad- ziemniaczki, surówka z jablka i marchewki, jajko sadzone:) teraz buszuje w necie i szukam jakiś tunik ciążowych na lato:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smaruje sie oliwka codziennie po prysznicu na rano balsamem nawilzajacym tlustosc mi nie przeszkadza:) po tabletkach mi nic nie jest jem zawsze po kolacji wita-miner prenatal z kwasami DHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszę które ryby można jeść (po obróbce termicznej) a które nie (bo zawierają dużo rtęci) według gazety m jak mama: Polecane: -śledź -szprot -sardynki -łosoś -mintaj -fladra -sola -pstrąg -małże -krewetki -miruna -sandacz -karp nie za często: -makrela -dorsz bałtycki -tuńczyk w puszce -szczupak niewskazane: -ryba maślana -panga -tilapia -marlin -miecznik -rekin -tunczyk -okoń nilowy -węgorz. Oczywiście powinno się różnorodnie, zatem raz taka rybka raz inna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie witamin nie pozwolił brać lekarz, póki co mam brać raz dziennie folik i kończyć duphaston. A za tydzień się okaże co dalej. Chyba też zrobię ziemniaki z jajkiem i surówką-dzięki, co kilka głów to nie jedna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i właśnie dlatego ja będe kupować neutralne ubranka :) zółte zielone, a nie typowe niebieskie czy rożowe :D zobaczymy we wrześniu kto tam siedział w brzuszku... smerfakir to się cieszę, że lepiej jest :) ja usg 11 maj także jeszcze sporo czasu, ale za to 4d więc widoki będą cudne! :) byle nie pokazywali mi od pasa w doł :D a na obiad rosołek i pierogi z truskawkami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
handzia ile bierzesz dupastonu? 1-2tabletki dziennie?? bo ja brałam najpier 3 potem 2 i lekarz kazał mi zostawić duphaston po 13 tygodniach brania. I stąd miałam krwawienie. Czy tobie lekarz systematycznie zmniejsza dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bralam duphaston od 5tc-12tc 2 tabletki dziennie a od 13-17 1 tabletke i pozniej odstawic kazal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smaruje brzuszek i piersi i posladki codziennie wieczorem mleczkiem z nivei intensywnie nawilżającycm, a jak się wchłonie to nakładam na to oliwkę bambino i wierzę, że moja cierpliwość i systematyczność zostanie wynagrodzona :) zastanawiałam się kiedyś nad fissanem, ale koleżanka odradziła go ze względu na tłustość, wolę zdecydowanie oliwkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu gwarno :D Obżartuszek lepiej poczekać i będzie pewniejsze co będziesz miała :) Pocieszam sie sama tym bo u mnie usg będzie dopiero w 23-24 tygodniu . Narazie używam cały czas masła kakaowego, ale trzeba będzie zaczać stosować jakiś krem na rozstępy. Wczoraj moja dzidzia dostała prześliczne body od jednej z ciotek, która była w galerii w Gnieźnie..szwagierka celuje na dziewczynkę :P Ciuszki są słodkie. Postaram się pokazać Wam wszystko wieczorem bo teraz mam mały wyjazd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam najpierw luteinę dopochwowo 2x2tabl dziennie, po 2 opak. przeszłam na duphaston 2 tabl dziennie, potem 1 tabl. a teraz 3 ostatnie table dzielę na pół żeby przygotować organizm. Lekarz kazał mi odstawiać powoli żeby właśnie nie było skurczów ani plamień, u Ciebie chyba było za szybko od razu z 2 tabl. Już straciłam poprzednią ciążę, skończyłam duphaston w 9 tyg!!!! i w 10 było po wszystkim :( Dlatego teraz jestem już bardzo ostrozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) U mnie pochmurno i deszczowo... Własnie wróciłam z pracy i teraz sie zabieram za obiad zupke pomidorowa zrobie ziemniaki, surówke z marchewki a miesko mi zostało z wczoraj:) Ja tez sie musze pochwalic ze czuje ruchy, wczoraj to nawet takie mocniejsze:) A mam pytanie czy to prawda ze jak juz sie zacznie czuc ruchy to juz codziennie sie powinno czuc??? Bo dzis jakos wyjatkowo spokojna moja kruszynka:) Co do kremów oliwek i masci to ja jeszcze niczym sie nie smaruje jakos tak nie przywiązywałam do tego uwagi ale chyba zaczne bo potem te rozstępy... Smerfaskr duzo lez i odpoczywaj i napewno wszystko bedzie ok:) Ja tez brałam duphaston przez miesiac a od 8 tyg biorę luteine najpierw dopochwowo teraz ssałam i własnie ja koncze dawki miałąm 2x2 , potem 2x1 a teraz jedna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinno, jak czytałam w internecie to gdy przez 12 godzin się wogóle nie rusza to trzeba interweniować, ale gdzieś pisało, że 24 godziny, ale u Ciebie się rusza to się nie musisz martwić ;) Może akurat Twoje jest spokojniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po obiadku :) mi pierogi bardzo smakowały, ale maleństwu najwidoczniej nie, bo niestety wszystkie zwróciłam... zdarza wam sie wymiotywać? ja miałam zawsze tylko mdłości, a w przeciągu tygodnia zdarzyło mi się to już po raz drugi.... co do liczenia ruchów, to gdzieś czytałam, że jeżeli ciąża jest wysokiego ryzyka to liczenie powinno się rozpocząć między 24 a 26 tyg, natomiast w prawidłowo rozwijającej się ciąży dopiero od 28 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie liczenie powinno się zacząć w bardziej zaawansowanej ciąży. Jak jak my np w 17 tc ledwo co czujemy więc liczenie nie ma sensu bo dzidzia jest jeszcze malutka więc nie musimy czuć jej cały czas (to do alexi :) ) a w późniejszej ciąży czytałam że powinno się wyczuć ruchy 10 razy na godzinę, chyba że natrafimy na porę snu... Ale to pewnie różnie bywa, każdy dzieciaczek jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak mi się zdarzało ale początku, teraz już nie. Minęły mi wszystki dolegliwości poza zmęczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie koleżanki trudno za wami nadążyć :-) tyle rozwineło się tematów. Co do ruchów to mi sie tez wydaję ze coś czuje, takie delikatne coś nawet nie umię tego określić, jakby się coś w brzuchu kręciło. Dzisiaj pędze do lekarza ale chyba jeszcze za wczas na to zeby określił płeć... jutro zaczynam 18 tc. w sumie to nie wiem zobaczymy co powie jak go zapytam. Slinka mi cieknie jak czytam o przygotowanych przez was obiadach, ja do 16 w pracy dopiero koło 16:30 schrupie coś konkretnego narazie była tylko zupa pomidorowa :-) pozdrawiam was wszystkie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu ja tez w przyszłym tygodniu zacznę 18 tydzień akurat w dzień wizyty wierzę że już będzie widać co ma między nóżkami mój szkrabek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
to jak się tylko dowiedziecie co dzieciaczek chowa miedzy nóżkami to meldowac na forum!!!! jeszcze wstawcie brzuszki,bo aż miło patrzec na nie. Mi się brzuszek zrbił taki bardziej tluszczowy, żeberka obrosły tłuszczykiem także cos się dzieje powoli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Dziewczyny a co pomoze na zgagę. Chodzi mi o bardziej naturalne środki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja juz przyzwyczailam sie do mysli, ze bedzie coreczka i mam nadzieje, ze lekarz nie zmieni zdania na kolejnej wizycie. Jak powiedzial, ze jest dziewczynka to zapytalam czy to na 80% a on, ze nie, ze napewno jest dziewczynka. Mysle, ze gdyby nie byl pewny to nie powiedzialby tego z takim przekonaniem, ale wiadomo, ze rozne przypadki sie zdarzaja. Dzisiaj kupilam 3 paczki pieluch tetrowych bo byly w promocji, wiec kompletowanie wyprawki uwazam, ze rozpoczete :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obżartuszek pij zimne mleko, kefir lub maślanke. Mi zawsze pomaga ;) Co do fotek brzuszków to ja też czekam aż ktoś się wreszcie pochwali. Dziewczyny miały powstawiać, ale ani widu ani słychu :D Ja niedługo wstawie foteczke. Właśnie poczułam łaskotnięcie w brzuchu. Chcę jeszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obzartuszek na zgage to chyba migdaly, ale nie jestem pewna. Mnie tez dopada ostatnio coraz czesciej zgaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie pomagała woda z większą ilością cytryny, ale piłam też ciepłe mleko, na zagrychę migdały. A jak już nic nie skutkowało to brałam rennie (2 razy mi się zdarzyło jak już było naprawdę źle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×