Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

ja tam samo zrozumiałam hehe:):):) Czy u Was jest tez tak duszno jak u mnie?? normalnie nie a czym oddychac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dobrze ze zrozumialyscie :) hehe Megisu dobre przyszly sie pobawic na placu zabaw:D co macie na obiad bo nie mam weny?? u mnie dzis slonko za chmurami nawet nie jest tak duszno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz widze jakie przestraszone te zwierzeta byly od tych halasow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr równie zgrabny brzuszek,mam nadzieję,że nie tylko ja i Ajponka mamy takie duże?Megan ja jednak zdecydowałam się na Polną(mam bardzo blisko)!1alexia2 dzisiaj u mnie zdecydowanie chłodniej-jaka ulga!tez nie mam weny co na obiad,na razie wybieram się po zakupy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj na obiadek do mamuśki i pierogi z jagodami i zupka ale nie wiem jaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka zdam Ci szczegolowa relacje z mojej porodowki to bedziesz miala jeszcze czas na zastanowienie:) mnie do konca przekonala kolezanka ktora rodzila tam 6 tyg temu:) chociaz predzej tez mowila o polnej a wkoncu pojechala na raszei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis nic nie gotuje bo zaraz po pracy jedziemy z m do miasta na rehabilitacje wiec potem cos zjemy na miescie... U mnie duchota straszna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu78 - mi ostatnio lekarz przepisal na zgage takie saszetki z plynem do wypicia. Nazywaja sie Maaloxan. Byc moze to to samo, co Malox. Moge to kupic bez recepty i mozna zazywac w ciazy. Narazie na szczescie nie musze, bo problem ze zgaga zniknal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu ja mam codziennie po kilka razy na dobe ta zgage po posilkach mnie pomaga Gaviscon takie mleczko to jest... ja robie obiad i wstawilam kolejne pranie malego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam numer do megan robwalka smerfaskr netka ajponka alexia no i ja :-) czekamy jeszcze ? czy któraś chce się jeszcze wymienić? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka również dziękuję za lek na zgagę, wcześniej nie zauważyłam twojej wypowiedzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a oto i my w 30 tygodniu http://zapodaj.net/5722ff16f955f.png.html dla porównania fotki z poprzednich tygodni :) na wysokości pępka 108 cm... w rezultacie do całej mojej budowy ciała brzuszek wcale nie wydaje się taki duży jak na zdjęciu. wszyscy mi mowią że jak na ten okres ciaży to mały, a to może dlatego, że moja mama też nie miała przy naszej 3 dużych brzuszków... za chwilę napiszę co poleciła mi koleżanka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lista rzeczy do szpitala: DLA MAMY -3 piżamy (nie trzeba koniecznie kupowac tych do karmienia, tylko mieć jakieś na dłuższych ramiączkach i też się łatwo karmi - ja nie przepadam za spaniem w piżamach, więc...) -klapki, -ręczniki, -żel do higieny intymnej, podkłady i podpaski poporodowe, (najlepiej nie brać calych paczek, bo zajmuja sporo miejsca, zawsze ktoś może podrzucić dodatkowe sztuki) -wkładki laktacyjne, -wiadomo przybory do codziennej higieny, -wodę do picia na salę porodową. DLA MALUCHA -chusteczki nawilżające, - z 10-15 szt pampersów, - pieluszke tetrową, -ubranko na wyjście (przynajmniej w szpitalu gdzie ja zamierzam rodzić dziecko cały czas jest przebierane przez pielęgniarki, więc nie trzeba mieć swoich ciuszków) Koleżanka poradziła także maść "Depanten" który mozna stosowac i na podraznione sutki i na odpażenia, także wystarczy brać jedna maśc. Poleciła także stanik sportowy np. z Gatty do karmienia idealny. teraz zmykam kończyć obiad a pózniej napiszę Wam co dalej się dowiedziałam ciekawego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny fajne macie brzucholki!Olczak a ta maść nie nazywa się BEPANTEN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczyny brzuszki super!!!:D ja wstawie pozniej:) ja mam taka liste do szpitala: dla mamy: -przybory toaletowe (szczotka do wlosow, krem, pasta +szczoteczka, antyprespirant, zel pod prysznic itd...) -reczniki 2szt. (kapielowy i zwykly) -koszule nocne 2szt. (z guzikami z przodu do karmienia) -wygodny t-shert do porodu do pol uda (ktoego nie bedzie szkoda zbrudzic i wyrzucic) -skarpetki (podobno marzna nogi przy porodzie) -kapcie -laczki pod prysznic -szlafrok -biustonosz + wkladki laktacyjne -chusteczki nawilzone (do hig. intymnej) -plynn do hig. intymnej -recznik papierowy do osuszania krocza + tantum rosa -podpaski poporodowe + majteczki siateczkowe jednorazowe -nakladki sylikonowe na piersi + masc maltan na brodawki -woda niegazowana 1.5l + mala z dziubkiem -kubek, sztucce -mały jasiek (ulatwia karmienie) -ladowarka+ telefon -aparat dla malego: -tylko pieluchy, i chusteczki nawilzone reszte u nas zapewnia szpital ale mozna wziac swoje ja biore jeszcze krem na odparzenia i jakies ubranko na zmiane reszte dowiezie maz jak bedzie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak maść maść bepanthen :) przekręciłam... Megan86 u Nas w szpitalu nie wolno zakładać tych majtek jednorazowych.. położne cały czas mówią żeby wietrzyć, wietrzyć i jeszcze raz wietrzyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
Witajcie ja juz wróciłam zjadłam obiad ( fasolka, ziemniaczki, mizeria) i zaraz zdam Wam relację. Olczak i kama1111 piekne brzuszki. olczak Twój jest taki mini mini:) Megisu - odważni Ci strażnicy, bo locha z młodymi potrafi auto zniszczyć jak ktoś do małych sie zbliża. Teraz wizyta: otóż ku mojej wielkiej radości maluch jest głową w dól czyli mam wieksze szanse na SN. Teraz juz wiem, że pod żebrami są jej kolana, kótra mi sie wbijają. jedyne co mnie przerażiło to to, ze jak na przełom 31/32 tygodnia wązy 1500 g!!!! mały gigant (oksymoron) i lekarz zrezygnował z urlopu w sieprniu i jedzie w październiku:):):) Od razu podpytałam o pewne sprawy w szpitalu: laktator musze mieć swój, podapaski też choc w razie czeo jest lignina a co najważniejsze - mozna mieć swoje majty bawełniane lub jednorazowe aczkowleiek zalecaja dużow wietrzenia. Nie ma cyrków typu - ściągac majty , bo lekarz idzie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
aha dla małego w naszym szpitalu trzeba wziąc pampery, chusteczki nawilzone i krem dopielęgnacji oraz ubranko na wyjcie:) pomysł z tymi skarpetkami do szpitala jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz rzeczy, które koleżanka poleciła w 100% -do prania mleczko bądź plyn z Loveli, - leżaczek do wanienki, tylko nie te z gąbki (bo to siedlisko bakterii) tylko te w których dziecko nie jest na leżąco) - stojak do wanienki, jeżeli ktoś ma małą lazienkę, bądź nie ma gdzie postawić wanienki to sprawdza się własnie stojak, tym bardziej, że powinno się kąpać dziecko w pomieszczeniu, które można szybko nagrzać, -woda do przemywania noska "disnemar" - dużo pieluszek tetrowych, bo one zawsze się przydadzą, natomiast jeżeli chodzi o flanelowe, to raczej sprawdzają sie do okrycia maluszka, także ze 2 sztuki spokojnie wystarczą, -zakupić więcej pajacyków niż innych ubranek.. w sumie to za wiele nowych jakiś rzeczy, których bym się nie dowiedziała stąd to nie powiedziała :) ale zawsze to coś :] za to dzięki temu spotkaniu moja lista wyprawkowa uszczupliła się do pajacyków i rzeczy kosmetycznych :) -kołyskę z całym wyposażeniem (materać, pościel, ochraniacze) -wanienkę ze stojakiem własnie -ubranka dostane w spadku :). teraz tylko spisze sobie co potrzebuje i buszuje po promocjach aptekarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfaskr super wieści!wiem,ze w szpitalu Raszei(rodziłam tam przed tym)tez nie wolno było po porodzie mieć majtek i podpasek,tylko wyjałowioną liglinę i jak któraś napisała-wietrzyć,wietrzyć... by szybciej się goiło!i co poranny obchód lekarzy,każdy zaglądał tam i patrzył jak się goi,a jak wiecie na obchodzie nie chodzi tylko jeden lekarz-kilku+stażyści!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak, kama1111 - super brzuszki :) smerfaskr - fajnie, ze z mala wszystko dobrze i ze jest juz glowka w dol. Waga 1500 gr jest w sam raz na tym etapie ciazy - nie za duza i chyba nie za mala :) Megan86 - pakujesz juz torbe? Ja sie boje o tym myslec, bo jak juz torba bedzie spakowana to juz powinnam byc psychicznie gotowa, a wcale nie jestem i nie wiem kiedy bede :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×