Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość smerfaskr
hej ja tylko na moment, byłam u lekarza z tymi moimi krowtokami- stwierdził, ze to przez złe tabsy i mam 3 paczki kontraceptu do wyrzucenia, bo kupiłam całą receptę. w ogóle to mnie nie zbadał ani się nie przejął, ze 25 dni mam tak silne krwawienie, że na dobę 20 podpasek to mało.....Morfologia krytyczna a on zmienił tabletki bez badan i tyle. ehhh szkoda słow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALEXIA pieluszkuję go od 5 tygodnia. Oliwier ma niedojrzałe stawy i był mus do tego mamy go często kłaść na brzuszek. Będę pieluszkować do kolejnej wizyty w poradni czyli do 30 listopada. Wczoraj zalatwilismy chrzciny będą 1 grudnia o 18 bo terminów nie było. Trochę późno ale cóż zależało nam żeby przed szczepieniem i świętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ta osoba co pisze do megi ma rację, bebilon pepti jak na niego pójdzie to będziesz miała pewnośc czy to skaza białkowa. 100% kosztuje ok 24 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczny to ten bebilon wcale nie taki drogi to nan jest dużo droższe... a to mleko bebilon pepti jest na recepte czy bez tez można kupić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
możesz kupic bez . nie ma problemu. po prostu na receptę kosztuje połowę czyli 12 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NETKA jak rozwazujecie spanie meza jak wraca z wesela? kurcze trudna sprawa u nas, pomimo ze mój B zamyka sie w sypialni zeby pospac a ja ide z Olimpią do drugiego pokoju to mała i tak go potrafi obudzic...czasami biedny po całej nocy spi 2 godziny ............................................................................................................................. SMERFA, ROBWALKA nie wiem jak to pepti ale na poczatku jak mała miała 2 tygodnie próbowaliśmy bebilon ha i mała go nie przyjmowała :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana, nasz sezon można powiedzieć, że już się skończył, więc nie mamy z tym aż takiego problemu, poza tym u nas tez nie było co rozwiązywać bo w tym małym m2 nie mamy pola manewru co do sypialni. Jedn pokój to pokój gościnny i sypialnia w jednym i póki co sypialnia Zosi również, a drugi to pracownia mojego m i nazwaliśmy ten pokój już zapleczem, bo raz, ze jest mały a dwa zrobiła się w nim garderoba suszarnia i składek wszystkiego co niepotrzebne, więc na łóżko tam już kompletnie nie ma miejsca. Siłą rzeczy spał z nami. Jak m wracał z wesela to kładł się normalnie spać,a że był padnięty to nawet pobudka i płacz Zosi go nie obudził. Poza tym też, ona w nocy ładnie śpi. Rano jak Zosia się budziła, a m był po weselu to starałam się nią zając tak aby nie płakała i jakoś nie było z tym problemów Ci powiem. Zauważyłam, że im Zosia starsza tym jej sen jest czulszy, więc zobaczymy jak to będzie wyglądać w następnym sezonie... :D Tak przy okazji snu to dodam jeszcze, że obawiałam się o to jak Zośka wytrzyma to chrapanie, którym m nas uracza każdej nocy, ale widzę, ze działa to na nią kojąco i wpada w trans. Jak słyszy chrapanie to automatycznie oczy jej się rozjeżdżają :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety moją niunie chrapanie budzi :-( teraz siedzi/lezy na bujaczku, tyrpie ja tak fajnie i uspypia :-) do tego szum fal :-) troche mnie martwi czy ta pozycja siedzaco lezaco jest dla niej zdrowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny;-) My po chrzcinach;-) Mała spala całą mszę i uroczystość z przerwami na mleczko i zmianę pieluchy Jestem mega chora:-( Mała ma duży katar ale bierze lekarstwa i mam nadzieję że szybko jej przejdzie Jutro wracamy do Danii wieczorem Oby zmiana klimatu przyniosła nam ulgę Tam ja wogóle nie jestem chora a mała niecały tydzień po porodzie Była na dworze i też nic jej nie brało.Morze nam Sprzyja a w Pl od razu choroba:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu to byłaś blisko mnie, ale skoro mówisz że Twój mężczyzna tu przyjeżdża to mam nadzieję że się uda :). Ja cały dzień się nie odzywałam bo po nieprzespanej nocy przez Dagmare robiłam wszystko by trochę odespać w dzień. Na próżno moje starania. Dagmara w ciągu dnia spala aż całą godzinę i to podczas spaceru. I co najlepsze nie śpi do teraz. Nie wiem co jej się stało. Ja ledwo patrzę na oczy a ona wojuje w najlepsze. Z tego wszystkiego Chciałam jej dać butelkę żeby szybciej zasnela to ja tylko polizala. Dałam jej smoczek to się uśmiechnęła i współpracuj tu z taka. Teraz wisi mi przy cycku zresztą jak pół dzisiejszego dnia. Nie płacze ani nic tylko poprostu nie śpi. Dziwne to jakieś. Mam nadzieję że chociaż wasze nocki będą udane bo u mnie się na to nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Megi nie wiem jak to możliwe ale mi nigdzie nie chcieli sprzedać mlek na receptę bez recepty nawet jak chciałam zapłacić 100%. Raz jedynie dałam 100% bo nie miałam recepty (brak miejsc w przychodni) ale musiałam donieść receptę na następny dzień. Smerfaks z tym krwawieniem to mam podobnie. Teraz jestem w przerwie między 1 a 2 opakowaniem i dziś cały dzień była cisza, ale wieczorem już od nowa pojawiła się krew. Mogłabym spać całe dnie Masakra. Ja mam fatalny dzień. chcieliśmy zrobić chrzciny na święta, ale moja siostra jest w ciązy i podobno kobieta w ciązy nie może być matką chrzestną i kłółce się z moim M czy czekać do kwietnia czy wziąć kogoś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Megi a kupki jakie robi Twoja mała? U mnie zanim było mleko na receptę kupy były bardzo śmierdzące i ciemno zielone. Bebilon Pepti nie pomógł i młody je Nutramigen. A propo jedzenia waszych pociech, kiedy macie zamiar zacząć podawać coś innego do jedzenia niż mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :-) 12341234 no własnie kupki są takie zielonkawe i śmierdzą bardzo i na dodatek mała po tym mleku NAN PRO HA bardzo pierdzi i tez nie ładnien pachnie ;-) chyba coś jest na rzeczy. A powiedz mi jaka jest cena Nutramigenu ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!dzisiejsza noc tragiczna,nie dosyć że mały wczoraj praktycznie nie spał,to tak marudził,że zasnął przed 2 i spał do 9!właśnie zaraz idę szukać apteki,żeby kupić ten Bebilon Pepti-zupełnie z glowy mi wypadło,a mleka mam malutko w puszce!madziulkao7 życzę wam zdrówka!123412341234xyz co do innego pokarmu to tak jak to idzie-po 4 miesiącu(tak w połowie 4 miesiąca życia małego)zacznę od słoiczków przystosowanych do danego miesiąca,a jest wiele produktów dla dzieci po 4 miesiącu-jak dostanę zielone światło od pediatry to powoli zacznę wprowadzać inne produkty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBWALKA daj znac za ile kupiłas mleko i czy bez problemu bez recepty bo ja naprawde juz sie martwie o tą moją małą. Teraz była kupa masakra cuchnąca i ciemnozielona mozna by porównac do koloru szczawiu takiego koncentratu ze słoiczka nie wiem czy wiecie o co chodzi :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi tylko że ja mam receptę na mleko,a nie orientuję się czy mleko sprzedadzą bez recepty-wydaje mi się,że nie bo to tak jak z nie którymi lekami,tez nie których bez recepty nie wydadzą!musisz jutro Megi skontaktować się z pediatrą,żeby wystawiła ci taką receptę-ja mam 30%mniej od każdej puszki-tak,że za 2 puszki płace ok.23zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tej wysypki na buzi,to mała ma coś podobnego jak Kacper,ale odkąd zaczęliśmy stosować to mleko,to uczulenie się zmniejszyło,poza tym myjemy małemu buźkę przegotowaną wodą i smarujemy kremem Bambino,uczulenie znika!Megi idź lepiej do pediatry z tym,tylko lekarz ci powie jakie jest najlepsze mleko dla małej,sama na niej nie testuj mlek modyfikowanych!jest wiele rodzai mleka,które twoja mała mogłaby pić(chodzi mi o takie z apteki),ale to musi doradzić tobie pediatra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malak1978
Megi jeśli krostki mają tendencję do znikania i pojawiania się i jeśli bledną na spacerku a nasilają na policzku na którym maleństwo śpi to jest trądzik niemowlęcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu moja mała też miała taą buzię i pediatra dała nam na to masc. DIPROBASE BEZ RECEPTY i już nie ma po 2dniach stosowania A jeśli chodzi o mleko to ja kupiłam Enfamil premium i był to strzał w dziesiątkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Nutramigen kosztuje na receptę jakieś 9zl za puszkę. Ale jest problem żeby lekarz przepisał nutramigen, ja dostałam skierowanie do diabetologa, jeszcze nei byłam, ale ogólnie to ja tez miałam najpierw na recepte ten bebilon, i jak robił takie kupy i właśnie były te pierdy śmierdzące i wogóle słyszałam jak to mleko przechodzi przez cały układ trawienny to kazała mi kupić dicoflor i dawać 2 razy do mleka. Nie pomogło i poszłam do innego lekarza i on zdecydował o Nutramigenie. Dicoflor podaje profilaktycznie choc jest drogi około 40 zł za buteleczkę ale uważam że pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Megi nie martw się i nie panikuj. Idz na spokojnie jutro do lekarza jeśli mała zrobi kupę to możesz ją wziąć, albo zrób zdjęcie:) Właśnie takie kupki robił mój mały jak opisujesz to raczej alergia. Możesz jeszcze ewentualnie zmienić wodę na której robisz mleko na taką która ma mniej Magnezu chyba, bo magnez wpływa też na zieloność kupki. Acha i pytanie czy zauwazylaś kupkę odrazu czy trochę mała mała ja w pieluszce. Bo kupa z tlenem robi się zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my od samego początku podajemy małemu probiotyk BioGaia,po CC lekarka mi mówiła,ze dziecko powinno taki probiotyk dostawać,na florę bakteryjną w jelitach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! jesli chodzi o zielone kupy to w naszym przypadku bardzo pomogl DICOFLOR. faktycznie kosztuje ok 40zl ale po jedenj buteleczce kupy zrobily sie zolte i sa takie do tej pory. ale nie wiem czy to mozna tak dziecku podawac bez kosultacji z lekarzem. nam to zalecil pediatra. ale powiedzial ze to dlatego te zielone kupy bo Krystian w szpitalu mial podany antybiotyk i wyjalowili mu jelita. jesli chodzi o te krostki to one tak naprawde sa wszystkie podobne do siebie... trudno stwierdzic czy to jest tradzik czy uczulenie. mojemu dziecku wychodza pryszczyki na buzi jak ja zjem za duzo mlecznych produktow... ale ja karmie piersia... dziewczyny ile z Was zaszczepilo na pneumokoki? bo ja juz sama nie wiem co robic... :/ kazdy mowi inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
Madleenn- ja zamierzam raczej zaszczepić na pneunokoki ale później, jak Tobiasz będzie mieć około rok, może mniej. JAk będę myśleć o powrocie do pracy. Raz bo wtedy będą tylko 2 dawki a nie 3. A oprócz tego jak na mój gust to dziecko do pół roku ma wystarczająco dużo szczepień, ja szczepiłam na rotawirusy bo nie karmie piersią. Ogólnie to nie jestem zwolenniczką szczepień i nie będę szczepić na takie choroby jak różyczka czy ospa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12341234 co do kupy to była świerzusia... :-D chyba bym sie nie odważyła jej wziasć hihih bo tak cuchnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGISU tak jak pisała Malak u mojej Weroniki krostki bledły na spacerku, smarowałam jej buźkę po kąpaniu kremem bambino ochronnym i krostki zaczęły znikac, teraz smaruję nim tylko przed spacerkiem a po kąpieli nivea intensywnie nawilżającym i już zostało ich niewiele. Może spróbuj albo idź do lekarza niech zobaczy małą. Ja szczepiłam narazie na rotawirusy, na pneumokoki zaszczepię na następnej wizycie a na mengokoki po 2 r.ż. Na ospę, różyczkę nie szczepię, wolę żeby to przeszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej madziulka przykro mi, że sie pochorowałaś, ale chrzciny za Tobą. co do chrzestnych w ciąży to u mnie w domu też mnie wypytywali czy nasz chrzestna nie jest w ciązy. Nie wiem co to ma do rzeczy ale tez mnie przestrzegali. phi. megisu- a mała nie ulewa na ten policzek? bo to może ma podrażniony policzek od ulewania jakby nie było to kwas mlekowy. mala kupki robi zielono zółte ale jakos sie nie stresuje tym a powinnam? apetyt ma nie jest rozdrażniona ani nic... po bebilonie pepti dużo dzieci wymiotuje lub ma begunki także też nie każdemu dziecku podcodzi. Trzeba szukac metoda prób i błędów. My dalej nie sprzedalismy tej dużej paki bebilonu ehhh. KRawienie mi ustało ( wow) zobaczymy co jutro bo tabsy znowu będę brać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×