Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

hej :) madziulka daj znać jak dojechaliście !! Co do sprawy cięższej pampersowej.... Zuza też robi żółto-zielone kupska, ale mnie to też tak jak smerfki nie przeraża.... Ja karmię mieszanie, jak już pisałam w nocy piersią, w dzień mm Enfamilem premium... mleko jest drogawe, ale polecam, kupiłam Zuzie na spróbowanie saszetkę Bebilonu (swoją drogą szkoda, że nie są ogólnodostępne właśnie saszetki z mlekami na jedną porcję... nie trzeba by było kupować całego pudła mleka, żeby zobaczyć czy dziecku będzie pasować....) ale jakoś obyło się bez entuzjazmu, do tego mam wrażenie że śmierdziało z lekka... .. A powiedzcie mi, wracacie po macierzyńskim do pracy ?? czy otwieracie własną firmę ?? Idziecie na urlop wychowawczy ?? Ja mam szansę przejęcia firmy rodziców, chociaż mam etat w firmie... i nie wiem co robić... :( znaczy wiem... ale boję się....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska malwina
nie rozumiem dlaczego nie szczepicie na ospę..przecież to groźna choroba i komplikacje mogą być poważne bardzo!!! Dzięki szczepionce dzieko przejdzie ospę łagodniej! Mamy....przemyślcie to byście nie żałowały za kilka lat swej decyzji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Przepraszam,ale nie mam czasu czytać tego co napisałyście. Mam nadzieję,że z Wami i Waszymi dziećmi wszystko ok. Napiszcie proszę ile Wasze dzieci jedzą podczas każdego posiłku?Ja daję Małej 130 ml i wygląda na to,że to za mało,bo ostatnio jest głodna już po 2h albo ssie piąstki od razu po jedzeniu....Ma 8 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!nocka całkiem,.całkiem-mały poszedł spać po północy,a obudził się o 6.30!w czwartek na szczepienie,a w piątek do laryngologa na podcięcie wędzidełka pod języczkiem-mam stracha,ale zaznaczyłam,że z małym wejdzie do gabinetu mój R,ja zostaję na zewnątrz bo się na bank rozryczę,zapewne popłaczę się podczas szczepienia jak Kacperek zacznie płakać-no cóż,tak to wszystko przeżywam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28 chyba każde dziecko na tym etapie zaczyna ssac piąstki,poznaje w ten sposób swoje ciało i ma silny odruch ssania, moja Weronisia też ssie całe piąstki i raczej głodna nie jest bo je długo i potem siup piąstka do buzi. Myślę że w ten sposób dzieci się bawią po swojemu i uspkajają przy tym-tak jak w brzuszku. Niebieska Malwina ja na pewno szczepic nie będę dodatkowo na choroby, które chcę żeby sama przeszła. Jak tak będziemy wspomagac te małe organizmy przed każdą chorobą to w przyszłości same nie będą umiały zwalczyc zwykłego przeziębienia. Nie popadajmy w paranoję. My też byłyśmy szczepione podstawowymi szczepionkami i żyjemy, ja chorowałam na wszystkie choroby:różyczka, świnka ospa,odra i nie pamiętam żeby były komplikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka Ty nie wchodzisz do gabinetu a u mnie mój M :) stwierzdił że nie chce na to patrzec bo jeszcze coś by powiedział pielęgniarce i w ten sposó ja jestem zmuszona na to patrzec ale z drugiej strony to wolę byc przy małej jak będzie płakac. Przy mnie szybciej się uspokoi niż przy tacie-tak myślę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handzia mój R ma bardzo dobry kontakt z małym i przy nim również szybko się uspokaja jak płacze,R ma mocne nerwy,a ja nie!tak się umówiliśmy,ja wchodzę na szczepienie z małym,a R do laryngologa dla odmiany to ja mogłabym opierniczyć lekarza albo pielęgniarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas każdy silniejszy płacz kończy się przy cycusiu a mój m raczej mnie w tym nie zastąpi ;) Dziś nie wychodzę na spacer,pogoda szara i niewyraźna, mała ma jeszcze mały katarek i wolę zostac w domu,poza tym nie chce mi się straaasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Dojechalismy az żadnych problemów Mała spała całą drogę Chyba lubi jeździć Odezwę się później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fajnie Madziulka, teraz odpoczywajcie po podróży. Przyszedł mi dziś zamówiony na allegro nawilżacz powietrza- bardzo cicho chodzi,praktycznie go nie śłychac, wytwarza dużo pary, mała słodko przy nim śpi i wreszcie mogę odpocząc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123412341234xyz
A ja byłam dzisiaj u pediatry po receptę na mleko. Jednak postanowiłam iść z małym bo coś mi za bardzo kaszlał. Oprócz tego mało je jak dla mnie (dziennie -no i chciałam się 600-700ml)skonsultować z lekarzem no i te kupy pieniste. Ogólnie to wkurza mnie jak ktoś przyjmuje mnie z łaską bo w zasadzie taka jej praca.... W każdym razie dostałam skierowanie na posiew kału. Oprócz tego dostałam ostatnio jak byłam skierowanie do alergologa żeby pediatra miał podkładkę że daje mi nutramigen i okazało się, że muszę zrobić OB małemu, hemoglobinę, 3 razy kał, ogólny mocz. MASAKRA ! Jestem zadowolona że zrobię w sumie te badania przynajmniej będę spokojna, albo wyjdzie jakieś szydło.... ..................................................................................................... ............................................................................................................... Postanowiłam raczej nie wracać do pracy na razie. Szkoda mi małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ;] ja tu jestem codziennie, poprostu nie mam co pisac. u nas po staremu ;] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. My nadal walczymy z katarem Mała ma 3syropy i dziś zwymiotowała wszystko łącznie z całym mlekiem które wypiła:-( Cała była mokra:-( później nie chciała cyca i zasneła Mogłaby już wyzdrowiec bo jeść nie może przez ten katar A ile płaczu jest przy wyciąganiu tego cholerstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:-D My na spacer chodzimy dwa razy dziennie,niezależnie od pogody.Gusia też wcina pisarki prawie z nadgarstkami,tak się boje czy nie zacznie za szybko zabkowac,bo ostatnio ma taki zryw ze płacze aż się zanosi,mimo ze nie mamy kolek,glodna nie jest i sucho ma,sama juz nie wiem,chociaż nie goraczkuje..................... a co do pracy,myślałam nad kilkoma miejscami wychowczego,bo nie mamy z kim jej zostawić a do zlobka tak szybko oddawać nie chcemy.............................................. fajnie,ze mało pisalyscie,przynajmniej wszystko przeczytalam:-)wrzuciłam też kilka zdjęć na nk :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Cześć, faktycznie tu zastój. Nasza Niunia skończyła dziś 2 miesiące!!!!Jest przesłodka :)))) W czwartek jedziemy do ortopedy. Zobaczymy czy szerokie pieluchowanie i ćwiczonka pomogły bioderkom się ładnie rozwinąć.Oby. Nadal walczymy z kręczem szyi.Poza tym jak najbardziej ok tylko Tatuś rzadko w domu bywa.Praca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28 a jak u was wygląda ten kręcz szyi? Bo moja niunia jak leży na brzuchu to ciągle głowę ma na jednej stronie i siłą muszę jej obracać na drugą choć i tak zaraz przekreci znow na tamtą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my jutro idziemy na usg bioderek i zobaczymy co tam słychać. mam nadzieję, że wszystko ok. w czwartek natomiast to ja idę do kontroli do gin! cieszę się bo nie ukrywam, że mam wielką chcicę na mojego m. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello kobiety byłysmy dzisiaj u pediatry i powiedział ze Olimpka ma łojotokowe zapalenie skóry czylki chyba popularny trądzik noworodkowy. Przepisała mi maść na te krostki na policzkach i tyle. Co do ulewania mam dodawac nutriton do mleka :-) dodałam już do dwóch karmień i faktycznie ni ulała teraz ani trochę :-) CO do skazy białkowej i uczulenia na białko to powiedziała ze do 3 miesiecy nie da sie tego zdiagnozowac u malucha...co do zielonkawych kupek to mam jeszcze chwile odczekac bo podobno tak sie dzieje przy zmianie mleka na mleko HA, ma się unormowac, jak nie to za 2 tygonie do kontroli. ...................................................................................................................................... a tak poza tym u nas wszystko ok, dzisiaj był spacerek 2 godzinny z dziadkami. OLimpka dzisiaj skończyła kalendarzowe 2 miesiace :-) .................................................................................................................................................... Jutro pierwszy raz sama wyjeżdzam z Olimpką gdzieś dalej, Co prawda nie wiem jak sobie poradze z wózkiem i włożeniem do samochodu...jade na spotkanie z koleżanką ze sali szpitalnej :-) z którą przelezałam 5 dni w szpitalu ,jakos tak się polubiłyśmy. Spotykamy sie w kawiarni w duzym markecie, troche sie boję jak to będzie...:-D a jak wyskoczy akurat kupa...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
madziulkao7 nasza Kalinka ma taką gulkę na szyi,jakby guzek,ale to jest krwiak. Jak leży na brzuszku to w ogóle nie przekręca główki na drugą stronę.Poza tym widać,ze krzywo trzyma głowę chociażby jak lezy.Tak jakby po skosie albo jej leci na jedną stronę i już :/ Jeśli się niepokoisz to idź do lekarza.Lepiej to szybko rozpoznać i zwalczyć,bo potem może być tylko gorzej :( Ja się modlę,żeby to zniknęło jeszcze w tym roku i raz na zawsze i żeby Kalinka rozwijała się prawidłowo. Oby była cała i zdrowa. Jeszcze w tym roku :)))) Czy Wasze dzieci też dziś śpią przez cały dzień???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama to zależy,raz ma dzień śpiocha,a raz prawie wcale nie śpi!próbuję bezskutecznie oduczyć Kacperka usypiania na rękach,ale nic to nie daje-więcej z tego powodu jest płaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28 moja aweronka nie śpi dziś wcale, może przespała z pół godzinki i dalej wojuje ale teraz już jest m więc ją buja na rączkach... zajakieś poł godz kąpiel i mam nadzieję że już pójdzioe spac ale wcześniej jedzonko, leki, inhalacja i dopiero sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktualna tabelka :-) ...................................................................................................................................... NICK........IMIĘ DZIECKA......URODZINY.......WAGA UR......WAGA AKT. Mamuska2012...Gabrysia.....28.07.2012........2 230. ...........4 800 MEGAN86.........Dawid........22.08.2012........3 330.............5 550 smerfaskr ...... Karolka.......27.08.2012.........2640.............4 500 12341234xyz....Tobiasz........04.09.2012......3720....... .......5280 Robwalka........Kacper.........05.09.2012.......2.240.... ........4.080 ło ło ło ..........Zuzia...........06.09.2012.......2.600............ .4.650 mulfon83........Kornelia................8..........3 360.............4 400 Polcia91.........Oliwier.........12.09.2012......3 050..............4600 Madleenn........Krystian.......14.09.2012 (9).. 3 550...............4800. ramysia91.......Marta..........11.09.2012..........3 300.............5 800 Giga83............Olga..............13.09.2012....4320... ............6100 mlodamampyta..Melisa.................5..........3 000 ...............???... handzia2.........Weronika........17.09.2012........2 810.. ......ok.4 500 Megisu............Olimpia.......20.09.2012......3 630 ......... ....5150 Mama28.........Kalina...........20.09.2012..........3 190............5 070 Betismile.........Dominik..........25.09..........3 920..............5 810 madziulkao7.....Nikola..................4..... ....3 392............. 4 300 Netka0902.......Zosia...................4.........3 280...............4 680 olczak............Dagmara.......30.09.2012......3 950..............5 170 1alexia2..........Kamila..................4.........3 600........ ......4 800 agi_91...........Olaf.....................6..........2 950...............4 300 obżartuszek....Piotruś.................5.........3 650...............4 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny które używają leżaczków/huśtawek macie z funkcją wibracjii czy używacie jej???? Bo zamierzam kupic i upatrzyłam sobie z 2 pozycjami siedziska ale bez funkcji wibracji i nie wiem czy jeszcze szukac czy wziąc ten (koszt 250 zł) i ile dałyście za swój? macie nowy czy używany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki Widzę zastój tu niezły. U nas też po staremu, nie mam za bardzo czasu dla siebie, bo jeszcze walcze z materiałami foto dla klientów, ale już mam bliżej końca niż dalej i to jest bardzo budujące :) Poza tym dni przy Zosi lecą bardzo szybko, ale pewnie każdej z was ;) Mała rośnie, bywa marudna, ale jest kochana. Umie zasypiać sama bez noszenia, jednak w ciągu dnia gdy się obudzi to nudzi jej się leżenie i trzeba ją brać na rączki. Z dnia na dzień robi się coraz bardziej kumata i fajnie reaguje na słowo: mamusia lub mama :) Jutro będzie 8 tygodni. Zleciało bardzo szybko i co najbardziej niewiarygodne widać jaki to przełom czasowy dla dziecka i ile przez ten czas nauczyło się robić. Nam się momentami wydaje starsza niż jest i łapię sie na tym, że są momenty, w których spodziewamy się po niej reakcji jakby była już co najmniej pół rocznym dzieckiem,a przecież ma dopiero 8 tygodni ;) Jesli chodzi o krostki to zastosowałam sposób Handzi i muszę przyznać, że widzę poprawę, na razie małą, bo dopiero 1 raz zastosowałam, ale zobaczymy, może zaczną blednąć. Krem oilatum niby delikatny a uczula ją strasznie, cała twarz robi się w czerwone place jakby była poparzona !!!! Odstawiłam. Ogólnie widzę, że mała krostki dostaje w ciągu dnia i pewnie ma na to wpływ wiele czynników: ona wszędzie dotyka tą buźką, a to o nasze ciuchy, a to o pieluchy, a to o pościel, tu ją m całuje i troszkę ten zarost ją pokłuje, a to ja i kosmetyki do makijażu, które też mogą jakoś wpływać na jej skórkę nawet gdy się tylko mnie dotknie, itp itd. Rano po przebudzeniu i po spacerze jest super, ale w ciągu dnia i wieczorem jest wysypana. Zaczęłam prac też nasze rzeczy w dzidziusiu i póki co ich nie pukam, żeby nie wywołać kolejnych reakcji i zobaczymy jak to da;ej się potoczy. Megi, cieszę się, że u Olimpii to nie skaza, oby się kupki poprawiły i ulewanie. Daj znać jak udała się podróż i spotkanie z koleżanką :) madziulka super, że dojechaliście szczęśliwie :) Co do szczepień to ja na pewno będę szczepić przeciwko ospie, różyczce i innych świństwach A ja mam do was pytanie, które chyba już tu padło, ale nie moge odnaleźć na której stronie to było: czym myjecie butelki ? Czy macie specjalny płyn? Czy oddzielną gąbeczką lub szczotką do butelek ? Jak i czym myjecie nakrętki ze smoczkami ? Czy po każdym użyciu butelki wyparzacie ? Jeśli nie to co jaki czas? ......................................................................................................................... I pytanie drugie, czy udaje wam się dokładnie oczyścić szyję dziecka podczas kapieli w tych najgłębszych zagłębieniach, bo moja Zosia tak się skuli mocno podczas mycia, że nie daje sobie tam dojść i potem musze walczyc z nią na ręczniku lub w ciagu dnia przemywać, czego ona szczerze nie lubi, bo od razu jest płacz... MAcie na to jakieś sposoby? .............................................................................................................................. Zmykam spać, bo padam na twarz... Dobrej nocki dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;-) Pospałam.Mała teraz się obudziła dopiero pierwszy raz;-) Handzia my leżaczek kupiliśmy w sklepie za 280zł i jest funkcja wibracji Ogólnie jestem zadowolona bo mała ładnie się w tym zabawi Netka moja niunia już też coraz więcej kuma i z tego względu więcej wymaga zainteresowania bo jej się nudzi i ciekawa świata;-) Podczas kąpieli mąż trzyma za główkę i plecy ,lekko odgina głowę do tyłu a ja wtedy myje szyjke. Mam prawie całą wannę wody więc mała zadowolona Czasami płacz jest przy wyciąganiu bo pewnie ciągle by chciała siedzieć we wannie;-) Idę dzisiaj na kontrolę do gina;-) Miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×