Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Olczak ja też oglądam co niedzielę chłopaków do wzięcia i płaczę ze śmiechu, skąd oni ich wytrzasnęli ? ..........................................................................................................................................................................................Lanka moja mała jest zsypana od paru dni, podejrzewam proszek do prania, aha ta wysypka nasila się po nocy w dzień przygasa. Dziś uprałam ubranka tylko w samej wodzie i zobaczymy. Jak jej nie przejdzie to wybierzemy się do lekarza. U nas tez są kolejki do alergologa, chyba że prywatnie się idzie to od ręki przyjmuje .......................................................................................................................................................................................... Handzia ja tylko smaruję Lenie buzie jak wychodzimy na dwór kremem nivea na każdą pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę spać. M śpi, Daga też, o dziwo udało mi się ja przenieść do kołyski bez wybudzania co w ostatnich 2 tyg było bardzo trudne. Jak się już położę to czuje moje plecy ale co Daga coraz cięższa i coraz bardziej chce na ręce :). MEGISU u Ciebie też tak padał wręcz sypał cały dzień śnieg? U mnie zima na całego a tego nie lubię! My jutro z samego rana mamy wizytę mojej cioci która Dage widziała w szpitalu więc ciekawa jestem jej reakcji :). Dobranoc i spokojnej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza!!!!!!!!!! hehe U nas nocka super bez płaczu zasniecie przed 21 i pierwsza pobudka o 4! M juz w pracy a mi sie tak nudzi.... jeszcze wczoraj mielismy akcje z tesciami bo w sobote tak jak wam pisałam poszłam do kol a tesciu jechac z kads samochodem i nas widział i wczoraj poszedł do mojej szwagierki zapytac gdzie ja to mogłąm byc bo dzwoniła i mi mowiła... kurwa jakis koszmar!!!!!!!!! m pojechał do nich ale co mowili to nie wiem bo nawet nie zapytałam!!!! 🌻 Nie mam tu w okolicy zadnej kol tak zeby mozna było sobie pogadac... nudy jak cholera w domu!!! nie ma bardzo jak wyjsc nawet na dwór bo straszny mróz do tego panuje ta grypa a nie chce małej przeziebic zwłaszcza ze to badanie mamy.... 🌻 Moja to wogole sie nie przekreca na boki ale jak zapytałąm lekarza to powiedział ze to dopiero w 5miesiacu. Takze tym sie wogole nie martwie, smieje sie dosc czesto nawet nie musze cwiczyc głupich minek hehe nie zawsze na głos ale zdarzy sie!!!! Wyciaga raczki po zabawiki ale jeszcze ich nie utrzyma n atyle zeby sie nimi bawic zaraz je wypuszcza... Głowke trzyma wysoko na bbrzuszku nawet za wysoko jak mu to neurolog powiedział ale co ja jej zrobie heh nózek jeszcze swoich nie zauwazyła narazie interesuje ja cały dom... zeby ja nosic do góry a ona oglada. Teraz np. Lezy sobie sama juz ponad godzine a nigdy tego nie robiła od kilku dni tak jest a potem sama zasypia... ktoras z Was pisała ze karmi na łózku i dziecko zasypia, i to moze byc tak ze czuje nasze zapachy i czuje sie bezpieczna:) 🌻 Chyba tyle co chciałam napisac strasznie mnie boli głowa... chyba zaraz ide sie polozyc koło małej heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka u nas zima ze hoho :-) nawaliło śniega dużo i mamy lekki minus. ............................................................................................................................................ u mojej Olimpii nie stwierdzono skazy a czas ana policzkach ciągle jej cos wyskakuje i ma szorstkie okropnie, jakie to macie te masci?????? one na receptę są????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) u nas noc tragedia! Dagmara zasnela przed 8 i potem pobudka o 24, 2, 4, 5.30, 6.30, 7.30 i tak sobie leży i guga łapiąc mi telefon :). Nie wiem co w nia dziś wstąpiło. Ja idę ogarnąć siebie i mieszkanie bo niebawem mam gości :) miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane !! Eł już w pracy co mnei cieszy trochę, przez te 2 tygodnie kłóciliśmy się i godziliśmy na zmianę...ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh szkoda gadać, kocham go, ale momentami naprawdę przegina i to zdrowo..... no ale nic to ......................................................................................................................................... będzie trochę nie po kolei ...: ...................................................................................................................................... Beti, ja popieram Handzię w 100000% każde dziecko jest inne, pewne założenia, że dziecko do tego czy tego wieku powinno umieć to czy to ---> to tylko założenia..... do drugiego roku życia dziecka wszystko powinno się wyrównać, i dopiero wtedy lekarze ewentualnie decydują się nazwać braki jakichś umiejętności po imieniu.... naprawdę nie ma co wariować,to zdrowsze podejście i dla Ciebie i dla Dominika............................................................................................................................................ Handzia lipobasa to taki typowy emolient, jak bedziesz stosować nic się nie stanie, ale ja bym dała skórze samej trochę popracować ;) ........................................................................................................................................ Netka!! to nei ja wyczaiłam tą pufę, tylko 1234 ;) ja widziałam taką na allegro za 145; bodajże :) .................................................................................................................................. U nas też biało :) lekki mrozik, i dalej nie wiem czy iść na spacer czy nie.... Ten gil ciągle siedzi w nosie :( w tej sytuacji nei wiem czy nie pójdę do lekarza, bo to już tydzień mija :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej U nas noc masakra. Ja poszłam spać przed 24 a mała o 21 i obudziła się o 00.30 Byłam na pół przytomna he he Później o 3.30 ,4.30 i o 7 Teraz śpi ale ja jestem niewyspana i z łóżka się nie ruszam 🌼 Megi ja mam maść DIPROBASE dostępna bez recepty 🌼 U nas na szczęście śnieg zapomniał spaść:-D Miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisiu ja używam zwykłego kremu atoperal baby i daje rade na szorstkie policzki - bez recepty, koszt ok 35 zł i wystarcza na 1,5 miesiąca jak smaruje 2 razy/dobę więc wydajny jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
jestem i ja:) nie wiedzaiałam, że tak nie mozna sadzac małej , bo moja mała to sama sie naciaga d siadania i w fotelu samochodowym uwielbia siedzieć, bo wszytsko dobrze widzi. Ja zamiast tego rogala ułozyłam małej kodre i nawrzucałam zabawek- i tak lezy albo na podłodze albo u mnie na łózku- to wersja dla uboższych. teściowa już 3 tydzien sie praktycznie do mnie nie odzywa bo nie daje jej dziecka- więc powiedziałam teściowi, że jak swojego zachowania nie zmieni do mnie i m to bedzie mała tylko oglądać, zresztą to nie my zaczeęlismy ... więc tak sie mieszka pod jednym dachem....przykre to bo ja sie nie lubie kłócic a tesciowa przywykła, że wszytsko jest jak ona chce i basta. mała ma szorstkie policzki ale nam lekarz powiedział, że to od ulewania, od slinienia się więc smaruję ziajką rano i wieczorem. u nas snieg. masakra jakaś. m znowu na budowie, bo konczy kuchnie, ponieważ w sobotę mają przyjechać szafki kuchenne. miłego dnia kochane!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki! No właśnie ! to ja znalazłam ten siedzik :):):) U mnie ok. Tzn Mały przed zasypianiem nocnym robi się marudny i płacze chyba jest coraz bardzie świadomy, że jak pójdzie spać to wstanie rano dopiero bo w ciągu dnia nie ma problemu z drzemkami. Wczoraj dostał cały słoik marchewka z ziemniakiem i bardzo mu to smakuje i nie ma żadnych problemów gastrologicznych. Dziś też dostanie i chyba mam jeszcze takie 3 słoiczki a póżniej będzie ziemniak ze szpinakiem chyba ;) Co do rozwoju to Tobiasz nie obraca się w ogóle a miesiąc temu obracał się z brzucha na plecy a teraz zapomniał i głowę trzyma bardzo sztywno już na brzuszku jak jest. We Wrocławiu tez brak śniegu. Generalnie to czekam na łóżeczko które zamówiłam mam nadzieję, że dzisiaj już będzie ;) Czy wasze pociechy też są takie dlugie? Kurde 68 ciasne byłam w weekend na zakupach bo prawie w ogóle w domu nie miałam 74 a w Tesco są fajne przeceny ;) OD DZIŚ PO RAZ KOLEJNY JESTEM NA KOPENHADZKIEJ . W środę mam księdza na wizycie duszpasterskiej pierwszy raz jako pani domu o czym ja będę z nim gadać w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfa muszę spróbować z tą kołdrą. Myślałam jeszcze o tym rogalu do karmienia piersią. Nie przydał się do karmienia to może przyda się do czegoś innego.... dobra idę poćwiczyć bo cały weekend nic zaro a do wiosny coraz bliżej. ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi tak ;) Jakieś 2 tygodnie temu jak sama gotowałam marchewkę i próbowałam ją dawać to wypychał ją językiem, ale wtedy karmiłam go jak nie był głodny tzn 1,5 godziny po jedzeniu. A teraz szykuję mu słoiczek 3 godziny po mleku jest głodny to i stara się to połknąć ale pod koniec słoiczka to już wyrzuca jedzenie . No i wczoraj po całym słoiczku nie chciał mleka no i ja mam problem z nawadnianiem małego bo on nie chce pić wody ani herbatki i w ogóle go nie dowadniałam nie przeszkadzało mi to do teraz kiedy je zamiast mleka posiłęk stały czyli tej wody jest trochę mniej................................................................................................................................. Nie martw Olimpie jest Młodsza o 2 tyg a to strasznie dużo w ich wieku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra tradycyjnie pomyliłam megisu z megan. Przepraszam idę się schować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Witam i ja :-) Nasza noc tak samo tragiczna jak u Olczak :-( Mały zasnął przed 24 i budził się co 1,5 przez całą noc! A najlepsze to, że ja padam na pysk, a on pełen energii i zadowolony jak bąk hihi. U nas słońce póki co więc niedługo na spacerek mykamy :-) Miłego dnia kochana :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) U nas nocka tradycyjnie przespana, wiec mama wypoczęta. 🌼 Olczak, ja też strasznie odczuwam kręgosłup i chyba nawet ze zdwojoną siłą, bo moja Zosia odkąd się urodziła to najlepiej jej na rączkach ;P 🌼 1234xyz, faktycznie to byłaś Ty, wybacz pomyłkę ;) Jakie łóżeczko zamówiłaś?? 🌼 Odnośnie tego siadania to u każdego dziecka jest inaczej. Niby się mówi,że nie powinno się sadzać, ale z drugiej strony jak dziecko jest gotowe i samo sie rwie do pozycji pionowej, sztywno się trzyma, to co, mamy blokować jego potrzeby ?? Wyleży się całą noc, plecki drętwieją, a dodatkowo szybko się nudzą w tej pozycji. PRzecież wszystko dookoła jest bardzo interesujące, zwłaszcza z pozycji pionowej. Zosia i tak większość czasu jest w pozycji półleżącej, no ale gdy tylko ma coś pod ręką, to próbuje o to się zaprzeć i podciąga się do góry. Gdy ją przetrzymam na leżąco to potrafi tak płakać i sie złościć, ze naprawdę nie mamy serca jej blokować. W tym siedziku lubi, ale wytrzymuje w nim góra 5 min. nigdy dłużej, bo jak wszystko - szybko jej się to nudzi. Wyczytałam gdzieś, że dzieci, które jako noworodki często były noszone w pozycji pionowej (patrz moja Zosia) to będą szybciej wykazywały skłonności do siedzenia. Zatem wszystko się zgadza. Nie dziwi mnie równiez ten fakt, bo zarówno ja jak i mój m w wieku 4 m-cy siedzieliśmy już samodzielnie bez asekuracji, więc może to też genetycznie idzie. No i tak to wygląda. Tak jak pisze Ło ło ło -we wszystkim trzeba wykazywać zdrowy rozsądek, kontrolować i obserwować dziecko. 🌼 Za kilka dni wprowadzamy marchewkę. Megi, Twój link z wczoraj zajebisty- dziękuję jeszcze raz 😘, będę się nim na pewno asekurować. 🌼 Ja zaraz jade do sklepów na małe zakupki ;) Pogoda u nas też a'la zimowa, dobrze, że m już obskrobał samochód :D 🌼 Milego dnia kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnie gotuje marchewkę i ziemniaka dzisiaj pierwsza próba :-) zobaczymy co bedzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, U nas też noc tragedia, Lena wstała o 00.30 i nie spała do 2 a jak zasnęła to co chwilę się przebudzała i kręciła. Teraz za to śpi i ja mam chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
PYTANIE DO MAM PO CESARCE czy Was też tak rana boli? mnie tak w środku czasem kłuje jak nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMERFA mnie brzuch czasami jeszcze boli :-( ................................................................................................................................... 1234 a co dobrego było dzisiaj na obiadek ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HankaRumcajsa
Ello!! Dzisiaj ja i mój mąż przeżyliśmy szok. Cyprian dziś wstał jak gdyby nigdy nic, aż tu nagle zaczął się chwalić nam swoją nową umiejętnością "MAMO, TATO JA SIADAM!" Normalnie SZOK!!! I nie powiem że siada już sam. Co to, to nie. Ale wystarczy, że tylko coś złapie (najczęściej nasze palce) to ciągnie do przodu jak szalony. A jaki jest przy tym zadowolony. Śmiej się przy tym w głos. Ale też się martwię. On teraz ciągle chce się podnosić. Jak mu nie pozwalamy to jest wielki żal, a ja nie chce mu krzywdy zrobić i się trochę boje czy to nie za wcześnie. On ma dopiero 3,5 miesiąca 🌼 Alexia - ja Cypiskowi jak długo nie robił kupki podałam troszkę soczku jabłkowego i po 2 godz był efekt. 🌼 No i dziś dostałam pierwszego okresu od porodu. Jakoś nie tęskniłam za nim... :-( 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak wam pisałam zrobiłam marchewkę z ziemniaczkiem i zaczełam podawac mojej Olimpce pierwsza łyżeczka nie widziała o co chodzi druga wypluta trzecia wypluta, nie wie o co chodzi jak z blizałam sie z czwartą zaczeła marudzić wiec zrobiłam jeszce jedno podejscie i jak tylko zobaczyła łyżeczke rozległ sie wrzask i na tym sie skonczyło jedzenie obiadku czyli nie zjadła nic :-( hmm nie umie? nie chce? nie smakuje jej? czy może po prostu za wczas. Jeszce spróbuje ze słoiczka bo powiem wam szcerze ze niezbyt to dobre było, marchewka jakas taka gorzkawa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu to normalne dopiero poznaja smaki wiec dla nich to nowosc....nawewt nie wiedza jak polykac.. spróbuj moze tego ze słoiczka moze lepsze w smaku bedzie dla niej... 🌻 U mnie jak narazie nie ma kupy tzn u małej a ja jakos sie dzis zle czuje mam tylko nadzieje ze to nei grypa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
megisu- rozcieńcz trchę z owdą i daj jej z butelki z duża dziurką. Powinno zadziałać. Moja je z łyżeczki a gorzka marchewke pije jakby to było nic wielkiego. ale spórbuj z butelka. ale ja literówek robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
Mój w piątek skończy 4 m-ce i też jak podamy mu ręce to siada i w takiej pozycji czuje się najlepiej. NETKA coś w tym jest z tymi pozycjami, bo ja Kacpra od noworodka nosiłam dużo w pionie i na dzień dzisiejszy uwielbia pozycję siedzącą i jest juz stabilny, główkę też szybko trzymał sztywno. Kto wie? Może to od tego? .................................................................................................................................. MEGISU może faktycznie spróbuj póki co podawać jedzonko ze słoiczka?? Ja jak podałam marchewkę zrobioną po swojemu to Mały nie chciał, podałam ze słoiczka to jadł bez problemu. ...................................................................................................................................... SMERFA mnie niestety też pobolewa rana, fakt-od czasu do czasu, ale ból się pojawia.. ......................................................................................................................................... HANKARUMCAJSA najwidoczniej jest już gotowy na to :-) Ja jeszcze okresu od porodu nie miałam i nie dziwię się, że Ty za swoim nie tęskniłaś ;-) .............................................................................................................................. U nas pogoda się pogorszyła :-( rano piękne słońce, a teraz granatowe niebo.. Ale spacerek zdążyliśmy zaliczyć przy pięknym słoneczku :-) Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
beti sprobuj tsk jak dziewczyny pisza trzymac dzieciaczks na brzuszku,ale ja bym na wszelki wypadek zapytala pediatre o zdanie,a najlepiej neurologa.Moja Kala miala kręcz szyi i narazie nie podnosi jeszcze glowki z pozycji lezenia na plecach jak ja ktos za raczki ciagnie,wiec jezdzimy na rehabilitacje. smerfaskr mnie juz rana nie boli chyba,ze cos ciezkiego dzwigam,ale unikam dzwigania.jak.moge poza dzwiganiem naszego Skarba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Widzę kobietki, ze nie tylko u nas nocka nieprzespana. Piotrus budził się chyba ze 4-5 razy. Jesli chodzi o umiejetnosci to u nas Piotrus smieje sie w glos tak od dwoch tygodni. Główkę pieknie podnosi podczas lezenia na brzuszku, rusza nia w prawo i w lewo, rozglada sie. Zabawki probuje łapać, ale średnio mu to wychodzi. Nie przewraca sie w pleckow na brzuszek. Aha, ktoras z was pisala, ze dziecko przewraca sie z brzuszka na plecki. MOja pani doktor powiedziala, ze to jest jakas nieprawidlowosc. Nie wiem sama. Mówiła, że dziecko nie powinno w tensposob sie przewracac. Mam pytanie, czy wasze brzdace unosza głowke, kiedy chwytacie je za raczki podczas lezenia na pleckach. U nas nie bardzo a ta glowka, martwie sie troche, bo lakarka dala nam jeszcze 2 tygodnie. Jescli do tego czasu nie uda sie Piotrusiowi podniesc głowki to czeka nas prywatna rehabilitacja. Jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO BUTELKOWYCH MAM :-) a jak karmicie to macie jakies stałe pory ? czy jak wam tam wyjdzie? jak maluszek chce????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×