Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

kurde pisze na raty bo ciągle mi się coś przypomni :-) mój klocuszek mysle ze waży pod 7 kg dowiem sie dokladnie 30 stycznia bo mamy szcepienie. W piątek idziemy na pobranie krwi:-( boje się jak cholera , ponoć z paluszka no ale...:-( któras z was miała zlecaną morfologie? my idziemy dlatego że Pani doktor powiedziała ze po drugim szczepieniu po 2-3 tygodniach należy zrobic...cholera ją wie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu Daga się urodziła z taka czupryna :) jedynie z tylu głowy ma taki łysy placek od kręcenia głowa :-) też się dziwię że nie wyszły jej włoski. Chyba ma je mocne po tatusiu :). My też mamy skierowanie na pobieranie krwi ale to w lutym dopiero. Co do niani też bym nie chciała żeby przychodziła ze swoim dzieckiem. Bała bym się że większą uwagę poświęci swojemu dziecku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Megi, Ty to jesteś dobra D:D:D dziękuję za miłe słowa :* Olczak, Twoja niunia faktycznie ma sporo włosków, będzie pewnie miała gęstą czuprynkę, po prostu fajowo!!!! Zosiaczek ma takie delikatne i pierzaste włoski, tył oczywiście również wytarty, no ciekawa jestem jakie będą za kilka miesięcy...:) Megi ja Ci powiem, że nie mam ulubionej konkretnej firmy jeśli chodzi o słoiczki. Do tej pory mała skosztowała Hippa, Gerbera i BoboVity :D Chyba wszystkie jej w miarę smakowały, no ale marchewka z hipp była troszkę słodsza, więc lepiej ją łykała. Dziś może podam jej marchewkę z ziemniaczkiem, ale nie wiem czy mogę już. Zosia ma 3 miesiące i 3 tygodnie, więc niby prawie 4 m-c. A Ty megi podawałas już jabuszko np. ? Ile dokładnie ma Olimpka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! dziewczyny dziekuje za rady co do ucha. jak na razie nadal zatkane. wybieram sie do lekarza z nim. mialam isc juz w zeszlym tygodniu i tak mi zeszlo ze do dzisiaj nie bylam. w koncu dorwalam kompa... naprawde moje dziecko wogole nie spi przez dzien... moze usnie na 15 minut i to wszystko... a zasypia na noc ok godz 23. nie wiem jak to zmienic... Krystiankowi paznokcie tez rosna bardzo szybko. musze obcinac 2 razy w tygodniu ale naprawde przydaloby sie je obcinac co dwa dni ;/ deserki wybralam z gerbera. akurat byly na promocji 2+1 gratis. jeszcze nie podalam bo wczoraj wprowadzilam kaszke ryzowa bananowa. bardzo smakuje mojemu synkowi. zjadl na noc i przespal cala noc. az sie sama zdziwilam ze mozna przespac bez jedzenia noc i sie w koncu udalo. zobaczymy czy tak bedzie zawsze czy tylko taki pierwszy zryw byl. krystian ma juz 74cm i wazy 7 500. ogladalam zdjecia na NK. cudowne dzieci. wszystkie sliczne.szybko sie zmieniaja... Netka oczywiscie ma piekne fotki. sama chcialabym zrobic mojemu synkowi takie. piekna pamiatka na lata... musze dodac Krystianka zdjecia bo z tego co widze to ostatnie co ma dodane to jak ma 2 miesiace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
ErCzesc, My tez po szczepieniu. Po poprzednim Niunia caly dzien spala,a dzus wrecz przecienie.Wlasnie zneca sie nad wielorybem i denerwuje,ze nie moze go polknac... :-D Kalina wazy 6740 g i nie wiem ile ma wzrostu,ale ma 40 cm w klacie i w obwodzie glowki rowniez. Nosi ciuszki 74,czasem jeszcze wcisnie sie w 68,wiec pewnie ma juz z 70 cm.... Ja bym wybrala opiekunke w srednim wieku.Starsza pani moze dostac zawalu,a o mloda laske moglabym byc zazdrosna :-D My nie dostalysmy skierowania na badanie....Nastepna szczepionka w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj MADLEENN 😘 dawno cie nie było. 🌼 Netko moja Olimpka zaczeła jesc soiczki jak miała3 miesiace i tydzień, oczywiscie po troszeczku.Cztery miesiące bedzie miec 20 stycznia. Dzisiaj dodałam jej kleiku kukurydzianego i smakowało, co prawda miareczkę na 140 ml mleka ale zawsze to coś. Olimpia przerobiła już marchewkę, marchewkę ziemniakiem, dynie z ziemniakiem (fuj ble ohyda ) zupke marchewkę z ryzem i jeszcze zostało nam do spróbowania zupa jarzynowa z hipp tylko tam już są jakies dodatki chyba pietruszka i zielony groszek :-) jak wszystko zaakceptuje podam dopiero owoce :-) acha no i soczki: marchewka i marchewka z jabłkiem już próbowała poszło ok. Moje dzieckojest dziwne bo zjada taki słoiczek i normalnie chce mlko jeszcze do tego a ponoc słoiczek ma zastąpić jeden posiłek w ciągu dnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleenn, jak miło Cie tu widzieć 😘 , czemu tak rzadko się odzywasz? :( Przykro mi, że wojujesz nadal z uchem, aż dziw, że nic nie pomogło, oby lekarz pomógł.. Z tym niespaniem Krystianka to masz faktycznie hardcore, mam nadzieje , że mimo jego bezsennosci możesz coś porobić w domu? Ja przy swojej Zosi niestety bym nie mogła ;P Cieszę się, ze foteczki się podobają, jest mi naprawdę bardzo miło 😘🌼 Dodaj koniecznie jakieś zdjęcia, bo faktycznie daaaawno Cię i małego nie widzieliśmy ;) Megi, to Ty już jedziesz ładnie z tymi obiadkami, chciałabym aby moja Zosia tak ładnie zjadała. Tymczasem zje nie całe pół słoiczka i zaczyna marudzić ;/ Powiedz mi kochana, czy u Ciebie na początku wyglądało to podobnie? No i czy w trakcie jedzenia słoiczka dajesz do popicia herbatkę ? czy po słoiczku od razu podajesz mleko ? Jak Zosia zje np nie całe pół słoiczka marchewki to potrafi wypić całą herbatkę, tak jest biedusia spragniona. Mleka po słoiczku już jej nie podaję. Nie wiem czy dobrze robie... Mama28, my też kolejne szczepienie w marcu, dokładniej 4.03. i też nie dostałam skierowania na morfologię...hmmm... Jak nie zapomnę to spytam o to na nast. wizycie. Co do tych opiekunek to ja bym się zdecydowała na taką, która by mnie do siebie przekonała. Może to dziwne, ale bez względu na wiek. Tak czy inaczej zamontowałabym kamerki, za dużo się ostatnio słyszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej ja tak w skrócie Lola na 4 miesiące wazyła 6180 i mierzyła 65 cm. co do niani to ja bym wyvbrała młoda dziewczynę- strasza Pani owszem ma doświadczenie ale naleciałości z przeszłości choc pewnie nie wszytskie są złe. Młodej osobie łatwiej będzie dźwigac mała i chodzić na spacery. Wzięłambym osoe do domu niech zobaczy mała , bo dziecko wbrew pozorom tez musi zaakceptowac nianię. madleen witaj. alexia zdrowiej i kurde zapomniałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Hehehe Megi mysle o pani w wieku 40-50 lat,ktora ma juz odchowane swoje dzieci. My tez daleko jeszcze w lesie z podawaniem czegokolwiek poza mlekiem.p Rowno 20 stycznia,czyli jak Kalinka skonczy 4 miesiace to podam jej Pierwsee jabłuszko z Hippa,ktore dostalysmy :-) Waszym dzieciom smakowalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale mnie rozłozyło nie wstaje z łózka.... :((( A mała dzis taka nie grzeczna:( 🌻 Megi ja młodej bym nie brała po pierwsze to mogła by siedziec non stop na kompie albo brac dziecko i latac z nim po sklepach a po drugie jak juz ktoras pisała była bym zazdrosna hehe szukaj kogos po 40 moim zdaniem oczywiscie:)) 🌻 My jemy słoiczki z owocami jabłko i jabłko z marchewka... i musze sie Wam pochwalic ze wczoraj była kupka i dzis tez jaka jestem szczesliwa hehe z zupkami i reszta jeszcze poczekam z miesiac a potem bede próbowac cos wiecej niech zjada cyca jak najdłuzej dopoki do pracy nie pojde. Megisu a Ty kiedy wracasz do pracy ze juz niani szukasz??? 🌻 Acha paznokcie taaak obcinamy co drugi dzien bo tak jak pisałam wczesniej wczoraj podrapała sobie dziasło.... takie ma długie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym była chyba za młdszą bo jak któras z Was napisała starsze panie mają naleciałości z przeszłości ;) lubią za ciepło ubierac itd. Ale młoda też z jakimś doświadczeniem!!!! I znowu kupilam w rossmanie śliczne skarpetusie,uwielbiam kupowac je tam, spory mają wybór. kurdę ja strasznie się jeździ wózkiem po chodnikach,jest odwilż i nikt nie odśnieża, masakra!!!! Piłka gimn. w tesco jest w promocji muszę wysłac m niech kupi żonce żeby pięknie dla niego wyglądala ;) Przyszły ramki dla na dzień babci z glinką i dziś zrobimy małej odciski a jutro pędzę znów do rossmana wywołac zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj mam rozmowe z 21 letnia opiekunką, twierdzi ze jest w stanie zając sie takim maluchem ponieważ szkoli się pod okiem mamy od paru lat, jej mam trudni się tym zawodowo, no zobaczymy, kurcze troche młoda...boje sie troche. Kazdemu trzeba dac szanse :-) 🌼 NETKO ja nie podaje i nie podawałam herbatki po słoiczku. Dzisiaj zjadła poł słoiczka zupki marchewka z ryzem i po zjedzeniu widze ze już marudzi i od razu dojadła 120 ml mleka, sama nie wiem czy dobrze robie...ale chyba jest głodna skoro zjada. O 13:30 była zupka zajeło nam to około 30 minut o 14 mleko i teraz wcieła 150ml tzn 170 ml mleczka i do wieczorka :-) Herbatki z reguły pije po zabawach na macie, wtedy bardzo jej sie chce pić i czasami miedzy mleczkiem, ogólnie wypija około 100 ml na dzień. 🌼 dzieki dziewczyny za rady a jeszcze jedno was zapytam wolałybyście aby opiekunka przychodziła do was czy zabierała dziecko do siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też się ciągle drapie po dziąsłach i jest wieeelki płacz,też muszę obcinac co drugi dzień,dziś też bo podrapała się na czole i nosie. a kupkę znów zrobiła taką wodnistą, ja już nie wiem po czym. podam jej może biogaię? Alexia nie wiem co Ci poradzic bo zielonego pojęcia nie mam,wiem tylko że na gardło można tantum verde lub polski i tanszy odpowiednik uniben. jedz miód (wiem że niektóre z was uważają że uczula ale ja jem co drugi dzień od początku i małej nic nie jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie ;-) :-D nie wiem co gorsze czy taka 21 czy taka 40 :-D bo mój mąż ma 42 wiec ta koło 40 lub lekko po tez mu sie moze podobać :-D ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko na pewno czułoby się lepiej u siebie w domku, poza tym ma tam wszystko czego potzrebuje, a tak to trzeba myślec czy wszystko się spakowało, czy nie zabraknie pieluch itd. Fakt że nie jest za fajnie wpuszczac obcej osoby do domu ale jak już się powierza jej dziecko to trzeba też zaufac w tej kwestii (choc może nie końca:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi ja bym wolała żeby opiekunka przychodziła do domu. Mała będzie pewnie lepiej się czuła w miejscu które zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie W końcu siadłam przed komputerem i czytam co napisałyście. Jutro u mnie ksiądz wrr..., jakoś trzeba będzie przeżyć Lena jeszcze jakoś się mieści w wózku ale już jest jej ciasno zwłaszcza jak ja naubieram, a najlepsze jest to że do tej pory nie kupiliśmy spacerówki. Trzeba się streszczać bo niedługo będzie jeździć z nogami na wierzchu ;) Paznokcie rosną u małej jak szalone, jak jej nie obetnę to jesteśmy podrapane we dwie Alexia jeśli karmisz piersią to nie możesz brać leków typu gripex itp. Spróbuj mleko czosnek miód i jest taki syrop - Prenalen dla kobiet w ciąży i karmiących. Co do niani to ja bym wybrała taką w średnim wieku i na pewno bym ją jakoś sprawdziła przez pierwsze dni bo nie wiadomo jaka osoba nam się trafi i oczywiście niania tylko w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha jeśli chodzi o włoski to moja ma takie długie że wchodzą jej do oczu, dziś kupiłam jej spinki żeby je podpiąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa, Zosia łapie stópki i się nimi bawi !!! :D Co prawda robi to jeszcze nieporadnie, ale udało się uwiecznić to na fotce ;) Ja sobie tutaj coś robię, gadam coś pod nosem, spoglądam na Nińkę, a ona zajęta stópkami, ale super widok :) Fotka na nk ;) Wow groszek, ale masz fajnie, już spineczki !!:):):), a może jakaś foteczka czuprynki na zapodaj.net ? Megi, ja też wolałabym aby opieka była w domu u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
sierpniowka jak się będzesz udzielac to zapraszam:) małej tez obcinam paznokietki 2 razy na tydzień, a czasem to wydaje mi się , że za rzadko.Sama bym chciała, żeby moje pazurki tak rosły. Stan moich włosów oceniam na fatalny, mam połowe tego co miałam ale plusem jest, że na razie przestały po kuracji wypadać. Teraz niech odrastają. ponawiam pytanie w czym bierzecie swoej białe ubrania, zeby były białe? mała obraca sie tylko z pleców na bok , ale z pomoca na brzuszek i odwrotnie. Jeszcze niby ma czas na takie eksperymenty ale bede ja obserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka chętnie się pochwalę czupryną małej ale może na nk, mogę podać namiary w mailu bo nie chcę żeby było tak ogólnie dostępne dużo tu wchodzi obcych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domkwia
MEGI ja podaję słoiczki z różnych firm., tzn. Gerber, Hipp i BoboVita i z BoboVity jestem najmniej zadowolona w sumie to Mały ;-) Co do opiekunki to ja bym wzięła taką którą zaakceptuje dziecko i oczywiście ja, z doświadczeniem, i wolałabym żeby opiekunka była w moim mieszkaniu. Raz-dziecko czułoby się bezpieczniej, pewniej, a dwa-wszystko jest. ................................................................................................................................................................................ MAMA28 cieszę się, że Kalina ok po szczepieniu. Ciekawe kiedy łaskawie Nas wezwą na szczepienie ;-) ...........................................................................................................................................................................................ALEXIA kuruj się! ............................................................................................................................................................................... HANDZIA u Nas też chodniki makabryczne, jechać nie idzie. Ja na dzień babci i dziadka kupiłam ręczniki ;-) A biogaię śmiało podaj :-) ............................................................................................................................................................................... NETKA extra nowiny :-) widzę, że coraz więcej dzieci zaczyna łapać stópki :-) Mój też zaczyna to robić :-) jupiii!! .................................................................................................................................................................... Witaj Sierpniówka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×