Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

w dzien to Daga śpi albo w leżaczku - rozkladam go na leżąco pobujam i zasypia, albo wkładam do wozka i powoże to zasypia, albo na naszym łózku podczas karmienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Jestem, jestem, ale mam ostatnio tyle obowiązków, że nie wiem w co ręce włożyć. Do tego czasu też mam niewiele, bo Zosia praktycznie nic nie daje mi zrobić, a jak już mam ten czas wolny ( tak jak teraz) to padam z nóg po całym dniu i robię tylko część tego co mam do zrobienia;/, o szczegółowym poczytaniu kafe nie ma mowy;/ Ostatnio miałam też problemy z kręgosłupem i praktycznie przy kompie byłam z doskoku. Tak poza tym to u nas po staremu, Zosia w sobotę skończyła 4 miesiące i jest coraz bardziej kochana, ale też rozkrzyczana ;) Ząbków jeszcze brak, choć nadal produkcja śliny wzmożona i co zauważyłam ostatnio to Zosia lubi ssać sobie kciuk! Wrrr, myślałam, że przy smoczku nie będzie tego robić,a ona się wzięła na sposób i gdy np. smok jej wypadnie to siup paluszek do buzi i ciumka. Dziś byliśmy na badaniu bioderek i wszystko jest w porządku, nie potrzeba więcej kontrolować:) Teraz jest odwilż, temp. na +, więc od jutra zaczynamy regularne spacerki :) Jak były te mrozy to raz po raz chodziłam, m.in. też dlatego, że koszmarnie się jeździ po zaśnieżonych chodnikach i bardzo trzęsie dzieckiem w środku przy takich wertepach. Myślę o zmianie łóżeczka na turystyczne. Aby przełożyć materac i żeby niunia spała sobie w turystycznym. A to dlatego, że coraz częściej wkłada nogi między szczebelki i już nie raz nie mogła ich wyjąć i był płacz, do tego tak macha rączkami, że też już nie raz porządnie się siekła o barierki i płacz. Ma tendencje do odpychania sie i jak np. podczas przekręcania się ląduje w poprzek łóżka i odpycha się od szczebelek to główką już tez przyfasoliła w drugie szczebelki, więc... Jeśli tylko materac będzie pasował to najprawdopodobniej zmienimy jej lokum do spania. Od poniedziałku lub wtorku będę chodzić na siłkę i aerobik. Mam zamiar zrzucić 13 kilo, więc też i dieta przede mną... A kobieta na diecie jest mało sympatyczna, mam nadzieję, że m ze mną wytrzyma ;P Zmykam działać. Dobrej nocki, pozdrowionka gorące dla was i do następnego :)😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
****MEGI mój w dzień też nie uśnie w łóżeczku, za żadne skarby, a w nocy zaśnie.. W dzień uśnie w wózku na spacerze, w leżaczku albo w naszym łóżku ****1234 co do diety: jadłam śniadanie, drugie śniadanie (owoc lub jogurt), obiad i kolację. Zamiast pieczywa- chrupki chlebek typu wasa, jeżeli bułki to tylko ciemne, na obiad tylko i wyłącznie wszystko gotowane, przestałam jeść ziemniaki, a zamiast nich ryż i kasza, duuuużo warzyw, kolacja ok 19 podobna do śniadania. Później jeżeli byłam bardzo głodna (chodziłam spać ok 24) to ok 21 jeszcze kisiel sobie jadłam albo zapełniałam się wodą. Odrzuciłam przede wszystkim słodycze i późne godziny jedzenia i kg leciały w dół.. Szkoda, że po ciąży tak łatwo nie jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Czesc, nie bylo mnie tu wczesniej,poniewaz dluuugooo szukalam ciuszkow dla Malej na chrzciny i poplynelam....Oczywiscie Kala jest nsszą księżniczką,wiec zasluguje na wszystko co najlepsze hehe. Tylko sie boje czy aby rozmiarowo wszystkobędzie pasowac.Brrrr.... Przrpraszam,ale juz nie pamietam chyba dokladnie co kto pisal. domkwia ja nie jem slodyczy od 3 stycznia i pieke wlasne pieczywo bez maki.Schudlam 3,5 kg i od tyg waga stoi w miejscu.Alez mnie to deprymuje!A ja tak sie katuje tym brakiem slodyczy.Ech. Netka wybacz,ale czy Ty aby nie przesadzasz?13 kg?Zreszta, Twoja sprawa :-) Ja w zasadxie lubie moja wielka dupe tylko wkurzaja mnie pewne "drobiazgi".Ja byn chciala schudnac jeszcze chociaz te 3-4 kg i finito.Tylko jak sjoro one nie chca spasc?!? Megi ja to sie zaczynam martwic,ze moja Niunia jest ogolnie grzeczna...Bo dkoro.Wasze dzieciaki takie rzeczy odczyniajs,a moja nie? :-P Pomarudzi troche w ciagu dnia i zadnie na ok.30 min. Handzia26 fajnie z tą działką :-) Ramysia91 gratuluję Juz nie wiem czy olczak czy smerfaskr ma swoja maluszke z goraczka.W kazdym razie oby szybko gorsczka spafla.Moze to ząbki? Kobiety,ktore dostaly juz okres przynajmniej 2 razy.od porodu: od razu jest regularny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Ja pewnie znow dzis ostatnia :-) Megi moja Kalinka tez w dzien nie spi w lozeczku.Najczesciej zasypia na spacerze,a jesli nie ma spacetu to pospi z 2-3 razy po 20-40 min i jest wyspana,a chjodzi spac pozno. Dobrej nocy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej U mnie tez noc dzis tragedia. Moja Ania wazy juz 7700 i bylam z nia u lekarza. A lekarka powiedziala mi to, co myslalam, ze powie. Ze Ania ma uczulenie, ale ona nie wie na co. Sama musze do tego dojsc obserwujac ja. Kazala mi ja kapac w Olatium Soft i natluszczac jej skore, a jak to nic nie da, to uzyc takiej masci na recepte. Dala mi 2 rozne mleka na sprobowanie, jesli okaze sie, ze to alergia na enfamil. Spytalam sie jej, czy mam nie jest nabialu, powiedziala, ze decyzja nalezy do mnie, ze czesto dzieci maja alergie, a potem z nich wyrastaja. Dla tak malych dzieci nie robi sie testow na alergie. Dobra wiadomosc jest taka, ze dzis juz jest jej lepiej. Poobserwuje ja jeszcze 2 dni i jesli bedzie coraz lepiej, to znaczy, ze jednak ma uczulenie na ktorys z wprowadzonych przeze mnie produktow, a jesli nie poprawi sie, to znak, ze trzeba dalej szukac. ..... Przypomnialo mi sie pytanie - jak podgrzewacie jedzenie dla dzieci te w sloiczkach? Dajecie porcje do miseczki i ja wkladacie do goracej wody? I jak zabawiacie swoje dzieci? Bo moja sie juz czasem nudzi.. 🌼 Mama28 - i jak lepiej juz z policzkami? 🌼 Megisu - moja mala jak tylko skonczyla 3 miesiace, to zaczela sie bac obcych, placze na ich widok. 🌼 Madziulka gratuluje dobrej oceny! Moj maz tez jest ze slaska! ale nic nie umie z tamtejszej gwary :) 🌼 handzia - moja je czasem 3 lub 5 minut i sie zastanawiam czy ona w ogole sie najada? ale za to nadrabia jak idzie spac - zje nawet 170 ml z butelki, bo cycka nie chce ciagac do spania. Za to w nocy na odwrot, butelki nie chce, a cyc musi byc, pewnie po to, by przy mamie pospac. 🌼 Netka mam do Ciebie prosbe. Chcialabym se kupic aparat, bo mam 2, ale robia brzydkie zdjecia dla malej. Ona caly czas sie rusza i prawie wszystkie zdjecia wychodza mi zamazane. Ktory aparat z tej stronki bys mi polecila? http://www.bestbuy.com/site/Electronics/Cameras-Camcorders/abcat0400000.c?id=abcat0400000 Kompaktowy czy taki bardziej profesjonalny? Jakiej firmy? Cena tak do 800$. Jesli Ci sie nie chce przegladac ten strony, bo ona jest po angielsku, to po prostu zaproponuj mi jakis dobry aparat. Dzieki bardzo za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas powtórka z rozrywki jeśli chodzi o noc :) właśnie zaliczam pobudkę numer dwa. Wcześniej też udało mi się Dage przełożyć do kołyski i bardzo się z tego cieszę. MAMA28 fajnie że się odezwałas. Kiedy macie chrzciny? NETKA a nie masz w łóżeczku ochraniaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam Alexia współczuję:- Wczoraj położna mówiła że to nie może tak być że 4miesięczny maluch wstaje co 2godz Tylko łatwo się mówi;-) 🌼 Ja wczoraj ugotowałam małej ziemniaka i polałam swoim mlekiem Nie wiedziała co z tym zrobić i prawie wszystko wypluła:-( Dziś jej dam ze słoiczka A jak podgrzewacie? W mikrofali? 🌼 KIP a jakie mleko dostałaś? Ja chyba też zmienie bo mała ciągle jest w chrostach .najbardziej na brzuchu 🌼 Mama 28 po ciąży mam regularne okresy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) KIP, Madziulka :) Ja przekładam porcję ze słoiczka do plastikowego pojemniczka-miseczki i podgrzewam w kąpieli wodnej, jak to się ładnie nazywa :P są tez takie specjalne talerzyko-miseczki, do których można nalac ciepłej wody - taka miska w misce jakby, a nie rozleje się ... nie wiem czy dobrze opisałam, ja dostałam takie coś od przyjaciółki, ale jeszcze nie testowałam, bo to za duże ;) Mikrofala..... Mam wrażenie, że podgrzałaby nierówno, a w takiej kapieli wodnej można mieszać samemu więc wiadomo, że ciepełko rozejdzie się równomiernie :) Netka, właśnie, tak jak pytała Olczak, spróbuj ochraniaczy, ja mam w całym łóżeczku i żadnych szczebelkowych problemów :) My wczoraj jednak mimo wczesnego zaśnięcia mieliśmy koncert do 22 :O spać nie, jeść nie, pić nie, na rękach nie, w łóżeczku nie.... w końcu daliśmy jej virbucol i po 15 minutach bida odpłynęła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Hej, Moja Mała jeszcze śpi,a na 11 jedxiemy na rehabilitacje. Olczak 10 lutego O juz wstaje...pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam zły dzien tak mnie wszytsko wkur.... ze szok!!!!!!!!!!! Dobrze ze pogoda dobra to wyjdziemy na dwór... Jutro jade kupie te nawilzacze mam nadzieje ze to od tego a wczoraj przy kapieli mała dostała takiego wscieku ze kapiel trwała całe trzy minuty.... juz ktorys raz mi tak płacze.... a wczesniej tak lubiła sie kapac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D82
Madziulka07 nie poddawaj sie po pierwszej probie... moze nie chodzilo o to, ze ziemniak nie smakowal tylko o technike jedzenia? Moj maluch przez kilka pierwszych dni tez wiecej wypluwal niz zjadal... zreszta podobno czasem nawet z 10 razy musi cos sprobowac zanim zaakceptuje nowy smak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry co tu napisac...:-)u nas jak zawsze... pobudka 3:20 mleczko i pozniej jeszcze spanko choc trudno coś usypiała... jutro jedziemy na pobranie krwi :-( już sie boje, tylko z paluszka ale już mam stres, jutro badanie bioderek jeszcze i w piątek szczepienie i taki mamy urozmaicony tydzień ;-) Dzisiaj przychodzi do mnie kolezanka na kawke ciekawe czy mała bedzie wyła....? znów odkupi ode mnie ciuszki z małej bo tez jest w ciązy a wiec bedzie kasa na następne już rozmiar 74, 80. Jak była u mnie kuzynka w niedziele to Olimpia dostała śłiczny komplecik body i sukienkę z disney własnie w rozmiarze 80i mysle że za miesiąc bedzie dobre. Moja mama cały czas powatarza że Olimpia jest bardzo duza, ja ponoc 9 kilo wazyłam jak miałam rok a tak na mój gust to mojej małej juz zbyt duzo nie brakuje :-) 🌼 ALEXIA współczuje ale pamietaj zawsze wszystko ma swój koniec, pamietasz jak ja pisałam że moja sie drze przy kapieli? problem zniknął :-) Olczak opisywała częste wstawanie tez problem zanika, troche cierpliwosci i będzie git ;-) :-D [kwiatek} Ło Ło Ło to super że juz jest wszystko ok i nie musicie robic usg cos jeszcze miałam napisac....ale moje dzieci bardzo głośno rozmawia z wózka ;-) :-D musze ją wziaść chciałam jeszce komus odpisac ale to poźniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meldujemy się i my :) wyspane i wypoczete :). Mi też lekarz mówił że nie powinna się tak budzić często jak to robiła jeszcze 2 tyg temu i tłumaczył to tym może głodna, może chce się pić, może poprostu chce do mamy. Rezultat był taki że spala z nami w łóżku a ja z wyciągniętym cyckiem :) i się podlanczala kiedy jej pasowało. Wierzę że wróci u was to do normalności jak u nas. ALEXIA na krzyki przy kąpieli spróbuj włączyć suszarke :) lub jakaś muzykę z telefonu. U nas pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i melduję się. u nas nocka standardowy dobra Mały zasną sam około 21 i spał do 6 a i tak miałam tak ustawiony budzi bo na 8 rano do neurologa. Skierowanie dostałam na początku grudnia bo Tobik nie podnosił główki i miał asymetrie. No i dziś byliśmy... Niestety dostał skierowanie na rehabilitacje. Co prawda babka stwierdziła, że ta jego asymetria jest prawie że niewidoczna ale lepiej dmuchać na zimę no a reszta rozwoju jest ok. Oczywiście powiedziała, że chłopcy są leniwi i trzeba ich troszkę zachęcać do obrotów itd. Pokazała podstawowe ćwiczenia.... Troszkę jestem załamana, że to moja wina i że za mało z nim ćwiczę. Wczoraj dostał cały słoiczek moreli i dziś znowu ma szorstkie policzki. Kurde chyba przestane dawać w ogóle mu owoce tylko warzywa bo wykluczyłam już jabłko po którym ma rozwolnienie, gruszkę po której miał szorstkie policzki i teraz morela.... został jeszcze banan. Megisu a czemu chcesz żeby olimpa spała w dzień w łóżeczku? Dla mnie właśnie jak jest dzień to Tobik śpi, gra tv i nie mam załoniętych żaluzji czy zasłon i śpi w różnych miejscach bo to są tylko drzemki i chce żeby miał taką świadomość Alexia może wykąp się z dzieckiem? Ja nalewam wody oilatum wchodze do wanny i M podaję mi Małego. Co do słoiczka to jeśli planuję dać cały to kąpiel wodna całego słoiczka czasem mieszam zawartosc żeby się ogrzało większość jeśli planuję dac tylko pół to wyciągam pół na miseczke i tak podgrzewam Domkwia dzięki za info postanowiłam odchudzać się Dukanem narazie potrzebuję mieć mocne wytyczne bo tak zdarzają mi się grzeczki słaba siła woli. Ok kończe bo dziś ma mnie odwiedzić kuzynka która mieksza w Irlandii więc ide ogarnąć lokum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej u nas tragedia bo to juz druga noc podczas któej nie spię. Małej znikneła na wieczór gorączka ale budziła sie w nocy co 15- 20 minut tylko nie wiem po co skoro nie płakała, nie była głodna i nie chciała jej sie pić. Jedyne co przespałam to od 1do 2 w nocy bo tyle spała. Nie wiem co jest grane. ja nie mam ochraniaczy do łózka ale rozłozyłam dookoła koc tak , że raczej ciezko jej włożyc nózki w szczebelki. jabłuszko już zjadła dziś wracam do zupki marcgewkowej. są podgrzewacze do buteek i słoiczków ale można na miseczk e i do ciepłej wody, takie jedzeonko ze słoiczka mozna tez do mikrofali włożyc ( moja koleżanka tak robi). gratuluje działki to juz duży krok ku własnemu domkowi. Lepiej jest kiedy dom jest przekazywany na zasadzie darowizny w przypadku handzi jej bez męża , bo wtedy mą z nie musi płącić mega dużego podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i jak jzu sie tak zale to dodam ze dzis 8 dzien bez kupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A deserki wcina jak szalona ja juz nie mam siły do tej mojej łobuziary!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
zapomniałam sie pochwalić, że jestem tak niewyspana , ze dzis jak wygortowywałam buetlki to jeden smoczek mi wypdał z garnka i spaliłam go na gazie :):):) a dopiero za tydzien jadę do miasta. Ehhh. gratuluja tym mamusiom które mają tyle samozaparcia, żeby schudnąc ja w nocy ze złości zjadąłm cała tabliczke czekolady!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexia, jezu współczuję!!!!!!!!!!!! Nie wiem co doradzić, ale wyobrażam sobie... 8 dni masakra, jabłuszka troche pewnie próbowałaś.... no nie błysnę złotym sposobem :( trzymam kciuki, żeby szybko poszło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfa, moja przyjaciółka mi powiedziała, że wyśpimy się w trumnie :P i ja już niestety w to zaczynam wierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zaczne dawac zupki mysle ze po tym juz napewno ruszy.... przeciez to skretu kiszek mozna dostac... ajeszcze takie malenstwo to nie powie ze ja boli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
Przeziębienie u dzieci :o: Herbatka na przeziębienie działa napotnie i przeciwgorączkowo: 1 łyżeczka kwiatów czarnego bzu 1 łyżeczka kwiatu lipowego 1 łyżka soku z dojrzałych owoców czarnego bzu lub malinowego 1 łyżeczka miodu sok z cytryny zaparzyć zioła i odstawić na 20 min dodać resztę składników z książki „Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą tu: http://allegro.pl/listing/user.php?string=cyran&us_id=26079086&order=bd&change_view=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i jeszcze jedno pytanie czy wasze dzieciaczki tez przesikuja ubrania???????????????? nie wiem jak moja to robi ale juz ja dzis dwa razy przebierałam a w nocy raz cały bok przesikany... chłopiec to jesxcze zrozumiem ale dziewczynka????????????? opadam z sił sorki za błedy ale klikamy we dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
alexia nie wiem czemu może ma za duży pampers ? moja nie przesikuje nic. wkurza mnie to, że moje dziecko miało już wyrobiony rytm dnia, wiedziałam kiedy jej zrobic jeść, ile zje ateraz to kazdy dzien inny a najgorsze, ze nie wiem kiedy chce sie jej jeść a kiedy sie po prostu złości z jakiego powodu. Wkłada rączki do buzi cały czas więc ten sposób odpada. łołoło- ja też zaczynam wierzyć, że wyspię się w trumnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba cisza :) Daga śpi po tym jak znowu urządziła koncert... nie wiem co jej się dzieje. ze spaceru nici, bo wieje u nas, wiec kolejny dzień siedzenia w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×