Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Gość pysiulek911
Tala, bardzo dziekuje, z tym ze mi placi zus, bo skonczyla mi sie umowa, szef mi nie przedluzyl, a ja w ostatnim dniu trwania umowy poszlam na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysiulek dasz radę ja na pewno:)Dziewczyny a powiedzcie mi ja mam umowę od9.01.2012r.na 3miesiące specjalnie po to mi dali umowę żebym mogła iść na chorobowe ale powiedzcie mi to macierzyńskiego nie będę miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tala1011101190
czyli zeby dostać wychowawcze mąż musi zarabiać nie więcej jak 1500na mc jeżeli jest was troje albo pracować na czarno ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
tez mi to przysluguje? a ten wychowawczy to sie liczy dochod tam, gdzie jestem zameldowana? czy tam gdzie faktycznie mieszkam/przebywam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
kinia, no chyba 100% wyplaty... najlepiej niech sie Tala wypowie, bo widze ze jest obeznana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tala1011101190
Kinia jesteś w podobnej sytuacji jak ja tylko ja mam na czas nie określony ale żeby dostać wychowawcze trzeba przepracować lub mieć starz min przez 6 miesięcy ni koniecznie w aktualnej pracy. jeżeli pracowałaś gdzieś wcześniej to sie sumuje. Ja akurat wcześniej nie pracowałam dlatego teraz musze pracować do min 6 mc ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
kinia, ale fajnie ze Ci poszli na reke z umowa. A mi wrecz przeciwnie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
ja mialam na rok, na pol etatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tala1011101190
za urlop macierzyński i wychowawczy płaci ZUS (w wyjątkiem 1 mc urlopu macierzyńskiego bo płaci pracodawca potem płaci ZUS) A oni już bardzo dobrze wiedzą ile sie zarabia......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
pysiulek ale kiedy Ci nie przedluzyli? jak juz bylas w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tala1011101190
no troche jestem obeznana bo jak sie dowiedziałam że jestem w ciąży to trzeba było kombinować..... i poszłam do księgowej i mi wszystko powiedziała żeby było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
tak. tzn bylam chyba w 7tc ciagle wymiotowalam poszlam na L4 i w miedzy czasie sie dowiedzialam ze nie mam przedluzonej umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest z tą różnicą że ja mam tylko na 3misiące i mi nie prze dłużą umowy ale dobre i to chociaż że za chorobowe będę miała płacone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
wiec kochana, ja dostane macierzynski? bo jak by na to nie patrzec, nie jestem zatrudniona :( tak sie denerwuje, bo wiadomo kasa sie przyda, a boje sie ze zostane bez niczego jak urodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tala1011101190
Jak jesteś na L4 (chorobowym) to jesteś chroniona nie moga cie zwolnić w czasie jego trwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
kinia, mamy tak samo. tylko ja mialam na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tala1011101190
Ale obawiam sie że może być problem z macierzyńskim ..... radziłabym udać sie do księgowej i ona doradzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
zwolnic nie moga, ale tak jak Kinia jej tez umowy nie przedluza. I mi tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malentka miedzy 11 a 13 tygodniem ciazy lekarz MUSI zrobic Ci usg genetyczne. Wtedy dopiero moze sprawdzic, czy z dzieckiem cos jest nie tak. W 6tc raczej nic nie zobaczyl wiec sie nie martw ;) Jesli by Ci wyszlo cos niepokojacego na usg genetycznym, wtedy moze Cie skierowac na badania prenatalne - testy z krwi lub amniopunkcje. Mysle, ze nie ma sensu robic tych badan, jesli na usg genetycznym wyjdzie wszystko ok :) Dla wiekszej pewnosci mozesz sie pokusic o usg w 3d ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
po 3 miesiacu ciazy musza przedluzyc do dnia porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
wlasnie tego sie boje :( bo skoro 1msc placi pracodawca :/ a ja nie mam pracy... kurde, a kazdy mi mowil ze macierzynski to sie kazdej nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
mamcia, a ja bylam w 7tc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc jak umowa skończy mi się w kwietniu to ja będę w 20tygodniu gdzieś ciąży a więc muszą mi przedłużyć?I wtedy dostanę macierzyńskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysiulek w ZUSie sie pytaj. Ja sie pytalam i mi wytlumaczyla kobitka wszystko ;) Zapamietalam tylko tyle, ze mi nie przysluguje wiec Ci nie pomoge :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
tak, jesli bedziesz w 20 tyg to z tego co sie orientuje to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
kinia a co Ty po porodzie zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
no, bede musiala. Amefa, a opowiesz mi w skrocie jaka Ty masz sytuacje? Bo tez masz przez zus placone, tak? Jak to u Ciebie wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×