Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Gość Jo-------anna
Bedzie u każdej z nas ok ! :) ja właśnie wstałam na obiad :D Bo się zrobił. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
Kinia, Joanna, i nie wiem ktora tam jeszcze nie ma slubu :) dajecie nazwisko Wasze, czy Waszych facetow? Bo ja sie wlasnie nad tym zastanawiam... A jak to wyglada z becikowym? Bo wczesniej tysiac dostawal kazdy a drugi tys ci, ktorych dochod nie przekroczyl iles tam... Ale od 2012 mieli zniesc wogole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
doti, jestes pewna? a wiesz jaki dochod minimalny? ja jestem zameldowana w domu rodzinnym, i jesli to sie bd liczylo to nawet jak bd 400zl to sie zalapie. ale jak tam gdzie bd mieszkac (z Krzychem) to kiepsko bd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość invictia
Witajcie. Pisałam tutaj kilka dni temu. Nie miałam jeszcze potwierdzenia ciąży. Gin o której byłam powiedziała że 4-5 tydzień i wysłała mnie na bete. Trochę się zdziwiłam że nie dała mi skierowania na usg. No ale nie wiem może tak się robi, wy też tak miałyście? Dzisiaj będę miała wynik jutro wizyta u gin, więc będzie wszystko wiadomo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
becikowego jest 1000 i mozna sie starac o dodatkowy "zasilek" jednorazowy- tez 1000... Joanna co robi Twoj brat? bo to wazne przy dzieleniu dochodow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jeszcze nie mam slubu ale zastanawiamy sie z moim M nad cywilnym a po roku po porodzie chcemy brac koscielny...:) dziewczynya to usg genetyczne to kiedy sie robi?? ja juz tez obiadek zrobilam pyszna zapiekaneczka mmm:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie 1000zł?? moja znajoma nie dawno rodzila i dostala 2000zł i dziecko mialo nazwsiko faceta i ona sama zarabiala kolo 2000zł wiec nie wiem w czym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
problem w niczym, z moich informacji becikowego jest 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daje nazwisko mojego faceta. Ślubu kościelnego brać nie będziemy może cywilny ale dopiero po porodzie. Słuchajcie a dziecko jest meldowane tam gdzie matka czy można tam gdzie ojciec wie ktoś jak z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co ja slyszalam to dziecko jest tam gmiedzie mama:) ale nie wiem do konca jak to jest..nie no rozumie ze ty mas ztakie inforamcje tylko kurcze kazdy ma inaczej juz nic z tego nie rozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez slyszxalam ze tylko 1000 zł.... dziewczyny a teraz troche pytanie z innej beczki...jak sobie radzicie z wzdeciami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
Od becikowego (1000zł) należy odróżnić dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka (też 1000zł), w tym przypadku obowiązują kryteria dochodowe, które trzeba spełnić aby otrzymać zasiłek rodzinny i ten dodatek (a także inne dodatki) - dochód na jednego członka rodziny nie może przekroczyć 504zł, wiec jesli ktos dostaje jedno i drugie to ma wtedy 2000 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
no tak... ja tez gdzies czytalam ze tysiac. doti a kolezanka rodzila w tym roku? to wazne bo od 1 stycznia sie zmienily przepisy. w zeszlym fakt bylo 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
mamcia, a becikowe dostanie kazda mama? a drugi tys jesli dochod nie przekroczy 504zl tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
jak dobrze ze sa laski ktore sa w tym oblatane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
dziewuszki:) w zeszlym roku tez bylo 1000 zl, nalezy sie kazdej kobiecie po narodzinach dzidziusia:) niezaleznie czy zarabiacie 3000 czy 30000 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok a na czym to badanie polega? bo lekarz mnie nie uswiadomil w sumie bylam dopiero raz na badaniu usg i teraz bede szla 8 lutego :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USG genetyczne robi sie miedzy 11 a 13 tygodniem + 6dni. USG prenatalne (polowkowe) robi sie miedzy 20 a 23 tygodniem... Wczoraj juz o tym bylo :P Becikowe faktycznie wynosi 1000zl. Prawdopodobnie mial byc zniesiony ten dodatkowy zasilek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Nie,nie pracuję, ponieważ mam całodzienne mdłości, wymioty. Byłam juz w szpitalu i czuję się kiepsko. W karcie mam -niepowściągliwe wymioty ciężarnych,nie dałabym rady pracować. Usg genetyczne -lekarz mierzy dzidziusia,sprawdza jakieś tam wymiary na podstawie których określa czy dziecko nie ma jakiejś choroby genetycznej.jest bodajże sprawdzalne na około80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa no ja tez nie spracuje:) odpoczywam.. no mnie jutro takie badania genetyczne czekaja:) joanna a skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na genetycznym mierzy sie przeziernosc karkowa, sprawdza sie obecnosc kosci nosowej. Wyklucza sie lub poteirdza mozliwosc wystapienia zespolu Downa i innych chorob genetycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
jestem z małego 20 000 miasta na Mazurach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis 8 tydzien i 2 dzien :))) jak bylam u niego pierwszy raz to zaproponowal od razu to prenatalne o genetycznym wlasnie nic nie mowil dlatego tak podpytuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×